İntihar planı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yıldıztozu17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şimdi ''dikkat çekmek istiyor,ergen'' gibi şeyler yazanlar olacaktır ama olsun.
Geçen hafta buraya fikir almak için intiharla ilgili bir konu açmıştım.18 yaşındayım,aşırı asosyalim.Bu zamana dek çocuk aklımla yaşıtlarımdan sıyrılıp kendimi yalnızlığa ittim.İnsanlardan kendimi soyutladım şu 2 yıl öncesine kadar.2 yıl önce tam her şeyin farkına varıp ''yapayalnız kaldım her şey boktan gidiyor lan'' dediğim zaman ne kadar geç olduğunu anladım. 18ime kadar adam akıllı dost edinemedim gerçek hayatta.Son 4-5 yılım sanal arkadaşlıklarla,sanalda takılarak geçti.Gerçek hayatta sosyalleşmeyi önemsemedim açıkçası.Bu yaştan sonra bu durumun düzelmeyecek biliyorum.Son zamanlarda da hayatımı hiçbir kayda değer anım olmadan geçirdiğim fikri bir kurt gibi düştü aklıma,aklımı kemirmeye başladı.Yılların bomboş,önemli bir şeyler yapamadan geçmesi beni hayatımın boş olduğuna inandırdı.
Bundan 2 ay önce sanaldan bir sevgili edindim kendime,sık sık kavga edip,küsüp barışarak 2 ay sürdürdük.Kavgalarımızı,tatsız anlarımızı çıkarttığımızda bana çok güzel zamanlar yaşattı.Bu zamana kadar gerçek anlamda bir ilişkim olmadığı için ilk kez biri tarafından sevilmek güzeldi,bana kendimi iyi hissettirdi.Fakat yürümedi ve buluşma planları yaparken ayrıldık.En zor zamanımda karşıma çıkıp beni mutlu eden kızı kaybetmek benim için bardaktan taşan son damla oldu.Belki de biraz olsun sosyal,arkadaşlı biri olsaydım ilişkiyi daha uzun sürdürebilirdim,en azından muhabbetim sağlam olurdu ve kızı kendime bağlardım zannediyorum.Fakat bir şeyler yolunda gitmediğinde başka şeyler de yolunda gitmiyor.
Son 1 yıl içinde kendimi genel kültür yönünden her zaman geliştirmeye çalıştım.Kültür,tarih,sanat,felsefe gibi bir çok konuda gelişmiş biri olursam etrafımda insanların olacağını,daha kaliteli bir insan olup bir yerlere gelebileceğimi düşündüm vb. Sonradan yanıldığımın farkına vardım,kültürlü bir insan olmanın sosyal hayatıma çok az katkısı olunca kendimi kültür yönünden geliştirmeyi de bıraktım.Son 3 ayda amaçsız ve boş şekilde,zaman zaman internette,oynadığım habbo çakması arkadaşlık oyununu oynayarak,müzik dinleyerek geçirdim.Zamanında sanalda da güzel dostluklar kurdum fakat sanal olduğu için hepsi gelip geçiciydi ve birçoğu bıraktı.Sanal arkadaşlıklarım hiçbir zaman gerçek arkadaşlığın yerini tutmadı.
Bu dediklerimi yaparak 3 ayımı geçirdim,son demlerimde herşeyden vazgeçtim.İdeallarimi,hedeflerimi,milliyetçiliği bıraktım.Asosyal olarak istediğim bölüm hedefini tuttursam bile asla avukatlıkta iyi iş bulamam,iyi para kazanamam.Bu zamana kadar ot gibi yaşayıp hiçbir şeyi tecrübe edinmedim,dışarıya pek fazla çıkmadım.Başka bir bölüm kazanıp,ortalama veya vasat bir maaş alıp,hayatımı başımı göğsüne koyabileceğim bir kadın,dertleşeceğim bir arkadaş olmadan geçirmek istemiyorum.Tamamen dibi görüp hayata nefret kusmadan yaşamıma son veriyorum.Geleceğimin eksileri artılarından daha fazla zannediyorum.Önceki konumda belirttiğim gibi bir dine inanmıyorum,emin olduğum tek şey varsa o da ahiret diye bir şeyin olmadığı.(Varsa da hepimiz için epey kötü olur.).
Aileme arkadaşlarımla gezmeye çıkıyorum bahanesiyle sabah evden bir not bırakarak ayrılacağım.O notta kendilerini suçlu hissetmemelerini söyledim,umarım buna rağmen kendilerini suçlamazlar. Vodka ile kafam hafif güzelken bir tabancayla işi bitirebileceğime inanıyorum.Umarım bir aksilik çıkmaz..
Umarım hepiniz hayatta mutlu olursunuz.Kendinize iyi bakın..

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Güle güle arkadaşım. Dediğin gibi bu dünyada yaşanmaz.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
İyi misin , lütfen kendine gel. İntiharın ne derece kötü bir durum olduğunu bilmiyor musun? Allah'ın verdiği canı senin almaya kalkman çok büyük günah.

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Ben bu besteyi başka bir sitede daha görmüştüm. Kendinizi yormayın boş yere. Kimseye bir şey olduğu yok. İntihar eğilimi gösteren hiç kimse sitelere girip yazı yazmaz.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Biz görevimizi yapalım da gerisi neyse . İster besteci olsun , ister sahici .

yıldıztozu17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben bu besteyi başka bir sitede daha görmüştüm. Kendinizi yormayın boş yere. Kimseye bir şey olduğu yok. İntihar eğilimi gösteren hiç kimse sitelere girip yazı yazmaz.
Birilerinin böyle düşüneceğini tahmin etmiştim.Kimsenin inanıp inanmaması umrumda değil açıkçası.Ölmeden önce son kez içimi dökmek,söylenecek yarım söz bırakmamak istedim.Buraya konu açmamın tek nedeni bu

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Kimse ne zaman öleceğini bilemez.
Kimse de o anı ne geriye alabilir , ne de ileriye.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Sitem etmek bir işe yaramaz. Bu yazdıklarının bir benzerini yazabilecek milyonlarca insan var. Tedavi olmayı dene. Olmadıysa tekrar dene. Hayat ucuz değil. İleride görebileceğin çok güzel günlerin olur yıllar sonra bu yazıyı okuyup gülersin. Herkesin bir derdi var etrafına kaldır kafanı bir bak. Asosyal olmak suç değil. Her şey düzeltilebilir. Kimse kafana silah dayamıyor arkadaş yaşa gitsin işte.

Alper__

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Y
OA
OOŞ
OOOA
OOOOM
OOOOOA
OOOOOOK
OOOOOOON
OOOOOOOOE
OOOOOOOOOG
OOOOOOOOOOÜ
OOOOOOOOOOOZ
OOOOOOOOOOOOE
OOOOOOOOOOOOOL

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yanlış anlama ama neden 1 nisanda yazdın?

Son düzenleme:

yıldıztozu17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
oops.. Bu yazıyı buraya bugün bırakmakla hata etmişim.Tam da 1 Nisan'a denk gelmiş birileri şaka zannedecek şimdi

..

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Allah'a inanıyorsan hayırlı bir zamanda ölmeyi iste, belki o zaman yakındır.
İntahar etmek günahtır ve cehennemde sonsuza kadar aynı şekilde intahar etmek suretiyle cezalandırılırlar.
Allah'a inanmıyorsan yine de intahar etme, sonuçta bir gün kendi kendine öleceksin o güne kadar yaşarsın, kötü şeyler geçicidir, inişler çıkışlar olur, insanların hayata bakışı 10 yıl içinde tersine dönebilir, öyle güzel bir gün gelir ki iyi ki bunca zorluğa katlanmışım dersin, git hayvan sev biraz kedi sev köpek sev başkalarına yardım et, senin kendi dertlerini unutturur başkalarına yapılan, hayvan bile olsa, iyilikler.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Hala yaşıyorsun o yüzden bir kez daha düşün sonrasında geri dönüşün olmayacak inanmadığını söylüyorsun ama ben inanıyorum o yüzden öyle cevap vereceğim eğer varsa hepimiz için kötü olur demişsin evet var ve intihar edersen sonsuza kadar bunun cezasını çekeceksin sonsuz sana şu an çok manasız gelebilir beynimizin alacağı bir kavram değil şimdilik ama 18 yıldan çok daha ötesi olacak onu bil bunu söylemek bizim görevimiz ama sen illa ki yapacaksan ki silah bulabileceğini pek sanmıyorum ve canına kıymayı bu kadar ayrıntılı düşünenlerin bunu yapabileceklerinide düşünmüyorum çünkü can o kadar tatlı ki bir anlık gaflet dışında böyle planlayarak bir şey yapamazsın ailene yapacağın kötülük sana yeterde artar bile bir kız için birkaç arkadaş olmadığı için ailene bunu yapman kısa hayatında hiçbir şey öğrenemediğini gösterir ne diyelim izin verilir ecel vaktin gelmişse seni kimse tutamaz zaten ama pişman olacağına eminim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
intihar hem suç yada kabahatler konuna göre suç hemde günah sokak müziği yap hayatına renk gelir.
ördek vidyo...

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Dünya tabi ki yaşanmaya değecek bir yer değil ama her şeye rağmen yaşamak gerek çünkü yarın ne olacağını bilemiyoruz, umudumuzu kaybetmeden gerek nasılsa bir gün gelecek ve öleceğiz. Ama kardeş kusura bakma da senin intihar sebeplerini okuyunca gerçekten çok güldüm yani bu nedenlerden intihar edersen gerçekten kendine çok yazık etmiş olacaksın :)

yeahbuddy00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bir yolu bulunur elbet canım, yarın tekrar yaşamalı.

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Lan sen nasıl bir manyaksın veya ne tür bir manyaksın. Kendini tek zannediyorsun değil mi, senden beter durumda ki insanları görmüyorsun. Ben problemliyim hayatım b*k gibi vs. Kimin hayatı günlük güneşlik? Bu nasıl bir kafa? Senden daha kötü durumda olan bin kişi sayarım, ve hepsi de hayatla mücadele eden insanlar. Sen hayatın kötü olduğu, sevgilin terk ettiği için değil, korkak olduğun için intihar etmek istiyorsun. Çünkü yaşamak, mücadele etmek cesaret ister. Sen de bu cesareti göremiyorum ben. İnternette ki arkadaşlıklar yalan, hepsi bitmek için var vs. Ulan ben İnternette ömrüm boyunca tanıyamayacağım insanlar tanıdım. O yüzden saçma sapan konuşma kendine gel, bir etrafına bak.

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Geçen ay bir arkadaşımın annesi kanser oldu. Doktorlar umut yok son yıllarında onu en iyi şekilde yaşatmamız lazım demişler. Çocuk eğer en ufak bir umut olsa bu dünyadaki tüm mal varlığımı hatta kendi canımı bile anneme feda ederdim dedi ama malesef çözümü yok. Bak 18 yaşındasın ve hiçbirşeyin olmasa bile şuan yaşıyorsun. Nefes almak bile aslında bir ödüldür bu karamsarlıktan at kendini dışarılara çık gez. Farklı hobiler edin oralarda yeni arkadaşların da olacaktır. Şimdi pes etmek için çok erken.

vedat_1966

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Türkiyede erkeklerin intihar oranının yüzbinde 2.5 olduğu tespit edilmiş.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Yazın çok uzun okumadım ama madem bu kadar intihar etmek istiyorsun seni tutan yok öldür kendini güzel kardeşim sürekli başlık açıp milleti rahatsız etmene gerek yok

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
İntihar etmeye niyetli olan kişi bakın ben intihar ediyorum demez. Kişi kendi yaşamına son verecek yetkiye sahip değildir.

Yahya922

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
allahın verdiği emaneti yani bedenini allahtan başka kimse alamaz alırsa cehennemdende çıkamaz diyordu bi surede kardeşim intihar etme edersen cehenneme gideceksın daha kötüolucak bu dünyaa bi şekilde herşey yerine gelir ama 9000 yıl boyunca ateşiçinde kalıcaksın bi düşün

kanka bak lütfen intihar etme elbet bi çözümü bulunur :D SEN DUA ET YETER

Son düzenleme:

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Ben de böyleyim beni bilen biliyor bu forumda... Ama bak nasıl direniyorum...Zorundayım...

İntihar etmeye niyetli olan kişi bakın ben intihar ediyorum demez. Kişi kendi yaşamına son verecek yetkiye sahip değildir.
Sahiptir..

Eğer gerçekse içini dökmek istemiş bu kadar vicdansız olmayın.

Son düzenleme:

Alper__

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Keşke hayat hesoyam olsa,,,,,:)

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Ettin mi naptın sesin soluğun çıkmıyor vazgeçersen yaz da bilelim:)

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Ben de böyleyim beni bilen biliyor bu forumda... Ama bak nasıl direniyorum...Zorundayım...

Sahiptir..

Eğer gerçekse içini dökmek istemiş bu kadar vicdansız olmayın.

Kişinin kendi yaşamına son vermesi o kişinin tekelinde değildir. Bu canı Allah verdi ve geri almasını da Allah bilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...