İntihar etmeli miyim?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yıldıztozu17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dalga geçecek olanlar şimdiden yazmasın.18 yaşındayım ve çok asosyalim.Tek bir arkadaşım bile yok.En yakın okuldan arkadaşımla kavga ettim onunla bağımız koptu.Bir arkadaşım daha vardı,fazlasıyla aptal olduğu için onunla da iletişimimi kestim.Daha önce flörtüm oldu,konuştuğum kızlar oldu ama hiç sevgilim olmadı.Şimdi muhabbet edip laflayacağım,dışarı çıkıp gezeceğim tek bir arkadaşım bile yok.O kadar asosyal ve donanımsızım ki internetten tanıştığım 2 aylık sevgilimle bile doğru dürüst muhabbet edemiyorum.
Dini inancım yok,agnostiğim.Bir idealim ve hedefim yok,hiçbir ideolojiyi de savunmuyorum.Açıkçası varlığımın gereksiz olduğunu düşünüyorum.Daha önce birkaç kez intiharı düşündüm ve planladım,fakat doğru zamanın gelmediğini düşünerek erteledim.İçinde bulunduğum durumun içinden çıkılmaz olduğunu düşünüyorum.Sizce intihar etmeli miyim?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Dalga geçecek olanlar şimdiden yazmasın.18 yaşındayım ve çok asosyalim.Tek bir arkadaşım bile yok.En yakın okuldan arkadaşımla kavga ettim onunla bağımız koptu.Bir arkadaşım daha vardı,fazlasıyla aptal olduğu için onunla da iletişimimi kestim.Daha önce flörtüm oldu,konuştuğum kızlar oldu ama hiç sevgilim olmadı.Şimdi muhabbet edip laflayacağım,dışarı çıkıp gezeceğim tek bir arkadaşım bile yok.O kadar asosyal ve donanımsızım ki internetten tanıştığım 2 aylık sevgilimle bile doğru dürüst muhabbet edemiyorum.
Dini inancım yok,agnostiğim.Bir idealim ve hedefim yok,hiçbir ideolojiyi de savunmuyorum.Açıkçası varlığımın gereksiz olduğunu düşünüyorum.Daha önce birkaç kez intiharı düşündüm ve planladım,fakat doğru zamanın gelmediğini düşünerek erteledim.İçinde bulunduğum durumun içinden çıkılmaz olduğunu düşünüyorum.Sizce intihar etmeli miyim?
Hayır intihar etmek çok kötü bir şey. Arkadaş edinmekten kaçınmamalısın. Ailen biliyormu?

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Dalga geçecek olanlar şimdiden yazmasın

Böyle bir konuyla dalga geçecek olursa beraber dövelim, haber ver :)

İçinde bulunduğum durumun içinden çıkılmaz olduğunu düşünüyorum. Sizce intihar etmeli miyim?

Daha 18 yaşındasın. İçinde bulunduğun durum nasıl içinden çıkılmaz olabilir? Kaç kez denedin ki içinden çıkmayı, kaç arkadaş edindin de yalnız kaldın?

Tabii ki İntihar etme. Git bir kursa yazıl, yok mu hobin?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hayır intihar etmek çok kötü bir şey

:D:D:D:D

Son düzenleme:

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
İntihar etme fikrini aklına bile getirme, bu durumda olman intiharı gerektirmez. Eskilere yol ver, sünger çek yeni kişiler ile tanış ve sohbet et, selam ver merhabaya durma yani samimi olma. Mutlaka bir kız arkadaşı edin onunla gez ve özelini sadece onunla paylaş. Çok mu canın sıkıldı patlat bir soğuk bira yanında Ferdi veya Müslüm çalsın. Efkarını ve sıkıntını at. Kimseyi takma kimin ne dediğini düşünme. İyiye iyi ol. Kötüye kötü. Sana değer vereni sende değer ver. Elbet herşey dört dörtlük olmayacak ama yaşam bu işte yapacak bir şey yok, kendine iyi bak genç dostum.

yıldıztozu17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Böyle bir konuyla dalga geçecek olursa beraber dövelim, haber ver :)

Daha 18 yaşındasın. İçinde bulunduğun durum nasıl içinden çıkılmaz olabilir? Kaç kez denedin ki içinden çıkmayı, kaç arkadaş edindin de yalnız kaldın?

Tabii ki İntihar etme. Git bir kursa yazıl, yok mu hobin?

:D:D:D:D

Daha önce içinden çıkmayı denemez olur muyum hiç.Drama kursuna yazıldım fakat yeni arkadaş bulma konusunda pek yardımcı olamadı.Yıllar içinde arkadaşlık denen şeyi önemsemeyip kendimi insanlardan soyutladım,bu vakitten sonra sıfırdan çevre edinmek çok zor görünüyor

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Etmemelisin...!

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Aksine edinmeyi denedim.Belli bir süre sonra sıfırdan arkadaş çevresi kurulmuyor

Abi deli misin sen :D

Üniversitede sıfırdan kuruluyor, iş dünyasında sıfırdan kuruluyor, tiyatro kulübünde sıfırdan kuruluyor :)

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Dostum Merhaba,

Okurken çok üzüldüm böyle düşünmene. Daha çok çok çok geçsin. Bildiğin ne varsa emin ol bilmediğin otuz katı daha var. Daha yolun bırak başını yola çıkmamışsın ki. Önce kendini tanımalısın, demem o ki önce bir yola çıkmalısın ki amacın bir hedefin olsun. Yolda kaybolmaktan korkma hepimiz kaybolduk hemde defalarca mühim olan kaybolmak değil ki.. Yolunu tekrar bulmak zeki bir kardeşimize benziyorsun, kanım sana daha şimdiden ısındı. Sen nasıl olurda arkadaş edinemezsin. Bence kendine karşı ördüğün duvarları derhal yıkmalısın yaşamak çok güzel ve herşey arkadaş, sevgili değil. Hayatın senin seçimin ve senin stilin nasıl istersen o şekilde yaşa buna mani olanı da, söz ededini zaten hayatında bir saniye bile tutma. Kİmse senin kadar değerli olmasın hayatında çünkü bu senin hayatın değerini bil ve sev onu çünkü ne kadar çok seversen o kadar severseni ve o kadar seversin sen yaşamayı. Felsefe öğretmeni dehilim, peh! Hiçte anlamam hatta. Ama önemli mi ki? Bir hobi edin önce kendine basit bir şey olsa bile senin olsun, tutunacak bir dalın, gidecek bir yolun olsun. Gitar çal mesela?? Dil öğren, çevirmenlik yap? Asosyal olduğunu söyledin Code yazsana mesela? Yeni bir işletim sistemine geçip BLog yazmaya başla, Lİnux mesela? Blog' da tanışacağın insanlara bir şans tanı otur kahve iç onlarla.. Çık dışarıya otur mesela cafede dolu olan bir masaya Merhaba de onlara. Ne kaybedersin ki sana delimi derler?? Varsın desinler, ne oldu dediler de.. Hiçbir şey bilmiyorsan al biletini git sinemana, git tiyatrona ki tiyatro şu Dünya'da ki en güzel şey! Al kitabını git bir sahil kenarına, yasla sırtını ağaca aç kitabını sesli sesli oku. Bir evcil hayvan edin, onunla ilgilen. Cesaretin yoksa büyük bir sorumluluğa balık al mesela?? Hayat gerçekten çok güzel. Ama bir yolun olmalı herşeyden önce kendini tanımalısın sen daha kendini bile tanımadan kendinden ne diye vazgeçiyorsun güzel dostum benim. Hİçbir şey yaşamak kadar güzel olamaz, kötü doğan güne bile inadına yaşamak gibi var mı? Ne var hayatın kötüyse, ne var sıkıntıların varsa ne olmuş?? Kim çıkıp der ki benim sıkıntım yok! Külliyen yalan! Takılma böyle şeylere canını sıkmasın hiçbir şey, canını sıkan hiçbir şeyi mecbur olmadıkça düşünme. Düşüneceksinde ne olacak, düşündün de geçti mi? Canını sıktın, üzüldün ne değişti? Felsefici ol demiyorum tabi ki başımıza ama canını sıkan herşeyi sorgulamayı da unutma, basitte olsa bir soru sor mesela canımı sıkmaya değer mi? Baktın yine olmadı çevir kafanı göğe bak yıldızlara, illa seni anlayan bir yıldız vardır orada. Yalnız değilsin kardeşim, dünya çok güzel hala gençken, hala yapabiliyorken sonuna kadar yaşaaaaaa..

Merhaba ben Adem, benimle arkadaş olur musun?? Canın ne zaman isterse mesaj atabilirsin. Sana bir şarkı önermek istiyorum umarım beğenirsin, Boney M. - Rasputin.

Sağlıcakla kal dostum!

yıldıztozu17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İnsanlar arkadaş çevrelerini oluşturmaya ortaokuldan başlıyorlar.Arkadaş arkadaşı,muhabbet muhabbeti çekiyor haliyle..Sosyalleşip daha fazla çevre yapmaya müsait oluyorlar,daha bilgili,konuşkan,donanımlı oluyor vb. En çirkinin,en fakirin,en aptalının bile mutlaka bir arkadaşı,dostu var. Senelerin boşa geçiyor,arkadaş ve anım olmadığı için geçen yıllarla ilgili hiçbirşey hatırlamıyor,boşa yaşıyorum sanki.Dışarıya çıktığımda gördüğüm arkadaşlıklar,sevgililer bunlara ulaşamamak çok koyuyor..
En büyük sıkıntım ise internette tanışıp görüştüğüm kızla hiç konuşacak birşey bulamamam.Bu da asosyallikten kaynaklı bir durum olsa gerek..
Onu çok sevdiğim halde konuşamamak çok koyuyor,hep o başlatıyor konuşmaları ben devam ediyorum,olmuyor be..
Yıllarımı boşa yaşamaktansa intihar etmek en iyi çözüm gibi görünüyor

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Dostum Merhaba,

Okurken çok üzüldüm böyle düşünmene. Daha çok çok çok geçsin. Bildiğin ne varsa emin ol bilmediğin otuz katı daha var. Daha yolun bırak başını yola çıkmamışsın ki. Önce kendini tanımalısın, demem o ki önce bir yola çıkmalısın ki amacın bir hedefin olsun. Yolda kaybolmaktan korkma hepimiz kaybolduk hemde defalarca mühim olan kaybolmak değil ki.. Yolunu tekrar bulmak zeki bir kardeşimize benziyorsun, kanım sana daha şimdiden ısındı. Sen nasıl olurda arkadaş edinemezsin. Bence kendine karşı ördüğün duvarları derhal yıkmalısın yaşamak çok güzel ve herşey arkadaş, sevgili değil. Hayatın senin seçimin ve senin stilin nasıl istersen o şekilde yaşa buna mani olanı da, söz ededini zaten hayatında bir saniye bile tutma. Kİmse senin kadar değerli olmasın hayatında çünkü bu senin hayatın değerini bil ve sev onu çünkü ne kadar çok seversen o kadar severseni ve o kadar seversin sen yaşamayı. Felsefe öğretmeni dehilim, peh! Hiçte anlamam hatta. Ama önemli mi ki? Bir hobi edin önce kendine basit bir şey olsa bile senin olsun, tutunacak bir dalın, gidecek bir yolun olsun. Gitar çal mesela?? Dil öğren, çevirmenlik yap? Asosyal olduğunu söyledin Code yazsana mesela? Yeni bir işletim sistemine geçip BLog yazmaya başla, Lİnux mesela? Blog' da tanışacağın insanlara bir şans tanı otur kahve iç onlarlar.. Çık dışarıya otur mesela cafede dolu olan bir masaya Merhaba de onlara. Ne kaybedersin ki sana delimi derler?? Varsın desinler, ne oldu dediler de.. Hiçbir şey bilmiyorsan al biletini git sinemana, git tiyatrona ki tiyatro şu Dünya'da ki en güzel şey! Al kitabını git bir sahil kenarına, yasla sırtını ağaca aç kitabını sesli sesli oku. Bir evcil hayvan edin, onunla ilgilen. Cesaretin yoksa büyük bir sorumluluğa balık al mesela?? Hayat gerçekten çok güzel. Ama bir yolun olmalı herşeyden önce kendini tanımalısın sen daha kendini bile tanımadan kendinden ne diye vazgeçiyorsun güzel dostum benim. Hİçbir şey yaşamak kadar güzel olamaz, kötü doğan güne bile inadına yaşamak gibi var mı? Ne var hayatın kötüyse, ne var sıkıntıların varsa ne olmuş?? Kim çıkıp der ki benim sıkıntım yok! Külliyen yalan! Takılma böyle şeylere canını sıkmasın hiçbir şey, canını sıkan hiçbir şeyi mecbur olmadıkça düşünme. Düşüneceksinde ne olacak, düşündün de geçti mi? Canını sıktın, üzüldün ne değişti? Felsefici ol demiyorum tabi ki başımıza ama canını sıkan herşeyi sorgulamayı da unutma, basitte olsa bir soru sor mesela canımı sıkmaya değer mi? Baktın yine olmadı çevir kafanı göğe bak yıldızlara, illa seni anlayan bir yıldız vardır orada. Yalnız değilsin kardeşim, dünya çok güzel hala gençken, hala yapabiliyorken sonuna kadar yaşaaaaaa..

Merhaba ben Adem, benimle arkadaş olur musun?? Canın ne zaman isterse mesaj atabilirsin. Sana bir şarkı önermek istiyorum umarım beğenirsin, Boney M. - Rasputin.

Sağlıcakla kal dostum!
Bu yaziyi okuyunca daha bir sarilasim geldi; hayata, sevdiklerime, denize, doğaya kitaplarıma,hayvanlara.. :))
Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ölüm kavramı böyle bir soru ile sorulacak kadar basit değildir. Daha 18 yaşındasın ve uzun bir geleceğin var. Kendine mutlaka bir hedef belirlemen gerek ve ona ulaşmak için çalışmalısın. Dünyada intihar eden kişilerin yaklaşık %70 i hayatlarında uğruna mücadele edecek bir şeyi kalmadığı için intihar etmiştir ama dediğim gibi sen daha çok gençsin. Yani bir düşün, intihar ettin ve bu zamana kadarki olan bütün yaşamın bir hiç için olmuş oldu. Gerçekten böyle mi ölmek istiyorsun?

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Daha 18 yaşındasın hayatın o kadar başındasın ki ben lise 1 de babamı kaybettim yaşadığım en büyük yıkımdır ama asla aklımın ucuna bile intihar gibi bir eylem gelmemiştir. Pozitif düşün arkadaşın yoksa ailen var onlar sana yeter. İster istemez o kadar gireceğin ortamlar olacak ki dost da edinirsin arkadaşta :)

yıldıztozu17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dostum Merhaba,

Okurken çok üzüldüm böyle düşünmene. Daha çok çok çok geçsin. Bildiğin ne varsa emin ol bilmediğin otuz katı daha var. Daha yolun bırak başını yola çıkmamışsın ki. Önce kendini tanımalısın, demem o ki önce bir yola çıkmalısın ki amacın bir hedefin olsun. Yolda kaybolmaktan korkma hepimiz kaybolduk hemde defalarca mühim olan kaybolmak değil ki.. Yolunu tekrar bulmak zeki bir kardeşimize benziyorsun, kanım sana daha şimdiden ısındı. Sen nasıl olurda arkadaş edinemezsin. Bence kendine karşı ördüğün duvarları derhal yıkmalısın yaşamak çok güzel ve herşey arkadaş, sevgili değil. Hayatın senin seçimin ve senin stilin nasıl istersen o şekilde yaşa buna mani olanı da, söz ededini zaten hayatında bir saniye bile tutma. Kİmse senin kadar değerli olmasın hayatında çünkü bu senin hayatın değerini bil ve sev onu çünkü ne kadar çok seversen o kadar severseni ve o kadar seversin sen yaşamayı. Felsefe öğretmeni dehilim, peh! Hiçte anlamam hatta. Ama önemli mi ki? Bir hobi edin önce kendine basit bir şey olsa bile senin olsun, tutunacak bir dalın, gidecek bir yolun olsun. Gitar çal mesela?? Dil öğren, çevirmenlik yap? Asosyal olduğunu söyledin Code yazsana mesela? Yeni bir işletim sistemine geçip BLog yazmaya başla, Lİnux mesela? Blog' da tanışacağın insanlara bir şans tanı otur kahve iç onlarla.. Çık dışarıya otur mesela cafede dolu olan bir masaya Merhaba de onlara. Ne kaybedersin ki sana delimi derler?? Varsın desinler, ne oldu dediler de.. Hiçbir şey bilmiyorsan al biletini git sinemana, git tiyatrona ki tiyatro şu Dünya'da ki en güzel şey! Al kitabını git bir sahil kenarına, yasla sırtını ağaca aç kitabını sesli sesli oku. Bir evcil hayvan edin, onunla ilgilen. Cesaretin yoksa büyük bir sorumluluğa balık al mesela?? Hayat gerçekten çok güzel. Ama bir yolun olmalı herşeyden önce kendini tanımalısın sen daha kendini bile tanımadan kendinden ne diye vazgeçiyorsun güzel dostum benim. Hİçbir şey yaşamak kadar güzel olamaz, kötü doğan güne bile inadına yaşamak gibi var mı? Ne var hayatın kötüyse, ne var sıkıntıların varsa ne olmuş?? Kim çıkıp der ki benim sıkıntım yok! Külliyen yalan! Takılma böyle şeylere canını sıkmasın hiçbir şey, canını sıkan hiçbir şeyi mecbur olmadıkça düşünme. Düşüneceksinde ne olacak, düşündün de geçti mi? Canını sıktın, üzüldün ne değişti? Felsefici ol demiyorum tabi ki başımıza ama canını sıkan herşeyi sorgulamayı da unutma, basitte olsa bir soru sor mesela canımı sıkmaya değer mi? Baktın yine olmadı çevir kafanı göğe bak yıldızlara, illa seni anlayan bir yıldız vardır orada. Yalnız değilsin kardeşim, dünya çok güzel hala gençken, hala yapabiliyorken sonuna kadar yaşaaaaaa..

Sağlıcakla kal dostum!
Yazını okudum gayet umut dolu ve motive edici bir yazı olmuş.Fakat bu dediklerini yapmak büyük bir mücadele gücü istiyor galiba,o da bende pek yok. Deneyip yanılmaktan ve hata yapmakta bitiyor sanırım iş.Tavsiyelerini teker teker uygulamaya çalışacağım, teşekkürler..

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Şey yüksek müsadeniz ile @rise .

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yazını okudum gayet umut dolu ve motive edici bir yazı olmuş.Fakat bu dediklerini yapmak büyük bir mücadele gücü istiyor galiba,o da bende pek yok. Deneyip yanılmaktan ve hata yapmakta bitiyor sanırım iş.Tavsiyelerini teker teker uygulamaya çalışacağım, teşekkürler..
O da bende yok diye bir şey yok. Her insan istediği zaman hayata karşı mücadele edebilecek seviyededir sadece bunun farkında olmalısın. İçinde bulunduğun karanlığa sadece bilgi ve motivasyon ışık tutabilir ama eğer etrafında bu motivasyonu göremiyorsan, görmek için okuman gerek hemde çok. Hayat her zaman sonuna kadar savaşanların ve mücadele edenlerin yanında olmuştur. Emek vermeden ekmek alamazsın unutma. Sen bir şeyler için çalışıp çaba göstermelisin ki karşılığında bazı manevi ve maddi şeyler elde edebilesin.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Güçlü olmadığını söylüyorsun, o halde ilk olarak güç gerektirmeyen birşeyle başla.. Kendini şartlandırmaktan vazgeç, mesela?

yıldıztozu17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Güçlü olmadığını söylüyorsun, o halde ilk olarak güç gerektirmeyen birşeyle başla.. Kendini şartlandırmaktan vazgeç, mesela?
Diğer insanlar gibi ortaokuldan itibaren çevre edinmeye başlayıp kendimi soyutlamasaydım işim epey kolay olacaktı sanırım..Şimdi zor olanı yapıp sıfırdan arkadaş edinmeye çalışacağım.En büyük sıkıntım sanaldan tanıştığım 2 aylık sevgilimle konuşacak hiçbirşey bulamamam.Hep ilk o yazıyor,o başlatıyor konuşmaları.. Çok sevip de asosyallik yüzünden konuşamamak insanı epey üzüp yoruyor.Bunun yüzünden daha fazla üzülüyorum,ondan vazgeçsem de olmuyor vazgeçsem de :(

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Öncelikle çok seviyorum ama konuşacak birşey bulamıyorum diye birşey yok! Çok seviyorsan konuşacak şeylerinde çok olur. İkincisi sanal ortamda daha ne konuşabilirsin ki iki sene bunu yapmak için yeterince çok zaten. Bir kahve içmeye davet et, kahvenin kremasından konuş.. Mesela?

yıldıztozu17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle çok seviyorum ama konuşacak birşey bulamıyorum diye birşey yok! Çok seviyorsan konuşacak şeylerinde çok olur. İkincisi sanal ortamda daha ne konuşabilirsin ki iki sene bunu yapmak için yeterince çok zaten. Bir kahve içmeye davet et, kahvenin kremasından konuş.. Mesela?
2 sene değil 2 aylık hocam..Arada 1000 km mesafe var :) Ömrüm yeterse ve ayrılmazsak okulunu bulunduğum şehre yazdırmayı düşünüyor 6 ay sonra felan buluşabiliriz.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
İşim sebebiyle yurt dışına gidip geliyorum sürekli. Daha uzun mesafeler.. Sen gitsene yanına neden 6 ay bekleyesin ki?

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Biraz daha fazla anlatır mısın?

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Bende aynı durumdayım.senden yaşca epey büyüğüm.aile ilişkilerimde iyi değil.insanlardan çok hayvanları seviyorum.ama bazen yalnız başına olmuyor.kafa dengi arkadaş bulamıyorum.sevgili dersen yok.
maddi durumum fena değil İnsanlar hep menfaatçi iki yüzlü.yedirip içirirsen sana itlik yapar peşinden gelir.yoksa yüzüne bakmaz
bende çoğu zaman intihar etmeyı düşündüm.ama ahirtet inancımdan ve cesaretsizliğimden dolayı yapamadım.yani dünya üç günlük. zaman su gibi akıp gidiyor. elbet bir gün öleceğiz.hiç ölmeyecek olsak düşünelebilir.beterin beteri var diyip onlara bakarak sabretmek gerek. yani sevenımız yok arkadaşımız yok her ne kadar pskolojik olarak bunalıma girsekte elımız ayağımız tutuyor,ıhtıyaclarımızı karşılayabiliyoruz.senı bılmem ama kendım ıçın böyle düşünüyorum.peki ya sağlıkta olmazsa yatalak olsak ve karnımızı doyuracak bir parça lokma bulamazsak ne olacaktı halimiz.böylelerı yok değil .herkesın bır sıkıntısı oluyor

yıldıztozu17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İşim sebebiyle yurt dışına gidip geliyorum sürekli. Daha uzun mesafeler.. Sen gitsene yanına neden 6 ay bekleyesin ki?
Ailemi atlatıp 1000 km uzağa ziyaretine gitmek ne kadar mantıklı bilemedim.Kızın anne babası yanında yok,arkadaşı ara sıra yanına geliyor onunla kalıyorlar bu yüzden gelmek için adresini istediğimde evinin müsait olmadığını söyledi

Biraz daha fazla anlatır mısın?
Bütün durumu ilk mesajda anlattım hocam.Sorun arkadaşsızlık,ortamsızlık dediğim gibi.Belli bir yaşa geldikten sonra sıfırdan çevre,arkadaş edinmek zor oluyor.17 yaşında mısın bu arada?

Son düzenleme:

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Bak dostum sen istersen her şeyi yaparsın tanıyan bilir ben bütün gün evdeyim. Tanıdığım, konuştuğum insanların çoğu İnternetten. Arkadaşım yok diyorsun da konuşup dertleşeceğin bir abin, kardeşin de mi yok? Sevgilim var diyorsun ne güzel anlat birlikte çıkın bu karanlıktan. Konu bulamamakta bu kadar büyük bir problem değil unutma.

Reaksiyon puanı
617
Şu anda yanımda olsaydın şöyle kuvvetli bir tokat atardım sana ki kendine gelesin. Bunlardn çok daha büyük dertler var bi sorsana kimin derdi yok diye. Bak ben 4 yıl bi çöp kadar kıymet görmedğim bi yerde yaşadm buna rağmen yaşıyorum.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
İntahar eden sonsuza kadar cehennemde, dünyadaki intahar eylemini gerçekleştirilerek cezalandırılır.
Yani misal ilaç içip ölürsen, cehennemde sonsuza kadar ilaç içer ölür sonra tekrar dirilir sonra tekrar ilaç içer, ölür sonra tekrar dirilir, sonra tekrar...
Çok çok çok kötü durumdaysan en hayırlı zamanda canımı al Rabbim diye dua et bari, belki en hayırlısı yakın bir zamandır.
O yüzden şimdilik
1522095357486.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...