İnternette ürün satmak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Efceka

Üyecik
Katılım
21 Şub 2016
Mesajlar
35
Beğeniler
0
Puanları
6
Konum
Karabük
#1
Yurtdışından saat kılıf vb ürünler getirip gittigidiyor, sanalpazarım gibi sitelerde satmayı düşünüyorum fakat vergi ile ilgili sıkıntılar çıkıyor diye duydum vergi dairesine kayıt falan yaptırmam lazımmış bu doğru mu yardımcı olursanız sevinirim
 

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Katılım
12 May 2013
Mesajlar
11,553
Beğeniler
317
Puanları
83
Konum
.
#3
Letgo ya da sahibindenden sat sıkıntı çıkmaz.
 

Efceka

Üyecik
Katılım
21 Şub 2016
Mesajlar
35
Beğeniler
0
Puanları
6
Konum
Karabük
#5
--- Gönderi Güncellendi ---
Ekran Alıntısı.PNG
site kendisi otomatik olarak kesiyor galiba kdv yi
 
Katılım
24 Eki 2017
Mesajlar
44
Beğeniler
16
Puanları
8
Konum
Turkey
#7
Satarken letgo dan satabilirsiniz vergisiz ama bence asıl soru şu olmalı vergi vs vermeden ürünleriniz gümrükten elinize gelecek mi? Ben bir dönem takı piercing falan sipariş veriyordum yurt dışından 2-3 dolar falandı geliyordu arkadaşım aç gözlülük yapıp daha yüksek ürünler getirmeye çalışmıştı yarısı gümrükte kaldı :)
 
Katılım
31 Ocak 2018
Mesajlar
2
Beğeniler
1
Puanları
3
Konum
Sakarya
#8
Şirket olmadığınız zaman gümrükten adeti yüksek ürün getirirseniz mallarınız gümrükte takılabilir. Bu yüzden bir şirketle anlaşıp ürünleri getirmeye çalışmanız daha mantıklı olacaktır.
 
Katılım
16 Ara 2017
Mesajlar
106
Beğeniler
52
Puanları
28
Konum
Kayseri
#10
Benim tavsiyem bu tür işlerle uğraşarak zaman kaybetmeye değmez :) Bir zaman ben de düşündüm dürüst olayım yapmak istedim Aliexpress den getirteyim satayım dedim hatta facebook da bir aliexpress grubunun moderatörüyüm sonradan zaman kaybı uğraşmaya değmez bir sorun çıksa onunla uğraşmam gerekecek falan dedim ve kendimi okuluma derslerime verdim birde youtube ve internet sitelerinden programlama çalışmaya başladım çünkü bu benim için son şans yani bir kez bu şansı kaybedersem bir daha kazanamam düşünerek hareket et son kararı sen ver :)
 
Katılım
28 Kas 2013
Mesajlar
609
Beğeniler
314
Puanları
63
Konum
İstanbul
#11
Ticaret işi kolay bir iş değil özellikle ülkemizde kargo fiyatlarıyla. Ben kimsenin 20TL'lik bir ürün için 7 - 8TL kargo ödemek isteyeceğini düşünmüyorum. Yurtdışından alacağın ürünlerde de 22 Dolar sınırının gelmesi ve belli bir sayıdan sonrası gümrükte yakalanması durumunda ticari iş olarak görecek. Sahibinden GET'li olarak satmazsan komisyon bedeli ödemezsin. Sermaye yoksa Allah kolaylık versin.
 
Katılım
26 Ocak 2018
Mesajlar
734
Beğeniler
306
Puanları
63
Konum
Karaman
#12
Gittigidiyor otomatik kdv kesmiyor. Orada belirtilen %10 kendisine komisyon alıyor bu bir gelir olduğu için GG kendi komisyonunun vergisini ödüyor. 100 TL ürün sattığın zaman 10 TL komisyon alırken buradan 1.53 TL KDV ödüyor devlete bunu belirtiyor. Ama sende kazanacağın için o 100 TL için ayrıca senin kendi adına resmi bir fatura kesmen gerekir. Ha kesmezsen dikkat çeker mi? Bu biraz uçuk bir soru. Ben senden ürün aldığım zaman faturası yok bunun der şikayet edersem başına açılmayan iş kalmaz. Kazancın var ve sürekli satış yapıyorsan vergi mükellefi olmak zorundasın. Ha Let Go gibi yerlerden elden satış yapabilirsin ama oradan da şikayet alma şansın var çünkü abonelik/ kullanıcı sözleşmesinde Let Go ikinci el uygulaması olarak geçiyor.
 
Katılım
25 Ocak 2018
Mesajlar
25
Beğeniler
1
Puanları
3
Konum
Denizli
#15
Bir instagram sayfası yada letgo da sahibindende hesap aç. Aliexpressden ürün resimlerini al koy. Sipariş gelirse aliexpresse kendi adresini değil sipariş edenin adresini yaz. Senin elin değimiyecek yani ürüne. Ve aliexpressde öyle saat takı gibi ürünlerin genelde kargo parası olmaz. aliexpressde ürün 5 sende 10 kargo parası yok 5 tl kar. Ücertide artık ibanamı atarlar bilmem.
 
stat counter