İnternette indirme hızım çok yavaş yardım

Bu konuyu okuyanlar

dukkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar indirme hızıma bakar mısınız lütfen ya kafayı yicem yaklaşık 1 senedir böyle hiçbir şey indiremiyorum.. Her zaman 60 ve 70 KB 'da indiriyor..
Modemime girip DHCP client listesinden internetimin kimlerin kullandıgını görebiliyorum ve sadece ben ve arkadaşımın pc si görünüyor modem açısından her şey normal kablosuz oldugu için...Az önce TTNET i aradım ve bana sorun olmadıgını söylüyor zaten sizin indirme hızınınız 8 mbbitten yukarı diyor ne dedi anlamadım
o zaman sorun nerde yardımcı olur musunuz :crying:
Ekran görünütüsünü ekliyorum:

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
sadece torrenttemi böyle yoksa normal indirmelerde de mi aynı?

dukkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepsi bu şekilde :(

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
bu ay ttnet 8mbit bağlantım olmasına rağmen bana 3mbit hız sağladı.
kota sıfırlanınca hızım artmadı ayın başında..
kasım da da aynı şekil olursa ilk gün iptal ettiricem.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
internet kotasını aşmışsan (sınırsız olsa bile) hızın ciddi miktarda düşürülür ama sorun bu değilse modemden kaynaklanıyo olabilir değiştirmeyi dene çünkü her modem in hızı aynı olmuyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaa ttnetin allah belasını versin 8 megabit net var 1 megabit bile alamıom 80 90 modemide değiştirdim setleme yabılolar 100 oluo 30 dk ya yine aynı fiber kutusu koyacaklarmış düzce sarayyyeri mahallesine en son kurtulacaz herhaldee

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimkide çok yavaş download hızımı kontrol ettim 3,13 Mbps çıktı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimkide çok yavaş 8 mbit internet hızım olması gerekirken hızı 2 mbit ttnettenmi modemdenmi anlamadım :devil: çıldıracam çözümmm LüTfEn ???????????????????????????????????????????????????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İndirme hızım test ettim 1.33 çıktı kafayı yiyeceğim yok böyle bir şey.1 haftaya kadar müthiş hızda indiriyor du ama 1 hafta sonra çok yavaşladı.

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Torrente göre hız ölçümü düşünme. Dosya için kaynak yoktur yada eş bağlantı sayısı düşmüştür. Bazen full kaynak olsa bile zaman zaman hızlar düşebilmektedir.
TTnetin sitesinden hız testi yapın. Benim 8mbite kadar hız teste 7mbit çıkıyor. Ama dosya indirirken 8mbit gibi kullanabiliyorum download hızımı.
http://hiztesti.ttnet.com.tr/

AKK'nı geçincede hız düşürülüyor.Ayın başında sıfırlanması gerekirken bazen açmayı unutuyorlar, telefon edip eski haline çekmek zorunda kaldım bir kaç kez.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ilk başta şunu belirteyim
eger 1 megabit internet abonesi iseniz
8 BİT=1 BAYT
işte 100 kiloBAYT a denk gelio yani
8 megaBİT kullanan biri 1 megaBAYT sınırındadır
yok ben 8megaBİT kullanıyorum 8 megaBAYT ile indirmem gerek demeyin.
2. si ise geniş ağ bandına bir bak kardeşim izin ver yapmışmısın ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadşlar internet hızı 8 bit ama indirme hızı 130 u geçmiyo kotada sıfırlandı ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş torrentte öyleyse sadece bunun sebebi eşlerin az olmasıdır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen arkadaşlar kota sıfırlandı ama download hızı 0.65 :D çıldırcam yükleme hızı 20 iyi internet akışı ama indirme hızı berbat 1 hafta önce 4.80 lerdeydı şimdi noldu bılmıom sence ne olabılır?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
200 kblt ıle ındırme yapıyorum kablosuz modem acaba ıyımı yoksa kotumu

Halim TUNA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Muhtemelen modemsel bir sorundur.
Bende de aynı problem vardı, yeni modem aldım hamdolsun sorun kalmadı. Yaklaşık 2-3 yıldır aynı modemı kullanıyordum
8 mbit internetim var 7,50 ile alım yapıyorum. Bi de telekom santrali yanı başımda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
daha geçen gün oyun indirirken 700 kb de indiriyordum simdi aşırı derecede düstü saatte 2 mb anca iniyor :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesşim biraz geç gördüm konunu ama yardımcı olabilirim ttnet adil kota diye bişey var 50 gb i geçince 96 kbps ye düşüyor bndede oluyor öbür ay yükselmesse bi bilgisayarcıdan destek al

laroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Torrent olayi sadece intenet hizina göre degil karşi tarafin gönderme oraninada bakar resimde 76kb upload ettiğine gore iyi sömürüyorlar seni :) ama butun indirmelerin bu şekildeyse ozamn sorn vardir. şuda var tabi 76kb upload edebiliyorsan 90kb indirmen çok anormal bir durum.ttneti arasanda pek birşey değişeceğini sanmiyorum ttnet filozoflarinin en fazla diyeceği şey fişi çek 10 sn bekle fişi tak.modem yandi desen bile bu çözümü tavsiye ederler. :) tehtit yoluna git iptal edin internetimi ozaman de herkesle ayni parayi verip daha azina razi olma.benmde sinirsiz 8mb genel olarak 800kb download ediyorum 50gb aşinca 300 kb düşüyor.peşini birakma sakin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş o zaman bilgisayarda sorun vardir.İnternetle alakası yok ekran kartını ykseltmeni ve rami yükseltmeni öneririm

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeş IDM diye bir program var indirmeleri baya hızlandırıyor internette full versiyonunu araştır bulamazsan pm at ben atarım sana.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar şimdi ben oyun indirirken 800 kb/s'de indiriyor banzen internete girdiğimde eyer oyun indiriyorsa internet yavaşlar arkadaşlar.....