internetin aniden duraklayıp devam etmesi

Bu konuyu okuyanlar

incsoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar 16 mbps internet kullanmaktayım ve 10-11 arasında bağlantım olmaktadır. Bir hız testi yaptığımda bütün değerler çok güzel internet kullanımı ise çok iyi aradan birkaç dakika geçiyor hız testi dahi yapmıyor, yasada ping değeri 1600 ms lerde, hız testi değeri ise 2-3 mbps lerde.. Bunun için denemediğim yöntem kalmadı... Kutudan eve kadar gleen kablo değişimi, modem değişimi, defalarca müşteri hizmetlerine bildirim sonrası internet servis sağlayıcısını bile değiştirdim. Dün geçmiş olduğum yeni servis sağlayıcısında da aynı sorunları yaşadım.Bu sorun bana kafayı yedirecek. 4.5G ye aldığımda facebook, instagram, internet tıkır tıkır çalışıyor wifi aracılığı ile internete girdiğimde herşey alt üst oluyor.. Bir kötüleşiyor bir toparlanıyor.. Bu sorun hakkındaki önerileriniz nelerdir? Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Teşekkürler.

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Portunu değiştirdiler mi yoksa hattı mı taşıdın?Aynı porttan devam ediyorsan sorun devam edebilir.Önemli olan iss yi değil portu değiştirmek.

incsoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Portunu değiştirdiler mi yoksa hattı mı taşıdın?Aynı porttan devam ediyorsan sorun devam edebilir.Önemli olan iss yi değil portu değiştirmek.

Superonline daki sorundan dolayı aboneliği iptal ettirdim ve Turk.Net e geçtim derler ya gelen gideni aratır diye şimdi pişmanım.. İnternet kesintisi durduk yere wifi kesintisi oluyor, hızı düşüyor, bağlantı gidiyor birkaç gün gelmiyor, müşteri hizmetleri numarası olmadığından dolayı yazılan arıza kayıtlarınıda hiç ciddiye almıyorlar. Şuan da 16 mbps altyapılı adsl desteği olan, adil kullanım kotası olmayan bir servis sağlayıcı aramaktayım. Bunun için hangisini önerirsiniz arkadaşlar? Aynı zamanda taahhütsüz olmalı..

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Superonline daki sorundan dolayı aboneliği iptal ettirdim ve Turk.Net e geçtim derler ya gelen gideni aratır diye şimdi pişmanım.. İnternet kesintisi durduk yere wifi kesintisi oluyor, hızı düşüyor, bağlantı gidiyor birkaç gün gelmiyor, müşteri hizmetleri numarası olmadığından dolayı yazılan arıza kayıtlarınıda hiç ciddiye almıyorlar. Şuan da 16 mbps altyapılı adsl desteği olan, adil kullanım kotası olmayan bir servis sağlayıcı aramaktayım. Bunun için hangisini önerirsiniz arkadaşlar? Aynı zamanda taahhütsüz olmalı..

Kardeşim adsl mi vdsl mi kullanıyorsun 16 mbps yi? Twitter üzerinden Turknet'e ulaşmayı denedin mi? Biraz daha fazla ilgileniyorlar oradan..Port değişikliği talep et.Yoksa iptal ettirecem de.Belki durumun düzelebilr.Bulunduğun bölgede internete aşırı yüklenme olabilir.Gece sorun oluyor mu mesela?Veya interneti paylaşıyor musun? Ayrıca adresinden alabileceğin max. hız ne olarak görünüyor önemli olan bu.Ona göre Turknet'te kal.Max 16 alabiliyorsan netspeed daha hesaplı senin için.Netspeed sınırsız tarifelerine bakabilirsin istersen.
Netspeed İnternet Fiyatları Limitsiz Fiber - Vdsl -Adsl İnternet Tarifeleri

incsoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim adsl mi vdsl mi kullanıyorsun 16 mbps yi? Twitter üzerinden Turknet'e ulaşmayı denedin mi? Biraz daha fazla ilgileniyorlar oradan..Port değişikliği talep et.Yoksa iptal ettirecem de.Belki durumun düzelebilr.Bulunduğun bölgede internete aşırı yüklenme olabilir.Gece sorun oluyor mu mesela?Veya interneti paylaşıyor musun? Ayrıca adresinden alabileceğin max. hız ne olarak görünüyor önemli olan bu.Ona göre Turknet'te kal.Max 16 alabiliyorsan netspeed daha hesaplı senin için.Netspeed sınırsız tarifelerine bakabilirsin istersen.
Netspeed İnternet Fiyatları Limitsiz Fiber - Vdsl -Adsl İnternet Tarifeleri

Şuan da bağlantım hiç yok mesela defalarca arıza kaydı bıraktım hiç bakan yok.. Twitter dan nereye mesaj atıyım peki? Teşekkürler

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Yazıyorum burdan ama yine bir gelişme yok efendim
Cevap mı vermiyorlar yoksa ilgilenmiyorlar mı? Valla bilemedim sorun düzelmiyorsa ve başka iss ye geçmek sorun olmayacaksa değiştir derim.Ama port değişmezse fazla bir değişiklik olmaz.Zaten iptal ettirmen gerekir.Çünkü elinde bir de telefon hattı var.Telefon önemli değilse değiştirmek senin için daha kolay olacaktır.

incsoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bugün telekom ekipleri gelmiş iç tesisat sorunu demiş gitmiş halbuki bir sorun yok iç tesisatımda eminim.. Bu durumda iptal edip evde kontrol hizmeti olan hangisine gelecem karar veremedim.

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Evde kontrol hizmetinden bahsettiğin nedir anlamadım!?

incsoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evde kontrol hizmetinden bahsettiğin nedir anlamadım!?
turkcell superonline da telekom ekipleri iç sorun dediğinde eleman gönderirlerdi kontrol ederler ve tutanak düzenlerlerdi. Ölçme aletlerine kadar ellerinde olur her türlü evimde kontrolü yaparlardı..

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Anladım.TTnet bunu yapıyor mu bilemiyorum.Netspeed zaten yeni yeni yaygınlaşmakta.Senin sorunun aynen devam ediyor ve halen birşey yapamıyorlarsa iptal ettirmekten başka çare yok.Superonline tekrar kullanabilirsin.Çünkü sene sonunda büyük olasılıkla akn tamamen kalkacak.