Internetim wifisi iyi cekmiyor wifi sinyal arttirma

Bu konuyu okuyanlar

Ramazanbenfar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadasl biz 2. Kattaki komsunuz ile ortak internet kullaniyoruz biz 4. Kattayiz modem 2. Katta oldugundan ben fazla iyi net kyllanamiyorum sinyal az oluyor cekmiyor yani wifi yetersiz kaliyor 3 kademe crksede internette dolasmak sıkıntı li olyuor benim ilk olarak bende bir modem taksam ayni interneti oyle kullanabikirmiyiz yada ben ne yapmam gerekir benim evimde sinyal artmasi icin ne almaylihim yardim edermisiniz

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Acces point kullanarak menzili artırabilirsiniz. Önerdiğim cihazlardan birisi;
TP-Link TL-WA850RE 300Mbps N Kablosuz Kompakt Access Point ve Menzil Genişletici

Ramazanbenfar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acces point kullanarak menzili artırabilirsiniz. Önerdiğim cihazlardan birisi;
TP-Link TL-WA850RE 300Mbps N Kablosuz Kompakt Access Point ve Menzil Genişletici
Modemin oldugu yerden modeme kablo baglayip bunnla birlestirip kablolari kendi evime mi koyarak yapcam yoksa kablosuz olarak mi

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Eğer imkan varsa öyle yapmanız daha iyi olacaktır.
Cihazı evinize kurup modemden ethernet kablosu çekeceksiniz, modemden gelen ethernet kablosunu bu cihaza takacaksınız ve hazır.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Birbirine baglamam gereken kablonun adi nedir onu nasil bulucam acaba
Ethernet veya Cat6 kablosu derseniz bir çok bilgisayarcı da bulunur, genellikle metresi satıcıya göre değişir ve çok pahalı değil. Eğer yanlış hatırlamıyorsam daha önce 50 Metreye 20 Gibi bir şey vermiştim.

Ramazanbenfar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ethernet veya Cat6 kablosu derseniz bir çok bilgisayarcı da bulunur, genellikle metresi satıcıya göre değişir ve çok pahalı değil. Eğer yanlış hatırlamıyorsam daha önce 50 Metreye 20 Gibi bir şey vermiştim.
Anladim sagolun router la acces poijt farki nedir aynimidir ikiside ?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Acces Pointler Wi-fi bağlantısını güçlendirme ve genişletme işi görürken Router'lar işin daha da ileriye taşınmış hali, bir modemin yapabileceği her şeyi yapabilirken bir yandan Wi-fi alanı genişletme işlemi görür fakat sizin sadece Wi-fi alanı genişletme ihtiyacınız olduğu için daha yüksek bütçeler verip Router kullanmak yerine uygun fiyata işinizi görecek Acces Point almanız daha doğru olacaktır.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben Router öneririm.Aşağıdan çektiğiniz kablo ile evdeki Router a bağlamış olursunuz.Router ile kendi ağınızı kurup o ağa ayrı şifre koyabilirsiniz.Zamanında bu şekilde kullanmıştık bizde.Kendi bilgisayariniza da kablo çekersiniz routerdan.

Ramazanbenfar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Router öneririm.Aşağıdan çektiğiniz kablo ile evdeki Router a bağlamış olursunuz.Router ile kendi ağınızı kurup o ağa ayrı şifre koyabilirsiniz.Zamanında bu şekilde kullanmıştık bizde.Kendi bilgisayariniza da kablo çekersiniz routerdan.
Ayri wifi yaptiktan sonra daha mi iyi olur router o zaman kablo ile alttan cektikten sonra kendi yerime yaparim routerla odamdan sadece biz gireriz anladim daha iyi ozaman tesekur ederim

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Ayri wifi yaptiktan sonra daha mi iyi olur router o zaman kablo ile alttan cektikten sonra kendi yerime yaparim routerla odamdan sadece biz gireriz anladim daha iyi ozaman tesekur ederim
Dostum sana interneti sağlayacak olan ana modem altta ki kişide olduğu için kendisi her türlü kullanabilecek, router almanız size yeni bir internet sağlamaz.