İnterneti Açtığımda Bildirim Çubuğunda İnternet Simgesi Gözükmüyor (Android)

Bu konuyu okuyanlar

ramazan347

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle konuyu doğru başlık altına mı açtım? Bilmiyorum..

Ben de aynı sorunu Samsung Galaxy Grand Max2 telefonumda yaşadım. Telefonumun çekim sorunu ve şarjın çok çabuk bitme sorunu vardı. Garanti belgesiyle aldığım yere geri götürdüm. Hiçbir şeye dokunmadan sadece aynı ROM' u yükleyip geri göndermişler. Yani sorun çözülmedi. Neyse telefon daha da beter oldu önceden en azından internete girebildiğim telefon internete de girmemeye başladı. İnterneti (sizde veri ağı v.b. yazabilir.) açtığımda sinyal gücünün iyi olduğu halde bildirim çubuğunda internet simgesini göremiyor ve internete giremiyordum.

Çözümüm Şöyle Oldu:
1) Telefonunuzu Recovery Mod' una alın. (Google' dan nasıl yapıdığına bakabilirsiniz. Telefondan telefona değişiklik gösterebiliyor.)
2) Bu kısımda Wipe Cache Partition' u seçip onaylıyoruz ve işlem tamam.
3) Daha sonra Reboot System Now' u seçip onaylıyoruz. (Telefonu yeniden başlatmak için)
Bu işlem, eğer bir ROM yüklediyseniz ya da güncelleme yaptıysanız önceki ROM' dan kalan kalıntıları temizler. Bu da, telefonunuzu güncelledikten sonra ya da yeni ROM yükledikten sonra açılış ekranında kalma v.b. sorunların çözümü olabilir.
Konunun başında da yazdığı gibi telefonuma aynı ROM' u kurduklarında (farklı bir ROM da olabilir.) eski ROM'dan kalan kalıntıları temizlemedikleri için bölye bir sorun yaşadım. Artık her ne oluyorsa bir hata oluşmuş. Ha ROM yüklendiğini nereden anladım? Recovery Mod' una girdiğimde ilk satırda ANDROİD SYSTEM RECOVERY <3e> yazıyordu. Üç kere garantiye gitti her seferinde e sayısı arttı. İnternetten araştırdım bu anlama geliyormuş.