Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Selamunaleyküm.
Arkadaşlar internet çekmeyi düşünüyoruz. Tahminimce çekeceğimiz intenetin aylığı maksimum 70 TL olur.
Vodafone'da kampanya varmış. İlk üç ay yarı fiyatına daha sonraki 21 ay boyunca normal fiyatıylaymış.
Bulunduğum yerde bildiğim kadarıyla Turknet şubesi yok. Peki yine de Turknet'in internetini çekebilir miyiz?
Birkaç internet servis sağlayıcısı şubesine gidip danıştım.
Turknet olmadığı için şu an Vodafone ve Turkcell Superonline tercih edebileceklerim arasında.
Bu arada arkadaşlar aranızda Vodafone, Turkcell, Turknet ya da Turk Telekom kullananlar kullandığınız internetin hızı, fiyatı ve memnuniyetiniz hakkında bilgi verir misiniz?

@Lazzz @syfsn @__kadıköyRAP__ @kadirirdem @f.krtl1

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
TürkNet veya Superonline tavsiyem olacaktır. Vodafone vb. bulaşmanızı tavsiye etmem...

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Peki neden Vodafone'u önermiyorsunuz? Hizmette problem mi var, yoksa hız ve altyapı sorunu mu var?
Altyapı, müşteri hizmetleri desteği, teknik destek vs. çok şikayet eden oldu geçmişte. Bu yüzden tavsiye etmiyorum. Vodafone ancak parayı alasıya, faturayı ödetesiye kadar iyi...

AlTheBeast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Altyapı olarak hepsi zaten TTnet altyapısı kullanmıyor mu? Türknet hariç yanılmıyorsam ama türknet'te çok kopma olduğunu duydum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Altyapı olarak hepsi zaten TTnet altyapısı kullanmıyor mu? Türknet hariç yanılmıyorsam am türknet'te çok kopma olduğunu duydum.
Bulunduğum yerde Turknet şubesi yok. Buna rağmen Turknet'in internetini çektirebilir miyiz?

AlTheBeast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bulunduğum yerde Turknet şubesi yok. Buna rağmen Turknet'in internetini çektirebilir miyiz?

Benim bulunduğum yerde de yok diye biliyorum ben ama daha önce konuşmuştum ve eğer yanlış hatırlamıyorsam bakır boru geçiyorsa internet sağlayabiliyorlar diye biliyorum ama tabi bu seferde hangi altyapı yı kullanıyor o meçhul çünkü burada turknet altyapısı yok yani ama internet sağlarız demişlerdi.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Selamunaleyküm.
Arkadaşlar internet çekmeyi düşünüyoruz. Tahminimce çekeceğimiz intenetin aylığı maksimum 70 TL olur.
Vodafone'da kampanya varmış. İlk üç ay yarı fiyatına daha sonraki 21 ay boyunca normal fiyatıylaymış.
Bulunduğum yerde bildiğim kadarıyla Turknet şubesi yok. Peki yine de Turknet'in internetini çekebilir miyiz?
Turknet olmadığı için şu an Vodafone ve Turkcell Superonline tercih edebileceklerim arasında.
Bu arada arkadaşlar aranızda Vodafone, Turkcell, Turknet ya da Turk Telekom kullananlar kullandığınız internetin hızı, fiyatı ve memnuniyetiniz hakkında bilgi verir misiniz?

Turk.net'in şubesi olmasına gerek yok,TürkTelekom olsa yeterli.Türk.net sitesinden açık adres girerek ne kadar maksimum hız desteklediğini görebilir ve oradan forumu doldurarak internet bağlatabilirsin.Ben Kullanıyorum ve Memnunum 65-70 mbps kotasız internetim var.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,344
Her Türlü Turknet başka bayiler pişmanlıktır benden söylemesi

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Türk Telekom çalışanı olarak kesinlikle Telekom önermiyorum.Türknete depar atmalasın bence.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Turk.net'in şubesi olmasına gerek yok,TürkTelekom olsa yeterli.Türk.net sitesinden açık adres girerek ne kadar maksimum hız desteklediğini görebilir ve oradan forumu doldurarak internet bağlatabilirsin.Ben Kullanıyorum ve Memnunum 65-70 mbps kotasız internetim var.
Hocam adres sorgulaması yaptım ve 35 Mbps'ye kadar internet sunabiliyormuş.
1.jpg

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
ADSL, Vdsl için Turknet.
Fiber varsa ve oyun benim için önemli dersen Superonline Fiber.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Selamunaleyküm.

Ben Türknet tavsiye etmem. Adresinde fiber varsa Superonline, vodofone, Türk telekom bu lardan hangisinin fiberi varsa onu al. Adresinde fiber yoksa mecbur dsl alacaksın. Türk telekom dan internet al derim. Dsl de Vodofone ve Türknete bulaşma.

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
süperonline yı öneririm

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Şu anda geçebileceğin iyi tarife Turknettir. Eğer altyapın iyiyse ona geç. Arayarak detaylı bilgiyi alırsın zaten taahhüt yok bir sorun olursa çıkarsın.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşlar biraz önce Turknet'i aradık. Malesef şu an için boş port bulunmadığını söylediler.
Ayrıca modemi kendimiz almalıymışız. Boş port bulunduğunda bize haber vereceklermiş.
Sizce ne yapmalıyım? Bence internet için en fazla bir hafta bekleyebiliriz.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Ttnet yada Turknet
ancak Türknet'e geçmeden bir ay ücretsiz olarak deneme imkanınız var.
alabileceğiniz değerlere bakarak Türknet mi yada diğer operatörler mi karar verin derim.
Türknet 35mbit 60₺ Sabit hız.. kotasız, ben merakla geçmeyi bekliyorum. :)

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ttnet yada Turknet
ancak Türknet'e geçmeden bir ay ücretsiz olarak deneme imkanınız var.
alabileceğiniz değerlere bakarak Türknet mi yada diğer operatörler mi karar verin derim.
Türknet 35mbit 60₺ Sabit hız.. kotasız, ben merakla geçmeyi bekliyorum. :)
9
Türknet bayağı iyiymiş. ;)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Tekrar baktım, boş port gözükmüyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Türknet te kendi modemini kendin alırsın. Bağlantı ücreti ödemezsin.
Aynen öyleymiş hocam. Bende bunu bu akşam Turknet'i aradığımda öğrendim.
--- Gönderi Güncellendi ---
@Lazzz Boş port olunca Turknet'ten haber vereceklermiş. Sizce beklemem mantıklı olur mu?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Superonline kullanıyorum hizmetten memnunum.Gerek mobil uygulaması gerek vaat ettikleri hızı sunmaları açısından gayet güzel sıkıntı yok öneririm.Fiyatları ülke standartlarına göre normal denilebilir.Daha kötü olup da reklamında CR7'yi oynattığı için pahalı olanlarda var o yüzden fiyatına bir şey demiyorum.80-90 lira arasında paket bakarsanız güzel paketleri var.Turknet ve Vodafone hakkında tecrübem yok kullanan bir tanıdığımda yok.O yüzden bir şey diyemeyeceğim.Mobilde Vodafone kullanıyorum tek kelime ile rezalet.Neyse konu dağılmasın Uydunet var bildiğim güzel.Bakmanızı öneririm.Türksat'ın hizmetidir kendileri ve gayet güzeldir.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@f.krtl1 Turkcell Superonline'da modem ve kurulum ücreti alınıyor mu?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
@f.krtl1 Turkcell Superonline'da modem ve kurulum ücreti alınıyor mu?
Hayır modem ve kuruluma ücret alınmıyor.Telefon hattını kullanırsanız sıkıntı yok binanın/evin içinden geçen ve evlerin genelde salonda veya hol kısmında bulunan telefon çıkışından bir aparatla bağlantı kuruluyor.O aparatı Turkcell yetkilisi veremiyor veya satamıyor maalesef.Ama istediğiniz yerde bulabilirsiniz basit bir şey.Bazı evlerde de direkt RJ45 çıkışı olan portlar mevcut onlar da oradan sıkıntısız bir şekilde bağlantı kurabilir.Oraya kadar ücretsiz kurulum yapılıyor hizmette sıkıntı yok.Şöyle bir şey var ben telefon hattını kullanmak istemiyorum kendim binanın dışından çekmek istiyorum derseniz -evde kablo kirliliği olmaması açısından- doğal olarak size yardımcı olamayacaklarını bunun için Türk Telekom'a danışmamız gerektiğini söylediler.Bende hızıma göre kablo aldım ve bina girişinde ki telefon kutusundan kendi hattımı 4. kata kadar çektim.Bu kadar basit bir şey için Türk Telekom'la falan uğraşamazdım.Eğer kurulumda sizde öyle bir şey düşünürseniz yardımcı oluruz :) Dediğim gibi kurulumda sıkıntı yok her şeyi kurup öyle gidiyorlar üstelik ücretsiz.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Turknet'te modem ve kurulum ücreti alınıyor mu?

@kadirirdem @dark.sdn @Lazzz
Yok hayır alınmıyor,Modeminiz varsa (VDSL2) desteği olan kendi modeminizi kullanıyorsunuz,yoksa İnterneti bağlatırken modem istiyorum seçeneğini işaretleyin modem kargoyla gelsin,her şeyden önce Hattınız VDSL 2 desteği var mı Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine bir sorun,Eğer yoksa 16 mbps hız alırsınız.
Hocam adres sorgulaması yaptım ve 35 Mbps'ye kadar internet sunabiliyormuş.
Ekli dosyayı görüntüle 28269
Benim ev 70 mbps sunuyor ,sizinki nispeten azmış.Ama yeterli yinede.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Aynen öyleymiş hocam. Bende bunu bu akşam Turknet'i aradığımda öğrendim.
@Lazzz Boş port olunca Turknet'ten haber vereceklermiş. Sizce beklemem mantıklı olur mu?
Ben Türknet kullanma derim. Dal internet için Türk telekoma bak.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
@Halktan Biri Bir de ''millenicom'' var ona da bakmanı tavsiye ederim ama taahhütlüdür. Hız olarak en iyi turknettir ama genede bir göz atabilirsin.