Internet kopma sorunu kesin çözüm haydi içeri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

helpmert

Doçent
@helpmert modemdende şüphelenmeye başladım. 100 120 liraya kadar önereceğin modemler nelerdir.
Dolar ve Euro sürekli değiştiği için arada 15-20 tl oynaycaktır..

eğer ilerde hipernet gelmeyecekse bölgene
AIRTIES AIR 5453 300MBPS KABLOSUZ-N ADSL2+ 4 PORT MODEM - Vatan Bilgisayar

bunu alablrsin ama diyorsan ileriye dönük modem olsun fiber destekli olsun diyorsan
o zaman
AIRTIES AIR 5650 300MBPS KABLOSUZ-N ADSL2+ 4 PORT MODEM / VDSL2 ROUTER - Vatan Bilgisayar

öneririm :)

2 saat önce air 5650 nin fiyatı 200 tlydi ne ara 251 oldu :D

helpmert

Doçent
@helpmert hipernet zaten var 100mbps e kadar.
Airties Air 5343 150Mbps 4 Port Kablosuz ADSL2 Modem Fiyatı bu olmazmı

adsl 2+ en fazla kaç hızı destekliyor ki.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Airties Air 5650 300mbps Adsl Vdsl2 Modem GittiGidiyor'da 194119503 çok pis satın alasım geldi :w00t:

air 5343 adsl modem max 23 mbps alirsin oda altyapına göre fakat 16 mbps paket var maximum

5650 de 100 mbps alabilrsin fiberde hatta vdsl destekli hipernettede 100 mbps alirsin :)

kısaca geleceğe rağmen iyi modem air 5650 içinde torenti bile var yani düşün..

air 5343 adsl modem max 23 mbps alirsin oda altyapına göre fakat 16 mbps paket var maximum

5650 de 100 mbps alabilrsin fiberde hatta vdsl destekli hipernettede 100 mbps alirsin :)

kısaca geleceğe rağmen iyi modem air 5650 içinde torenti bile var yani düşün..

ali.clay

Asistan
helpmert peki bu modemin üstünde yazan 300mbps ne. Kafamı karıştırdı.

helpmert peki bu modemin üstünde yazan 300mbps ne. Kafamı karıştırdı.

helpmert

Doçent
@helpmert peki bu modemin üstünde yazan 300mbps ne. Kafamı karıştırdı.

@helpmert peki bu modemin üstünde yazan 300mbps ne. Kafamı karıştırdı.

üstünde yazan 300 mbps wireles hızı. diyelimki 2 tane laptopun var ikiside wifiyle modeme bagli

iki pc arasında hızlıca dosya paylasımı yapiyorsun

mesela 60 gb gta5 oyunu var
öbür laptopa hızlıca aktarıyor
300 mbps hızda aktarması 10 dakika :)

ali.clay

Asistan
ADSL Hat DurumuSHOWTIME.L0
ADSL ModuG992.5
Gönderme Hızı799 kbps
İndirme Hızı8191 kbps
İndirme Hızı Zayıflaması13
Gönderme Hızı Zayıflaması3
İndirme Hızı SNR Marjı19.4
Gönderme Hızı SNR Marjı18.8
Üretici ID'siTP-LINK
Firmware Versiyonu3924ca26
CRC hataları0
Gönderme Hızı BER0e-7
İndirme Hızı BER0e-7
Yukarı Çıkış Gücü8
Aşağı Çıkış Gücü12
ES48
SES44
UAS15852

Speedtest.net by Ookla - My Results

hızı 8 e sabitlemişler. Dbi 19 a yükselmiş. Çıkış güçleri aynı. Ping aynı ama ilk ölçtüğümde 47 idi.
Bıktırmayamı çalışıyolar düzeltmeyemi.

helpmert

Doçent
ADSL Hat DurumuSHOWTIME.L0
ADSL ModuG992.5
Gönderme Hızı799 kbps
İndirme Hızı8191 kbps
İndirme Hızı Zayıflaması13
Gönderme Hızı Zayıflaması3
İndirme Hızı SNR Marjı19.4
Gönderme Hızı SNR Marjı18.8
Üretici ID'siTP-LINK
Firmware Versiyonu3924ca26
CRC hataları0
Gönderme Hızı BER0e-7
İndirme Hızı BER0e-7
Yukarı Çıkış Gücü8
Aşağı Çıkış Gücü12
ES48
SES44
UAS15852

hızı 8 e sabitlemişler. Dbi 19 a yükselmiş. Çıkış güçleri aynı. Ping aynı ama ilk ölçtüğümde 47 idi.
Bıktırmayamı çalışıyolar düzeltmeyemi.

bu değerlerde sorunsuz 16 mbps alman gerekiyor ama modemin tp linkmiş :D

airties modem kullan derim

ali.clay

Asistan
airtiesin çok eski modemlerinide bulma haa :D

RT serisiyse hiç takma bile :D
2006 yapımlı modem onlar

anca air 5341 ve sonrası modeldeki modelere bak

DSL Rate(Kb/s):8191800
Attainable Rate(Kbps):196771294
SNR Margin(dB):26.821.6
Attenuation(dB):11.52.7
Power(dB):19.512.4

Şansıma dayımda ttnetin airties air 5650 modemi varmış onla test ettim. Snr arttı. Çıkış güçleride yükseldi ama ping hala aynı.
Benim hızımı sınırlandırmışlar 8 e dimi?

helpmert

Doçent
evet hızını 8 e sınırlamışlar ararsin ttneti hızlandırırlar :D

bak değerler nasilda coştu..

ping düzelir
bina içi kablolamayı yenile
ardından yine ping devam ederse telekoma port değişimi için basvur
birnevzede olsun düşer ping.

ali.clay

Asistan
Hizi artirsinlarda bakalim insallah duzelir.
Portu degistirmiyolar.

helpmert

Doçent
@mutahhar @helpmert Az önce ttnet il müdürlüğünden geldim. Çözüm masası için sıra aldım. Adamın yanına gittim ona arıza kaydı açtıracaktın dedi. Buraya kadar gelmişssin madem sen operasyon şefiyle görüş dedi. Bende çıktım yukarıya o yokmuş başka biriyle konuştuk. Derdimi anlattım. Dbi değerinde sorun yok diyor normal diyor. Kaç yazıyo dedim 19 dedi o gönderme, indirme kaç dedim 10 dedi. Düşük değilmi bu dedim Hattınıza tanımlı hızı iyi alıyosunuz bi sorun yokda ev tesisatında sorun var felan dedi. Bende evde sorun olmadığına eminim ankastre kutusundan direk çıkan kabloyu modeme bağladım sonuc aynıydı dedim. Modemden kaynaklanabilir dedi markası ne dedi ttnetin tplinki dedim. Oda düşürür dbi i dedi. Arkadaşları yönlendiriyim kontrol etsinler dedi ama sanmıyorum arayacağını.
Bi kablo değiştirecekler 10 metre dünyanın bahanesini uyduruyolar. Ulan bu ttnet nerden getiriyor kabloları anlamıyorum ne değerli ne sağlam birşeymiş.

Merhaba ali sana farklı bir çözüm yolu buldum.. Eğer sorunun devam ediyorsa..

Bu sana vereceğim adrese gir ve donanımhaber için özel yapılan bir bölüm var
buraya ttnet ve türk telekom bakıyor..

ben kaç kere ttneti arasamda sorun çözülmüyor telekomu arasam sorun çözülmüyor orayı arasam olmuyor şikayet vara sikayet etsem olmuyor amaaa bu siteden forum gönderince hemen sorunumu çözüyorlar :D :D

Geçen yaz erdeğe gitmiştim orada internette sorun vardı kopup duruyodu .. Erdek ocaklar mevkiğindeydi bilirsiniz oraları yazık yer 4 km öteden internet geliyor bakır kablo ile :)

1 mbps hız vardı ve kopup duruyordu ben hemen donanım haberin ttnet forumundan bir forum doldurdum evelsi gün türk telekom ekipleri geldiler :D hemen sorun çözüldü adamlara çay falan ısmarladık makara muhabbet işi hallettiler sağolsunlar :D

Sende bir şansını dene derim.

Reklam amacli göndermiyorum bu linki cidden işe yarıyor.
buyur link : TTNET | DonanımHaber

Forumu doldur ve seni arayacaklar sorununu anlat eve ekip gelmesini rica et ekip gelincede oturun sorunu çözün :)
Gelişmelerden lütfen beni haberdaar et merak ettim bak şimdi :D

ali.clay

Asistan
En son hızımı düşürmüşlerdi 8mbite dbi felan yükselmişti ama ping 15 ms idi. CS de sorun vardı biraz. Telefonla arayıp yükseltilmesini istedim herhangi bir işlem yapmadılar. Bende ttnet destekten yazdım yolladım. Aradılar tam 16 ya sabitledik dediler. Akşam eve geldim 16 mbit tam. 2 3 saat snra net gitti hızı 13 e düşürmüşler. Ama ping aynı fena değil. pingtest ten bakıyorum 103 çıkıyor. Steamda şuan sorun olmasına rağmen 100 ping alıyorum. Fena değil. Dahada kötüleşirse buradan şansımı denerim. Teşekkürler ilgilendiğin için.

DSL Hızı(Kb/s):13697800
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):20204991
SNR Sınırı (dB):16.118.7
Hat Zayıflaması(dB):13.03.7
Güç (dB):19.512.4

helpmert

Doçent
En son hızımı düşürmüşlerdi 8mbite dbi felan yükselmişti ama ping 15 ms idi. CS de sorun vardı biraz. Telefonla arayıp yükseltilmesini istedim herhangi bir işlem yapmadılar. Bende ttnet destekten yazdım yolladım. Aradılar tam 16 ya sabitledik dediler. Akşam eve geldim 16 mbit tam. 2 3 saat snra net gitti hızı 13 e düşürmüşler. Ama ping aynı fena değil. pingtest ten bakıyorum 103 çıkıyor. Steamda şuan sorun olmasına rağmen 100 ping alıyorum. Fena değil. Dahada kötüleşirse buradan şansımı denerim. Teşekkürler ilgilendiğin için.

DSL Hızı(Kb/s):13697800
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):20204991
SNR Sınırı (dB):16.118.7
Hat Zayıflaması(dB):13.03.7
Güç (dB):19.512.4

hat değerlerin iyi fakat modemle ilgili sorun olabilir. başka bir modem dene istersen.

mehmetp835

Üyecik
son 3 gündür kopma yaşıyorum ışıklar yanıyo hiçbi sorun yok ama internet kesiliyo modemi açıp kapattığımda düzeliyo müşteri hizmerlerine bildirdim ama çözülemedi hala vodafonedaki aboneliğimdede bu sorunu yaşamıştım aylarca çözemediler bunun çözümü nedir (vodafoneda iken bu sorunu yaşadığımda kabloları kontrol ettirdik hızı düşürttük bırakın çözmeyi sorunu dahi anlamadılar modemle alakalı bi sorun olabilirmi başka bi forumda bu şekilde okumuştum) yardımcı olursan sevinirim (Türksat en azından sorunu çözmek için uğraşıyo vodafone Allaha emanet )
vodafonedaki problemim hala devam etmekte eğer yardımcı olursan çok sevinirim ve sorunun neyle alakalı olduğu söyleyebilirsen vodafonedada bu yönde talep oluşturabilirim
NOT: vodafoneda hat zayıflamasıyla ilgili problem yok snr 27 ayrıca altyapımın 39a kadar desteklediği söylediler fakat 32 lik pakette olmama ramen hız 24 civarında (RESİM TÜRKSAT ABONELİĞİME AYİT FAKAT 2 SİNİNDEDE AYNI SORUNU YAŞIYORUM GİTTİĞİM ZAMAN VODAFONEDAKİNİNDE HAT DEĞERLERİNİ ATABİLİRİM)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

mehmetp835

Üyecik
NOT: Türksattaki sorunumu dün itibariyle çözdüler vodafonedaki sorunum hala devam etmekte bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

stat counter