İnternet kablo sistemi

Bu konuyu okuyanlar

Antiseptic+

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar. Evimi değiştirdim. Yeni evimde internet yok, bağlatmak istiyorum. Bölgeme 50 mbps ye kadar "vdsl" hizmeti verilebildiğini öğrendim. Fiber hizmeti ilerleyen zamanlarda gelecekmiş. Ev eski, evin kablo sistemini yenilemem gerekiyor. Fiber gelince alacağım ama şimdilik mecbur "vdsl" kullanacağım. Sorum şu evin kablo sistemini fibere uyumlu olarak değiştirmek istiyorum. Çünkü fiber gelince yeniden değiştirip extra ücret ödemek istemiyorum. Fiber kablo sistemiyle "vdsl" internet hizmetini kullanabilirmiyim, sorun olurmu? Yoksa "vdsl" ye uyumlu kablolama sistemi mi döşetmem gerekiyor? Ayrıca kablo dışarıdan mı yoksa duvar içinden mi çekilecek? Fiber kablolama yapmam için binanın kutusunun da fiber olması gerekiyormu? Yoksa fiber sistem kablosunu halihazırda bulunan kutuya takıp şu anlık "vdsl" interneti kullanabilirmiyim? Kullanırsam "vdsl" hızında düşme olur mu? Eğer sorun yoksa fiber için hangi tür kablo döşetmem gerekiyor ve kablo haricinde başka bir şeye ihtiyacım varmı? (YURTDIŞINDA YAŞIYORUM. BURADA BU TÜR SİSTEMLERİ KULLANICININ KENDİSİ DÖŞÜYOR) Konudan emin olanlar cevaplarsa sevinirim.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
Cat6 döşet işte