Internet Explorer 8.0 neler getirecek?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilkercelik1990

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
IE platform mimarı Chris Wilson tarayıcının yeni sürümü 8.0 ile ilgili bazı bilgiler verdi.

Microsoft'un Windows işletim sistemine entegre ettiği tarayıcısı Internet Explorer'ın gelecek sürümü 8 hakkında bazı bilgiler gün ışığına çıktı.

Las Vegas'taki Mix '07 geliştiriciler konferansında konuşan IE platform mimarı Chris Wilson Internet Explorer'daki yenilikleri şöyle açıkladı:

Ajax Nesne Yönetimi

Chris Wilson IE 8.0'ın, web sayfalarında etkileşimli servislere izin veren nesne tabanlı Ajax tekniğine önem vereceğini bildiriyor. Ajax sayesinde sayfada herhangi bir bağlantıya tıkladığınızda yeni sayfa yüklemesi olmadan içeriğe erişmek mümkün. Bazı geliştiriciler Ajax'ı Web 3.0 olarak değerlendiriyor.

CSS İyileştirmesi

IE'nin yeni sürümü yine Cascading Style Sheets (CSS) 2.01 ile daha iyi anlaşacak. Bu sayede web sayfaları belli bir biçime sahip olmaktan çıkıp hem PDA'ler hem de cep telefonları gibi diğer mobil aygıtlarda da sorunsuz görüntülenebilecek.

Eklenti (Plug-In) Geliştirme

Bildiğiniz gibi Firefox ve Opera gibi tarayıcılar eklentiler açısından gayet zengin iken IE üvey evlat muamelesi görüyordu.Yeni sürüm 8.0 ile artık geliştiriclerin IE için eklenti hazırlaması çok daha kolay olacak.

IE 8.0'ı 2008 gibi anmaya başlayacağız.

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bana birşey getirmeyecek sanırım (firefox kullanıyorum)

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bende firefox kullanıyorum ama her ne kadar firefox kullanıcısı olsam da, bir windows makinası için vazgeçilmez tarayıcı ie dir. firefox'umu da kullanırım ama ie'mi de güncel tutarım :D

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
NecronomicoN dedi ki:
bende firefox kullanıyorum ama her ne kadar firefox kullanıcısı olsam da, bir windows makinası için vazgeçilmez tarayıcı ie dir. firefox'umu da kullanırım ama ie'mi de güncel tutarım :D
bende opera veya safari kullanıyorum ama ie 8 gelince hepsini sileceğim....

ilkercelik1990

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
firefox 3 ne zaman çıkıyor biliyor musunuz

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İe7 kullanıyodum çıksın 8i kurarız..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...