İnternet Bağlatmak İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
eve ilk defa internet bağlatacağım. bulunduğum yerde fiber desteklemiyor. Turkcell superonline yalın adsl (16 mbit 50 gb akk) bağlatmak istiyorum. sizce bir sıkıntı çıkarmı ? bağlatmalımıyım ? bazı forumlarda yazıldığı gibi hız sorunu yaşarmıyım ?

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Ben de 1,5 ay önce TTNET'ten Superonline'a geçiş yaptım. Benim de korkularım vardı ama şu an bir sorun yok çok şükür. Yaşadığım tek sorun hattımı ilk haftada 1 mbit'e sabitlemişlerdi, durumu bildirdim çözüldü. 8 mbit yalın tarifesindeyim.

Arayıp hattınızın kaç mbit desteklediğini sorun, cevaba göre geçiş yaparsınız.

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yalın adsl bağlatma süreci nasıl geçiyor ? kaç gün sürüyor ? adsl paket fiyatına ek bir fiyat ödüyor musunuz ? @mazruf

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Bina içi tesisatınız var mı? Yalın adsl hizmetini superonline dan alacaksanız türk telekom bina ya kadar kabloyu çeker gerisine bakmaz benden demesi.

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Ben 16Mbit+50GB paketini kullanıyordum 13.65mbit hız alıyordum sonra hattımın 50mbit VDSL desteklediğini öğrendim ve ücretsiz bir şekilde VDSL'e (24Mbit+50GB 60₺) geçtim. 23mbit hız alıyorum memnunum. Siz yinede detaylıca kontrol ettirin bize en başta 16Mbit destekliyor demişlerdi. Sonradan VDSL olayını öğrendim ama üst pakete geçiş ücretsiz. :)

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Ben 16Mbit+50GB paketini kullanıyordum 13.65mbit hız alıyordum sonra hattımın 50mbit VDSL desteklediğini öğrendim ve ücretsiz bir şekilde VDSL'e (24Mbit+50GB 60₺) geçtim. 23mbit hız alıyorum memnunum. Siz yinede detaylıca kontrol ettirin bize en başta 16Mbit destekliyor demişlerdi. Sonradan VDSL olayını öğrendim ama üst pakete geçiş ücretsiz. :)
50mbit + 200gb 74 liraya alıyorum. vdsl turk telekom :eek:

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
yalın adsl bağlatma süreci nasıl geçiyor ? kaç gün sürüyor ? adsl paket fiyatına ek bir fiyat ödüyor musunuz ? @mazruf

Cumartesi bayiden başvurdum, salı günü İnternetim geldi. İlk ay damga vergisi ekleniyor. 18 tl falan olur. Diğer aylar normal, ek fiyat yok. (bağlantı ücreti, modem ücreti vs.)

Abone başvuru merkezleri: TURKCELL SUPERONLINE

Sitelerinde aşamalar şöyle sıralanmış:

ADSL abonelik işlemleri ve süreci
1. Altyapı sağlayıcı tarafından binaya kadar internet bağlantınız sağlanır.
2. Turkcell Superonline tarafından internete çıkışınız için sistem üzerinde gerekli ayarlar yapılır.
3. Bayimiz ortalama 24 saat içerisinde modem kurulumu için sizi arar.
4. Bayimiz kuruluma geldiğinde size imzalatılmak üzere sözleşme ve taahhütnamenizi yanında getirir. İmzalanan sözleşmenin bir nüshası size iletilir. Bayimiz bu işlem esnasında kimlik fotokopinizi isteyecektir.
5. Kurulum işlemleriniz esnasında modeminizin konumlanacağı yere göre sizin de onayınız alınır ve daire içerisinde kablolama işleminiz yapılır.
6. Bayi görevlimiz kurulum işlemi sonrası aktivasyon kontrolü yapar ve internetiniz aktif hale geldiğinde Online İşlem Merkezi Şifreniz ve Kablosuz ağ şifreniz size sms ve e-posta olarak iletilir.
7. Numara Tahsis işleminiz var ise numaranızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
8. Numara Taşıma işleminiz var ise bayimiz kurulum sonrası Numara Taşıma işlemlerinize başlayacaktır. Bu işlem yapılırken mevcut operatörden kullanımınıza devam edebilirsiniz. Taşıma işleminiz ortalama 7 gün içerisinde gerçekleşir.
9. İlk fatura bilginizi e-posta yoluyla, Web sitemizden veya Online İşlem merkezimizden öğrenebilirsiniz.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Peki ne kadar hız alıyorsunuz!? :)

screenshot-192.168.1.1-2016-11-14-22-37-49.png

Şu an 4 pc bağlı kablosuz değer

5798136325.png

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bina içi tesisatınız var mı? Yalın adsl hizmetini superonline dan alacaksanız türk telekom bina ya kadar kabloyu çeker gerisine bakmaz benden demesi.

Superonline adsl hizmetinde hep yapiyormu öyle?

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Bina içi tesisat olayı biraz şans işi sanırım. Bazı ekipler yarım yamalak yapıp gidiyor bazıları baya ilgili. Bize denk gelen ekip böyle sıkıntılar çıkarmadı ama şans işi dediğim gibi. 3 katlı derken müstakil bi ev mi? Müstakil evlerde altyapıda sıkıntı olabiliyor bazen o yüzden saha dolabında eve kablo çekiyorlar o kabloyuda camdan veya çatıdan içeri alıyorsunuz.

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yeterki dediğin gibi düzgün bağlantı yapsınlar. kabloyu çeksin camdan önemli değil. en alt katın ki de dışardan çekilmiş zamanında.

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
yeterki dediğin gibi düzgün bağlantı yapsınlar. kabloyu çeksin camdan önemli değil. en alt katın ki de dışardan çekilmiş zamanında.
Zaten öyle büyük bir apartmanda oturmuyorsanız ve kablo camdan çekilirse sıkıntı olmaz onlar sahadan dolabından kabloyu çeker bahçeye bırakır sizde içeriye alırsınız camdan falan. Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Başvuruyu yaptınız mı?

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Zaten öyle büyük bir apartmanda oturmuyorsanız ve kablo camdan çekilirse sıkıntı olmaz onlar sahadan dolabından kabloyu çeker bahçeye bırakır sizde içeriye alırsınız camdan falan. Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Başvuruyu yaptınız mı?
Hayir daha yapmadim

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ulan arıyorum superonline'ı fakat altyapı bulunmuyor, telekomu aramanız gerekiyor diyor. bu tarz durumlarla karşılaşan oldumu ? port olayıyla alakalı olabilirmi ?

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
ulan arıyorum superonline'ı fakat altyapı bulunmuyor, telekomu aramanız gerekiyor diyor. bu tarz durumlarla karşılaşan oldumu ? port olayıyla alakalı olabilirmi ?
Evle alakalı olabilir. Port ile alakalı olsa altyapı var ama port yok derlerdi. Diğer sağlayıcılardan sorgulatmayı deneyin. Bizede telefonda evde altyapı var demişlerdi ekip geldi altyapı falan yok dedi. Sonra dolaptan kablo çektiler.

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Evle alakalı olabilir. Port ile alakalı olsa altyapı var ama port yok derlerdi. Diğer sağlayıcılardan sorgulatmayı deneyin. Bizede telefonda evde altyapı var demişlerdi ekip geldi altyapı falan yok dedi. Sonra dolaptan kablo çektiler.
diğer sağlayıcılarda altyapı bulunmuyor diyor. evde sıkıntı var herhalde

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
diğer sağlayıcılarda altyapı bulunmuyor diyor. evde sıkıntı var herhalde
Bizde de evde tesisat/altyapı yok kablo camdan geliyor. Bulunduğunuz bölgede bu tür durumlar var mı? Bizim bölgede kablolar hep dışarıdan geliyor mesela.
Saha dolabı yakınsa camdan verebilirler.

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bizde de evde tesisat/altyapı yok kablo camdan geliyor. Bulunduğunuz bölgede bu tür durumlar var mı? Bizim bölgede kablolar hep dışarıdan geliyor mesela.
Saha dolabı yakınsa camdan verebilirler.
3 katlı binada oturuyoruz. 1. kattaki internette dışarıdan geliyor dediğiniz gibi

xmania

@pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Reaksiyon puanı
1
Davet kodumu yada linkimi kullan 1 ay bedava internet kazan. Kodumla üyelik yaptırana 30 tl havale yapılacak. (hem bir ay fatura ödemeyeceksin hem de 30 tl havale ile kazanacaksın)

davet kodu: JPC99IV54NMX <------ üyelik aşamasında bu kodu kullan bir ay fatura ödeme

davet linki: Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan! <--- Tıkla üyeliğini yap bir ay fatura ödeme

en güncel kod ve linktir.