İnternet Bağlantısı sürekli kesiliyor

Bu konuyu okuyanlar

kaptann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar son 1 aydan bu yana internet bağlantım her 5 dakikada bir kesilmeye başladı. Sorun gidericiyi açtığımda sorunu gideriyor. yalnız 5 dakika sonra tekrar bağlantı kopuyor. Anladığım kadarıyla problem modemde ya da internet bağlantımda değil. Çünkü bilgisayardan bağlantı koptuğunda cep telefonunda hiç bir sorun olmuyor ve internete girebiliyorum. Sorun gidericinin bulduğu sorunlar ise "Varsayılan ağ geçidi kullanılmıyor" ya da "Kablosuz bağdaştırıcı veya erişim noktası sorunu" şeklinde. Bu sorun neden dolayı başladı bilmiyorum. Son 3 aydan beri yüklediğim 2 program; Microsoft OneNote ve Microsoft Live Writer. Antivirüs ya da güvenlik duvarıyla ilgili engelleme yok. Bu sorunun nedeni ne olabilir?

Birde Wamp Server'da 80 numaralı port ile bağlanamadığım için programın port numarasını 60 ile değiştirmiştim. Sorunun kaynağı bu olabilir mi bilmiyorum.

İletim sistemim: Windows 7 Professional
Modem markası: Everest
Kablosuz ağ kartı markası: Ralink Technology ( 802.11bgn 1T2R)

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
benim aklıma DNS sinyali kesiliyordan başka bir şey gelmiyor sen yine de DNS sinyalini kontrol et bende de kesiliyordu eğer öyleyse ara TTNET'i düzeltiyorlar

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ağ adaptöründe sıkıntı olabilir, eğer usb ile bağlıyorsan başka bir bilgisayara takıp test yap.

kaptann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ağ adaptöründe sıkıntı olabilir, eğer usb ile bağlıyorsan başka bir bilgisayara takıp test yap.

Tümleşik kablosuz ağ ile bağlanıyorum. Herhangi bir ekstra donanım kullanmıyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

benim aklıma DNS sinyali kesiliyordan başka bir şey gelmiyor sen yine de DNS sinyalini kontrol et bende de kesiliyordu eğer öyleyse ara TTNET'i düzeltiyorlar

Deneyeceğim. teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum evimde 2 pc var birisi laptop birisi masaüstü fakat laptopda 5 dklık kopmlaar oluyor arkdaşn dediği gibi sorunu gider diyorum gideriyor direk ve bağlatı devam ediyor ama net kesilmesi bitmiyor sizce bunun sorunu nedir ?

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
arkdaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum evimde 2 pc var birisi laptop birisi masaüstü fakat laptopda 5 dklık kopmlaar oluyor arkdaşn dediği gibi sorunu gider diyorum gideriyor direk ve bağlatı devam ediyor ama net kesilmesi bitmiyor sizce bunun sorunu nedir ?
servis sağlayıcısını aradığımda tüm türkiye genelinde bağlantı kopma sorunları yasandıgını soyledi halen devam edıyor mu bılemıyorum.

lorenz70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
internet hızın 8mb ise 4 e düşür düzelir

osmankaplan74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar konuyla alakalı olduğundan buraya yazıyorum. Sınırsız 16 mb e kadar olan internetim var. internetimde sürekli kesilmeler oluyor. İnterneti 300 mb hızında tek modemden kullanıyorum ve internete 10 adet kablosuz leptop ve bir okadarda cep telefonu bağlanıyor. hattımda arıza yokmuş. arıza kaydı açtırmıştım. netimi sorunsuz bi şekilde nasıl kullanırım önerisi olan varsa sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar kafayı yemek üzereyim son 3 gündür sürekli kopmalar oluyor hiç bir işlem yapamıyorum ttnetten adamlar geldi arızayı düzelttik dediler fakat sorun devam ediyor ttnet i tekrar aradım problem olmadıgını söylediler cepten internete sorunsuz baglanıyorum ama laptop ta sürekli kopmalar oluyor... başka modemle denedim oda çözüm olmadı kopmalar yine devam ediyor... modem tp link pc dell... bi bilen varsa lütfen yardımcı olsun...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorununuzu çözebildiniz mi? ben de tam olarak aynı dertten yakınıyorum. 15 kadar laptop ve 20 kadar telefon bağlanıyor. nasıl çözeceğiz bu sorunu??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var evde 3 telefon 3 pc var sadece benim pcde sürekli kopmalar oluyor ama diğer ciğazlarda hiç bir kesinti olmuyor. ttnet zyxel modem . modemden yada ınternetten alakalımı yoksa pcdemi bi sorun var daha once bu gibi durumla karsılasan birisi yokmu çözümü bilicek ? birde pc sesinde sıkıntı yaşıyorum konuyla alakasız ama pc açtığımda hiç bir yerden ses çıkmıyor .hoparler özelliklerinden gelişmişe gelerek varsayılan biçimi değiştiirince sesler geliyor ama bu uygulamayı yapmdn hiç bir yerden ses çıkmıyor . sureklı bu 2 sorunla ugrasmaktan bıktım çözümü bilen yokmu ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de aynı sorun var bilgisayardan net gidiyor ama telefondan wifi yardımıyla girmeye devam edebiliyorum. Bunun yanında bilgisayardan bir kere net gidince daha da yavaşlamaya başlıyor. Zaten sıkıntılı bir bilgisayarım var yani. Net gittikten sonra bilgisayarda herhangi bir tarayıcı vs. de açamıyorum. Diğer programlar da açılınca kasıyor ve kapatmak zorunda kalıyorum. Res atınca düzeliyor ama 5 dakika sonra yine aynı şekilde gidiyor. Fikri olan veya yardım edebilecek birileri var mı? :mellow:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorunu yaşıyorum düzeltiysen cevap atarmısın lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:(kafayı yedirtti bana wifi de kopmazken eternette neden kopuyor bilgisi olan varmı :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cursing:Beyler İnternetin 2 gündür her 15 dakikada kesilip 5 dakika sonra geri geliyor ama bu bilgisayardan kaynaklandığnı sanmıyorum cunku DSL ışığı sonuyor ve 5 dakıka boyunca yanıp sonuyor (Bağlanmaya Çalısıyor) Ve Sonunda Bağlanıyor Ama 15Dk Sonra Tekrar Aynı Sorun Oluyor Nedenini Oğrenebilir Miyim Delirmek Üzereyim Simdiden Teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bendede oluyor,biz interneti tek kullanıyoruz,8 mb hız var ama kullanamıyorum adam gibi :D bazen hiç gitmiyor,bazen gittimi gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bu sorun bende de oluyordu fakat bunun çözümü şudur modem arayüz sayfanıza girip 3 4 defa hatta 5 6 defa degerleri güncelliyorsunuz degerler normalin üstüne çıkacaktır böylece sorun ortadan kalkar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler internetin çözüleri kolay benimde kopuyordu bu çözümü yapinca kopma kalti yapmaniz gereken şey modeminizi kapatim sonra açin 10-15 dkka ellemeyin nete girmeyin sonra hizlanacak ve kopma olmicak bende sorun kalmadi yardimci olduğsam bi yorum yeter :d

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet bendede kopma oluyor ama bi türlü düzelmiyor ttnet i aradım ilk açılanlarda olurmuş sonradan düzeliyormuş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
5-6 aydır hiç bir problem yokdu bu ayın 6-7 gündür sürekli kopmalar yaşiyorum , Ayrıca bazen gece 12 den sonra düzeliyor .. gündüz tekrar başliyor ..

Balıkesir edremitte sıkıntı yaşiyorm . üstteki arkadaş sen neredensin
02-07-2015, 20:38 Sattinde yorum yapan arkadaş sen nerede kullanıyorsun ? ..

Bnm balıkesir edremit. .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Balıkesirli arkadaş istanbuldayım gündüz 4 dk da bir kesinti oluor deli oluorm gece girince normala dönüor bunun çözümünü bulabilen yokmu Allah Aşkına

okuyantaha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok sinir bozucu bir durum.Ttneti aradım tamam biz ilgilenecegiz soz modeminizi kapatmayın yeter dediler.2.gun sonra telesekreter aradı sorun giderildi mi dedi 2ye basarak hayır dedim ondan sonra aramadilar.Sorun da duzelmedi.Çözüm bulan varsa lutfen yardımcı olsun.Bir de windows 10a geçtiğimden beri ne indirirsem indireyim tamamlanana kadar modeme bağlı bütün cihazların erişimi kesiliyor.Yardimci olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
18.05.2015- 19.08.2015 balıkesir merkez. bugün iki ayrı yerden modem arızası için beni aradılar. (bilgisayarcıyım). sonra hatırladım ki benim modemde sürekli ip alıyor sonra kopuyor 5 dakkada bir. bence şehir genelinde bir elektrik dalgalanmasıyla modemlerin alayı cortladı. ya da modemi üretenler karta son kullanma tarihi oalrak bugünü ayarlamış olabilirler. ttnet ten olduğuna emin değilim. modem değiştirdim düzelmiş gibi.

hcetiner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
balıkesir merkez.
modem 5 dakikada bir ttnet ile senktronizayonu yitirip yeni ip alıyor. (kopup kopup bağlanıyor)
aynı gün 3 modem arızası oluştu. biri benim biri işyerimin biri komşumun.
kendi modemimi eskisiyle değiştirdim düzeldi gibi.

nedenlerine gelince
1-ttnet kaynaklı olabilir. gelip apartmandaki sinyali falan arttırıyorlar. düzeliyor.
2-şehirdeki bir elektrik dalgalanması veya aşırı sıcaklar yüzünden modemler iflas etmiş olabilir.
3-en çok şüphelendiğim ise aynı devreleri üreten firma cihazların son kullanma tarihini bugün olarak belirtip cihazın bozulmasını sağlayan özel bir düzenek entegre etmiş olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben İnternet cafe işletiyordum Bağlantim Mükembel idi ama 2 yil sonra Bi internet Kopmalari başladi bi türlü bitmedi en fazla 10 dk nete bağlaniyorduk Bu sorun tam 2 ay sürdü Şuan cevap olarak yazdiginiz herşeyi denedim ve Bir sürü çüzüm önerenler oldu hic bir yerde çözümü bulamadim Ne yaptimsa ne ettimse Olmadi Düzelmedi Artik ilahi bir göçten baska bunun düzelmiyecegine inandim Olmuyordu Ama en sonunda Çaresini Buldum internet cafenin icinde bulunan Herşeyi Değiştim 0 dan bi cafe oluşturdum Yeni bir internet bağlantisi dahil herşey değişince düzeldi Bu sorunun çözümü ilahi Göç devreye girmedigi taktirde olmasi imkansiz kim ben yaptim desede inanmam Bütün yazilarin bi çaresi yoktur boşuna uğraşma sende pc ni ve TTNET ten bir hat al Başka Çaren yok ..

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Merhaba arkadaşlar son 1 aydan bu yana internet bağlantım her 5 dakikada bir kesilmeye başladı. Sorun gidericiyi açtığımda sorunu gideriyor. yalnız 5 dakika sonra tekrar bağlantı kopuyor. Anladığım kadarıyla problem modemde ya da internet bağlantımda değil. Çünkü bilgisayardan bağlantı koptuğunda cep telefonunda hiç bir sorun olmuyor ve internete girebiliyorum. Sorun gidericinin bulduğu sorunlar ise "Varsayılan ağ geçidi kullanılmıyor" ya da "Kablosuz bağdaştırıcı veya erişim noktası sorunu" şeklinde. Bu sorun neden dolayı başladı bilmiyorum. Son 3 aydan beri yüklediğim 2 program; Microsoft OneNote ve Microsoft Live Writer. Antivirüs ya da güvenlik duvarıyla ilgili engelleme yok. Bu sorunun nedeni ne olabilir?

Birde Wamp Server'da 80 numaralı port ile bağlanamadığım için programın port numarasını 60 ile değiştirmiştim. Sorunun kaynağı bu olabilir mi bilmiyorum.

İletim sistemim: Windows 7 Professional
Modem markası: Everest
Kablosuz ağ kartı markası: Ralink Technology ( 802.11bgn 1T2R)

bilgisaya elle ip girmeyi dene.