İnternet Aşırı Yavaş

Bu konuyu okuyanlar

RealityHunter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, internetle ilgili büyük bir sorunum var. Ben de alt-orta arası bilgisayar bilgimle işin içinden çıkamadım. Hem İngilizce kaynaklardan hem Türkçe kaynaklardan araştırmama rağmen sorunu çözemedim. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

İlk önce benim sormak istediğim Windows arayüzünde Wi-Fi durumundaki hız ile internet yaptığım hız testi değerleri çok farklı. Ve konu açmamdan da anlayacağınız üzere hızım internetteki gibi. Wi-Fi durumundaki hız: 21-50 MB/sn arası değişiyor ama genellikle 43 MB/sn değerini gösteriyor. İnternet testindeki hız: 0-2 MB/sn arası değişiyor genellikle 1,3 MB/sn.

Dediğim gibi çok fazla bilgim olmadığımdan dolayı takılı kaldım bir şey yapamadım. Herhangi bir fikriniz varsa yazarsanız çok sevinirim.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
Speedtest ten bi hız testi yap at.

RealityHunter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi yaptım hocam.
Download:1.13
Upload:0.95
Ping:110
Speedtest ten bi hız testi yap at.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bahsettiğim değerler arasında normalde bu kadar fark oluyor mu?Mesela sizde hız testi sonucu ile wi-fi durumundaki hız arasında böyle bir fark mevcut mu?

Son düzenleme:

RealityHunter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne zamandır böyle alalı
Bilgisayarı bu salı aldım.Ama 2 yıldır telefon tablette hız hep düşük ne kadar konuşsam da müşteri hizmetleriyle çözemediler ağustos başında sözleşme bitiyor zaten değiştireceğim.Tablet ve telefondaki hız testlerinde 5-10 mb/sn arası çıkıyor bilgisayarda 2 mb/sn yi geçmiyor ama.

Bir de hocam sizde bu wi-fi durumundaki hız ile hız testinde çıkan hız arasında fark var mı?Sebebi ne olabilir acaba?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,893
arkaplanda birşey yükleme sistem win 10 ise gg .

Reaksiyon puanı
101
Bilgisayarı bu salı aldım.Ama 2 yıldır telefon tablette hız hep düşük ne kadar konuşsam da müşteri hizmetleriyle çözemediler ağustos başında sözleşme bitiyor zaten değiştireceğim.Tablet ve telefondaki hız testlerinde 5-10 mb/sn arası çıkıyor bilgisayarda 2 mb/sn yi geçmiyor ama.

Bir de hocam sizde bu wi-fi durumundaki hız ile hız testinde çıkan hız arasında fark var mı?Sebebi ne olabilir acaba?
İdare edin derim 2 ay kalmış ondan sonra alırsın iyi internet umarım

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,893
kablosuz hızlı ise pc yi kablo yerine wifi ile bağla harici wifi kartı al .

DogukanErcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eğer altyapınızda fiber varsa dsmart + 35mbps sınırsız fiber internet 87TL. detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz