İnteraktif Video Nedir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Katılım
20 Ağu 2018
Mesajlar
2
Beğeniler
2
Puanları
1
#1
Basitçe belirtmek gerekirse; etkileşimli videolar, kitlenizin etkileşimde bulunabileceği videolardır. Bunun anlamı, videonuzda izleyicileri doğrusal bir yolculuğa çıkartmak yerine - izleyicilerin seçeneklerinin oynatıldığı, atlama ve duraklatma yapabildiği - videonuzun, kullanıcıların istedikleri yerde gezinebilecekleri farklı yolları olacağı anlamına gelir. Yani İnteraktaktif video ile video izlyeicileri pasif birer izleyici olmanın ötesine geçerek videoyoya dahil olur ve videonun bir parçası olurlar. bir örnekle deneyimlemek isteseniz eğer linke tıklayabilirsiniz.. Peki hangi araçlar ile İnteraktif video üretebilirsiniz? Hali hazırda ineteraktiif video üreten çeşitli platformlar var. bınlardan bazıları;
Cinema8.com
Cinema8; kurum ve bireylerin video teknolojileri ile ilgili tüm ihtiyaçlarını tek noktadan çözmeye odaklanmış bir video çözüm ailesidir. Video tabanlı tüm projelerinizde uçtan uca çözüm sağlayan bir platform olarak tasarlanmış. Video yayınlama , video barındırma , sürükle&bırak araçlar ile etkileşimli videolar oluşturma , video kişiselleştirme , düzenleme , hikayeleştirme , Kurumsal Tube , gelişmiş ölçümler gibi birçok aracı tek noktadan yönetmeyi sağlayor. Ayrıca site de interaktif video yapımını anlatan bir çok açıklıyıcı video yer almakta. Referansları arasında Tafaş Kahve Dünyası Defacto Bahçeşehir Ün,versitesi gibi marklar yer almaktadır.
Wirewax
WIREWAX, kullanıcıların videodaki herhangi bir hareketli kişiye veya nesneye tıklanabilir hotspot'lar veya "etiketler" eklemelerine olanak veren etkileşimli bir video platformudur.
Rapt Media
Rapt Media, premium, mobil kullanıma hazır etkileşimli videoları destekleyen gelişmiş bir video platformudur. Toyoto ve Samsung gibi marklar tarafından kullanılıyor.
 
Katılım
5 Eyl 2017
Mesajlar
39
Beğeniler
20
Puanları
8
Konum
Kayseri
#2
ÇOK Yararlı bi konu olmuş. Çok Teşekkürler Kendini Geliştirmek ve ilgi çekici yeni şeyler öğrenmek isteyenler için harika bir yazarsınız. ancak konunun yeri doğru değil belirtmek isterim. Beğendim.
 
Üst
stat counter