Intel Mi AMD mi? [Anket Haziran 2019]

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

AMD veya Intel

• Intel

Kullanılan: 5 27.8%
  • AMD

Kullanılan: 13 72.2%

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Anket kapatılmış .

ForeverPower41

Profesör
dikkat ettim de cümlenin kendisi saçma kurallar tam
Mesaj otomatik birleştirildi:

ingilizceden hatalı çeviri ile türkçeye çevirince ortaya çıkan saçma cümleler gibi oldu

neyse hepsini boşver benim sorduğum soru core2 duo e8400 ün aynı zamanda çıkan yani 2008 deki amd işlemciler ile p/f oranı nasıl amd mi iyi core2 duo mu ?
Bende E8400 kullanıyorum fakat gidip 10 yıl önceki işlemcileri neden karşılaştıralım ?
AMD eskiden kötüydü zaten,FX de takılıp kaldı İntel de o ara para kasmak için her nesilde ufak bir performans artışıyla işlemcileri piyasaya sürdü.
Şuan AMD fiyat performans konsuunda çok iyi işlemciler üretiyor,overclock anlamında çok iyi olmasından dolayı yanında gelen taş gibi stok soğutucu da inteli parçalayacak düzeyde.Güncellikten bahsetmiyorum bile,bu işlere ilk başladığımda intelin soket tiplerini anlayana kadar 2-3 ay geçti.

insanimsi

Doçent
biri 44 ay biri 8 ay intelin 8 aylık işlemcisi tabiki bundan iyidir xd
Ama pahalıdır da hala çok pahalı hepsiburadada g4400 fiyatına bak

Bende E8400 kullanıyorum fakat gidip 10 yıl önceki işlemcileri neden karşılaştıralım ?
AMD eskiden kötüydü zaten,FX de takılıp kaldı İntel de o ara para kasmak için her nesilde ufak bir performans artışıyla işlemcileri piyasaya sürdü.
Şuan AMD fiyat performans konsuunda çok iyi işlemciler üretiyor,overclock anlamında çok iyi olmasından dolayı yanında gelen taş gibi stok soğutucu da inteli parçalayacak düzeyde.Güncellikten bahsetmiyorum bile,bu işlere ilk başladığımda intelin soket tiplerini anlayana kadar 2-3 ay geçti.
Ağzınızdan bal damlasın hocam @VECTORRR

insanimsi

Doçent
Ve vectorr lütfen konuşma tarzını düzelt gerçekten rahatsız oluyorum ukala bir sokak çocuğuyla konuşurmuş gibi hissediyorum kendimi :)

Biz yıla bakmıyoruz ki,200GE 400TL iken G4400 650 TL civarı ve görüldüğü üzere 200GE,G400 den %20 daha performanslı,dahaili grafik birimi olması da cabası.
Hocam duygularıma tercüman oldunuz siz en iyisi saymaya devam edin içimde bir şeyler çözülüyor :D

insanimsi

Doçent
en en en en iyi soruyu soruyorum şimdi ... iyi dinle xd

neden core i7 kullanıyon ???
Babam hazır kasa aldı ve işlemci zaten 3. Nesil yani intelin kral olduğu çağlarda
Ve vektörün attığı nükleer bomba kendisini 6748838473847747388438 parçaya ayırdı :D

ForeverPower41

Profesör
1 dk sen neden intel kullanıyon ??? amd iyi diyenlerin denen %90 intel kullanıyor ???
Üstlerde de söyledğim gibi AMD son yıllarda yaptığı büyük adımdan dolayı güzel.
Eskiden intelin kral olduğu zamanlarda toplanmış bir bilgisayar bu AMD ısınan işlemcileriyle meşhurken mecbur intel vardı başka seçenek yoktu.

insanimsi

Doçent
Dediğim gibi bilgisayarı aldığım çağda intel krallıktaydı (yani en iyiydi ve üsütnde yumurta pişmiyordu :D)

Ve tekrar ve tekrar :D
(Yalnız video mükemmel :D)

xPhoenix06

Profesör
Benim bildiğim kadarıyla youtube ile uğraşanlarda 2 bilgisayar, bunların biri oyun ve render bilgisayarı render bilgisayarında intel, oyunda ise amd kullanıyorlar.

stat counter