İntel hd graphics family nasıl bir ekran kartıdır

Bu konuyu okuyanlar

forgetten73

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://i.hizliresim.com/Oqr7gP.png

Selamın aleyküm,

beyler bende böyle bi ekran kartı var. Onboard olduğunu biliyorum ama buna ne kadar ileri gidebilirim.
demek istediğim ne oynayabilirim oynamak istediğim oyunlar League of Legends ve euro trucuks 2 kaç fps alırım
yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Bahsettiğin oyunları low da oynarsın muhtemelen 30fps pek geçmez

dreamhunter

Asistan
Reaksiyon puanı
0

forgetten73

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sağol kardeşim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hd graphics kaç modeli ? Benim eski notebookta 2000'i vardı tabi ki kötüydü ; ama Lolu rahatlıkla oynuyordum. Pes 15'i de oynuyordum.
Intel HD Graphics 4400 - NotebookCheck.net Tech
Intel HD Graphics 4000 - NotebookCheck.net Tech
Intel HD Graphics 3000 - NotebookCheck.net Tech
Intel HD Graphics 2000 / 100 - NotebookCheck.net Tech

Aida64 programından bak bir dostum hangi modeli olduğuna.
Kardeşim intel hd graphics 2000. Peki overclock yeteneği var mı ? varsa nasıl yapabilirim ?

Reaksiyon puanı
2,146
ekran kartımı sattığımda intel hd graphics 4000 ile pes 2013 oynadım bi süre, 1080p yüksek ayarda oyun içi 60 FPS veriyordu

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
İntel Hd islemcide gomulu oldugu icin, islemciyi overclock yapip oyun performansina bakmak gerek. :)

forgetten73

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İntel Hd islemcide gomulu oldugu icin, islemciyi overclock yapip oyun performansina bakmak gerek. :)
peki nasıl overclock yapabilirim ? internette araştırdım fakat tam olarak yardımcı olan bir kaynak bulamadım. Eğer konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz ?

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
:( nedeni nedir peki yani bana yapılmaması çok saçma geliyor.
Nedeni basit. Onboard yani işlemci dahili bir grafik çözümü. Bu nedenle işlemci frekansı ile eşdeğerli olarak çalışır. Turbo boost otomatik yapılır bu nedenle overclock ihtiyacı yoktur.
Notebooklara overclock yapmak zaten cihazı hibe etmektir. Birkaç yolu var işlemciye overclock yapmak için. Bulurda yaparsan yalan edersin zaten makineyi. İki parmak fan var içinde makinenin daha kendini soğutamıyor.

forgetten73

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nedeni basit. Onboard yani işlemci dahili bir grafik çözümü. Bu nedenle işlemci frekansı ile eşdeğerli olarak çalışır. Turbo boost otomatik yapılır bu nedenle overclock ihtiyacı yoktur.
Notebooklara overclock yapmak zaten cihazı hibe etmektir. Birkaç yolu var işlemciye overclock yapmak için. Bulurda yaparsan yalan edersin zaten makineyi. İki parmak fan var içinde makinenin daha kendini soğutamıyor.
peki kardeşim ben bu oyunlarda nasıl fps artırabilirim. bu konu benim için önemli çünkü ne yazık ki maddi durum yeni bir bilgisayar almaya müsait değil. Araştırdığım kadarında oyularda yüksek performans alma yöntemi var.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
peki kardeşim ben bu oyunlarda nasıl fps artırabilirim. bu konu benim için önemli çünkü ne yazık ki maddi durum yeni bir bilgisayar almaya müsait değil. Araştırdığım kadarında oyularda yüksek performans alma yöntemi var.
Tek çare grafik ayarlarını düşürmek. Diğer türlü game booster mış falanla filanla olacak iş değil.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İntel hd graphics family kullanıyorum 6 gb ram i5 işlemci nasıl bilgisayar ne oynarım bunda ????:mellow::mellow::mellow:

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
http://i.hizliresim.com/Oqr7gP.png

Selamın aleyküm,

beyler bende böyle bi ekran kartı var. Onboard olduğunu biliyorum ama buna ne kadar ileri gidebilirim.
demek istediğim ne oynayabilirim oynamak istediğim oyunlar League of Legends ve euro trucuks 2 kaç fps alırım
yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

bu şeye hayla ekran kartı diye biliyormusunuz ? tmm bazı serileri süper performans veriyor ama bunun yerine gidin apu amd işlemcisi alın haa oyun oynayabilirmiyim dersen evet low da 20-30 arası anca fps verir

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
bu şeye hayla ekran kartı diye biliyormusunuz ? tmm bazı serileri süper performans veriyor ama bunun yerine gidin apu amd işlemcisi alın haa oyun oynayabilirmiyim dersen evet low da 20-30 arası anca fps verir
Hayla derken tam olarak neyi kastettiniz? İntelin yeni serisi mi?

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
İntel işlemcilerle kullanılan dahili grafik birimi. Amacı gündelik işleri halletmek ve mayın tarlası...

Baris5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kartı İçine Ettiniz Sallayanlar Çıksın Bendede Aynı Karttan Var Cs GO da Ranked atarken 100 fps topluluk sunucularında 230-250 fps civarı alıyorum.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155

TURKU4Z

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynısı bendede var lolde en yüksek ayarlarda 60 fpscsgo da en düşük ayarlarda 80-85 en yüksekte 50-55 arası alıyorum herkes atmasın lütfen bilsigsayarım intel core i5 inside nvidia geforce

cubidik90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bendede aynıs ekran kartı var pung de kaç fps alırım veya pubgyi kaldırırmı ?

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
aynısı bendede var lolde en yüksek ayarlarda 60 fpscsgo da en düşük ayarlarda 80-85 en yüksekte 50-55 arası alıyorum herkes atmasın lütfen bilsigsayarım intel core i5 inside nvidia geforce
nvidia geforce yazmışsın o zaman o karta göre yorum yapmış olursun çünkü ben aynı kartla minecraftta bile bazen sunuclarda 15 fps kadar iniyor en fazla 90 fps e çıkıyor düşük ayarlarda

---- Mesajlar birleştirildi ----

bendede aynıs ekran kartı var pung de kaç fps alırım veya pubgyi kaldırırmı ?
eğer harici ekran kartın yoksa kaldırmaz olsa da modeline bağlı hiç özellik yazmamışssın kardeşim pung değil dimi o pubg :D:D

Son düzenleme:

barisbra123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bu kart kesinlikle ama kesinlikle bokum gibi bende intel hd graphics 3000 var fortnite da en düşük ayarlarda 20 veya 25 fps anca alıyorum çoğu zmn 20 fps in altına iniyor hatta bi ara 4fps oldu hele bu kart 2015 ve üstü hiç bir oyunu kaldırmaz sadece eski ve düşük sistem gereksiinimli oyunları kaldırır size asla önermem ben yeni bilgisayarımda amd ryzen 5 1400 ü kullanıcam ve gerçekten gayet iyi sizede amd ryzen serisini kullanmanızı öneririm

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Gerçekten kart çok kötü zaten benim laptopum var pentium b940 ile kullanıyorum hd graphicsi nfs carbonda bile en fazla orta ayarlarda oynatıyor tam anlamıyla rezillik yüksek ayara alıyorum oyun kasmaya başlıyor :D