Instagram nereden para kazanıyor?

Bu konuyu okuyanlar

webadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar gerçekten çok merak ettim. apple apps'da instagram ücretsiz gözüküyor ya bu neyden para kazanıyor? ben bi türlü çözemedim bilen varmı?

SiegFrieD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Instagram'ın belli bir gelir modeli yok.Satın alınmadan önce 50 milyon $ civarında bir yatırım almıştı.Toplamda 500 milyon $ gibi bir yatırım aldılar zaten.Bununla karşılıyorlardı her şeyi.Şimdi de Facebook verdi tonla para.Henüz yapılan bir şey yok ama 50 milyonu aşkın kullanıcıya sahip şirkete mutlaka bir gelir modeli belirlenecektir.

kizanlik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bütün sosyal paylaşım ağları, kullanıcılarından elde ettiği bilgileri ANONİM olarak pazarlayarak para kazanır.

kizanlik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nokta atışı satılmaz.

Instagram düşünülürse, fotoğraf makinesi üreticilerinin işine yarayan bilgiler pazarlanabilir.

Mesela, gece çekimin gündüze oranı.

Yüksekse, gece çekimine yatırım yapılabilir. ;)

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Bütün sosyal paylaşım ağları, kullanıcılarından elde ettiği bilgileri ANONİM olarak pazarlayarak para kazanır.

nasıl yani bilgilerimiz satılıyor mu demek oluyor

Arkadaşlar ne kadar ilginçsiniz. :) Facebook hesabınız var mı? Var. Zaten bilgileriniz satılıyor demektir... Her hangi bir uygulamasını kullanıyor musunuz? Evet. O da emin olun bilgilerinizden bir şekilde para kazanıyor demektir... Bu insanlar bu uygulamaları 2 tane reklam göstermek için mi yapıyor sanıyorsunuz? Reklamdan internette ciddi bir para geliyor diye mi düşünüyorsunuz? :)

webadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ne kadar ilginçsiniz. :) Facebook hesabınız var mı? Var. Zaten bilgileriniz satılıyor demektir... Her hangi bir uygulamasını kullanıyor musunuz? Evet. O da emin olun bilgilerinizden bir şekilde para kazanıyor demektir... Bu insanlar bu uygulamaları 2 tane reklam göstermek için mi yapıyor sanıyorsunuz? Reklamdan internette ciddi bir para geliyor diye mi düşünüyorsunuz? :)
bilgilerimizden para kazanıyorlar derken? anlamadım?
vede 'Reklamdan internette ciddi bir para geliyor diye mi düşünüyorsunuz? ' sözünüz çok yanlış.
neden kazanılmasın? sadece adsense reklamından 50 bin dolar kazanan insan oğlu var hatta daha fazla kazananda var.

SiegFrieD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Facebook gelirinin yarısını reklamdan sağlıyor misal.

kizanlik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sosyal ağlar bilgi havuzu. KİŞİSEL OLMAMASI ŞARTIYLA pazarlanabilir.

En çok paylaşılan müzik
En çok tepki alan şey
En çok izlenen dizi
...

Trendi belirler. Doğru yatırıma(???) yardımcı olur.

webadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sosyal ağlar bilgi havuzu. KİŞİSEL OLMAMASI ŞARTIYLA pazarlanabilir.

En çok paylaşılan müzik
En çok tepki alan şey
En çok izlenen dizi
...

Trendi belirler. Doğru yatırıma(???) yardımcı olur.
arkadaş tamamda koskoca site bilgileri neden pazarlasın?
sebep söyle inanalım veya şöyle şöyle oldu şu zamanda inanalım. herkes kafasına göre birşey söylüyor yalan doğru bilmiyoruz.

Cochineal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zuckerberg'in milyon dolarlar vererek satın almasından sonra merak etmişimdir bunu :)

kizanlik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=172507]webadam[/MENTION]

Açıkladım. Başka nasıl açıklanır bilemiyorum

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
arkadaş tamamda koskoca site bilgileri neden pazarlasın?
sebep söyle inanalım veya şöyle şöyle oldu şu zamanda inanalım. herkes kafasına göre birşey söylüyor yalan doğru bilmiyoruz.

Nasıl neden pazarlasın? Sitenin var olma amacı, senin bilgilerini toplamak ve oradan data-mining yapmak... Yani senin ne zaman evlenip-boşanacağından tutta, hangi marka arabayı alma ihtimalinden yarın akşam ne yiyeceğine kadar bilmeleri önemli. Bu verilerinde ne şekilde elde edildiği çok çok ayrı bir konu ve inan birazcık anlayan birisinden oturup ufacık dinlesen *yuh* dersin, ben dedim oradan biliyorum, ama şimdi konu hakkında bilgim çok ayrıntılı olmadığı için ne kadar anlatmaya çalışsamda ikna edici olamayabilirim. Yine de evet hepsi sizin girdiğiniz her bilgi üzerinden para kazanıyor. Tabi bu dediğim para kazanan uygulamalar, öyle $50.000 olanlar falan değil milyondan başlayanları...

webadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nasıl neden pazarlasın? Sitenin var olma amacı, senin bilgilerini toplamak ve oradan data-mining yapmak... Yani senin ne zaman evlenip-boşanacağından tutta, hangi marka arabayı alma ihtimalinden yarın akşam ne yiyeceğine kadar bilmeleri önemli. Bu verilerinde ne şekilde elde edildiği çok çok ayrı bir konu ve inan birazcık anlayan birisinden oturup ufacık dinlesen *yuh* dersin, ben dedim oradan biliyorum, ama şimdi konu hakkında bilgim çok ayrıntılı olmadığı için ne kadar anlatmaya çalışsamda ikna edici olamayabilirim. Yine de evet hepsi sizin girdiğiniz her bilgi üzerinden para kazanıyor. Tabi bu dediğim para kazanan uygulamalar, öyle $50.000 olanlar falan değil milyondan başlayanları...
facebook olayını anladım.bu nedir?
'$50.000 olanlar falan değil milyondan başlayanları...' nedir abi anladıysam arap olayım.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
eyvah yine konu gelmiş veri güvenliğine. olsa olsa genel istasistikleri ve eğilimleri pazarlarlar. adam başı kim ne yapıyor bile ne olur adama göre pazarlama yapacak halleri yok sonuçta.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
facebook olayını anladım.bu nedir?
'$50.000 olanlar falan değil milyondan başlayanları...' nedir abi anladıysam arap olayım.
Uygulama olarak değerinden bahsettim, gördüğüm kadarıyla $50.000 adsense'den para kazanan var demişsiniz de instagram gibi deve yüküyle yatırım alan bir uygulama için bahsettiğiniz rakam rakam değil. 50.000$'lık reklam geliri olan bir uygulamanında hitap ettiği insan sayısı mevzu konudaki para kazanma yöntemi için yeterli değil.

CLOUD

Asistan
Reaksiyon puanı
0
niye sen maliye müfettişi misin gardaş? :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki telefonda hiç ücret kesmiyo mu ? internet paketi filan istemiyo mu? :huh:

Chris_Mccandles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
instagram webde bazı fotoğrafları açmıyor, web arayüzünde de ciddi sıkıntılar var, weble pek uğraşmıyorlar heralde :)

lamantra

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sonuçta milyonlarca kullanıcısı olan bir uygulama vardır bir artısı.