İnşaat mühendisliği okuyorum ne almalıyım

Bu konuyu okuyanlar

Ahmetbykak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşaat mühendisliği okuyorum malum ağır programlar var grafik tasarım vs macbook düşünüyorum i5 yeter mi yoksa i7 mi alayım önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
İnşaat mühendisliği okuyorum malum ağır programlar var grafik tasarım vs macbook düşünüyorum i5 yeter mi yoksa i7 mi alayım önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
İ5 ve i7 render yapmıyacaksanız çok sıkıntı değil . Bütçeni söylersen yardımcı oluruz.

erayhayta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ıkısıde ıyı i5 cok ıyı hatta.. macbook pro ısını gorur. sıfırını alırsın o parayla.

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
2.el bir macbook alacaksanız pil devir sayısına bakmalısınız bazı parçaları orjinal olmayabilir satıcı hor kullanmış olabilir.aldıktan bir ay sonra bozulabilir ikinci el tanıdık dişında kimseden almamakta fayda var bütçeniz bir macbook almak için düşük 800 tl daha ekleyip 0 orta donanımlı bir macbook pro alınabilir macbooklar uzun ömürlü cihazlar 5-6 seneni rahat çıkarır.windows tabanlo bir bilgisayar istersen toshiba dışında başka markaya bakmamanı tercih ederim çünkü toshiba firması ürünlerini ömürlük yapıyorlar çok uzun yıl gidiyor

feeldattrend

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
inşaat mühendisi ne gibi ağır programlar kullanıyor ki :) autocad, excel, en babası sap2000 olsun. eğer 3d tasarım işine girmiyorsan render vs. işleri falan; bence çok abartmana gerek yok. sap2000'i benim evdeki 1500 tllik laptop çalıştırıyor. Hadi tekla falan açacaksın biraz iyi birşey al tamam ama bence 5000 tllik laptoba da gerek yok.

Son düzenleyen moderatör:

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
1500 tlye windows laptop al 1 yıl sona içindeki tüm bilgiler herşeyin gitsin windows pişmanlıktır
inşaat mühendisi ne gibi ağır programlar kullanıyor ki :) autocad, excel, en babası sap2000 olsun. eğer 3d tasarım işine girmiyorsan render vs. işleri falan; bence çok abartmana gerek yok. sap2000'i benim evdeki 1500 tllik laptop çalıştırıyor. Hadi tekla falan açacaksın biraz iyi birşey al tamam ama bence 5000 tllik laptoba da gerek yok.

Reaksiyon puanı
1
Şimdi ben bu sene Bilgisayar Programcılığı bölümüne başlayacağım üniversitede ve bu bölüm için alt yapım var Lise de Bilişim bölümü mezunuyum ve Lisede derslerde MSİ GT70 Dom. Pro. kullandım. taş gibi makina 0 sıkıntı. sorun yaşatmadı bana ama üniversitede bu laptop çook büyük kalıyor ve taşıması açıkçası çok zor ve ağır bir laptop. o yüzden macbooklara gözüm kaldı şu zamana kadar çok araştırmamıştım ama araştırınca bazı programlarda sorun çıkardığını duydum nedir bu sorunlar derslerde kodlama dillerini işlerken gerekli programlarımı kuramıyoruz bilginiz varmı. yada kullandıysanız deneyimlerinizi benle paylaşırmısınız = ? rahatsız ettiysem kusura bakmayın... :( iyi forumlar :)