IMEI Numarası Aktarma Hakkında?

Bu konuyu okuyanlar

atakan2a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar selamlar, geçenlerde bir konu açmıştım ve sizlerin de fikirlerini alarak redmi note 7 almaya karar vermiştim. Ancak bir sorum olacak bende şuan kullandığım asus zenfone 2 ekranı kırıldığı için ve wifiye bağlanmadığı için çöp oldu. Redmi note 7'nin normal satış fiyatı 2000 TL civarındayken yurtdışı kayıtlı fiyatları 1400 tl civarında ve 8 ay kullanım süresi var diyorlar. Şimdi 8 ay sonunda ben asus zenfone telefonumun imei numarasını yeni alacağım redmi note 7'ye kayıt edersem ve asusu çöpe atarsam sorunsuz kullanmaya devam edebilir miyim?

factor60

Asistan
Reaksiyon puanı
79
kayıtsız telefonu en fazla 2 ay kullanabilirsin. kim 8 ay demişse sallamış. Diğer soruna gelirsek bi sıkıntı yaşamazsın klonlarlarsan.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
120 gün kayıtsız kullanma hakkın var. Üzerine çıkamaz, altına inemezsin. Imei kopyalama konusu da muallak. BTK'nın ufak bir engelleme tedbiri ile kopya kod patlayabilir.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
imei kopyalam işi her marka modele olan bişey değil. telefoncular bazı markalara kolaylıkla yaparken bazılarına yapamıyor. hele sen hiç yapamazsın. hiç bulaşma o işe pasaport kayıtı bi telefon al.

bu telefonun işlemcidi redmi not 7 den daha iyi.

atakan2a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.

@topalsolucan
Hocam bugün konuştuğum bir arkadaşta mi 8 se imei kopyalayarak aynı benim dediğim gibi kullanıyormuş. Mi 8 SE 6 / 64 gb olması harika ama bataryası biraz düşük geldi bana bahsettiğim şekilde bu telefonu alsam ve zenfone 2'nin imei'sini buna kopyalasam sorun yaşar mıym ?

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Zenfone 2 orjinal olduğundan pek bir sorun çıkmaz ama telefonu çöpe atmayın arkasındaki imeil i söküp kazıyın iyice belli olmasın cihazı da çöpe atmayın yakın veya yok edin öylece bir şey olmaz bence de 600 lira için değmez yani verin 2000 TL Türkiye'den alın

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Arkadaşlar selamlar, geçenlerde bir konu açmıştım ve sizlerin de fikirlerini alarak redmi note 7 almaya karar vermiştim. Ancak bir sorum olacak bende şuan kullandığım asus zenfone 2 ekranı kırıldığı için ve wifiye bağlanmadığı için çöp oldu. Redmi note 7'nin normal satış fiyatı 2000 TL civarındayken yurtdışı kayıtlı fiyatları 1400 tl civarında ve 8 ay kullanım süresi var diyorlar. Şimdi 8 ay sonunda ben asus zenfone telefonumun imei numarasını yeni alacağım redmi note 7'ye kayıt edersem ve asusu çöpe atarsam sorunsuz kullanmaya devam edebilir miyim?
Redmi Note 7 modelinde imei kopyalanmıyor diye biliyorum dostum eğer son günlerde yeni bir gelişme olmadıysa hala yapılmıyordur. Mi 8 SE modelinde imei kopyalama işlemini yapabiliyorlar. Özellik olarak daha iyi bile diyebilirim Redmi Note 7 modelinden. Mi 8 SE'de tek sıkıntı Band 20 olmaması. Yani şehir merkezinde 4G şebekesinde sıkıntı çekmezsin fakat kırsal alanlarda 4G şebekesinde sıkıntılar yaşayabilirsin. Zaten Mi 8 SE'nin fiyatının bu kadar düşük olmasının sebebi de bu. Bir de global model değil, EU rom kullanılıyor diye biliyorum. Yani Hindistan ve Çin için üretilmişti cihaz. Ama kullananlar aşırı memnun genel olarak, o fiyata daha iyi bir cihaz bulman şu an için imkansız.

atakan2a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
@HTÇ evet hocam dediğin gibi redmi note 7'ye atılmıyormuş bende mi 8 se buldum onu alacağım ama daha önce kullanan bir arkadaşla görüştüm rootlu cihaz kullanmayı bilmiyorsan bulaşma dedi eğer işletim sisteminde yeri yükleme yaparken yada format vs. atarken telefon uyku moduna girerse çöp oluyormuş inşallah sorun yaşamam ya.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
@HTÇ evet hocam dediğin gibi redmi note 7'ye atılmıyormuş bende mi 8 se buldum onu alacağım ama daha önce kullanan bir arkadaşla görüştüm rootlu cihaz kullanmayı bilmiyorsan bulaşma dedi eğer işletim sisteminde yeri yükleme yaparken yada format vs. atarken telefon uyku moduna girerse çöp oluyormuş inşallah sorun yaşamam ya.
Dostum Facebook kullanıyorsan ÇİN PAZARI diye bir grup var, orada bu işleri bilen birçok insan var yardımcı olurlar. Ya da bir telefoncuya götürüp yaptırabilirsin, 1/2 dakika süren bir işlemmiş.