İmei Kopyalama

Bu konuyu okuyanlar

Cracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimizde galaxy grand modeli bir telefon var yurtdışından gelen bir arkadaşımıza ait ve 6. Ayda bir 170 tl ödemesi gerektiğinden pasaporta kaydetme sansimiz yok ne yazıkki. Şimdi bu konuda fazla bilgim yok yardiminiz gerekiyor dostlar.

-İmei klonlamak mümkün mu ? Eğer mümkünse bilgisayar bilgim yeterlidir alet edevat gerekmiyorsa kendim yapabilir miyim?

-Kopyalayacagimiz telefonun 3g telefon filan olması şart degidlir umarım eski bir telefonum var ondaki imeiyi kopyalarsam olur mu ?

-İşlem ugrastirici ise herhangi bir telefoncuda yaptirirsam ortalama ne kadara halledilir?

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Imei klonlamak için özel cihazlar var.Telefonun beynine giriyor.Her telefonada yapılan birşey değil.Senin yapacağın işte değil.Bi kaç telefoncu gez.Sor.Yapılıyorsa yaparlar.En fazla 50 lira.

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bildiğim kadarıyla bir numara tuşlanıp ordan cihazın IMEI'si değişiyor ancak bu sanırım sadece MTK işlemcili cihazlarda oluyor

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
20 liraya düştü bu işler :) ama elinde kalır sürekli yaptırırsın hiç gerek yok.

dgnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
*#*#889988#*#* kodu arama bölümüne yaz yeterli ordan gerisini kendinde bulabilyorsun benim elimde samsung e250 vardı yurtdışı note3 telefona bu imei kopyaladım oldu çalısıyor :)

Cracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi bir telefoncu ile konuştum yapmadıklarını eminonunde telefoncularin yaptıklarını söyledi ama birkaç ay sonra tekrar kapaniyormus.
Şimdi bende 3g desteklemeyen eski bi telefon var bunun imei numarasını kullansalar oluyor mu? Telefoncularin kopyaladiklari imeileri birkaç telefonda daha kullandıkları için mi kapanıyor

Cracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün yaptırdım bu islemi. Dogubankta 30-40 tl arası bir fiyata yapılabiliyor. Verdikleri İmei numarasının 3g olması şart değilmiş. Garanti de veriliyor bir sorun çıkmasına karşı.

B

Barisseneker

SDN Okuru
50 tlden başlıyor imei yazmak orjinal telefonlarda kore çin dedikleri replika telefonlar ise kodlarla yazılıyor tabiki hepsi değil box la yazılanlarda var 25 -35 tl arası değişiyor nerden biliyorsun dersen ben cep teknik hastanesinde teknisyenim yeni çıkan bazı replika note 3 lere yazılmıyor box dahil nereyi götürsen götür garanti konusunda ise şartlar şudur eğer yazılan imei mck dan kopyalandı yazarsa imei yazan kişi buna garanti vermez eğer mck da bu imei numarası kayıt dışı yazarsa garanti verir işin inceliği bu elimde şuan 13 tane box var inanın kolay işler değil aranızda box kullanmasını bilen varsa

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kardeşim uğraşma bu haliyle sat üzerine az koy yurt içi kayıtlı al ( imkanın varsa)kafan rahat eder en azından.

shenerrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende bu koddan sonra service home hatası verdi hiç bir uygulama acmıyor arama ekranında da aynı hatayı alıyorum ne yapmam lazm

- - - Mesaj Güncellendi - - -

*#*#889988#*#* kodu arama bölümüne yaz yeterli ordan gerisini kendinde bulabilyorsun benim elimde samsung e250 vardı yurtdışı note3 telefona bu imei kopyaladım oldu çalısıyor :)
......

dgnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende bu koddan sonra service home hatası verdi hiç bir uygulama acmıyor arama ekranında da aynı hatayı alıyorum ne yapmam lazm

*#*#889988#*#*

Kodu yazacağımız Yer Arama Bölümüdür

1391024826_images.jpg

Bu İşlemden Sonra Aşağıdaki Resim Şeklinde Bir Ekran Çıkması Gereklidir

Burdan GPRS’YE tıklıyoruz Ve de Ordaki İmei silip Kendi İmei Adresimizi Yazdıkdan Sonra Hemen Aşağıdaki Write IMEİ tıkladıkdan Sonra Önümüze Çıkan MENܒDE ok diyoruz Ve de Sayfanın En Altına Gelip Send Data Sekmesine Tıkladıkdan Daha Sonra TeLefonumuzu Kapatıp Açıyoruz İmei Adresimiz Değişmiş Oluyor

Ben note 3 için yaptım oldu senin tel modelin nedir?

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13

*#*#889988#*#*

Kodu yazacağımız Yer Arama Bölümüdür

1391024826_images.jpg

Bu İşlemden Sonra Aşağıdaki Resim Şeklinde Bir Ekran Çıkması Gereklidir

Burdan GPRS’YE tıklıyoruz Ve de Ordaki İmei silip Kendi İmei Adresimizi Yazdıkdan Sonra Hemen Aşağıdaki Write IMEİ tıkladıkdan Sonra Önümüze Çıkan MENܒDE ok diyoruz Ve de Sayfanın En Altına Gelip Send Data Sekmesine Tıkladıkdan Daha Sonra TeLefonumuzu Kapatıp Açıyoruz İmei Adresimiz Değişmiş Oluyor

Ben note 3 için yaptım oldu senin tel modelin nedir?

Alınan ekran görüntüleri note 3'den alınmamış. Lütfen yanlış yönlendirme yapmayalım.

Ayrıca imei kopyalama, yeniden yazma gibi işlemler ülkemizde illegal olup farklı sonuçlara yol açabilmektedir.

dgnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alınan ekran görüntüleri note 3'den alınmamış. Lütfen yanlış yönlendirme yapmayalım.

Ayrıca imei kopyalama, yeniden yazma gibi işlemler ülkemizde illegal olup farklı sonuçlara yol açabilmektedir.

doğru diyor olabilirsin bu note 3 alıntısı değildir fakat ben kendi 1.kalite note 3 telefonuma imei atma işlemini bu resimdeki yollarla yaptım ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Telefonu kuzenime verdim kendisi kullanmakta.

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
doğru diyor olabilirsin bu note 3 alıntısı değildir fakat ben kendi 1.kalite note 3 telefonuma imei atma işlemini bu resimdeki yollarla yaptım ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Telefonu kuzenime verdim kendisi kullanmakta.
Kardeşim sendeki Note 3 değil, MTK islemcili replika Note 3. Konunun başında arkadaş da söyledi zaten MTK işlemcilere kod ile atılıyor diye. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm kardes ben numan elınde eskıbır telefonunun ımeılı varsa onunla bır kac telefoncuya gıt bende ımey var bunu kulan dıye soyle 15 -20 tl dır kendın buursan bırde sakın o ımeılı kaybettme telefoncular ın ımeılı fazla surmemesının sebebı baskalarınada aynı ımeılı atıyorlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eğer IMEI'sini aldığınız telefonda 3G yoksa, kullandığınız telefonda 3G'yi kullanamazsınız, haberiniz olsun. En fazla EDGE ile internete bağlanırsınız. 3310 IMEI'si atarsanız telefona ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız.

fredomwar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BEN İPHONE 5 S Aldım imeil sorgulattım bu imeil başka bir cihaza kopyalanmıstır diyor bu nedir bu sorunu nasıl çözbiliriz