İlk defa slr kamera alacağım ne almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Metw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar merhaba. Yaz yaklaşıyor bu yüzden yazın video ve fotoğraf çekmek için kamera alamaya karar verdim ilk defa alacağım icin cok para vermek istemiyorum 500 tl nin altında olması çok iyi olur. Eski makina olmasını istemiyirum günümümüze uygun netlikte cekimler yaparsa iyi olur.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
hem 500 liran olması, hem de sadece yaz döneminde fotoğraf çekecek olman slr'dan acilen vazgeçmenin işareti. çevremde kim slr makine aldıysa ya yılın sonunda hiç kullanmadığı için satılığa çıkardı, yada kullanma fırsatı bulmadığı için söylenip durdu.

gündüz çekimlerinde cep telefonları slr makineyi aratmayacak kalitede çekiyor. sırf bir tık iyi çekim yapmak için yazın sıcağında 1 kiloluk makineyi boynunda taşımak cidden kölelik gibi geliyor. Kompakt Fotoğraf Makinesi almanı öneririm. hem daha pratik hem de zoom özellikleri slr lardan daha iyi.

bende şu makine var. bu zoomu slrda yapmak istesen bin liralık lens alman lazım.

Metw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Telefona göre daha iyi bi görüntüye sahip olması işimi görür videolardada hareket esnasında sarsmamasını istemiştim aslında.
Bunun icin ne önerebilirsiniz amatör cekimler yapmaktan uzaklaşmak istiyorum.

Metw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sanırım bu fiyata kompakt bakmak daha iyi olucak. Görüntüler tatmin edici.

macit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer İstanbuldaysan Hayyam Çarşısında bulabilirsin 500 biraz düşük bir bütçe ama Canon 1100d falan bulunabilir diye düşünüyorum.

mobiluzman26

Asistan
Reaksiyon puanı
94
500 düşük bütçe diyenlere
2 ay önce 450 liraya samsung nx1100 aldım 18 55 kit lens ile
cayır cayır da cekersin
nx mini bakabilirsin 9 27 lensli
kompact iyidir ama ileride lens filan değiştirmek istersin belki, mesela benim yeni hedefim 50 200 lens almak

---- Mesajlar birleştirildi ----

Telefona göre daha iyi bi görüntüye sahip olması işimi görür videolardada hareket esnasında sarsmamasını istemiştim aslında.
Bunun icin ne önerebilirsiniz amatör cekimler yapmaktan uzaklaşmak istiyorum.
ois olcak, yoksa gimble alcan ama gimble coh pahalı

Son düzenleme: