İleriye Dönük Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

KaannAslann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar iyi forumlar,

Lise son sınıfı bitirmek üzere olan bir öğrenciyim. Yazılım Mühendisliği okumak istiyorum. İleriye dönük kullanabileceğim, yazılım programlarını ( C#, Java vs. ), grafik programlarını ( Adobe CS gibi ),office programlarını vs kullanabileceğim; sadece eğitim için kullanabileceğim bir ultrabook istiyorum. Ultrabook istememin sebebi ise hafif olmaları. Önerileriniz nelerdir? Sizce hangi markayı almalıyım? En fazla ne kadar ücret ödemeliyim? Ram ne kadar olmalı? İşlemci hızı ne kadar olmalı?

Çok teşekkür ederim, iyi forumlar.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Ultrabook olsun, grafik programları olsun, ileriye dönük olsun, hafif olsun, fiyatı makul olsun diyorsan bulabileceğini sanmıyorum.
Bir kere yüksek performanslı dizüstüler ağır olur, hangi marka olursa olsun.
Grafik yazılımlar için orta veya üst düzey ekran kartları gerekir, 9 milyara satılan ultrabooklara baktım, ona dahi orta sınıfın en alt üyesi 850m koymuşlar.
İleriye dönük istiyorsan minimum i7 işlemci, 16 gb ram, 1tb disk alanı, kepler mimarili ekran kartı için minimum 2500 tflop gücü(870m veya üstü), maxwell mimarili için minimum 2000 tflop gücü(965m veya üstü) ekran kartı gerekir eğer gerçekten ileriye dönük birşeyler istiyorsan.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sizce bu bilgisayar istediklerimi karşılamaz mı ?

ASUS ZENBOOK Pro UX501VW-DS71T Intel i7 16GB 512GB SSD GTX 960M 4K Touchscreen Laptop

http://store.asus.com/us/item/201511AM230002951/A17602
Bence güzel. Fiyatı da uygun. Henüz ülkemizde satışa çıkmamış. Tahminimce Türkiye fiyatı bariz daha pahalı olacaktır.
1250 dolarlık malzemeyi adamlar neredeyse 9 milyara satmaya çalışıyor.
http://www.istanbulbilisim.com.tr/a...ra-hd-dokunmatik-ultrabook-fiyati,183495.html
1500 dolarlık için sen orantı kur.