İki Anakart Arasındaki Fark

Bu konuyu okuyanlar

ERRAINNO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet benim kafamı kurcalayan bu soru ya yardımlarınızı rica ediyorum
teknik bilgisi az olan ama teknik bilgi ile ilgilenen birine anlatır gibi anlatabilirseniz beni çok aydınlatırsınız ve bende seçimimi doğru yapar ve anakartımı alırım .teşekkür ediyorum.

GA-M61PM-S2
http://www.gigabyte.com.tr/Products...aspx?ProductID=2331&ModelName=GA-M61PM-S2

GA-M61P-S3
http://www.gigabyte.com.tr/Products....aspx?ProductID=2377&ModelName=GA-M61P-S3

bilgimkadarı ile
arasında raid farklılığımı var
pci slotları birinin iki diğerinin 4 adet ekran kartı slotlarını saymaz isek? ???

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Yazıları kalın olarak yazmıyoruz forum kuralları :)

ERRAINNO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
afedersiniz evet okumadan daldım foruma
eski üyeyim ama ilk girdiğim sıralardaki kullanıcı adımı unuttum
şimdide bu anakart sorunumadaldım böyleoldu teşekkürler.

Javelin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birinci linkteki anakart çift çekirdekli işlemci desteklemiyor, windows vista premium desteği de yok. Artık 4 çekirdekli işlemcilerin piyasaya çıktığı bu dönemde S2 anakartı önermem. Çünkü performans bir pc için önemlidir ve anakartı değiştirmek pek zahmetli bir iştir. Eski anakartındaki parçalar yenisine uyumlu değilse büyük maliyetlere neden olabilir. Olsun bu sorun değil diyor ve ileride vista kurmayı düşünmüyorsan tercih edilebilr yine de.

İkinci anakartta ise bu iki özellik de mevcut. Madem alacaksın biraz daha maliyete katlanıp daha yeni teknoloji olan S3 ü almanı öneririm.

ERRAINNO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok garip
kendi sitesinde side görmüşsünüzdür ve
bir sürü online alış veriş sitesindede m61pm s2 için semphron hariç hepsini destekliyor diyor
64 x2 dahil.

ve s2 de 2 pci soketi bulunuyor
s3 te ise 4 adet
win ista düşünüyorum evet
peki ben amd 3800+ 64 X2 aldım ve bunu s3 e bağlayabilirim değilmi şuanda bir uyum sorunuu yok yani ?

bir de belirtmek istiyorum

GA-M61PM-S2

GA-M61P-S3

dikkat ederseniz S3 modelinde M61 den sonra sadece P var s2 deki gibi PM yok
buda benim kafamı karıştırdı s2 modeli olup sırf ordaki PM durumu yüzünden S2 , S3 den iyi olabilirmidiye düşündürdü =(
bu ayrıntı hakkında yardımcı olursanız pek müteşekkir olucam
çok teşekkür ederim

Javelin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendi sitesinde S2 için "AMD Athlon™64/ Sempron™ Socket AM2 platform" yazıyor. S3 için ise "AMD Athlon™64 X2 / Athlon™64 Socket AM2 platform". S2 için olan kısında sempron hariç hepsini destekler gibi bir ibare yok. Ya da verdiğin linkte yok.

Amd 3800+ 64 X2 işlemciyi, eğer bu linkteki özellikler doğru ise, S3 anakarta rahatlıkla takabilirsin.

P ve PM bir üst modeli ifade ediyor sanırım. Fakat S3 ile S2 farklı sınıflardaki iki ürün. Biri tek çekirdekli işlemci için diğeri çift çekirdekli. S3 üm PM modeli varsa onun özelliklerine bakınca aradaki farkın ne olduğunu anlamak daha kolay olacaktır.

theahbab

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba,
ilk olarak konu açılalı uzun zaman olmuş belki o zamanlar v.2.0 revizyonu daha çıkmadığı için arkadaş s2 uzantılı anakart için amd dual core desteklemiyor demiş...aynı karttan ben de kullanıorum ama v.20 ve işlemcim amd 2 x64 4000+ 2.1 ghz ve anakartın bu güncel sürümünde vista home premium desteği + 64 bit işlemci ve sistem desteği bulunmaktadır...üzeirndeki tümleşik ekran kartı 256 mb ye kadar ram destekli arttırılabilir...ben birkaç gün öncesine kadar bu tümleşik ekran kartı ile farcry, call of juarez gibi oyunları oynayabiliyordum..kart dx 10 desteklidir.. ama çok yeni çıkan veya çıkacak oyunları oynamaz...ben de 4gb ram olmasına rağmen medal of honor airborne gibi oyunlarda kart seçimi oluyor ve oyunu açmıyor...

bu yüzden alacağınız kartın V. uzantısına dikkat edin..zaten size satacak kişi yeterince bilgili ise size uyumsuz kart vermez...

ama oyun ile işim yok diyenler için gerçekten mükemmel bir anakart...fiyat olarak ta çok uygun..zaten gigabyte ı biliyorsunuz fazla söze ne hacet :)

Benim bu kartı seçme sebebim üzerinde 4 ddr2 ram slotu olmasıydı ve anakart 16 gb ram e kadar donanımsal olarak destekliyor...

gigabyte ın sitesinden bilgi:

GA-M61PM-S2 (Rev. 2.0)

Socket AM2 AMD Athlon™ 64 FX / Athlon™ 64 X2 Dual-Core / Athlon™ 64 / Sempron™

AMD Athlon™64 / Sempron socket AM2 platform
Integrated NVIDIA® CineFX 3.0 Graphics Engine
Çift Kanal DDR2 800 bellek desteği
Features NVIDIA® SATA 3Gb/s with RAID function
Optimized Gigabit LAN and IEEE 1394 connection
Enhances security with NVIDIA® TCP/IP Acceleration technology
8-kanal High-Definition Ses
Microsoft® Windows Vista™ Premium desteği
Çevreye saygı ve geri dönüşüm için ROHS bileşenli anakart