IEEE Öğrenci Kolları Trabzon'da

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Elli üniversiteden üç yüz öğrenci, IEEE'nin öğrenci kolları olarak yeni fikir ve fırsatları değerlendirmek için Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde buluşuyor.

Açılımı Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü olan IEEE dünyadaki en büyük meslekî birliklerden biri olmanın yanı sıra bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişiminde de etkin rol oynayan bir kurum durumunda. Türkiye'de özellikle öğrenci kollarıyla oldukça etkin olan IEEE, bu etkinlik zincirine büyük bir halkayı Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde 30 Ağustos ile 3 Eylül arasında yapılacak buluşmayla ekliyor.

Büyük Katılım

Turkcell'in desteğiyle gerçekleşecek 5. IEEE Türkiye Öğrenci Kolları Kongresi’nin açılışına, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Şadan Eren, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioglu’nun katılması bekleniyor. Ayrıca Türkiye’nin yapay zekâ alanında önemli isimlerinden ve Compischo’nun yaratıcısı Ali Murat Erkorkmaz da kongrede bir sunum gerçekleştirecek.

ISBIR ve Ötesi

Türkiye'deki öğrenci kolları tarafından IEEE'ye sunularak yeni projeler için maddi destek bulunarak desteklenen ISBIR adlı proje, tüm dünyada öğrencilerle sanayi kuruluşlarının daha iyi şekilde iletişim ve eşgüdümünü sağlamayı hedefleyen bir proje. Bu projeyle öğrenci kolları yalnızca çalışma öncesi meslekî etkinliklerde desteklenmiyor, aynı zamanda çok daha güçlü bir iş kolu ve akademik kurum iletişimi sağlanmış oluyor. Ayrıca proje yalnızca Türkiye için değil bütün dünya için uygulanabilecek bir proje olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

SDN - http://shiftdelete.net

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Türkiye'nin kaliteli Elektrik ve Elektronik Mühendisleri'ne ihtiyacı var.
ISBIR projesi gerçek anlamda hayata geçirlirse ortaya güzel şeyler çıkıcak gibi görünüyor.
Elli üniversiteden üç yüz öğrenci'nin katılacak yada katılmış olması az bir sayı mı yoksa ben mi abartıyorum?

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
emelden dedi ki:
Türkiye'nin kaliteli Elektrik ve Elektronik Mühendisleri'ne ihtiyacı var.
ISBIR projesi gerçek anlamda hayata geçirlirse ortaya güzel şeyler çıkıcak gibi görünüyor.
Elli üniversiteden üç yüz öğrenci'nin katılacak yada katılmış olması az bir sayı mı yoksa ben mi abartıyorum?

IEEE ogrenci kollari aylik toplantilarina yeterince katilim gostermeyen universitelerimiz goz onune alindiginda gercekten cok iyi bir sayi 300. Turkiye'de IEEE student branch'lerin aktif olmaya baslama suresi goz onune alindiginda ise 300 mukemmel bir sayi;)

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Açıkçası bilimsel bir kongre için sayı gayet başarılı. Sonuçta karar alması gereken bir kongre için gayet başarılı.

İşin güzel tarafı ISBIR projesinin memleketten çıkmış olması ama dünyaya hizmet edecek olması. ya da ben öyle anladım :)

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sevgili Berkin Bozdoğan da bu sayıyı onaylıyorsa tamam ben abartmışım. :)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Berkin Bozdoğan dedi ki:
İşin güzel tarafı ISBIR projesinin memleketten çıkmış olması ama dünyaya hizmet edecek olması. ya da ben öyle anladım :)
ISBIR'den emin değilim ama IEEE öğrenci kolları oluşumu memleketten çıktı, diğer ülkelere örnek oldu :)