İdman TV, AZ TV, CBC Sport HD Oluyor

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
9pmm7At.jpg

AZ TV HD, İdman TV HD ve yeni kanal CBC Sport HD olarak yayına başlayacakmış.

Az?rbaycanda üç telekanal HD yayıma keçir

Bu kanallarda;

Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi, İngiltere Premier Ligi, İspanya Ligi,Almanya Ligi gibi liglerin maçlarını şifresiz yayınlamaktadır.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Türksata geri gelseler iyi yaa.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Kurulum kolay aslında.

bozkur1919

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kurulumunu bir türli yapamdım lnbyi türksatın yanına taktım ancak sinyal alamadım kafayı yedim vazgeçim çokda istiyorum o kanlalrı izlemeyi ama yapamadım :(

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
YBd4b6o.jpg

Tam yanına değilde görselde ki gibi çapraz olsun, mümkünse televizyonu yanınıza alın sinyal kontrol ederek ayarlayın yada birisi yardımcı olsun.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
İdman TV - HD yayına başlamış.

11175 H 27500

cemlink

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Azerspace ve Türksat 4A yayınları uydudan nasıl izlenir, şifresiz izlemek mümkün mü? İşte bu haberimizde bu sorularınıza cevap vermeye çalışacağız. Azerspace ve Türksat 4A uyduları üzerinden maç yayınlarını şifresiz izleyebilirsiniz. Maç yayınlarında takip edilen kanallar İdman TV / Az TV & CBC Sport izlemek için neler yapmamız gerekiyor bunları siz değerli ziyaretçilerimize aktarmaya çalışacağız.

Azeri kardeşlerimizin uydusu olan Azerspace uydusu Türkiye üzerine çok güçlü sinyaller göndermekte ve ufak bir takım ayarlamalar ile sorunsuz bir şekilde izlenebilmektedir.

Azerspace uydusu üzerinden özellikle iddia sevenlerin takip ettiği UEFA Şampiyonlar Ligi - UEFA Avrupa Ligi , İngiltere Premier Lig , İspanya La Liga, Almanya Bundesliga , İtalya Serie A , Hollanda Eredivisie ve Rusya Premier Lig ve EURO 2016 maçları yayınlanmaktadır. Kanalları izlerken İdman Tv ve AZ Tv hariç dil sorunları karşımıza çıksada mesele futbol olunca bunlar göz ardı edilmektedir.

Ayrıca Şampiyonlar Ligi'ni yayınlayan gürcü kanalları 1TV / 2TV Georgia'da bu Azerspace uydusunda yer almaktadır.

1- Çanak antenimizde bulunan mevcut Türksat LNBsinin tam olarak SAĞ bitişiğine (arkadan bakınca) 2.LNB yi yerleştireceğiz. Bu yerleştirme işlemi bant - plastik kelepçe veya multifeed denen 2-3 -4 .. uyduyu izleme şansı veren aparat alınılarak yapılabilir.

2- 2. LNB yi sabitledikten sonra 2'sinden de gelen kabloyu kısaltarak DISEQC ile birleştirip tek kablo çıkışı yaparak Uydu alıcımıza bağlıyoruz (kabloları bağlarken ince tellerin ortadaki bakır tele değmeyecek şekilde F konnektör kullanarak bağlayın). Eğer diseqc yağmur - güneş alacak bir yerde duracak ise bir pet şişenin ağız kısmını kesip diseqc i içine koyarak ters çevirip çanak anteninizin sabitlendiği ayağa bağlayarak muhafaza edebilirsiniz.

3 - Uydu alıcımızdan Menü - Uydu ekle bölümünden Azersat46 (isim önemli değil ) ekleyip bu uydu için Anten/Diseqc ayarlarından diseqc 1-2 veya a-b olarak (cihazdan cihaza değişir) diseqc in kaç no'lu girişine bağladığınızı kumandadan ses yönleri ile değiştererek seçiniz. (türksat kablosu diseqc'te 1 bağlı ise diseqc 1 - azersat 2'ye bağlı ise diseqc 2 secilmelidir.)

4- Daha sonra kanalların frekanslarını manuel olarak girip taratıyoruz. İdman / Az TV SD yayınları için cihazınıza Biss şifre girmeniz gerekecektir. İdman HD & CBC Sport HD'de ise (sadece HD yayını var) maçlar şifresiz yayınlanmakta...

NOT: 2. LNB+Diseqc yerine monoblok LNB kullanabilirsiniz.

p8WPPm.jpg

adsyz13.jpg

s2zlb1.jpg

LNB; 10-15 TL - DiseqC; 10 TL gibi fiyatları bulunmaktadır. Ek aparat vs. kullanmanız halinde ise toplam harcamanız 30-40 TL olur.