İdari Para Cezası

Bu konuyu okuyanlar

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Kaldığım Kyk yurdunda kapalı alanda sigara içmekten dolayı şahsıma idari para cezası yazıldı ve görevli vergi dairesinden ödeyebileceğimi söyledi. Ceza yazılma tarihi 12.11.2018 2 ay olmuş. E-devlette sorgulamak icin ceza yaziyorum. Gelir idaresi başkanlığı çıkıyor ve orda da borç bilgisi bulunamamıştır diyor bazı sitelerde mal müdürlüğüne ödencek diyenler var. Kararsız kaldım. Faiz islemesinden endişeliyim. İdari para cezası gelir idaresi başkanlığından sorgulanıyormuş. Orda gözükmüyor ne yapmalıyım ?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Kim yakaladı ve nereye bildirdi ?

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Git vergi dairesine, oraya sor. Öyle bir kayıt yoksa, nasıl işleyeceklerini bilememişler yada unutmuşlardır.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
e-devlette yok ve tebligat yoksa ceza yoktur e-devlette cezalarda yoksa yoktur...

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
e-devlette yok ve tebligat yoksa ceza yoktur e-devlette cezalarda yoksa yoktur...

e-devlette yok. Kimlik numaramla arattim gelir idaresi baskanligi vergi borcu sorgulama cikiyor. Orda borç bilgisi bulunamamıştır yaziyor. Gelir idaresi baskanliginin sitesinden idari para cezası varmi diye baktim herhangi bir borc gozukmuyor. Sanirim unuttular ya da girmediler.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Git vergi dairesine, oraya sor. Öyle bir kayıt yoksa, nasıl işleyeceklerini bilememişler yada unutmuşlardır.
e devletteki sistemi kullaniyorlar diye biliyorum. Bugun gittim sira vardi 60 kisi ben de zaten onlar da e devletten goruyor diye beklemedim

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Sigarayı bırak.

zambaklar

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Mal müdürlüğünden öğrenebilirsin

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Eyvallah tesekkur ederim hepinize. Birgun birakicam elbet

PROKONNESOS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
öyle bir belge gelmedi. Teşekkurler. Erzurum şartlarında dışarda sigara icicez artik :)

Sana tebliğ edilmediyse henüz öyle bir ceza yok demektir ama o ceza gelmez demiyorum çünkü 3-5 sonra tebliğ edilen cezalar oluyor bu cezanın olmadığı veya zamanının geçtiği anlamına gelmez, henüz tarafına tebliğ edilmeyen cezayı hiç bir yerde görememen de normal tebliğ edildikten sonra tahakkuk eder, tebliğden önce ceza ödenemez dolayısıyla sistemlerde çıkmaz

Son mesajlar