i7 uyumlu laptop anakartı gerekli

Bu konuyu okuyanlar

majino1588

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle merhaba.
Elimde 3 adet laptop var toshiba , grundig ve casper.Ucununde anakarti calismaz vaziyette.Ramlar ve islemciler saglam.
Islemciler i7 i3 ve phenom II
Simdi ben bu makinalardan birine uygun bir anakrt bulup i7'i iyi bir
ekran kartiyla birlestirip takmak istiyorum.
Toshiba ld650
Grundig 13y
Casper MB50IA1 laptoplarin midwlleri bunlar casper ve toshubayi dusunuyorum.
Uygun bur anakarti bulunabilir mi ekran karri harici de olabilir entegre de olabilir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Laptoplarda öyle olmuyor maalesef. Aynı ürünün 2. el anakartını bulabilirsen ne ala. Montajı da çok zordur haberin olsun.

majino1588

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptoplarda öyle olmuyor maalesef. Aynı ürünün 2. el anakartını bulabilirsen ne ala. Montajı da çok zordur haberin olsun.
Montajda sikinti cekmem cok soktum taktim ama ayni anakarti kullanmak istemiyorum casperlarda isi problemi var malum.
Simdi hicam sizin sozunuze bu i7 ler falan copemi gidicek ? Yani yokmudur bi yolu bu parcalari kullanmanin ?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
İşlemcilerden i7 hangi cihazınsa o cihazın anakartını bulman gerek her anakart her laptop olmaz modele göredir ancak ikinci el bulabilirsin ekran kartı konusunda o cihaz modelinin anakartında hangi ekran kartı varsa o kullanılır..

majino1588

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcilerden i7 hangi cihazınsa o cihazın anakartını bulman gerek her anakart her laptop olmaz modele göredir ancak ikinci el bulabilirsin ekran kartı konusunda o cihaz modelinin anakartında hangi ekran kartı varsa o kullanılır..
Casperin ama makina cok isiniyor ve kapaniyor ne yaptiysam duzelmedi casperlrin genel problemi galiba
Peki ben elimdejilere uygun olan anakartlardan ust midel bi anakart bulabilirim atiyorum ekran karti daha yuksek yada degistirelbilir cunku casperin islemcisi grundige uyuyor ramlar da saglam

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Şimdi eski sistemde şöyşe bir sorun var mesela i3 işlemci var yuvaya i7 işlemcide oluyor yani soketler aynı ama kısıtlama oluyor sadece üzerindeki olan işlemciyi çalıştırıyor başka anakart alsanda panellere olmayacak panele olmazsa soğutmada sıkıntı olacak..

majino1588

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi eski sistemde şöyşe bir sorun var mesela i3 işlemci var yuvaya i7 işlemcide oluyor yani soketler aynı ama kısıtlama oluyor sadece üzerindeki olan işlemciyi çalıştırıyor başka anakart alsanda panellere olmayacak panele olmazsa soğutmada sıkıntı olacak..
Diger makina da denedim i7 ile acildi
Ramlari da gordu ama onda da vga var. Yani i7 su an copmu ?
Kardesimin laptopunda i5 var o anakrtin ustune i7 yi taksam ne sikinti olur

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Hepsinde böyle bir durum yok en kötü çalışmaz..