i7 işlemcili windows10 çok yavaş açılıyor

Bu konuyu okuyanlar

emreozbek24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 10 aslında baktığınız zaman çok güzel bir sistem fakat şöyle bir sıkıntım var
yeni almış olduğum i7li laptop 7 yıllık masaüstü pc'mden daha yavaş açılıyor hemde 15 -20 saniye farkla
ikiside harddisk ama ben işletim sisteminden dolayı olduğunu düşünüyorum ve kesinlikle windows 7 performans sürümüne geçmek istiyorum her uygulama oyundan daha çok performans alıcağımdan eminim
windows 10 kullanmak için elimden geleni yaptım fakat i7 kullandığım halde i3 2. nesil pcmden daha yavaş olduğunu görünce gerçekten sinirlerim bozuluyor ve kesinlikle bir daha laptop almak da istemiyorum windows 7 anakartımla uyumulu değilmiş daha önceden denemiştim 7 kurmayı touchpad çalışmadı daha bir çok şey çalışmadı hemen 10a geçtim ama gerçekten windows 10dan memnun değilim gerekli performansı alamıyorum driverlardan kaynaklı olduğunu düşündüm ama değildi ne yapmam gerek laptop uyumlu olmadığı halde windows 7 kurmak mümkünmü ?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Windows 10 performance edition sürümünü denediniz mi ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Kesinlikle başka bir problem vardır Windows 10 şuan en iyi performans sunan Windows sistemi.Bilgisayarınızin açılış hızında i7 olması çok önemli değil Hard Diskiniz kaç RPM?

emreozbek24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5200rpm
kaspersky ile taradım virüsde yok gereksiz kastıracak uygulamada yok fakat yinede windows 7den yavaş

emreozbek24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ssd kesinlikle alıcam fakat garantisi gideceğini söylüyorlar yeni almıştım ne yapacağımı şaşırdım garantisi bitince almayı düşünüyordum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
ssd kesinlikle alıcam fakat garantisi gideceğini söylüyorlar yeni almıştım ne yapacağımı şaşırdım garantisi bitince almayı düşünüyordum
Cihazınız hangi marka ise onun servisi ile iletişime geçin.Bazı laptoplarda RAM,HDD,SSD değişimleri garanti dışına çıkarmıyor belki bu durum sizin modelinizde de geçerlidir.Eğer böyle bir durum yoksa servisi arayıp bu değişimi yapıp yapamayacağını sorun.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
windows 10 aslında baktığınız zaman çok güzel bir sistem fakat şöyle bir sıkıntım var
yeni almış olduğum i7li laptop 7 yıllık masaüstü pc'mden daha yavaş açılıyor hemde 15 -20 saniye farkla
ikiside harddisk ama ben işletim sisteminden dolayı olduğunu düşünüyorum ve kesinlikle windows 7 performans sürümüne geçmek istiyorum her uygulama oyundan daha çok performans alıcağımdan eminim
windows 10 kullanmak için elimden geleni yaptım fakat i7 kullandığım halde i3 2. nesil pcmden daha yavaş olduğunu görünce gerçekten sinirlerim bozuluyor ve kesinlikle bir daha laptop almak da istemiyorum windows 7 anakartımla uyumulu değilmiş daha önceden denemiştim 7 kurmayı touchpad çalışmadı daha bir çok şey çalışmadı hemen 10a geçtim ama gerçekten windows 10dan memnun değilim gerekli performansı alamıyorum driverlardan kaynaklı olduğunu düşündüm ama değildi ne yapmam gerek laptop uyumlu olmadığı halde windows 7 kurmak mümkünmü ?
sorun hdd hdd hızına bak sonrada hdd defrag yaptır... sorun dosyalar çok dağınık...

erkanaydgdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim bilgisayarımda windows 10 bende aynı durumdan şikayetçiyim.
Monster bilgisayarım i5 7300HQ işlemcim 4 gb Nvidia GTX 1050 ekran kartım 8 gb ram var ssd yok 1 tb 5400 Rpm harddisk var ancak aynı sorun bende de var bazı düşük özellikteki bilgisayarlara bakıyorum benim bilgisayarımdan daha seri ve kasmıyor ancak benimki bazen google chrome de bilie hatta şuan yazı yazarken bile bazen yazılar takılıp sonradan geliyor. Sorun ne olabilir

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
4. millenium faciası mekanik diskle uyumlu çalışamıyor heralde ondan yavaş...

erkanaydgdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
4.millenium faciası ne oluyor anlamadım ? harddisktemi sorun yada ne yapmam gerek

erkanaydgdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yani çözümü harddiski değiştirmeklemi yapabilirim yoksa başka bi çözüm varmı ? ve daha 15 gün önce felan aldım bilgisayarı

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
yani çözümü harddiski değiştirmeklemi yapabilirim yoksa başka bi çözüm varmı ? ve daha 15 gün önce felan aldım bilgisayarı
Defraggler - File and Disk Defragmentation - Free Download kurup çalıştırıp bak...
df-screen.png

erkanaydgdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HD Tune Pro programı ile ben bu dediğinizi yaptım ancak harddiskte herhangi bir sorun bulmadı hepsinde onay verdi

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
HDD niz yavaş o yüzden windows 10 yavaş çalışır ve yavaş açılır

erkanaydgdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SSD taktırsam bu sorunlar çözülürmü ?

emreozbek24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırım olay windowsdan kaynaklanıyor çok şey denedim işletim sistemi sürümleri falan şuan 5200rpmli laptopu hızlandırmayı başardım sanırım 11 saniye gibi bir sürede açılıyor artık windows 8.1 kurulunca baya farketti ayriyetten ssd alıcam 2 haftadır pcyi kullanmıyormuşum :)