İ5 m460 işlemci değiştirme

Bu konuyu okuyanlar

regnante80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Laptopuma upgrade yapmak istiyorum (oyun oynamak amaçlı kullanıyorum) ekran kartı değişimi neredeyse imkansızmış madem öyle bende işlemcimi değiştirim onun onboardıyla oynuyim dedim öncelikle laptopum exper nr-93f işlemcisi değişir mi değişirse işlemcim i5 m460 bunun yerine onboardı ati mobility radeon hd 5470 den iyi işlemci söyleyebilir misiniz
Not: bütçemiz var parayı çok dert etmeyin
Not2: yeni bir bilgisayar alma ihtimalimiz yok yani işlemci değişebiliyosa ve performans artıcaksa yeni laptop almak daha ucuz ve daha performanslı olsa bile işlemciyi değiştircez ( niye diye sormayın )

Son düzenleme:

BerkerK

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Bütçe varsa bu pcyi 2. Elden sat üzerine para ekle Hem geleceğe yönelik birşey almış olursun 1. Nesil işlemcili bir pcyi upgrade etsen bile en fazla 1 yıla Oda az gelmeye başlar bu sefer başına dert olur sen en iyisi Yeni bi pc al

regnante80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bütçe varsa bu pcyi 2. Elden sat üzerine para ekle Hem geleceğe yönelik birşey almış olursun 1. Nesil işlemcili bir pcyi upgrade etsen bile en fazla 1 yıla Oda az gelmeye başlar bu sefer başına dert olur sen en iyisi Yeni bi pc al
Üstte belirttim özel sebeblerim var yeni pc alamam yeni bi laptopum karlı olacağının elvet bende farkındayım

BerkerK

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Üstte belirttim özel sebeblerim var yeni pc alamam yeni bi laptopum karlı olacağının elvet bende farkındayım
Laptopta işlemci değişimi olmuyor diye biliyorum hem düşüncende çok yanlış laptop pcye göre %20-30 luk kayıp verir özellikleri Aynı olsa bile. Ayrıca iyi bir laptopun fiyatı 5000 tlden başlıyor.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Laptopuma upgrade yapmak istiyorum (oyun oynamak amaçlı kullanıyorum) ekran kartı değişimi neredeyse imkansızmış madem öyle bende işlemcimi değiştirim onun onboardıyla oynuyim dedim öncelikle laptopum exper nr-93f işlemcisi değişir mi değişirse işlemcim i5 m460 bunun yerine onboardı ati mobility radeon hd 5470 den iyi işlemci söyleyebilir misiniz
Not: bütçemiz var parayı çok dert etmeyin
Not2: yeni bir bilgisayar alma ihtimalimiz yok yani işlemci değişebiliyosa ve performans artıcaksa yeni laptop almak daha ucuz ve daha performanslı olsa bile işlemciyi değiştircez ( niye diye sormayın )
Sen olayı iyi anlayamamışsın, zaten i5 m460 işlemcinin bütünleşik ekran kartı değil ati 5470... ati 5470 harici ekran kartıdır ve büyük ihtimal de dizüstünde başka ekran kartı da yok. Ekran kartını da değiştiremezsin. O sisteme i7 nin ilk çıkmış düşük işlemcilerini bulabilirsen takabilirsin ama çalışması şansa kalmış.

Onun yerine rami güncelle diyeceğim ama o da bişey farketmez çünkü üç rakamlı intel işlemcili dizüstüler tam olarak "ÇÖP" türler :D Oyun oynanmaz onlarda, bırak oyunu ancak günlük işler için mesela normal interneti kullanmak için satılmışlar zamanında.

regnante80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu kadarda sövmeyin pc me csgo oynayabiliyorum da neyse başka konularda işlemcinin değişebildiği ama her laptop da olmadığı yazıyo bu konuda da onu soruyorum benim laptop da değişebilir mi

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
İşlemcin değişse bile ona uygun işlemciyi bulman çok zor. Buldun diyelim, ikinci el olacağı için çalışması zor. Hadi çalıştı diyelim senin laptop ile uygunluk göstermesi de ayrı bir zorluk. Bütün bunlar gerçekleşse bile fazla performans artışı yaşamazsın yani değiştir mi yerine değiştirmek mantıklı mı diye sorarsan bence hayır.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
İşlemci değişebilir ama yine mobil işlemci takacaksın kullandığın işlemcinin bir üst versiyonu en fazla oda sana performans sağlamaz bazı anakartlar kısıtlama oluyor işlemci sadece üzerindekinden başka kalıştırmıyor..