i3 4130 Sistem Monitör Uyumsuzluğu

Bu konuyu okuyanlar

confickerx64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İşlemci: i3 4130
Anakart: MSI H81M-P33
RAM: 8 GB DDR3
Ekran kartı: MSI GT 730 2 GB 128bit

Eskiden "Pro 2000 21.5 2ms 60 Hz" kullanıyordum bunu HDMI ile bağladım eski ekrana göre soluk yapay gibi duruyordu. Renkler kontrast filan ve gözüm ağrımaya başladı. Mesela Saturation Full gibi renkler ciyak Windows'dan monitör ayarlarında birçok şeyi denedim ama bir türlü yapamadım. VGA bağladım yine ayni bu sorunun PC ile bir alakası olabilir mi geri iade edip?
AOC G2260VWQ6 21.5" 75 Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) Full HD Fiyatı
Alacağım yine de öneriye açigim şimdiden çok teşekkürler.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Dediğinizi tam anlayamadım maalesef. Hala Pro 2000 modelini mi kullanıyorsunuz yoksa o modelden AOC modeline geçtiniz ama renkler istediğiniz gibi değil mi?

confickerx64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dediğinizi tam anlayamadım maalesef. Hala Pro 2000 modelini mi kullanıyorsunuz yoksa o modelden AOC modeline geçtiniz ama renkler istediğiniz gibi değil mi?

şuan acer kg221 kullanıyorum ancak renkler kontrast bi garip windows dan ekranın tuşlarından ayarlamaya çalıştım ancak olmuyor ve feci gözümü ağrıtıyor hdmı bağlı şuan 75 hz görünüyor vga bağladım ancak halen aynı acaba sistem monitör ile uymuyor filan mı ekran kartı sıkıntımı çıkarıyor yani nasıl desem monitör parlaklık az full yapmama rağmen renkler ciyak şuan her şeyi kıstım yoksa gözümü feci yoruyor
bu ay gtx 1050 alıcam eğer sorun ekran kartından kaynaklanıyor olabilirse geri iade etmeyeceğim

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
şuan acer kg221 kullanıyorum ancak renkler kontrast bi garip windows dan ekranın tuşlarından ayarlamaya çalıştım ancak olmuyor ve feci gözümü ağrıtıyor hdmı bağlı şuan 75 hz görünüyor vga bağladım ancak halen aynı acaba sistem monitör ile uymuyor filan mı ekran kartı sıkıntımı çıkarıyor yani nasıl desem monitör parlaklık az full yapmama rağmen renkler ciyak şuan her şeyi kıstım yoksa gözümü feci yoruyor
Sistem ile uyumsuzluk olacağını sanmıyorum. Gözünüzün o monitöre uymamış olması normal diyebilirim. Eğer renk doygunluğu iyi bir monitör arıyorsanız biraz daha verip 75 Hz IPS bir monitör alabilirsiniz. Onun haricinde iade edip bu monitörü de alabilirsiniz. Evde kullanıyoruz gayet memnunum. Vatan gibi bir yere gidip gözünüzle bakmanız çok daha iyi olur.

Viewsonic VX2457-MHD 23.6" 1ms 75hz (Analog+HDMI+Display) Fiyatı

confickerx64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
çok teşekkür ederim çok güzel ve hızlı bi forum teşekkürler iyi günler