Huawei'nin kendi işletim sistemi Androide meydan okuyabilirmi?

Sizce?

• Rakip olabilir

• Yanına bile yaklaşamaz

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Ben bu yaptırımın, huawei için muhteşem bir fırsat olduğunu ve iyi yönetebilirler ise bundan 10 sene sonra bu krizden nasıl bir başarı öyküsü çıktığını okuyacağımızı düşünüyorum.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
3 sene sonra Android'i bir tek 40 yaş üstü hatırlar. Doğu ülkelerinden gelenler zaten vossapp nedir bilmiyorlar. Onları yeni bir telefon aldıklarında ilk aradıkları şey "İmo" diye bir şey. Android artık öldü.
Mübalağa ediyorsunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çin Abd yi döver. Çünkü Çinliler daha kalbalık. Rusya da Çinin yanında.
Mete Han'ın karşısındaki çinliler de kalabalıktı. Öyle ki onlarin yanında Türkler bir avuç... Lakin Mete reis şunu düşündü: "Ben bu kadar Çinliyi nereye gömeceğim."
Kalabalıkla iş bitse idi biz buralarda olmazdık.

Tabiiki Huawei'a edilenler doğru değildir.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
Mükemmel bir işletim sistemi yazdılar diyelim.

Çinde peynir ekmek gibi gidiyor olsun.

Whatsapp, Facebook, Instagram, Twitter ve bunlar gibi bir çok uygulama Google gibi yaptırım kervanına katılırsa kim neden kullansın?

Bu uygulamaların benzerleri çok fazla ama neden insanlar asıllarına alışmışken benzerlerine yönelsin?

O iş yaş.
Çinli bu hocam ticaretleri Amerikandan daha ahlaksız olur. Yasa vs dertleri olmaz. Bu tarz uygulamalar başka işletim sistemlerinden portlanabiliyor. Mesela Twitter, windows phone için yeni uygulama geliştirmek yerine ios uygulamasını win phone için portlamıştı. Yine huaweinin geliştireceği işletim sistemi .apk yapısını koruyabilir. Sonuçta Google ın .apk yapısı üzerinde bir hakkı yok.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bunu zaman gösterecek şuanda ne desek boş

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Sonu windows phone gibi olacak hiç desteği yok (HATTA DAHA AZ GOOGLE BİLE YOK EN AZINDAN WİNDOWS TA GOOGLE WHATSAPPP BETA DA OLSA FACEBOOK VARDI)

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Huawei: "Yüreğimden kamçıla beni oh acımadı bebeğim bir daha vur"
ABD: "Aç sadrını"

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Huawei çökmeyen Wassapp yapar, herkes Huawei'ye geçer. Çalınamayan Feysbuk yapar, herkes google'i terk eder. Kendi Yandeksini yapar, bütün Harita kadastrocular onu kullanır. 2 Milyar Çinli için imkansız diye bir şey olmaz. İçlerinden mutlaka bir deha çıkar.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Arkadaşın uslubu biraz sert oldu ama dediğide bir yerde doğru birileride nokia için bir zamanlar böyle diyordu iş bence medya ayağında bitiyor kim daha güzel reklam yaparsa teknolojiden anlamayan toplum yığınlarına daha iyi hitap eder geriye kalan azınlıkta mecbur ötekilerin peşinden gider. Halihazırda huawei stabilite, batarya gücü, eskimeme, teknik servis vs bazı konularda artı aldı kısa sürede ki bunu samsung tam olarak marka imajına ekleyemedi buda var s7 serisi ve s8 serisi çoktan çöp oldu diyoruz misal veya note 8 ve gerisi note 9'da kısa süre sonra algı olarak eskimiş olacak ama insanlar bu gün o olaylar olmasa hala mate 10pro ve p20pro almaya devam edecekti. Bence huawei zaten bu yolda olduğu için böyle yaptılar adamlar kaç ay hatta belkide yıl oldu süre önce abd'nin attığı blöfe kendi işletim sistemimizi yapıyoruz diye yanıt verdi. Bunu yapan adamı kimse kazanmak istemez google ve abd'de bunu yaptı.
Size bir soru sorabilir miyim ? Bu abd çin ekonomi savaşı huaweide patladı ya yakında diğer çinli markaları da etkilermi Oppo xiaomi gibi

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Size bir soru sorabilir miyim ? Bu abd çin ekonomi savaşı huaweide patladı ya yakında diğer çinli markaları da etkilermi Oppo xiaomi gibi

bence etkilemez o seviye'ye gelirse hem abd tepki görür hemde güçlü direniş yer abd kaldıki savaş durumu harici komple engel konacağını sanmam zaten alacağın orta segment güncelleme çok önemli değil al kullan geç zaten güvenlik güncellemelerini firmalar veriyor.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
bence etkilemez o seviye'ye gelirse hem abd tepki görür hemde güçlü direniş yer abd kaldıki savaş durumu harici komple engel konacağını sanmam zaten alacağın orta segment güncelleme çok önemli değil al kullan geç zaten güvenlik güncellemelerini firmalar veriyor.
Redmi k20 hoşuma gitti türkiye'ye uygun fiyatla gelirse almayı düşünüyorum. Sizce nasıl

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Redmi k20 hoşuma gitti türkiye'ye uygun fiyatla gelirse almayı düşünüyorum. Sizce nasıl
bütçe sıkıntım olmasa alacağım telefon oydu 4000 tl'den aşağı gelmez ama eğer alacaksan pro modelini al çünkü sd855 sadece pro modelinde var düz k20 modelinde sd730 var

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
bütçe sıkıntım olmasa alacağım telefon oydu 4000 tl'den aşağı gelmez ama eğer alacaksan pro modelini al çünkü sd855 sadece pro modelinde var düz k20 modelinde sd730 var
Bence biraz fazla demişsin. 4000 den gelmez bence. 289 dolarmış zaten. O da 2000 tl civari ediyor vergisiz. Bence 3000 tl civari olur.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bence biraz fazla demişsin. 4000 den gelmez bence. 289 dolarmış zaten. O da 2000 tl civari ediyor vergisiz. Bence 3000 tl civari olur.
benim bütçem 2000 tl en fazla 600-700 tl zorlayabilirim

mi9 se modeline 3000'i geçmemeli dedim 4000'den girdi buna ne diyeceksin ?

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Google ile anlasmalari sonlanan huwaei kendi sistemi ile androide kafa tutabilirmi?
Valla google ve microsoft dünyanın en büyük yazılım şirketleri bunlara kafa tutmak biraz toto ister zaten bugüne kadar microsoft ve google den ayrılan telefon firmaları gün yüzü göremedi pek hepsi çöküşe geçti ama nedense içimde Huawei karşı bir sempati ve güven var herhalde kendimde Huawei kullanıcısı olduğum içindir ??

Reaksiyon puanı
5,172
İnsanalara androidin yapısını anlatıyoruz, yakın zamanda sıfırdan androidin karşısına bina dikmelerine gerek yok, yine androidi kullanabilirler diyoruz. Yok anlatamıyoruz hala aynı şeyler...

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Bu kadae kolay değil o işler. İşletim sisteminin oturması 5 yılı bulur. Ayrıca ARM'da desteği kesti seneyi kurtaracak kadar Kirin 710 ve 980 var ellerinde. Peki ya sonrası? İşlemci tarafında sıkıntılar daha büyük.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
benim bütçem 2000 tl en fazla 600-700 tl zorlayabilirim

mi9 se modeline 3000'i geçmemeli dedim 4000'den girdi buna ne diyeceksin ?
Ama redmi serisi genelde ucuz oluyor ve bu gelecek olan iki cihaz için bütçe dostu olacakları söyleniyor.

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
abd alır Çin kim köpek olmak kapışmak 2 nükleer bomba missss

factor60

Asistan
Reaksiyon puanı
79
o kadar para verip al kullan geç diye bişey yok kardeşim. Android güncellemesi almayan telefonu güvenlik güncellemesi alacak diye almak tamamen saçmalık yada paranız cebinize bol geliyor. paranızın kıymetini bilin doğru seçimler yapın lütfen. insanları al kullan geç diye yöneltmeyelim.

abd alır Çin kim köpek olmak kapışmak 2 nükleer bomba missss
o saydıklarının aynısı çindede var dikkatini çekerim. Artık karada savaş dönemi bitti. Psikolojik ve Teknolojik savaş dönemindeyiz. Çin taraftarı değilim ama kusura bakmada 1.6 milyar nüfuslu dünyada 2.sırada olan ekonomi bakımından bir ülkeden bahsediyosun. o dediğin ohh misss diyerek olmuyor.

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
:D dediklerin doğru öylesine yazdım ABD Çin kapışırsa bütün ülkeler bundan nasibini alır ?
Şu S-400 leri alırsak iyi olacak.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Zor gibi gozukuyor ama çin hukumeti butce ve gerekli destegi verirse belki basarir

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ama redmi serisi genelde ucuz oluyor ve bu gelecek olan iki cihaz için bütçe dostu olacakları söyleniyor.
pro modeli için bütçe dostu diyemeyiz çünkü snapdragon 855 var bu işlemciye sahip telefonlar 4500-5000 tl'nin altında olmuyor örneğin mi9

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
İnsanalara androidin yapısını anlatıyoruz, yakın zamanda sıfırdan androidin karşısına bina dikmelerine gerek yok, yine androidi kullanabilirler diyoruz. Yok anlatamıyoruz hala aynı şeyler...

Android GNU/GPL ile lisanslanır.

Ama android BEDAVADIR derseniz orada durun derim. Biraz araştırın lütfen. Andy Rubin araştırın biraz.

Linux bazlı farklı bir OS yazabilirler. Ama problem o değil. Problem ekosistem olabilmekte.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bu huawei olayı değil abd ve çin olayı abd küçük düştü onun öcünü almak için yırtınıyor s400 bahane.