Hülya Barometresine göre AKPnin durumu!

Bu konuyu okuyanlar

*SiRiNe*

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bugün hiç yapmadığım bir şeyi yapacağım ve büyük bir risk alarak üç kehanette bulunacağım:

1) Üniversitelere türbanla girilmesinin önünü açan anayasa değişikliği ya iptal edilecek ya da yok hükmünde sayılacak.

2) AKP kesinlikle kapatılacak.

3) Erdoğan ailesi gözden düşecek!

Bu tahminleri sadece aktif siyasete bakarak değil, Hülya Hanım’a, Seda Hanım’a ve Sibel Hanım’a bakarak yapıyorum...

Çünkü üçü de benim için önemli birer “siyaset barometresi”dir...

Bunlar siyasetteki gidişi en iyi siyasi analizcilerden daha iyi koklar ve hemen ona göre pozisyon alır...

Liberalleşme mi moda?

Ülkedeki en ateşli liberalizm savunucusu onlardır!

Siyasetteki hava dini kullanan partilerin lehine mi dönüyor?

Hemen takarlar türbanı, geçerler kameraların karşısına!

Hiç kuşkusuz bu üçü arasında benim favorim, “Hülya Barometresi”dir!

Ne yapar eder, diğer ikisinden önce davranır!

İstediği çevreye de anında

girer...

Örneğin 2006’nın Nisan ayında Dünya İş Kadınları Zirvesi nedeniyle Emine Erdoğan’ın konuklar onuruna verdiği akşam yemeğinin yıldızıydı...

Tabii; başında türbanı andıran siyah bonesiyle!

“Türbana sıcak bakıyorum, türban takabilirim” sözleri de bu döneme ait!

Geçen yılki seçimlerde AKP kazanınca da bu hanımefendi ülkenin gündeminin “türban”a odaklanacağını hepimizden önce gördü ve kendi ismiyle yayınladığı derginin kapağına türbana çok benzeyen bandanalı bir fotoğrafını koydurdu...

Aradan sadece sekiz ay geçti ama bu kısa sürede açılan davaların da etkisiyle “dinin siyasete ve ticarete alet edilmesi” gözden düştü...

Şimdi “Hülya Barometresi”, almış karşısına AKP’li Milletvekili Osman Yağmurdereli’yi, “Türban yüzünden bizi ikiye böldünüz” diye hesap soruyor...

Bunu yaparken de geçmişte verdiği fotoğrafları unutacağımızı düşünüyor!

Şimdi biraz daha bekleyin... Seda ve Sibel barometreleri de bugün-yarın devreye girerse... Onlar da birdenbire türbanlı fotoğraflarını unutup “laiklik yanlısı” kesilirse, bilin ki AKP iktidarının sonu gelmiştir!

Ben bu barometrelere yıllarca güvendim ve şimdiye kadar bir kez bile yanılmadım!

Eminim ki bu kez de haklı

çıkacağım!

MONARŞİ!

Cumhurbaşkanı Gül, yemin töreninde de Köşk’te verilen Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’nda da smokin giymeyi reddetmişti...

Ama şimdi Kraliçe II. Elizabeth onuruna verilecek yemekte bu kıyafeti giyecekmiş... Ayrıca papyon bile takacakmış!

Çünkü protokol görevlilerine, “Ne gerekiyorsa yaparım” demiş!

Monarşinin hikmetine bakın: Cumhuriyet’in giydiremediği kıyafeti giydiriyor!

GÜNÜN SORUSU

Bağımsız Milletvekili Kamer Genç’i AKP’lilerin lincinden kurtaran CHP’liler İzmir’de birbirine girmiş, bir partilinin parmağı kopma noktasına gelmiş!

Dünyada üyeleri birbirinden bu kadar nefret eden bir parti daha var mı acaba?

Unakıtan, Merkez Bankası Başkanı’nı dövecek mi?

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, dün Antalya’da düzenlenen bir sempozyumda yaptığı konuşmada “mali disiplinin bozulduğunu” söyleyenlere fena halde çattı ve “Ya arkadaş, hesap mı bilmiyorsun, dayak mı yemedin” dedi!

Ekonomide mali disiplinin bozulduğunu söyleyen ve bu yüzden faizleri yükselten kim?

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz!

Dolayısıyla Maliye Bakanı, bazı ekonomi yazarlarını hedef alıyor gibi yapıyor ama aslında doğrudan Merkez Bankası Başkanı’na yükleniyor!

Umarım bu “dayak” olayı lâfta kalır...

Yoksa tarihteki ilk Maliye Bakanı-Merkez Bankası Başkanı yumruklaşmasına tanık olacağız demektir!

Mustafa MUTLU

Reallist

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
*SiRiNe* dedi ki:
Bu tahminleri sadece aktif siyasete bakarak değil, Hülya Hanım’a, Seda Hanım’a ve Sibel Hanım’a bakarak yapıyorum...

Çünkü üçü de benim için önemli birer “siyaset barometresi”dir...

Vay anam vay kimlere kaldık..Hülya Avşar Sibel Can Seda Sayan

Geçmişlerinde siyasetle uğraşmamış. Aksine filimlerde oynamış, şarkı söylemiş, reyting uğruna evlilikler, ilginç görüntüler sergilemiş kişilerden siyaset öğrenecekmişiz.

AKP CHP yerine Abdullatifciğinize mi oy verecez ;D Yada sizin istediğinizi yapacak birine mi oy vereceğiz. Yönlendirin bakalım nereye kadar. Bu millet yutarmı bilemem. Yutmassa siz yutulursunuz...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Birini smokin giymez diye suçlarlar, birini pardösü giyiyor diye. Size mi kaldı başkasının kıyafeti pis niyetliler?