huawei p20 lite oyun oynarsam telefona zarar verir mi

Bu konuyu okuyanlar

Barisguzel1

Barisgzl1
Reaksiyon puanı
67
4 gün önce huawei p20 lite aldım pubg gta oynarsam telefona zarar verirmi

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Oyun oynamak illa işlemciyi grafik kartını yoracaktır ama bunu hiç oyun oynanmayan bir telefonun yanına koyup hız testi falan yaptığında anca anlayabilirsiniz yani öyle aman aman bir zararı olmiyacaktır sonuç olarak bir telefonun ömrü 3, 4 yıl olduğuna göre oynayın gitsin.

emir corleone

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Zarar vereceğini sanmam çünkü ana kart ve işlemciyi tasarlarken bunun gibi birçok etmeni göz önünde bulunduruyorlar

Barisguzel1

Barisgzl1
Reaksiyon puanı
67
Batarya ömrünü kısaltıyormuş doğru mu ?

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Batarya ömrünü kısaltıyormuş doğru mu ?

Şarja takılıyken oynarsan evet batarya ömrünü kısaltır. Onun dışında oyun oynamanın zarar vereceğini sanmıyorum. İşlemci gibi elektronik parçalar çalıştığı sürece ömürleri uzar diye bir yorum okumuştum makalelerin birinde. Ne kadar doğru bilmiyorum ama sekiz senedir kullandığım masa üstü bilgisayarım var. Özellikle son günlerde hiç kapatmıyorum ve hala çalışıyor :)

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Oyun oynarsan telefonun zarar görmez oyunun grafiklerine ve ayarlarına bağlı olarak şarj ömrün değişebilir ancak telefonun şarjdayken oyun oynama şarj’da oyun oynarsan zamanla pilinin ömrü kısalır veya ısındığı için batarya şişebilir.

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Herkes oyun oynuyor.Birşey olmaz

Cemkvnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Başkan ben 2 sene ye yakın p20 lite kullandım o telefonda pubg de oynadım aspalht8 de oynadım baya verimli performans alıp bi sıkıntı da yaşamadım. korkmanı gerektirecek bir durum olacağını sanmıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başkan ben 2 sene ye yakın p20 lite kullandım o telefonda pubg de oynadım aspalht8 de oynadım baya verimli performans alıp bi sıkıntı da yaşamadım. korkmanı gerektirecek bir durum olacağını sanmıyorum

ÇağrıTemürlenk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Oyun oynaman telefona hiç bir zarar vermez uzun süre kullandım ve uzun uzadıya bütün oyunları oynamışımdır P20 lite ile herhangi bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum güle güle kullan.

hsnbzkrt44

Asistan
Reaksiyon puanı
8
hiçbir telefon oyun oynadığın sürece size uzun ömürlü bir telefon garantisi veremez ama huawei bu konuda oyun oynamaları esnasında hiçbir sıkıntı oluşturmucak şekilde telefonları tasarlıyor ve bzilere sunuyor ama size tavsiyem oynadığın süreç içerisinde telefonununuzun batarya ömrünü kısaltmış olursunuz !!!

UmutPasha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Ortalama 1.5 yıldır Huawei P20 lite kullanıyorum. Tek bir kez PUBG Mobile oynamayı denemiştim telefonda, onda da telefon çok fazla ısındı ve 1 maçta (ortalama 20 dk.) %15 gibi bir pil tüketti.
GTA San Andreas Mobile oynamak telefona zarar vermez, sadece telefonu yorar ve pil seviyesi düşüşü olur.
Eğer telefon kendini çok zorluyor ve pil performansı da beklediğinğz gibi gitmiyorsa, bu telefona zarar verebilir.

YKartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Selam. Oyun oynamak telefona zarar vermez ancak pili sürekli bitirip doldurduğunuzda her telefonda ve bataryada olduğu gibi pil ömrünü kısaltacaktır. Bu tüm telefon modelleri için geçerlidir.