Huawei P10 ve P10 Plus Kullanıcılar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
68
Sagolun mate 10 hiç düşünmemiştim şimdi baktım P10 s7 ayarında bir cihaz kamerası hariç

Mustafa1161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamun aleyküm cümleten arkadaşlar. Benim kullandığım cihaz, Huawei P10 Plus. Şuan kendi kutusunda çıkan kulaklığı kullanıyorum ve beni pek tatmin etmiyor. Bana müzik kalitesi değil, mikrofon kalitesi, ses kayıt kalitesi profesyonelce olan kulkaiçi kulaklık tavsiyeleriniz varsa yorumda belirtirseniz fikir almış olurum. Tekrar belirteyim benim için önemli olan, Bass, ses kalitesi filan değil. En önemlisi mikrofon, ses kayıt profesyonelce varmı bildiğiniz önereceğiniz

iboiskin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
6SPLUS kullanıyorum almayı düşünüyorum sizce ?

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
6s plus tan kesinlikle geçilmez bence. Bir haftadır p10 kullanıyorum facebook ta chrome da vs kaydırma yaparken titriyerek takılarak kayıyor. Gerçekten sinir bozucu. Bundan önce s7 kullanıyordum gayet stabil cihazdı titreme takılma yoktu çokta memnundum ama malesef bir hata sonucu pert oldu. Bende farklılık olsun diye p10 aldım ama mutlu değilim yani. İnşallah android 8 le beraber bi ayar verirler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
6s plus tan kesinlikle geçilmez bence. Bir haftadır p10 kullanıyorum facebook ta chrome da vs kaydırma yaparken titriyerek takılarak kayıyor. Gerçekten sinir bozucu. Bundan önce s7 kullanıyordum gayet stabil cihazdı titreme takılma yoktu çokta memnundum ama malesef bir hata sonucu pert oldu. Bende farklılık olsun diye p10 aldım ama mutlu değilim yani. İnşallah android 8 le beraber bi ayar verirler.
Ah hocam keşke soraydınız foruma be yahu. O fiyatta mis gibi cihazlar vardı.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Ah hocam keşke soraydınız foruma be yahu. O fiyatta mis gibi cihazlar vardı.
Ne bileyim kağıt üzerinde çok iyi duruyordu. İnceleme videolarıda çok olumluydu tavsiye ediyorlardı. Aslında önce xiaomi mi6 yı beğenmiştim ama hem kamerası pek iyi değil hemde 60fps video çekmiyor diye vazgeçtim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne bileyim kağıt üzerinde çok iyi duruyordu. İnceleme videolarıda çok olumluydu tavsiye ediyorlardı. Aslında önce xiaomi mi6 yı beğenmiştim ama hem kamerası pek iyi değil hemde 60fps video çekmiyor diye vazgeçtim.
Oneplus 5 alaydınız. :D
Huawei çok şişiriliyor. Inşallah sorununuz düzelir.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316

Hocam merhaba

Bende Huawei P10 kullanmaktayım. Bu dediğiniz olay parmağı kaldırmadan aşağı indirdiğinizde oluyorsa bende de var bu sorun. Aşağı doğru kaydırıp bıraktığımda yağ gibi akıyor sayfa ama parmağı kaldırmadan aşağı indirdiğimde ufak ufak takılıyor gibi oluyor. Benim çok dikkatimi çekmiyor ama normal değil elbette.

Android 8.0 ile bu tür sorunların çözüleceği söyleniyor. Çin'de dağıtılmaya başlanmış bile. Bize gelmesi yakındır. Bakalım neler olacak.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Bunlarda pil sonuçlarım dün sabah 7 gibi şarjdan çektim ve durum bu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20171223-152812.png
    Screenshot_20171223-152812.png
    53.3 KB · Görüntüleme: 825
  • Screenshot_20171223-152832.png
    Screenshot_20171223-152832.png
    87.5 KB · Görüntüleme: 587
  • Screenshot_20171223-152933.png
    Screenshot_20171223-152933.png
    134.7 KB · Görüntüleme: 821
  • Screenshot_20171223-152922.png
    Screenshot_20171223-152922.png
    130.3 KB · Görüntüleme: 571

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
4.5g de pil hızlı bitebilir

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Ben memnunum aslında pilden 6 saat ekran süresi gayet yeterli benim için.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Merhaba, Huawei P10 delta servis garantili olarak aldım. (Mavi rengi)
LG G3 ten geçiş yaptım hali ile telefon bana oldukça hızlı ve sorunsuz geldi, henüz 4 gündür kullanıyorum, arka kamera performansından oldukça memnunum, ön kamera beklentimin altında çıktı ama kötü olduğunu söyleyemem. Kamera yazılımı çok başarılı, bir çok çekim moduna, filtre ve çekim sonrası düzenlemeye izin veriyor.

Tasarım ince ve şık , ekran oldukça parlak ve net LG G3 de 2k ekran vardı ama bunun ekranı daha net ve kaliteli geldi bana. Çok oyun oynayan biri değilim asphalt 8 yükleyip oynadım takılma vs yaşamadım. Isınma sorunu yok gibi, şarj esnasında biraz ısınıyor ama metal kasa çabuk soğuyor. Kısaca ısınma konusunda bir sorun yaşamadım. Dokunmatik tuş çok işlevsel bu sebeple sanal tuşları kullanmaya hiç gerek yok, zaten ekrandan kaldırabiliyorsunuz. Yeni aldığım için fırsat buldukça sürekli telefonu kurcalıyorum, şimdilik pili akşama kadar götürüyor bu konuda problem yok. Metal kasanın altındaki ses ve şarj girişi metal kasa olduğu için benim parmağımı acıttı ki , sanırım bu benim tutuşum ile alakalı bir durum.

Menülerdeki geçişler ve kullanım rahat bir takılma vs görmedim. kısa yolları güzel yapmışlar, eklem yerlerinizle ekrana 2 defa vurduğunuzda screen shot alıyor, yine eklemlerle ekrana C yazdığınızda kamera, M yazdığınızda Müzik vs gibi uygulamalar açılıyor. Ayrıca hızlı şekilde kamera ile çekim yapmanız gerekiyor ise, ses kısma tuşuna 2 defa hızlıca bastığınızda kamera hızlıca açılıp otomatik fotoğraf çekiyor. Kullandıkça yeni özelliklerini keşfediyorum, dokunmatik çok hızlı çalışıyor ve 5 tane parmak tanıtabiliyorsunuz. Adım sayar vs düzgün çalışıyor ve kilit ekranında küçük şekilde attığınız adımı gösteriyor.

Ben dual simli olanından aldım, bu sebeple ikiz uygulama mevcut, sosyal paylaşım uygulamalarından 2 hesap açabiliyorsunuz.

Telefonun çekim gücü çok güzel, köprü üzerinden geçerken önceki telefonum çekmiyordu, bunda hiç sorun yaşamadım. Konuşmalar net ve parazitsiz, internet sayfa yüklemeri LG G3 e göre çok hızlı gibi geldi. Tunein radyo uygulaması kullanıyorum, diğerinde seçtiğim radyo kanalının açılmasını beklerdim, bunda hemen açılıyor. Yani internetin daha hızlı çalıştığını buradan da anlıyorum.

Telefonun ses gücü güzel, kulaklık ses seviyesi vs çok yeterli geldi bana, şimdiye kadar sesi hiç sona getirme ihtiyacı duymadım.

5,5 ekran bana fazlaymış onu anladım, 5,1 inç P10'u alırken tereddütlerim vardı acaba ekran ufak gelecek mi diye ama hem taşıması hem de kullanması daha iyi geldi bana.

Kısacası şimdilik telefon bana sorunsuz ve güzel geldi, eksik yönlerini de yazmak istedim ama yukarıda gördüğünüz gibi pek bulamadım. Huawei'nin bence fiyat politikasını gözden geçirmesi gerekiyor, Türkiye de pazar payı istiyor ise kesinlikle fiyatlarını düşürmesi gerekli, telefonu almak isteyen ama sırf fiyatı sebebiyle başka markalara yönelen çok fazla kişi var.
Bende aynen sizin gibi mavi renk p10 aldım delta garantili. Fakat az önce şöyle bir sorun keşfettim mobil veri ile hız testi yaptığım zaman en fazla 5 - 6 mbps görüyor. Fakat daha önce galaxy s7 ile aynı konumlarda hız testi yaptığım zaman 60 - 70 mbps leri görüyordu bir gariplik var. Birde cihaz sadece 4g gösteriyor bir arkadaşımda türkiye garantili p10 lite var onda ise 4.5g yazıyor. Bi hız testi yapabilirmisiniz sizde kaç çıkıyor?

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Hocam ben şunu atmak istiyorum. Turkcell ile aldım bu hızı. Anlık olarak şebeke yoğun olabilir belki sizin orada. Turkcell T50 ile aynı yerden 60-70 mbps alıyordum.
c493d82e7d45663e93eba2adef5d006c.jpg

Reaksiyon puanı
0
P10 kamera bozuldu sanırım. odaklama ve netleme problemi var. Çözümü nedir. Yardımcı olurmusunuz.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
P10 kamera bozuldu sanırım. odaklama ve netleme problemi var. Çözümü nedir. Yardımcı olurmusunuz.

Tek çare servis maalesef. Donanımsal bir sıkıntı bu. Eğer telefon kamera tarafına darbe aldıysa oluyor genelde. Garanti kapsamında kamera değişimi yapılması gerek.

kingodisko26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
bende bugün lg g5 ten p10 a geçiş yaptım ilk kullanım olarak kamera sı çok hoşuma gitti fakat chrome da dedıgınız gıbı asagı dogru kayarken takılmalar oluyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar p 10 da su an hangı android sürümü mevcut

Son düzenleme:

kingodisko26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Huawei p10 sanırım simdiye kadar kullandığım telefonlar da batarya rekoru

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180130-024158.png
    Screenshot_20180130-024158.png
    87.9 KB · Görüntüleme: 683

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Google Chrome'da gezerken yaşadığım takılma sorunu güncelleme ile çözülmüş durumda. Telefon daha akıcı hale geldi resmen. Canımı sıkan tek mevzuydu ve artık çözüldü :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Google Chrome'da gezerken yaşadığım takılma sorunu güncelleme ile çözülmüş durumda. Telefon daha akıcı hale geldi resmen. Canımı sıkan tek mevzuydu ve artık çözüldü :D
Chrome cöp Samsung internet tarayıcısı yükle.
5tde Chrome kullanıyorum ama bir ara geçeceğim ben de

---- Mesajlar birleştirildi ----

Chrome cöp Samsung internet tarayıcısı yükle.
5tde Chrome kullanıyorum ama bir ara geçeceğim ben de

Son düzenleyen moderatör:

Ozdmrmustaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Ben cihazın ekranının degistirttikten sonra orijinal parça kullanılmasına rağmen parmak izi okuyucu güvenirliğini yitirdi.Cihaz her parmakla açılıyor ve ayrıca şu meşhur navigasyon tuşu işlevini de zar zor yerine getiriyor sekmeleri açmak için çok zorlanıyorum.Bu problemimi tekrar ekran değişimi ile veya herhangi bir yöntem ile çözebilirmiyim?

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
nerede değiştirdiniz servis değilde normal telefoncuda yaptırdıysanız orijinal ekran takılmamış olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...