Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Naçizhane eleştirim neden kişiselleştiriyorsunuz zevkler tartışılmaz bunu anlarım ama bir ürünü tamamen kendi beğenisi ve ihtiyaçlarıyla yorumlamak ne kadar doğru? ne kadar bilgili olursanız olun söze balon, boş, çöp vs gibi laflarla başlamanız diğer cümleleri önemsizleştiriyor kanımca. Ürünü yorumlarken artısıyla eksisiyle yorumlayıp fikrimizi söylemek daha doğru olur diye düşünüyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Naçizhane eleştirim neden kişiselleştiriyorsunuz zevkler tartışılmaz bunu anlarım ama bir ürünü tamamen kendi beğenisi ve ihtiyaçlarıyla yorumlamak ne kadar doğru? ne kadar bilgili olursanız olun söze balon, boş, çöp vs gibi laflarla başlamanız diğer cümleleri önemsizleştiriyor kanımca. Ürünü yorumlarken artısıyla eksisiyle yorumlayıp fikrimizi söylemek daha doğru olur diye düşünüyorum.
Artısı yok. Hadi var diyelim fiyatı tüm artılarını çöpe attırır.

Bu fiyattaki cihazların birbirlerine karşı bariz eksikler olamaz.
Bu fiyattaki diğer tüm telefonlar Mate 20 Pro karşısında sözü edilir bir fotoğraf çekiyor. Mate 20 Pro denilen cihaz kamerası ve işlemcisi ile prim yapıp 4K 60. FPS video cekemeyen sakat bir cihaz. Tamam eyvallah diyelim bu cihazın 4K 30'u da bir Note 9, XS Max , XZ2 Premium seviyesinde rakebetci değil XZ2 Premium da 4K 60 FPs video kaydına destek vermiyor ama 4K 30'u gayet rekabetçi.
Hiç Mate 20 Pro'nun çakma tasarımına görmedim bile dikkatinizi çekerim X çakması tasarım ayrı bir tartışma konusu zaten.
Şu cihaz 1050 Euro değilde 700-750 Euro olaydı tüm tartışmalar biterdi diğerlerine karşı hiçbir üstünlüğü olmayan Huaweinin reklam stratejisinin ürünü Mate 20 Pro
40 Watt şarj deniliyor en çarpıcı en iyi özelliği bana göre bu. RAW fotoğraf da işin içine girecekse kamera sensörü un buyuk olması bir avantaj özellikle tripodlu gece çekimleri de hesaba katılırsa

Öyle muazzam öyle harika bir cihaz değil. Hiç değil. Balon mu? Evet balon bu kadar övülmeye karşı balon.

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
o zaman yaptığı tanıtıma ve özelliklerine göre yüksek fiyattan çıktı denebilir. Boş değil. Bu kadar insanın beğenisini kazanan ürün için boş deyip geçmeniz bi anlam ifade etmez ama özelliklerini yorumlayıp sonuç olarak bu fiyatı hak etmiyor diyebilirsiniz. Her insanın farklı tercihleri var mesela sizin sürekli video fps viode fps dediğiniz benim gibi hiç video çekmeyle işi olmayan biri için önemsiz bir detay olabilir. Fiyat konusunda haklı olabilirsiniz ki bence tüm telefonlar pahalı :)

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Söyleyebildiği tek şey berbat video çekiyor ve 4k 60 fps desteği yok başka bi argüman yok. Kim oturup 4k 60 fps video çekiyorsa artık. Bu tipler Samsung S6 serisini çıkardığında iPhone çakması cihaz olduğunu alınmayacağını çöp olduğunu iddia etmişlerdi şimdi Mate 20 pro ya yaptıkları gibi :) Huawei doğru yolda ilerliyor. Aralarında 2 ay olan Note 9 da neden ekrana gömülü parmak izi okuyucu yok neden iPhone XS max kutudan çıkan adaptör ile 3 saatte şarj oluyor demiyorlar hiç.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Söyleyebildiği tek şey berbat video çekiyor ve 4k 60 fps desteği yok başka bi argüman yok. Kim oturup 4k 60 fps video çekiyorsa artık. Bu tipler Samsung S6 serisini çıkardığında iPhone çakması cihaz olduğunu alınmayacağını çöp olduğunu iddia etmişlerdi şimdi Mate 20 pro ya yaptıkları gibi :) Huawei doğru yolda ilerliyor. Aralarında 2 ay olan Note 9 da neden ekrana gömülü parmak izi okuyucu yok neden iPhone XS max kutudan çıkan adaptör ile 3 saatte şarj oluyor demiyorlar hiç.
Apple'ın zayıf karnı hızlı şarj zaten, ekrana gömülü parmak izi konusunda emin ol çoğu kişi yüz tanıma daha hızlı olduğu için yüz tanımayı kullanıyor.

Hayır sizin sunduğumuz argüman ile benim sunduğum argüman arasında uçurum var. Birisi ya aparat almanız gerektirecek ya da hiç bir şekilde halledeceğin bir şey öbürü seni en fazla 3 saniye geciktirecek bir şey.
Hayır siz olayı idrak edemiyorsunuz herhalde?

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Apple'ın zayıf karnı hızlı şarj zaten, ekrana gömülü parmak izi konusunda emin ol çoğu kişi yüz tanıma daha hızlı olduğu için yüz tanımayı kullanıyor.

Hayır sizin sunduğumuz argüman ile benim sunduğum argüman arasında uçurum var. Birisi ya aparat almanız gerektirecek ya da hiç bir şekilde halledeceğin bir şey öbürü seni en fazla 3 saniye geciktirecek bir şey.
Hayır siz olayı idrak edemiyorsunuz herhalde?
Hayır cihazın başka bir eksisi yok sadece bunun için satırlarca mesaj yazmışsınız. Ve dediğim gibi kim oturup 4k 60 fps video çekiyor bu kadar önemli bi kriteri varsa adamın zaten gider ona göre bi telefon alır. Ama onun dışında rakiplerinden heri kalan hiç bişeyi yok artısı var hatta. Bırakın bu marka takıntılarını. Piyasada bu telefonun verdiği pil süresini verecek bu kadar hızlı şarj olan bir cihaz daha yok bunları da konuşun. Ha mesela 3.5 mm kulaklık girişi yok bu yönü eleştirilir samsung inatla bunu kaldırmıyor ve çok da iyi yapıyor. Neyse onu söyleyin insanlar buraları okuyarak telefon tercihi yapıyor bir markadan nefret edip 4k 60 fps desteği yok diye burda satırlarca mesaj yazıp bu kadar sinirlenmenize gerek yok. Sanki cebinize para giriyor.

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Firmayı karalamak ve her şeye hile demek için elinden geleni yapıyor. Hani lansman esnasında anlamamış olabilirsiniz firma desteklenen en yüksek iso ve enstantane değerlerini karşılaştırıyor. Yan yana aynı ayarları koymaya yemediği için değil diğer firmaların bunu yapamıyor olmasından dolayı aynı ayarda yok. 30 saniye olayını anladığına göre çamur atan arkadaş devam ediyorum.

Hızlı şarj konusuna gelince satın alınabilir en hızlı şarj desteği var. Örnek gösterdiğin note 9 modeli mate 20 pro modelinin kablosuzu kadar hızı kablolu veriyor. Özel lamborghini serisi cihazda hızlı olması anlam ifade eden bir seçenek değil.

Kamerada fotoğraf konusunda ciddi önde olan bir yapısı var. 40 mp kameradan 10 mp fotoğraf çıkarması yada gece modunun detayları bunlardan bahsetmeye gerek yok insanlar 4k 60 fps takıntısı ile bunlara bakmıyor bile. Burada 60 fps saçmalığı var. 1080p 60 fps modunda titreşim engelleyici çalışmıyor ve optik zoom yok. 40k 30 da yaparken 1080p 60 ta yapmıyor bu saçmalık. Yani işlemci kısıtı değil başka bir sorun var.

Performans konusuna gelince tamam senin dediğin gibi olsun sen yarım yıl sonra çıkacak cihazın bundan daha hızlı olacağını söyleyerek kendini avutmaya devam et.

Parmak izine gelince yüz tanımada var, parmak izi'de ister onu kullan ister bunu diyor kısacağı sana kullanım kolaylığı sunarak sen hangisinde kendini hızlı hissediyorsan onu kullan diyor. Ayrıca yapılan testler parmak izinin 1. nesil iphone parmak izinden daha hızlı olduğunu dile getiriyor.

Daha telefonun özelliklerini idrak edememiş lansmanda hile yaptılar diyor ve sonra fiyattan eleştiriyor. Senin yaptığın çamur atmak ve karalamaktan öteye gitmiyor. Şu takıntılı kafandan çıksan'da gerçek eksileri burada tartışılabilse. Hoparlör yapısı eksidir bunu konuşmak gerekirken lansmanda diğer firmalarda olmayan özelliği gösterdi diye hile var demeler, 4k 60 fps konusuna takılmalar, yarım yıl sonra çıkacak cihaz daha hızlı olacak demeler ve fiyatı eleştirmeler başka bir şey dediğin yok bu sana bir çok kişi tarafından dile getiriliyor ama anlamıyorsun. Senin deyimin ile idrak edemiyorsun. ;)

Fiyat konusuna gelince atın alınabilir en hızlı şarj adaptörü ile gelen kutu içeriği ve fotoğraf konusunda en iyi olacağı kesin gibi duran kamera kurulumu, yapılan performans testlerine göre arayüzde xs modelinden daha tepkisel bir cihaz ve fiyatı eleştiriyorsun. Bence de yüksek ama 750 dolar olmalıydı derken mantıklı yorumla. Rakipleri o kadar düşük değilken daha üstün cihazı neden ucuza satasın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
firma desteklenen en yüksek iso ve enstantane değerlerini karşılaştırıyor.
Desteklenen? Bunlar cihazların stok kamera ayarlarının en yüksek izin verdiği ayarlar. Desteklenen değil. Apple'ın zaten direk Pro modu yok. Alternatif kamera uygulamalarında daha yüksek değerlere çıkılıyor ha niye başka uygulama kullanayim da diyebilirsiniz.

Hızlı şarj konusuna gelince satın alınabilir en hızlı şarj desteği var. Örnek gösterdiğin note 9 modeli mate 20 pro modelinin kablosuzu kadar hızı kablolu veriyo
Ben hızlı şarjı yavaş demedim. Daha hızlısı var dedim. Ve satın alınabilir durumda şuan satın alınamadığını kim söyledi?

Kamerada fotoğraf konusunda ciddi önde olan bir yapısı var.
Büyük sensörü var peki pratikte ne sağlıyor? Huawei yazılımı herşeyin icine ediyor. P20 Pro'da aynı boyutta sensör vardı ve cihazın gece çekimlerinin S9 Plus karşısında oto modda durumu ortada siz P20 Pro daha iyi yhaa diyebilirsiniz istediğiniz kadar ama öyle değil.

insanlar 4k 60 fps takıntısı ile bunlara bakmıyor bile. Burada 60 fps saçmalığı var. 1080p 60 fps modunda titreşim engelleyici çalışmıyor ve optik zoom yok. 40k 30 da yaparken 1080p 60 ta yapmıyor bu saçmalık. Yani işlemci kısıtı değil başka bir sorun var.
Samsung'un 3 yılıni dolduracak olan işlemcisi Exynos 8890(S7 ailesinde bile) 4K 60 FPS desteği var. Root vb yollarla 2K 60 FPS açıyorsun. S8 ailesinde 4K 120 FPS desteği var ki daha geçenlerde rootsuz bir şekilde Note 8 ve S8de bunu açmanın yolunu buldular.
Rakiplerinin bir nesil önceki cihazları bile klip çekecek seviyeye geldi. Bu cihaz hala boşalıyor çevirileri video önemsiz demeye getiriyor e o zaman ben de fotoğraf önemsiz der geçerim bu nasıl iş? Bu cihazın gece olsun gündüz olsun fotoğrafta diğerlerine karşı gerçek bir üstünlüğü yokken video tarafında bariz bir geriliği var. Ve siz orası kötü diye videoyu es geçilebilir konumuna koyuyorsunuz.

Performans konusuna gelince tamam senin dediğin gibi olsun sen yarım yıl sonra çıkacak cihazın bundan daha hızlı olacağını söyleyerek kendini avutmaya devam et.
1050 euro veriyorsam her şeye dikkat ederim ben sizin gibi Huawei olsun çöp olsun sıkıntı yok diyenlerden değilim.

İşlemci yüzünden 4K 60 FPS çekemeyen bir cihaz var ortada ve biz yarım yıl sonra daha hızlı olacak cihazı dikkate almıyoruz bak sen. O cihaz S serisinin 10. Yıl cihazı. Mate 20 Pro falan param parça edecek merak etmeyin.

Apple bile A11'den A12'ye geçişte hiç bir şey sunmadığı için eleştirmiştim. Sunulan boş bir güçlendirmeydi sadece A10 ile 11 arasındaki video tarafında ciddi gelistirmelerin zerresi A11 ile A12 arasında yoktu huaweiyi bakıyorsun adamlar yerinde sayıyor.

Parmak izine gelince yüz tanımada var, parmak izi'de ister onu kullan ister bunu diyor kısacağı sana kullanım kolaylığı sunarak sen hangisinde kendini hızlı hissediyorsan onu kullan diyor. Ayrıca yapılan testler parmak izinin 1. nesil iphone parmak izinden daha hızlı olduğunu dile getiriyor.
1. Nesil iPhone parmak izinden hızlı diyerek cihazı övmek gerçekten komik. Ayrıca parmak izi de yüz tarama da diğer cihazlarda var. Ekrandan parmak izi okuma normale göre biraz daha az tepkisellikle çalışıyor. Büyük çoğunluk hızından dolayı yuzbtaramayai kullanacak dedim.
lansmanda diğer firmalarda olmayan özelliği gösterdi diye hile var demeler
Yahu uzun pozlamamk bir özellik mı? Kameraman güveniyorsan aynı ayarları ayarlar çekersin.
Pro modda fotoğraf çekecek adam zaten bir şeyi biliyordur 10 saniye pozlama sınırını bir şekilde aşar.
O lansmanda göstere göstere hile yaptılar siz savunmaya devam edin.

[
fotoğraf konusunda en iyi olacağı kesin gibi duran kamera kurulumu
Siz Huawei fanatikleri in sorunu bu tek dayanak noktası fotoğraf onu da abartabildiginiz kadar abartın bu cihazın diğer cihazlar karşı bariz hiç bir üstünlüğü olmayacak.

Ben diyorum fotoğraf tarafındaki kucuk üstünlükler önemsiz siz diyorsunuz işlemci kabiliyetleri ve video tarafında büyük farklar önemsiz kim haklı bir daha düşünün isterseniz.

Uzun lafın kısası Mate 20 Pro bir balon. Bu kadar basit diğerleri seviyesinde bir cihaz denilse neyse kesinlikle Note 9dan falan iyi değil bu cihaz.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
o zaman yaptığı tanıtıma ve özelliklerine göre yüksek fiyattan çıktı denebilir. Boş değil. Bu kadar insanın beğenisini kazanan ürün için boş deyip geçmeniz bi anlam ifade etmez ama özelliklerini yorumlayıp sonuç olarak bu fiyatı hak etmiyor diyebilirsiniz. Her insanın farklı tercihleri var mesela sizin sürekli video fps viode fps dediğiniz benim gibi hiç video çekmeyle işi olmayan biri için önemsiz bir detay olabilir. Fiyat konusunda haklı olabilirsiniz ki bence tüm telefonlar pahalı :)

O beğeni reklamlarla kazanılıyor. :D
Aynı durum orta segmentler içinde geçerli. 2500'e 2018 model orta segment donanımı herşeyi geride kalan cihazı, 2017 amiral cihazı yerine aldırttıyorlar. Millet bizler gibi her zaman ince detayına kadar bakmıyor ki. :D

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Adam doğru söylüyor, fanboylukla ne alakası var? P20 Pro, 5000 TL seviyesinde ve bu telefonun şarj performansı haricinde rakiplerine karşı üstünlüğü var mı? Note 9 bile o fiyat seviyesine iniyor, P20 Pro'nun S9 Plus'a karşı ne gibi bir üstünlüğü var mesela? P20 desen P20 Pro'nun kırpılmış daha çöp hali. Mate 20 Pro ne sunuyor ki 1050 euro, yazar mısınız?

Huawei; iyi reklam yapan, iyi kâr eden, şişirilmiş bir balondur.

Fsfs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon meselesi tercih meselesidir senin beğenmediğin bir özellik benim hoşuma gidebilir
P20 pro en iyi fotoğraf çeken telefondur ama burda sentetik testlere gelince inanılıyor dxomark sonuçlarına inanılmıyor ne kadar tarafsız bir konu öteki taraftan mate 20 de hızlı şarj bir devrim niteliğinde kablosuz ters sarjda harika bir olay öteki taraftan huaweinin garanti hizmeti bile bir tercih sebebi 1 ölü piksel olan ekranı 1 saat 40 dk da değiştirip teslim etmeleri satış sonrası hizmet kalitesini gösteriyor bunlar sizin için önemli olmayabilir ama bazıları içinde önemli olabilir donanıma gelince tabiki hepsinin artısı ve eksisi olacak ben sana soruyorum samsung note 9 da olupta diğer telefonlarda olmayan kaç özellik var acaba bana oppo oneplus vs cihazları örnek göstermeyin daha ülkemizde resmi olarak satılmayan bir cihaz isterse uzaya çıksın fark etmez çünkü yarın bir sorun yaşadığımda karnına ağrı girmiş gibi dolaşıyorsun ister istemez neyse size selamatle telefon alırken ben sadece donanım kamera şarj vs bakmıyorum ben satış sonrası hizmet politikasında bakıyorum

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Satış sonrası hizmet politikası mı? :) Pekala, siz ona bakın; biz telefonunun ne kadar iyi olup olmadığına bakalım. Çöpe atacak param yok benim, asla Huawei markalı bir telefon tercih etmeyeceğim tüketiciyi enayi yerine koyan politikasından vazgeçmediği sürece. Mate 20 Pro, fiyatını hak etmeyen bir telefon. Sizin Huawei fanboyluğunuz, gerçekleri görmenize engel oluyor maalesef.

Fsfs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizde bozulunca o şekilde kullanmak zorunda kalacağınız samsungu kullanmaya devam edin bende müşterilerini aptal yerine koyan samsungu tercih etmeyeceğim hiç bir zaman benimde bozulunca kendi hatasını bile müşteriye yükleyen bir firmaya kaptıracak param yok kimin fanboy olduğuda ortada düne kadar lakabı bile plastik leğen olan firmanın kalitesi ne olabilirki

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Sizde bozulunca o şekilde kullanmak zorunda kalacağınız samsungu kullanmaya devam edin bende müşterilerini aptal yerine koyan samsungu tercih etmeyeceğim hiç bir zaman benimde bozulunca kendi hatasını bile müşteriye yükleyen bir firmaya kaptıracak param yok kimin fanboy olduğuda ortada düne kadar lakabı bile plastik leğen olan firmanın kalitesi ne olabilirki
Huawei en baştan beri taklitçi firmadan öteye gidemedi en azından samsung s5 ten sonra kendini toparlayıp yoluna devam etti ama huawei hala taklitten öteye gidemiyor,mate 20 pronun ekranını kapatsan s9 plus,ekranını açsan s9 plus la xs max karışımı melez bişey zannedersin

M

Murat Burç

SDN Okuru
dxomark sonuçlarına inanılmıyor ne kadar tarafsız bir konu
Sen LG G7'ye 83, XZ Premium'a 82 , Nokia 8 Sirocco'ya 84 Nokia 8'e 68 ve HTC U11'e 90 puan verirken , iPhone 5S'e 68, Xioami Mı Note 3'e 90, Zenfone 5'e 90 veren bir siteye inanabiliyorsan benim sana diyecek bir şeyim yok.

düne kadar lakabı bile plastik leğen olan firmanın kalitesi ne olabilirki
Düne kadar leğen plastiği lakapli firma Huaweinin ekranını, RAM'lerini ve depolamasini üretiyor :D
Soru Suna döner daha düne kadar sürüm sürüm sürünen Kirin işlemcileri üreten firmaya ben niye güveneyim?

einsteinguwen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir insan başlığı Huawei olan bir konuya gelip neden samsungu savunur ki? Yani bukişiler Huawei almış ya da alacak kişiler, burada Bikaç kişi samsungun 4k 60 fps videosu var veya bilmem ne diye elindekihuaweiyi satıp samsung mu alacak? Ya da sırf şu cümlelerden etkilenip yok arkadaş Huawei hiçbirşeye yaramaz ben samsung alacam mı diyecek? Bırakın marka tartışmalarını da huawei sahibi olup da eksik bilgisi olanlar daha bilgili olanlara danışın, almayı düşünenler deneyimleyenlerden deneyimlerini öğrensin. Kısır bir döngüye ilerlemeye lüzum yok

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Bir insan başlığı Huawei olan bir konuya gelip neden samsungu savunur ki? Yani bukişiler Huawei almış ya da alacak kişiler, burada Bikaç kişi samsungun 4k 60 fps videosu var veya bilmem ne diye elindekihuaweiyi satıp samsung mu alacak? Ya da sırf şu cümlelerden etkilenip yok arkadaş Huawei hiçbirşeye yaramaz ben samsung alacam mı diyecek? Bırakın marka tartışmalarını da huawei sahibi olup da eksik bilgisi olanlar daha bilgili olanlara danışın, almayı düşünenler deneyimleyenlerden deneyimlerini öğrensin. Kısır bir döngüye ilerlemeye lüzum yok
Note 9 dan pahalı ve nerdeyse xs max ile aynı fiyatta ama ikisindende kötü video performansı var,kamerası abartılı balondan başka bişey değil yüzüm pastel boya gibi çıkıyor, tasarım özgün değil s9 plus la xs max karışımı melez bişey olmuş ,kirin 980 dediler gfxbench testinde sd 845 li çoğu cihazdan geri kaldı,ee ben ne anladım bu işten?1000 küsür euro para verecem ve bana adam akıllı video çekemeyen kamerası abartılmış melez tasarımlı bi telefon verecekler öylemi???kusura bakmada bu konu her türlü eleştiriye açık

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu milletin ilk mesajları niye bu konuya girip bana laf sokmak oluyor? :D

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
:D Gülerek başlamak istiyorum. Mesajımı bölerek parça parça cevap vererek detaylı ve her dediğime karışılık veren mesaj yazmıyorsunuz. Hızlı şarjlı ile ilgili satın alınabilir olma konusuna detaylı bahsettim zaten.

Bu var olan sorunun işlemci sorunu değil algoritmik bir sorun olduğunu anlatmaya çalıştım anlamamışsınız. Bir şey demiyorum.

Evet 6 ay sonra çıkacak bir cihaz ile kıyaslanmaz. O zaman s10 çıktığında ondan 6 ay sonra çıkacak mate 30 daha hızlı olacak döngüsüne girersin. Bu mantıksız bir kıyaslama oluyor bunu anlamıyorsunuz.

10 saniye bölümüne gelince bir şekilde aşar demeyle olmuyor. düzgün destek imkanı olsa zaten Samsung sunardı sunamamış. Cihazı root yaparak yada taklalar atarak destek kazandırmaya çalışmayı saymıyorum. Marketten yüklediğin uygulamalarda bu desteği geçemiyorlar adı üstünde desteklemiyor. Kazandırsan bile genel yazılımın ve garantinin içine edilmiş bir cihaza dönüyor. Bu arada destek diyorum , çünkü bu toplama bilgisayar değil hazır bir paket ürün. Stok ayarlarının desteklediği gibi etraftan dolanmaya gerek yok. O zaman stok ayarlar dışında mutlak buna daha iyi video çektirecek hatta 4k 60 fps çektirecek olacaktır. Bu kıyaslama cihazı kötü göstermek için yapılan saçmalıktan öteye gidemez.

Ben kamera konusunda sensör ötesinde çok şey söyledim anlamamışsınız. Ben fotoğrafçıların karşılaştırmasını izledim gece modun'da önde olduğu çok yön var. Ayrıca p20 ailesinin fazla keskinleştirmesini bu cihazda çözmüşler yani pastel olayına çözüm var

Performans olarak kendi içinde büyük yükselme var bunu inkar edemeyiz ama rakipleri ile rekabet edecek hale gelmiş ve şuan en güçlülerden birisi. Bunu görmemekte acizliktir.

1. nesil parmak izinden hızlı diye övünmüyorum. Yavaş diye küçümsediğin parmak izinin hızlı olduğunu gözüne sokuyorum.

Onca satır yazmışım tek savunman kamera diyorsun. :D Burada 6 ay sonra çıkacak cihazla yada 1 özellikle kıyaslar iken cihazı ezmek için elinizden geleni yapıyorsunuz sonra uzun pozlama stok değerdir onu geçiniz, hızlı şarj konusunda lamborghini bilmem nesi özel cihaz daha iyi bakınız, zaten diğer firmalarda da aynı özellikler var hızlı diye övünmeyin ben yavaş dedim ama şey değilmiş boşver konu değişsin demeniz bunlar cihazı karalama çabası ben cihazı üstün göstermeye çalışmıyorum senin çamur attığın yerlerin doğru detayını gösteriyorum.

Bu arada evet uzun pozlama bir özelliktir. Sen kullanmıyorsun diye o uyduruk bir özellik olmaktan çıkmıyor. 4k 60 fps yok diye nasıl video kıyıya atılamıyorsa uzun pozlama da öyledir. Ayrıca 4k 60 fps dışında rakipleri ile benzer olduğunu incelemeler ortaya koydu. Bir özellik yüzünden çamur atılan kamera da diğer özelliği yok sayarak siz mantıksızlaşmaya devam ediyorsunuz.

Diğer konularda var olan itirazlarınız çürüdükçe sadece kamera savunur hale geldiniz diyerek kendini üstün çıkartmaya çalışıyorsun. Bu konuda da mantıksızlık konusunda ileri gidiyorsunuz. Sırf işi uzun pozlama olan bir çok insan var iken tutup o özellik mi diyorsunuz sonra 4k 60 fps yok diye cihaza balon diyorsunuz. Ben yazdığım yorumda kameranın kötü özelliklerini dile getirdim de siz bana fan demek ve cihazı kötülemek konusunda o kadar takılmış ve sabit fikirlisiniz ki bunları göremediniz bile.

Telefon meselesi tercih meselesidir senin beğenmediğin bir özellik benim hoşuma gidebilir
P20 pro en iyi fotoğraf çeken telefondur ama burda sentetik testlere gelince inanılıyor dxomark sonuçlarına inanılmıyor ne kadar tarafsız bir konu öteki taraftan mate 20 de hızlı şarj bir devrim niteliğinde kablosuz ters sarjda harika bir olay öteki taraftan huaweinin garanti hizmeti bile bir tercih sebebi 1 ölü piksel olan ekranı 1 saat 40 dk da değiştirip teslim etmeleri satış sonrası hizmet kalitesini gösteriyor bunlar sizin için önemli olmayabilir ama bazıları içinde önemli olabilir donanıma gelince tabiki hepsinin artısı ve eksisi olacak ben sana soruyorum samsung note 9 da olupta diğer telefonlarda olmayan kaç özellik var acaba bana oppo oneplus vs cihazları örnek göstermeyin daha ülkemizde resmi olarak satılmayan bir cihaz isterse uzaya çıksın fark etmez çünkü yarın bir sorun yaşadığımda karnına ağrı girmiş gibi dolaşıyorsun ister istemez neyse size selamatle telefon alırken ben sadece donanım kamera şarj vs bakmıyorum ben satış sonrası hizmet politikasında bakıyorum

Onlar 20 gün serviste kalan cihaz veya sırada beklemeye alışkınlar bunun ile önlerine gitme. Bir özellik yok diye taşlar iken diğer özelliğe buda özellik mi diyorlar yani bu karalama çabalarına istediğin argümanı sun anlamazlar. Destek mi o destek değil stok ayarlarda sunabildiği derler sonra şu destek yok derler boş ver gitsin. Burada duvara konuşuyoruz cevap vermeye gerek yok cihazı alanlar ne dediğimizi anlayacak.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca ekranını Samsung değil BOE üretiyor bundan bile habersiz gitmiş leğen plastiği dediğin firma üretiyor diyor. Buradan boş konuştuğun ve gerçekleri dile getirmeyip kulaktan duyma görüşle devam ettiğin belli.

Bu arada samsung firmasını legen plastiği olarak görmüyorum sektörde büyük firmalardan birisi. Kaç yıl öncesinin cihazı plastik diye eleştirmeye gerek yok.

Ayrıca ekranını Samsung değil BOE üretiyor bundan bile habersiz gitmiş leğen plastiği dediğin firma üretiyor diyor. Buradan boş konuştuğun ve gerçekleri dile getirmeyip kulaktan duyma görüşle devam ettiğin belli.

Bu arada samsung firmasını legen plastiği olarak görmüyorum sektörde büyük firmalardan birisi.
Huawei en baştan beri taklitçi firmadan öteye gidemedi en azından samsung s5 ten sonra kendini toparlayıp yoluna devam etti ama huawei hala taklitten öteye gidemiyor,mate 20 pronun ekranını kapatsan s9 plus,ekranını açsan s9 plus la xs max karışımı melez bişey zannedersin

Cihazların önünden marka kalktı kalkalı bu fark zaten ortadan kalktı. Ekranı kapalı şekilde duran note 9 ile iphone x cihazının farkını uzaktan bakınca anlayamazsın. Kavisli ekran sadece samsung firmasına ait değil. Yada çentik sadece apple firmasına ait değil. Var olanı daha iyi sunmak mümkün ise sunulur. Çentiği sevmiyorum olmamasını tercih ederim. O yüzden honor magic 2 cihazını bekliyorum ve daha çok ilgimi çekiyor. Ne yazık ki xiaomi benim ilgimi çekmedi. Cihazlar arka yüzüyle ayrışırken xiaomi firmasının yaptığı sinir bozucu bakın ona taklitçi diyebilirsiniz çünkü arka yüzü farklılaşmalı ve çoğu firma bunu sağlıyor.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
:D Gülerek başlamak istiyorum. Mesajımı bölerek parça parça cevap vererek detaylı ve her dediğime karışılık veren mesaj yazmıyorsunuz. Hızlı şarjlı ile ilgili satın alınabilir olma konusuna detaylı bahsettim zaten.

Bu var olan sorunun işlemci sorunu değil algoritmik bir sorun olduğunu anlatmaya çalıştım anlamamışsınız. Bir şey demiyorum.

Evet 6 ay sonra çıkacak bir cihaz ile kıyaslanmaz. O zaman s10 çıktığında ondan 6 ay sonra çıkacak mate 30 daha hızlı olacak döngüsüne girersin. Bu mantıksız bir kıyaslama oluyor bunu anlamıyorsunuz.

10 saniye bölümüne gelince bir şekilde aşar demeyle olmuyor. düzgün destek imkanı olsa zaten Samsung sunardı sunamamış. Cihazı root yaparak yada taklalar atarak destek kazandırmaya çalışmayı saymıyorum. Marketten yüklediğin uygulamalarda bu desteği geçemiyorlar adı üstünde desteklemiyor. Kazandırsan bile genel yazılımın ve garantinin içine edilmiş bir cihaza dönüyor. Bu arada destek diyorum , çünkü bu toplama bilgisayar değil hazır bir paket ürün. Stok ayarlarının desteklediği gibi etraftan dolanmaya gerek yok. O zaman stok ayarlar dışında mutlak buna daha iyi video çektirecek hatta 4k 60 fps çektirecek olacaktır. Bu kıyaslama cihazı kötü göstermek için yapılan saçmalıktan öteye gidemez.

Ben kamera konusunda sensör ötesinde çok şey söyledim anlamamışsınız. Ben fotoğrafçıların karşılaştırmasını izledim gece modun'da önde olduğu çok yön var. Ayrıca p20 ailesinin fazla keskinleştirmesini bu cihazda çözmüşler yani pastel olayına çözüm var tabi gözünüz at gözlüğü olunca görmüyorsunuz.

Performans olarak kendi içinde büyük yükselme var bunu inkar edemeyiz ama rakipleri ile rekabet edecek hale gelmiş ve şuan en güçlülerden birisi. Bunu görmemekte acizliktir.

1. nesil parmak izinden hızlı diye övünmüyorum. Yavaş diye küçümsediğin parmak izinin hızlı olduğunu gözüne sokuyorum.

Onca satır yazmışım tek savunman kamera diyorsun. :D Burada 6 ay sonra çıkacak cihazla yada 1 özellikle kıyaslar iken cihazı ezmek için elinizden geleni yapıyorsunuz sonra uzun pozlama stok değerdir onu geçiniz, hızlı şarj konusunda lamborghini bilmem nesi özel cihaz daha iyi bakınız, zaten diğer firmalarda da aynı özellikler var hızlı diye övünmeyin ben yavaş dedim ama şey değilmiş boşver konu değişsin demeniz bunlar cihazı karalama çabası ben cihazı üstün göstermeye çalışmıyorum senin çamur attığın yerlerin doğru detayını gösteriyorum.

Bu arada evet uzun pozlama bir özelliktir. Sen kullanmıyorsun diye o uyduruk bir özellik olmaktan çıkmıyor. 4k 60 fps yok diye nasıl video kıyıya atılamıyorsa uzun pozlama da öyledir. Ayrıca 4k 60 fps dışında rakipleri ile benzer olduğunu incelemeler ortaya koydu. Bir özellik yüzünden çamur atılan kamera da diğer özelliği yok sayarak siz mantıksızlaşmaya devam ediyorsunuz.

Diğer konularda var olan itirazlarınız çürüdükçe sadece kamera savunur hale geldiniz diyerek kendini üstün çıkartmaya çalışıyorsun. Bu konuda da mantıksızlık konusunda ileri gidiyorsunuz. Sırf işi uzun pozlama olan bir çok insan var iken tutup o özellik mi diyorsunuz sonra 4k 60 fps yok diye cihaza balon diyorsunuz. Ben yazdığım yorumda kameranın kötü özelliklerini dile getirdim de siz bana fan demek ve cihazı kötülemek konusunda o kadar takılmış ve sabit fikirlisiniz ki bunları göremediniz bile.

Sizi tartışma sanatını öğrenmeye davet ediyorum. Buyurun okuyunuz.

Onlar 20 gün serviste kalan cihaz veya sırada beklemeye alışkınlar bunun ile önlerine gitme. Bir özellik yok diye taşlar iken diğer özelliğe buda özellik mi diyorlar yani bu karalama çabalarına istediğin argümanı sun anlamazlar. Destek mi o destek değil stok ayarlarda sunabildiği derler sonra şu destek yok derler boş ver gitsin. Burada duvara konuşuyoruz cevap vermeye gerek yok cihazı alanlar ne dediğimizi anlayacak.

Bu arada samsung firmasını legen plastiği olarak görmüyorum sektörde büyük firmalardan birisi. Kaç yıl öncesinin cihazı plastik diye eleştirmeye gerek yok.

Bu arada samsung firmasını legen plastiği olarak görmüyorum sektörde büyük firmalardan birisi.

Cihazların önünden marka kalktı kalkalı bu fark zaten ortadan kalktı. Ekranı kapalı şekilde duran note 9 ile iphone x cihazının farkını uzaktan bakınca anlayamazsın. Kavisli ekran sadece samsung firmasına ait değil. Yada çentik sadece apple firmasına ait değil. Var olanı daha iyi sunmak mümkün ise sunulur. Çentiği sevmiyorum olmamasını tercih ederim. O yüzden honor magic 2 cihazını bekliyorum ve daha çok ilgimi çekiyor. Ne yazık ki xiaomi benim ilgimi çekmedi. Cihazlar arka yüzüyle ayrışırken xiaomi firmasının yaptığı sinir bozucu bakın ona taklitçi diyebilirsiniz çünkü arka yüzü farklılaşmalı ve çoğu firma bunu sağlıyor.
Kavisli ekranı ilk kullanan samsungtur bunu Note edgete başlattı ve s6 edge le beraber geliştirmeye başladı sonra mate 9 pro da bildiğin birebir s6 edge plus ın ön tarafı kopyalandı,p10 da s7 ye benzetmeye çalıştılar zaten sonra iphone x çıktı ve bu seferde telefonlarına çentik koymaya başladı,adamların power tuşu bile iphone lardaki gibi kırmızı renkte,hoparlör ve mikrafon düzeni bile iphone larla birebir aynı ben buna karşıyım,madem yaptığın telefonları orda burda övüp apple ve samsungla alay ediyosun o zaman önce kendi tasarım dilini konuşturman lazım ondan sonra çık karşıma ben telefon yaptım de .Mate 20 pro kesinlikle 1050 euro edecek bi cihaz değil 800 850 euro olsa amenna ama ortada xs max gibi her şeyi en üst düzeyde yapabilecek bi cihaz varken (işlemcisinden tutta kamerasına kadar )heleki ikiside aynı fiyattatken ben mate 20 ye falan bakmazdım ama mate 20pro alanada Niye aldın diye hakaret etmezdim herkesin kendi parası istediğini alır kullanır.

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Kavisli ekranı ilk kullanan samsungtur bunu Note edgete başlattı ve s6 edge le beraber geliştirmeye başladı sonra mate 9 pro da bildiğin birebir s6 edge plus ın ön tarafı kopyalandı,p10 da s7 ye benzetmeye çalıştılar zaten sonra iphone x çıktı ve bu seferde telefonlarına çentik koymaya başladı,adamların power tuşu bile iphone lardaki gibi kırmızı renkte,hoparlör ve mikrafon düzeni bile iphone larla birebir aynı ben buna karşıyım,madem yaptığın telefonları orda burda övüp apple ve samsungla alay ediyosun o zaman önce kendi tasarım dilini konuşturman lazım ondan sonra çık karşıma ben telefon yaptım de .Mate 20 pro kesinlikle 1050 euro edecek bi cihaz değil 800 850 euro olsa amenna ama ortada xs max gibi her şeyi en üst düzeyde yapabilecek bi cihaz varken (işlemcisinden tutta kamerasına kadar )heleki ikiside aynı fiyattatken ben mate 20 ye falan bakmazdım ama mate 20pro alanada Niye aldın diye hakaret etmezdim herkesin kendi parası istediğini alır kullanır.
Xs modeli kamerada önde olur diyemiyorum bunun olacağını sanmıyorum. Video konusunda mobilde lider apple ona itirazı olacak yoktur.

Kırmızı güç tuşundan başlıyorum iphoneler'de kırmızı tuş yok diye biliyorum en azından açıp tekrar bakıyorum x ve xs modeline kırmızı değil. Neyse Huawei tarafına bakınca p10 kırmızı, p20 kırmızı yani bilmiyorum artık 2 yıldır zaten kırmızı olan şey devam modelinde kırmızı diye mi kopyalanmış oluyor.

Ön tarafa tuş koyulunca mı samsung oldu. Ekran kavisini kullanmış olmak kopyalamak ise 3 kamerayı kullanmakta, hatta iki kamerayı kullanmakta, kopyalamadır. Bu hoparlör yapısını kullanmakta htc firmasını kopyalamaktır. Bu arada hoparlör yapısına kadar aynı demişsiniz konusu olan mate 20 pro ile iphone modellerini kıyaslarsanız sevinirim aynı olan hoparlör yerleşimini bana anlatın ben aynı görmüyorum. Siz nasıl aynı yerde olduğunu açıklayın.

Sektör arka yüzde kendi dilini kullanma durumuna geçmiş çünkü 2 metre öteden hepsi aynı gözüküyor ön tarafta. Ben arka yüzeye baktığımda p9, p10, p20, mate10, mate 20 modellerini direk seçebilemeyecek adam olduğunu sanmıyorum. En azından iphone yasa samsung değil bu belli oluyor. Aynısı samsung içinde geçerli.

Zaten hakaret etme durumu saçma. Bu arada hiç bir cihaz 1000 dolar etmez ama böyleler. Apple cihazı da o kadar etmez. Performans iyileştirmesi diye öne sürülen cihaza karşın bir çok yenilik sunduğunu iddia eden bir firmanın ürünü var o yüzden fiyat aynı düzeyde. Usb portun'dan hoparlör bence yenilik değil ama diyenler olacak. :D Türkiye fiyatı açıklanmadan fiyat hiç bir firmada umrumda olmuyor. Türkiye için özel fiyat sunmaz iseler o zaman eleştiririm. Note 9 ile aynı seviyede fiyatı olmalı diyorum üstü bu ülkede zor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
mate 30 daha hızlı olacak döngüsüne girersin. Bu mantıksız bir kıyaslama oluyor bunu anlamıyorsunuz.
Bu cihaz Note 9 veya başka 9810, 845li cihazlardan hızlı değil ki Mate 30 S10'dan hızlı olsun? (A12 zaten kafasına kafasına vuruyor). Kirin 970 ve 835 örneğinde olduğu gibi. Mate 30'da çıkacak işlemci büyük ihtimalle yine kafa kafaya olacak.

Şu video meselesine gelince. Bakın algoritma falan zerre umrumda değil. Cekebiliyor mu? Hayır çekemiyor o zaman başka bir nedenden olduğu kesin değilse o zaman işlemcide bulurum sorunu bu kadar basit
845'li Pixel 3 ve XZ2 Premium'da da 4K 60 FPS yok fakat biz bunun olmayışının işlemciden olmadığını biliyoruz.
K980de böyle bir durum söz konusu değil. Demek ki görüntü işlemcisi kaynaklı bir sorun var K970 de kas gücü olarak 835 ile denkti ama o da 4K 30 FPS'de EİS açamıyor.

10 saniye bölümüne gelince bir şekilde aşar demeyle olmuyor. düzgün destek imkanı olsa zaten Samsung sunardı sunamamış. Cihazı root yaparak yada taklalar atarak destek kazandırmaya çalışmayı saymıyorum.
Ben ne Root dedim ne de taklalar aticaz dedim.

Samsung S7'de 4K'da sınırsız video çektirip iki üst işlemcisine sahip cihaZina sinir koyan uyuz bir firma. S7'de resmi olarak exynosda 4K 60 FPS desteği de var. Snapdragon tarafı destek vermediği için kapalı bu işlemci mı destek vermiyor? Mı A1'de stok kamerada uzun pozlama yapamayıp Camera FV5 ile 15 saniyeye kadar pozlama yapan insanları gördüm.
Varsayalım da destek vermiyor. Siz video işine ne kadar önem vermiyorsaniz ben de bu ise o kadar önem vermiyorum. Ayrıca ayarların aynı olmamasi hile yapıldığının açık bir göstergesi. Aynı ayarlarda fotoğrafı çekersin bunu gösterirsin ondan sonra stok kamerada bu imkanım var da diyebilirsin.

Bu arada destek diyorum , çünkü bu toplama bilgisayar değil hazır bir paket ürün. Stok ayarlarının desteklediği gibi etraftan dolanmaya gerek yok. O zaman stok ayarlar dışında mutlak buna daha iyi video çektirecek hatta 4k 60 fps çektirecek olacaktır. Bu kıyaslama cihazı kötü göstermek için yapılan saçmalıktan öteye gidemez
Hayır çıkmayacaktır. Root, room dünyasında Kirin işlemcinin bir karşılığı yok. İşlemcinin görüntü işlemcisinin destek verip vermediği bile belirsiz 4K 60 FPS'e
Root dünyasında Exynosa karşı bile Snapdragonun yarisi ilgi vardır ancak belki de daha az.
Huawei bootloader kilidini de kapattı. Kimse bu cihazın sakat video performansını duzeltemeyecek emin olun.

Performans olarak kendi içinde büyük yükselme var bunu inkar edemeyiz ama rakipleri ile rekabet edecek hale gelmiş ve şuan en güçlülerden
Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz hakikaten.
Bu işlemcinin güçlenmesinin pratikte hiç bir katkısı yok. A11'den A12'ye geçişteki gibi Kirin işlemcinin kendine has sorunların dışında Huawei neyi yapamıyordu şimdi yapıyor dediğinde bir tek 4K 30'da artık EİS açabiliyor. Diğerleri bu geçişi çok iyii değerlendirdi hayır. Ama Huaweiden iyi değerlendirdi.

Siz balon 20 Pro'yu savunmaya devam edin ben ne desem boş zaten. :D

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bu cihaz Note 9 veya başka 9810, 845li cihazlardan hızlı değil ki Mate 30 S10'dan hızlı olsun? (A12 zaten kafasına kafasına vuruyor). Kirin 970 ve 835 örneğinde olduğu gibi. Mate 30'da çıkacak işlemci büyük ihtimalle yine kafa kafaya olacak.

Şu video meselesine gelince. Bakın algoritma falan zerre umrumda değil. Cekebiliyor mu? Hayır çekemiyor o zaman başka bir nedenden olduğu kesin değilse o zaman işlemcide bulurum sorunu bu kadar basit
845'li Pixel 3 ve XZ2 Premium'da da 4K 60 FPS yok fakat biz bunun olmayışının işlemciden olmadığını biliyoruz.
K980de böyle bir durum söz konusu değil. Demek ki görüntü işlemcisi kaynaklı bir sorun var K970 de kas gücü olarak 835 ile denkti ama o da 4K 30 FPS'de EİS açamıyor.

Ben ne Root dedim ne de taklalar aticaz dedim.

Samsung S7'de 4K'da sınırsız video çektirip iki üst işlemcisine sahip cihaZina sinir koyan uyuz bir firma. S7'de resmi olarak exynosda 4K 60 FPS desteği de var. Snapdragon tarafı destek vermediği için kapalı bu işlemci mı destek vermiyor? Mı A1'de stok kamerada uzun pozlama yapamayıp Camera FV5 ile 15 saniyeye kadar pozlama yapan insanları gördüm.
Varsayalım da destek vermiyor. Siz video işine ne kadar önem vermiyorsaniz ben de bu ise o kadar önem vermiyorum. Ayrıca ayarların aynı olmamasi hile yapıldığının açık bir göstergesi. Aynı ayarlarda fotoğrafı çekersin bunu gösterirsin ondan sonra stok kamerada bu imkanım var da diyebilirsin.

Hayır çıkmayacaktır. Root, room dünyasında Kirin işlemcinin bir karşılığı yok. İşlemcinin görüntü işlemcisinin destek verip vermediği bile belirsiz 4K 60 FPS'e
Root dünyasında Exynosa karşı bile Snapdragonun yarisi ilgi vardır ancak belki de daha az.
Huawei bootloader kilidini de kapattı. Kimse bu cihazın sakat video performansını duzeltemeyecek emin olun.

Bu işlemcinin güçlenmesinin pratikte hiç bir katkısı yok. A11'den A12'ye geçişteki gibi Kirin işlemcinin kendine has sorunların dışında Huawei neyi yapamıyordu şimdi yapıyor dediğinde bir tek 4K 30'da artık EİS açabiliyor. Diğerleri bu geçişi çok iyii değerlendirdi hayır. Ama Huaweiden iyi değerlendirdi.

Siz balon 20 Pro'yu savunmaya devam edin ben ne desem boş zaten. :D

Hepsine cevap vereyim. Verdiğim cevabı anlamıyorsunuz ama yinede cevap vereyim.

Root vb yollarla 2K 60 FPS açıyorsun.

"Ben ne Root dedim ne de taklalar aticaz dedim." Diyorsunuz ama dediğinizi unutuyorsunuz.

A1 modelinin desteği vardır saf android ile gelen yazılımın desteği yoktur. Saf android tarafının eksiği evrilip sunulamaz. Destek olarak en yüksekleri kıyaslamış ve bu koca lansman içerisinde bir kare ve bu iyi yanını ortaya koymaktır hile denemez. Hile olması için değerleri yazmadan göstermek gerekir. Adamlar açıkça gösteriyor.

Ben root ve rom dünyasında ne işlemcilere karşılık gördüm. TI OMAP firması bile karşılık bulmuş ise kirin rahat bulur. Ben root taraftarı değilim siz root dediğiniz için örnek verdim. Demedim diye şimdi kendi sözünüzü yalanlıyorsunuz. Neyse alıntı yapıp ekledim kendi sözünüze tekrar bakarsınız.

Bir inceleme sitesinin işlemcisi ile ilgili yorumu " Bu yüzden, Kirin 980 bir kez daha Android akıllı telefonlar için tasarlanan en hızlı mobil işlemciyi sunuyor." Grafik tarafı ve 4k tarafından ibaret değildir işlemci. 1 noktada geri olması o işlemciyi tamamen güçsüz yada tamamen güçlü yapmaz.

Kısmına gelirsek ben tek tek cevap veriyorum. Siz savunamadığınız ve haksız olduğunuz noktayı atlayıp haklı olduğunuzu düşündüğünüze cevap veriyorsunuz. Bunlar grafik biriminin çok güçlü olmaması. Yeterli düzeyde ama çığır açan bir grafik birimi yok benim yorumum bu artık ne kadar berbat kötü iğrenç dersiniz bilemem.

4k tarafına gelince uzun pozlama varsayılan olarak desteklenir ama diğer firmalarda desteklenmez iken ona çözüm bulunur oluyor. Huawei ise yapamıyor oluyor. Bu bir çelişkidir. Ben toplama bilgisayar değil hazır bir ürün alıyorum. Uzun pozlama avantajdır, 4k 60 fps eksidir. İkisi de ne çok önemli avantajdır nede çok büyük dezavantaj. Bu olayı büyütmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

Bu arada ne yapıyor ne yapamıyor kıyasına girmeden saf performans ile savaşırken baktınız olmuyor ne yapabiliyor kısmına döndünüz. Ois dışında hiç bir titreşim engelleyici var kabul etmiyorum. Başarılı duruyor ama sonuçta kırpıyor bence bu eksi bir taraf.

Ne yapıyor kısmına geri döndüğüm'de diğerleri yeni ne yapamıyor ise buda onu yapamıyor. Bir nesnenin iskeletini çıkartıyor vs geçsin bunları.

Ben firmayı yada ürünü savunmuyorum. Ürünün avantaj ve dezavantajlarını dile getiriyorum. Tabi siz avantaj değil sadece dezavantajları dile getirip pireyi deve yaptığınız için bunları göremiyorsunuz. Söylediklerime cevap alamıyorum sadece cevap verebildiğiniz 2 konu etrafında dönüyor cevabınız. Bunlarla ilgili yeterince şey söyledim. Bunca laftan sonra anlamıyorsanız yapacak bir şey yok.
Vesselam.

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
arkadaşlar bu konu 'Huawei Mate 20 Pro Kullanıcıları Kulübü' değil miydi? bırakın kullananlar değerlendirsin konunun amacı huawei kullananlar vs samsung kullananlar değil amma kastınız.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben ne Root dedim ne de taklalar aticaz dedim." Diyorsunuz ama dediğinizi unutuyorsunuz.
Bunu S7'nin exynosunun bile resmi 4K 60 FPS destegi olduğunu root ile 2K 60 FPSe kadar açmayı becerenlerin olduğunu söyledim.
Bu konu kapandıktan ve pozlama işine döndükten sonra marketten uygulama ile rootsuz pozlama sınırının 3. Parti uygulama ile asilabilme imkanı olduğunu söyledim Mİ A1 örneğini verdim.
Gerisini okuyup cevap vermeyeceğim anlamayan ben değil sizsiniz evirip çevirip birbirine karıştırıp cevap veriyorsunuz.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Şu an gördümde Mate 20 Pro videosu Mate 10 Pro ve P20 Pro'dan daha kötü:tearsofjoy:

M

Murat Burç

SDN Okuru
huawei kullananlar vs samsung kullananlar değil amma kastınız.
Arkadaş bu kadar ateşli savunduğunu göre Huawei kullandığı kesin gibi :D
Ben OnePlus 5T kullanıyorum ve Samsung kendini adam edesiye dek Samsung'a dönmeyi düşünmüyorum. :D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
arkadaşlar bu konu 'Huawei Mate 20 Pro Kullanıcıları Kulübü' değil miydi? bırakın kullananlar değerlendirsin konunun amacı huawei kullananlar vs samsung kullananlar değil amma kastınız.
Konu içinde Mate 20 Pro ve rakiplerine kıyaslama eleştirilerine neden müsade etmeyelim ki? :D
Şuan konuda mate 20 pro'nun eksikleri ve fiyat durumundan ötürü rakiplerine kıyasla artı ve eksilerini konuşuyoruz.
Merak etmeyin konunun başka yere sapmasına izin verecek değilim. :)

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Konu içinde Mate 20 Pro ve rakiplerine kıyaslama eleştirilerine neden müsade etmeyelim ki? :D
Şuan konuda mate 20 pro'nun eksikleri ve fiyat durumundan ötürü rakiplerine kıyasla artı ve eksilerini konuşuyoruz.
Merak etmeyin konunun başka yere sapmasına izin verecek değilim. :)

bence konuyla olay başka yerlere gitti konu 'kullanıcıları' yani telefonu kullanıp deneyimleyenler, mesaj atanlar ise telefonu kullanmayı bırak yakından bile görmeyenler.. Huawei Mate 20 Pro hakkında gibi bi başlık altında bu muhabbetler daha uygun olurdu sanki.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
bence konuyla olay başka yerlere gitti konu 'kullanıcıları' yani telefonu kullanıp deneyimleyenler, mesaj atanlar ise telefonu kullanmayı bırak yakından bile görmeyenler.. Huawei Mate 20 Pro hakkında gibi bi başlık altında bu muhabbetler daha uygun olurdu sanki.
Kullanıcıları adı altında sadece kullanıcıların yorumları değil cihazı azda olsa deneyimlemiş veya o konuda bilgi sahibi olanların cihazın hakkında kafanıza takılan soruları gerçek kulllanıcılarına sorabildiğiniz ve eleştirebildiğiniz bir konudur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...