Huawei Mate 10 Pro Kullanıcıları Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Huawei'nin P11'e kadar amiral gemisi olacak olan Mate 10 Pro'nun ana konusudur.

Huawei Mate 10 Pro özellikleri
Mate 10 Pro işlemci olarak Huawei'nin hali hazırda amiral gemisi işlemcisi olan ve muhtemelen P11 ve P11 Plus'da da kullanılacak olan 10 nanometre sürecinde üretilen HiSilicon Kirin 970 işlemcisini ve ona ek olarak yapay zeka işlemcisini barındıran Mate 10 Pro bunlara ek olarak şuan amiral gemisi standartı olan LPDDR4X formunda 4GB ve 6GB RAM seçeneklerine sahip. Mate 10 Pro'nun , ülkemizde 6GB RAM bulunduran UFS 2.1 128 GB modeli 4400 TL fiyatla satışa çıktı.

6 İnç 18:9 formatında 2280*1080 çözünürlüğünde %80.9 ekran kasa oranına sahip HDR10 destekli bir ekrana sahip cihazın pili 4000 mah.

Cihaz Leica lenslere sahip 12 MP RGB ve 20MP Monokrom sensöre sahip. İki kameranın de diyafram açıklığı F1.6. Note 8 ve iPhone X modellerinde bulunan ikinci kamerada bulunan OIS bu cihazda mevcut değil.
Mate 10 Pro arka kamerası ile 4K 30 FPS HDR10 videolar çekebiliyor.

Ön tarafa geçtiğimizde ise Mate 10 Pro 1080P 30 FPS video kayıt edebilen 8MP F2.0 bir ön kameraya sahip.

Cihaz malzeme olarak sandviç tasarımı olarak adlandırılan metal ön ve arka kısım ve ortada metal destek şeklinde oluşturulmuş.

Cihaz kutudan Android 8.0 ve aşırı özelleştirilmiş Emuı 8.0 arayüzü ile çıkmakta

Bu telefonun üzerinde çok durdum.Çok araştırdım fakat gerçekten de Note 8'den daha kötü.Kamerasını herkes o kadar çok beğeniyor ki anlamadım gitti.Herhalde bir tek bana kötü geliyor(özellikle ön kamerası).Ekranına gelecek olursa Note 8'in ekranına kesinlikle yanaşamaz.Ben Huawei'nin bu telefon ile çıtayı çok yükselteceğini düşünüyordum ama hayal kırıklığı oldu benim için.Pil performansı evet iyi ama herkes biliyor ki çokta şaşırtmıyor.Tasarımı da bana hoşnut vermedi :confused:

Death Mark

Don't Give Up
Yönetici
Moderatör
Bu telefonun üzerinde çok durdum.Çok araştırdım fakat gerçekten de Note 8'den daha kötü.Kamerasını herkes o kadar çok beğeniyor ki anlamadım gitti.Herhalde bir tek bana kötü geliyor(özellikle ön kamerası).Ekranına gelecek olursa Note 8'in ekranına kesinlikle yanaşamaz.Ben Huawei'nin bu telefon ile çıtayı çok yükselteceğini düşünüyordum ama hayal kırıklığı oldu benim için.Pil performansı evet iyi ama herkes biliyor ki çokta şaşırtmıyor.Tasarımı da bana hoşnut vermedi :confused:
+1
Gündüz Fotoğraf çekimlerinde biraz daha iyi o kadar başka bir artısı falan olduğunu düşünümüyorum

Ben fotoğraftan ve videodan çok memnunum, gayet güzel.

En sevdiğim yanı da pil ömrü, bununla yarışacak bir amiral gemisi yok, OnePlus 5T belki yanaşabilir yanına.

Arkadaşlar merhaba. Mate10pro da zaman planlamalı msj nasıl gönderiliyor.ayarını bulamadım.samsungda çok kolaydı☹️

astegon

Profesör
Şu tokat atar, antutu da öteki berikini yer muhabbetinden bir sıyrılın artık gençler.
Mate 10 Pro çok güzel bir cihaz.

Selam

Huawei Mate 10 Pro Aldım. Yalnız Bilgi alabilirmiyim.

1. Bildirim geldiği zaman Uygulamanın üstünde kaç bildirim geldi ise o rakam nasıl görünür.

2. Always On Off var mı? ( Kilit ekranı yarı uyanık yani ) Varsa nasıl aktif edilir.

3. Çift Tıklama ile ekran nasıl uyandırılır.

4. Google Fotografları Nasıl Galeride görebilirim. Google Fotograflar yüklü açık

5. Kamerada fligran özelliği var yani resme tarih basma gibi bunu kamera açıkken Soldan Sağa doğru kaydırarak özelliklere giriyorum FLİGRAN ı açıyorum. Üçgen le geri geldiğim zaman Fligran kayboluyor bunu nasıl sabit yapabilirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Selam

Huawei Mate 10 Pro Aldım. Yalnız Bilgi alabilirmiyim.

1. Bildirim geldiği zaman Uygulamanın üstünde kaç bildirim geldi ise o rakam nasıl görünür.

2. Always On Off var mı? ( Kilit ekranı yarı uyanık yani ) Varsa nasıl aktif edilir.

3. Çift Tıklama ile ekran nasıl uyandırılır.

4. Google Fotografları Nasıl Galeride görebilirim. Google Fotograflar yüklü açık

5. Kamerada fligran özelliği var yani resme tarih basma gibi bunu kamera açıkken Soldan Sağa doğru kaydırarak özelliklere giriyorum FLİGRAN ı açıyorum. Üçgen le geri geldiğim zaman Fligran kayboluyor bunu nasıl sabit yapabilirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Always on ve cift tiklama yok huawei de bildigm kadariyla.diger konular hakkinda bilgim yok.saygilar.iyigunlerde kullanin

Always on ve cift tiklama yok huawei de bildigm kadariyla.diger konular hakkinda bilgim yok.saygilar.iyigunlerde kullanin
Selam

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Always On varmış onu yaptım nasıl olduğunu yazayım.

ayarlar-güvenlik ve gizlilik-ekran kilidi ve şifreler-bilgileri her zaman görüntüle-şimdi etkinleştir aktif yap bu kadar

Ama çift tıklama veya ekran açma yöntemleri yokmuş. Sadece açma kapa tuşu sanırım. Şu ana kadar

Bakalım bu sorunları Huawei Global ülkelerine mail attım. Ne cevap gelecek..

Selam

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Always On varmış onu yaptım nasıl olduğunu yazayım.

ayarlar-güvenlik ve gizlilik-ekran kilidi ve şifreler-bilgileri her zaman görüntüle-şimdi etkinleştir aktif yap bu kadar

Ama çift tıklama veya ekran açma yöntemleri yokmuş. Sadece açma kapa tuşu sanırım. Şu ana kadar

Bakalım bu sorunları Huawei Global ülkelerine mail attım. Ne cevap gelecek..
Hmm always on varmiymis ya pardon.yani bu ekrani uyandirmadan saati ve bildirimleri gördugumuz ekran dan bahsediyoruz demi

Bildirimleri sayı halinde görmek için "uygulumalar ve bildirimler
+bildirim ve durum çubuğu
+bildirim yönetiminden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sadece yazı tipini değiştirme özelliğini bulamadım

Son düzenleme:
Sanal tuşlara erişmek biraz sıkıntı olabiliyor,
sanal tuşları gizlemenizi tavsiye ederim,
gezinti düğmesiyle daha kullanışlı hale geliyor.

stat counter