Huawei mate 10 lite yâ da p10 lite hangisini almalıyım ?

Hangisini almalıyım yada onerebileceginiz başka bir telefon

• Kullanılan toplam oy
    19

Bu konuyu okuyanlar

ErmaTurinA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhabalar;

Yardımcı olursanız memnun olurum
Huawei mate 10 lite (2.199) ile Huawei p10 lite(1.799) arasında kaldım sizce hangisini almalıyım yada neden almayayım ? Başka telefon önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
OnePlus 5T alabilirsin

M

Murat Burç

SDN Okuru
Başka telefon.
Tr garantili s7 olur belki huawei p10u bulursun düz (s7 varken ben p10 almam)
İthalatçı garantili oneplus 5 htc u11 vb.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Başka cihaz değil Kirin 659' sahip Mate 10 Lite öneririm.

Özellikleri ile sizi 2-3 yıl gayet iyi götürür. Lenslerden Leica kalitesi beklemeyin ama.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Başka cihaz değil Kirin 659' sahip Mate 10 Lite öneririm.

Özellikleri ile sizi 2-3 yıl gayet iyi götürür. Lenslerden Leica kalitesi beklemeyin ama.

Ne içtin söylermisin Kirin 659 2 yıl rahat götürür derken

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kirin 659 nedir ? Çöp işlemci
Huaweinin TR'ye atmak için uğraştığı bir kazık. K659 o fiyatın işlemcisi değil

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ona çöp buna çöp oh ne ala. Ne olsun peki? SD 6XX serisi gelir "ÇÖP"

İlla 8XX olacak. İlla.

Ya arkadaşlar ne yapıyorsunuz o işlemcilerle? Modelleme mi yapıyorsunuz, mobil cihazınızda ne yapıyorsunuz.

İnsanların ihtiyaçları farklı olabilir. Kirin çok kötü bir işlemci değildir. Ama bir SD değildir.
O fiyata TR garantili 820 ve muadilleri ithalatçk tarafında 835 varken kirin 659'u niye alayım? Hadi bunu açıkla.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361

İlla 8XX olacak. İlla.

Ya arkadaşlar ne yapıyorsunuz o işlemcilerle? Modelleme mi yapıyorsunuz, mobil cihazınızda ne yapıyorsunuz.

İnsanların ihtiyaçları farklı olabilir. Kirin çok kötü bir işlemci değildir. Ama bir SD değildir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Snapdragon 845, Kirin 659'u 5'e katlar bu seninki düşünce değil fanboyluk bilgisizlik

Hasta mısın 2?

Benim öyle bir lafım mı var? Önce yazılanları oku. Daha teknik özellikleri henüz açıklanmamış bir işlemci 845.

ha fazlasıyla güçlü. Qualcomm bu sektörün açık ara lideri. Ben işlemci karşılaştırmıyorum. Ama ihtiyaca göre en üst seviye işlemci almak, en hızlı SoC kullanmak ve buna ülkemiz koşullarında binlerce TL vermek ne kadar doğru.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
O fiyata TR garantili 820 ve muadilleri ithalatçk tarafında 835 varken kirin 659'u niye alayım? Hadi bunu açıkla.

Bir çok farklı sebep sayabilirim. OS olsun donanım olsun.

Misal adamın biri çift ekranlı büyük bi cihaz ister. Hem de TR garantili olmasını ister. Gidip işlemcisi SD 8XX serisi olsun demez. Diyenler genelde poweruser kategorisindeki insanlardır.

Seçim meselesi. 845 teknik bilgileri verilsin, bu sefer 855 diyecek milyonlar var. Sonu yok bu işin.
9XX çıktığı zaman hooop herkes oraya. Sonu yok diyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

İlla 8XX olacak. İlla.

Şöyle bir örnek vereyim sen Tofaş Kartal arabasını modifiye ettirip bunu Ferrari F40 ile kıyaslamak gibi bir şey oluyor sence hangisi daha üstün olduğunu karıştırıyorsun 2013 yılındaki en popüler işlemcilerin gücünü barındırıyor bunu daha önce değilde şimdi bu tip işlemciler ile göz önüne getirdiğimizde arada dağlar kadar fark var
Teknoloji böyledir sürekli gelişir geride kalan modeller eskir unutulur çöp olur

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir çok farklı sebep sayabilirim. OS olsun donanım olsun.

Misal adamın biri çift ekranlı büyük bi cihaz ister. Hem de TR garantili olmasını ister. Gidip işlemcisi SD 8XX serisi olsun demez. Diyenler genelde poweruser kategorisindeki insanlardır.

Seçim meselesi. 845 teknik bilgileri verilsin, bu sefer 855 diyecek milyonlar var. Sonu yok bu işin.
9XX çıktığı zaman hooop herkes oraya. Sonu yok diyorum.
Mate 9 var ithalatçı garantili OnePlus 5 var. LG G6 var 821'li büyük ekranlı bu liste uzar gider. Mate 10 Lite'nin ederi maximum 1700 TL

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Şöyle bir örnek vereyim sen Tofaş Kartal arabasını modifiye ettirip bunu Ferrari F40 ile kıyaslamak gibi bir şey oluyor sence hangisi daha üstün olduğunu karıştırıyorsun 2013 yılındaki en popüler işlemcilerin gücünü barındırıyor bunu daha önce değilde şimdi bu tip işlemciler ile göz önüne getirdiğimizde arada dağlar kadar fark var
Teknoloji böyledir sürekli gelişir geride kalan modeller eskir unutulur çöp olur

E aynı şeyi söylüyoruz.

Sen Tofaş ile Ferrari diyorsun. Fiyatları ne peki? Biri 3 TL ise öteki 300 TL

Ben de bunu diyorum. İlla son teknoloji SoC mi olamalı?

Biraz face, iki twitter, 3-5 foto ile instagram, eee başka? 3-5 oyun. Başka? Genel kullanıcı gidip SD 835 mi alsın? Neden o kadar çok para versin?

Herkes Ferrari ister, ama gidip Toyota alır, Fiat alır Renault alır.
Mate 9 var ithalatçı garantili OnePlus 5 var. LG G6 var 821'li büyük ekranlı bu liste uzar gider. Mate 10 Lite'nin ederi maximum 1700 TL

Eder konusuna hiç girmeyelim. Mate 10 Pro da 4200 TL etmez.

Ama ülkedeki yüksek kur ve vergiler malum.

Neden illa 821? 6XX serisinden güzel ve ekonomik cihazlar da var. Hatta pil performansı konusunda 6XX serisi çok daha başarılı.

İngilizceniz varsa biraz TÜRK sitelerinden uzaklaşın ve okuyun derim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Tek
E aynı şeyi söylüyoruz.

Sen Tofaş ile Ferrari diyorsun. Fiyatları ne peki? Biri 3 TL ise öteki 300 TL

Ben de bunu diyorum. İlla son teknoloji SoC mi olamalı?

Biraz face, iki twitter, 3-5 foto ile instagram, eee başka? 3-5 oyun. Başka? Genel kullanıcı gidip SD 835 mi alsın? Neden o kadar çok para versin?

Herkes Ferrari ister, ama gidip Toyota alır, Fiat alır Renault alır.

Yalnız verdiğim örnekte fiyatları yakın anlamında dedim ederinden fazla bir değere satılıyor evet son teknoloji olmalı Telefonlar Araba değil verdiğim örnekte daha anlaşılır olsun diye öyle dedim bir telefonu 10 yıl boyunca kullanamazsın

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
E tamam. Herkes SD 8XX serisi işlemcili cihaz mı almalı?

Bence hayır

SD 8XX serisi konfor mu getiriyor? Hayır.

İhtiyaca göre cihaz almak lazım.

daksit20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
neyin tartışmasını yapıyorsunuz siz ben anlamadım adam bişey sormuş sizde ıslemcı yarıstırmısınız yapmayın sandı parayı siz kazanıyorsunuz adam butcesıne Gore sarıyor ne var bunda bende aldım bugun yarın gidip alacam elimde general mobile 5 Plus var verdim yerine ayda 67 tl 21 ay aldım üstüne telefonu verdim ekran büyük olması beni cezbetti ben büyük ekran seviyorum ınternet fotograf gıtsın bana yeterli ben tavsiyem mate 10 late olur huwaıe markası kulanna çok ve herkes memnun

Firathwd

Asistan
Reaksiyon puanı
43
P10 lite önceki sürümlerin orta segmenti. Mate 10 lite ise yeni versiyon. Yeni nesil her zaman daha iyidir kamera yazılım ekran gibi.

daksit20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kirin 659 nedir ? Çöp işlemci
Huaweinin TR'ye atmak için uğraştığı bir kazık. K659 o fiyatın işlemcisi değil

Sana birey diyecem beni yanlış anlama hocam belki benden büyük sündür yaşça yada kütüksündür kötülemek için değil bu yazdığım da her yazdığın konuyu takıp ediyorum da senin telefonla ilgili her yazdığın konu kısa ve öz şu çöp bunlar böyle diyorsun insanlar bilgi almak istiyor ama o ürünü kötülü yorsun kardeş kusura bakma ben sende bunu gördüm hocam diğer yöneticilerden ben böyle birşey hiç görmedim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sana birey diyecem beni yanlış anlama hocam belki benden büyük sündür yaşça yada kütüksündür kötülemek için değil bu yazdığım da her yazdığın konuyu takıp ediyorum da senin telefonla ilgili her yazdığın konu kısa ve öz şu çöp bunlar böyle diyorsun insanlar bilgi almak istiyor ama o ürünü kötülü yorsun kardeş kusura bakma ben sende bunu gördüm hocam diğer yöneticilerden ben böyle birşey hiç görmedim
2200 TL'ye SD625 ayarında bir işlemci satılıyorsa ben o işlemciye ancak çöp derim bu bu kadar basit başka açıklaması varsa siz yapın

daksit20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2200 TL'ye SD625 ayarında bir işlemci satılıyorsa ben o işlemciye ancak çöp derim bu bu kadar basit başka açıklaması varsa siz yapın

hacım ben bunu demedım işlemci dısında yapıyorsun bunu her konuda kötü diyorsun olumlu bır yanıtın yok ben yanlıssam senden özür dilerim

M

Murat Burç

SDN Okuru
hacım ben bunu demedım işlemci dısında yapıyorsun bunu her konuda kötü diyorsun olumlu bır yanıtın yok ben yanlıssam senden özür dilerim
Hiç siz Huaweinin fiyatlandırma ve isimlendirme politikasını takip ettiniz mi?
Huwei Mate ve P amirallerini hep yüksek fiyattan çıkarıp. Ondan sonra bunların Litelerinı aa bakın amiralin litesi diye orta segmentin üstü bir fiyatla çıkarıyor ama sunduğu fiyat orta segment fiyatı değil de orta üst segment fiyatı.
Benden olumlu yorum beklemeyin lütfen.

daksit20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hiç siz Huaweinin fiyatlandırma ve isimlendirme politikasını takip ettiniz mi?
Huwei Mate ve P amirallerini hep yüksek fiyattan çıkarıp. Ondan sonra bunların Litelerinı aa bakın amiralin litesi diye orta segmentin üstü bir fiyatla çıkarıyor ama sunduğu fiyat orta segment fiyatı değil de orta üst segment fiyatı.
Benden olumlu yorum beklemeyin lütfen.

tamam kardes anladım ben senı ben bişey demedim tamma ben sözümü geri aldım kardeş sen bidigin gibi yap ne diyeyim şimdi

Miraç Kutlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
huawei mate 10 lite ile huawei p smart arasında kaldım ama p smart android oreo olduğu için 1 adım önde 1 gb ram farkı var bide ama mate 10 lite daha sempatik geliyor kameraya önem veriyorsan mate 10 lite güncel ve yeni bir telefon istiyorsan p smart ama direk perfomans için istiyorsan çok arada kalırsın sen yinede p smarta bak