Huawei Mate 10 Lite & iPhone 7 Hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

EyupNadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Huawei̇ Mate On Li̇te kullanıcısıyım ve aslında telefondan da çok memnunum. Hız kamera oyun performansı beni̇ tatmi̇n edi̇yor ama bi̇r de iOS hızı ve akıcılığı var. iPhone geçme konusun da öneri̇ni̇z ne olur.? ( mate on li̇te vi̇deo kayitlarinda çok kötü ses kaydi yapiyor buna bi̇r İyi̇leşti̇rme geli̇r mi̇ si̇zce ki̇ li̇te dan soğumama en büyük sebep bu )

Son düzenleyen moderatör:

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Apple iPhone 7 (32 GB) - Huawei Mate 10 Lite Karşılaştırması - Epey
Karşılaştırma yaparak görmek gerek.. En başta fiyatı iki katı.

4000 ₺ fiyata çıkacaksan
Mi8 derim,

m_xiaomi-mi-8-128gb-6.png

ZTE Nubia Z17S derim

m_zte-nubia-z17s-128gb-6.png

EyupNadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cok teşekkür ederim ilginiz için. 4000 tl fiyat bandına çıkıp çok daha uzun ömürlü ve kaliteli telefon almak aklımda fakat İlk planım bu telefondan gelen paraya ekleme yapıp 2.500-3.000 arası bir telefona bakmak. Dolar ve fiyat artışları malum ama LG tarafında G serisinde öneriniz ne olur acaba.?

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Cok teşekkür ederim ilginiz için. 4000 tl fiyat bandına çıkıp çok daha uzun ömürlü ve kaliteli telefon almak aklımda fakat İlk planım bu telefondan gelen paraya ekleme yapıp 2.500-3.000 arası bir telefona bakmak. Dolar ve fiyat artışları malum ama LG tarafında G serisinde öneriniz ne olur acaba.?
Kesinlikle LG G7 olur. Onun dışında xiaomi mi8 çok güzel bir cihaz fakat 3500 tl fiyat bandının üstüne çıkman gerekiyor.

EyupNadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yardımlarınız ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim xiaomi artık her yerde karşımda ve sizlerinde önerisi olduğu için shift delete videolarını izleyeceğim. Size son bir sorum olacak ; Mate On Lite modelinde video kayıtların da ses kalitesi çok basit ve düz (düğün,konser gibi yüksek sesli yerlerde patlak ve yüksek tiz kayıtlar). Bu şikayet başka cihazlardan da size ulaştı mı yoksa servise gitmem gereken bana ait bir sorun mu öğrenmek isterim.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Yardımlarınız ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim xiaomi artık her yerde karşımda ve sizlerinde önerisi olduğu için shift delete videolarını izleyeceğim. Size son bir sorum olacak ; Mate On Lite modelinde video kayıtların da ses kalitesi çok basit ve düz (düğün,konser gibi yüksek sesli yerlerde patlak ve yüksek tiz kayıtlar). Bu şikayet başka cihazlardan da size ulaştı mı yoksa servise gitmem gereken bana ait bir sorun mu öğrenmek isterim.

Öncelikle bu sorunu anlamak için bir kaç soru sormam gerekiyor. Müzik dinlerken ses hoparlörden kötü geliyor mu? İkincisi biriyle telefonda konuşurken karşı taraftan sesin kötü veya cızırtılı geliyor diye şikayet aldın mı? Video çekerken evet kalite işi kameraya kalıyor fakat ses kısmı mikrofondan kaynaklı bir sorun olabilir veya hoparlöründe bir sıkıntı vardır. Durum buysa garantiye başvurabilirsin.

EyupNadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Müzik dinlerken herhangi bir sorunum olmadı yada bir telefon görüşmesi yaptığımda herhangi bir sorun yaşamadım. Tek sorun video çekimlerinde yaşanıyor ve bu durum en büyük sorunum. Yardımlarınız ve ilginiz için size çok teşekkür ederim bir huawei servisi ile iletişime geçip en azından kendilerinin görmesini sağlayacağım. Mutlu günler,iyi çalışmalar dilerim.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
iPhone 7 alınmaz. U11, V30+, Nokia 8 alınır.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
LG V30+
LG G7 ThinQ
S8-S8+ tercih edilmeli

EnineBoyuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
LG G7 ThinQ çok güzel telefon her işini karşılar ama oyun diyorsan gün içinde 2. defa şarj edersin.
Xiaomi Mi 8 Oyun ve pil performansı olarak çok iyi durumda. tabi su geçirmezlik vs. gibi özellikler yok.
Günlük kullanımının ve en çok kullanacağın özelliğin burada tercih sebebi olmalı, senin isteklerini karşılamalı.
Şahsen şuan LG G7 ThinQ'yu daha çok beğenmeme rağmen senin yerinde olsam Xiaomi Mi 8 alırdım zira pil ömrü tam performans kullanımda LG'de çok üzülürsün.

EyupNadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
.

---- Mesajlar birleştirildi ----

iPhone 7 alınmaz. U11, V30+, Nokia 8 alınır.
V30+ inceledim ve tasarım arka kamera ses gibi detayları çok beğendim çok cool bence fakat ileri ki zamanlarda ram bazında bana sorun yaratır mı bilemedim ki amiral gemi özellikli telefon denip plus modele 4 gb ram saçma olmuş sanki. Sizin yorumunuz nedir.?

LG G7 ThinQ çok güzel telefon her işini karşılar ama oyun diyorsan gün içinde 2. defa şarj edersin.
Xiaomi Mi 8 Oyun ve pil performansı olarak çok iyi durumda. tabi su geçirmezlik vs. gibi özellikler yok.
Günlük kullanımının ve en çok kullanacağın özelliğin burada tercih sebebi olmalı, senin isteklerini karşılamalı.
Şahsen şuan LG G7 ThinQ'yu daha çok beğenmeme rağmen senin yerinde olsam Xiaomi Mi 8 alırdım zira pil ömrü tam performans kullanımda LG'de çok üzülürsün.
LG türkiyede çabuk piyasası düşen firmalardan ve bu yüzden G7 için az daha dişimi sıksam mı diye düşünmüyor değilim ki o da ulaşacağım modeli 4 gb olucak. PubG + 1 oyun daha oynuyorum o kadar ama aşırıcı değilim o yüzden yeter gibime geliyor V30+,G7 yada xiaomi. Gündelik yaşam da en çok dikkat ettiğim konu ben telefonda gezerken gecikme istemiyorum,kullandıkça ısınma istemiyorum,ses performansı iyi olsun istiyorum ki zaten oyunlarımı yüksek ağırlık geceleri oynuyorum ha birde video çekerken bana absürd ses kayıtları yapmasın ki bu konuda lg gayet iyi gibime geliyor.

LG V30+
LG G7 ThinQ
S8-S8+ tercih edilmeli
İki amiral gemi tabiri kullanılan telefonlar V30+ VE G7 ama sizce ikiside 4 gb ram ile uzun bir performans vaadedebilir mi.?

Son düzenleme:

EnineBoyuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Peki Asus Zenfone 5Z için ne düşünüyorsun ? Oneplus 6 ile karşılaştırılıyor.

EyupNadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
OnePlus 6 bildiğim kadarı ile daha ithalatçı garantili giriş yapıyor ve destek anlamında tam güvenli değil fakat Fiyat ve performans açısından Asus Zenfone 5Z çok makul seviyede ki şık tAsarımı bir köşeye bırakırsak onda bile Snapdragon 845 + Adreno 630 birlikte şahane işler yapacaktır ki birde 6 gb ram durumu var ve bu durum G7 den daha iyi performans etkisi yaratacaktır hele de oyunlar da. Benim asıl sorunum Xiaomi,Asus,Honor,OnePlus gibi piyasaya kafa tutan ve şahane işler yapan telefonlara olan ön yargım. Gerek servis noktasında,gerek yazılımsal destek konusunda,gerekse uzun süreli kullanımlarda zamanla sorun yaratma konusunda korkularımın olması. Beni en çok cezbeden konu G7 nin bu kadar güzel ve iddaalı ses deneyimi sunması ki kaan abinin videosunda baya belli oluyor. Ki onda da ah şu ram belası olması keşke.

Şuan Huawei kullanıcısıyım ama tercih etme sebebim de o anki maddi durumdu.

Son düzenleme:

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
.
V30+ inceledim ve tasarım arka kamera ses gibi detayları çok beğendim çok cool bence fakat ileri ki zamanlarda ram bazında bana sorun yaratır mı bilemedim ki amiral gemi özellikli telefon denip plus modele 4 gb ram saçma olmuş sanki. Sizin yorumunuz nedir.?

4 de yeterli ama 6 olsa kafa rahat olurdu tabii. Sorun olacağını sanmıyorum pek.

EyupNadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
4 de yeterli ama 6 olsa kafa rahat olurdu tabii. Sorun olacağını sanmıyorum pek.
Sizler daha işin içindesiniz fikirleriniz önemli buna önem veriyorum fakat fiyatlar alıp başını gidince seçtiğimiz telefonlar da her şey olsun istiyoruz. OnePlus konusu sizce nasıl.?

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
OnePlus 6, 4000 TL seviyesinde ama kutu içeriğinde kulaklık yok ve ithalatçı garantili olmasına rağmen bu fiyat, yüksek. İçi boş, hızlı telefon. ZenFone 5z, G7 Thinq varken tercih edilir mi, bence edilmez.

EnineBoyuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
OnePlus 6, 4000 TL seviyesinde ama kutu içeriğinde kulaklık yok ve ithalatçı garantili olmasına rağmen bu fiyat, yüksek. İçi boş, hızlı telefon. ZenFone 5z, G7 Thinq varken tercih edilir mi, bence edilmez.
Ayrıca iyi ses istiyorsan da Oneplus 6 ile Asus Zenfone 5z arasında ciddi fark var.
Garanti olayı yadsınamaz birşey dikkatli ol bence muhattap hiç bulamama gibi bir durumda hiçbir şey yapamazsın.

EyupNadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir yazıda yine aynı şekilde 'Çin malı + pahalı' diyen Sucrofe sanırım sendin. İkinizde haklısınız daha xiaomi den korkarken oneplus dan bahsetmek absürt kalıyor. Elimde 3 seçenek kalıyor G7 , V30+ yada Zenfone 5Z . Bunlar hakkında birazdaha araştırma yapıp kararımı vericem artık. Sizin belki bilginiz vardır; G7 6gb Ram modeli piyasaya çıkacak mı acaba.?

ZSalihX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir yazıda yine aynı şekilde 'Çin malı + pahalı' diyen Sucrofe sanırım sendin. İkinizde haklısınız daha xiaomi den korkarken oneplus dan bahsetmek absürt kalıyor. Elimde 3 seçenek kalıyor G7 , V30+ yada Zenfone 5Z . Bunlar hakkında birazdaha araştırma yapıp kararımı vericem artık. Sizin belki bilginiz vardır; G7 6gb Ram modeli piyasaya çıkacak mı acaba.?
Sana ZenFone 5z veya casper via a3plus al derim rami 6 gb 64 gb dahili hafizasi var dusun derim

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
LG düşünüyorsan V30 alıp rahatına zevk katabilirsin 3000 civarı bisey bu fiyat bandında alınabilecek en iyi telefon

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677

Öyle bir ifadede bulunduğumu hatırlamıyorum. Bence V30+ kağıt üstünde gayet iyi, alınır. Fiyatı da kabul edilebilir seviyede.

EyupNadi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öyle bir ifadede bulunduğumu hatırlamıyorum. Bence V30+ kağıt üstünde gayet iyi, alınır. Fiyatı da kabul edilebilir seviyede.
Çok yazı okudum karıştırdım muhtemelen kusura bakma kardeşim. Tüm yardım ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim,belirleme konusunda cok yardımcı oldunuz zaman ayırdınız. V30+ üstünde durucam.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
.

LG türkiyede çabuk piyasası düşen firmalardan ve bu yüzden G7 için az daha dişimi sıksam mı diye düşünmüyor değilim ki o da ulaşacağım modeli 4 gb olucak. PubG + 1 oyun daha oynuyorum o kadar ama aşırıcı değilim o yüzden yeter gibime geliyor V30+,G7 yada xiaomi. Gündelik yaşam da en çok dikkat ettiğim konu ben telefonda gezerken gecikme istemiyorum,kullandıkça ısınma istemiyorum,ses performansı iyi olsun istiyorum ki zaten oyunlarımı yüksek ağırlık geceleri oynuyorum ha birde video çekerken bana absürd ses kayıtları yapmasın ki bu konuda lg gayet iyi gibime geliyor.

İki amiral gemi tabiri kullanılan telefonlar V30+ VE G7 ama sizce ikiside 4 gb ram ile uzun bir performans vaadedebilir mi.?
4GB Ram sıkıntı yaratmaz.V30+ alıp geçin derim.