Huawei Honor’un Güvenilirlik Testi Standardı Nasıldır? Akıllı Telefon Sektöründe Hangi Seviyede?

Bu konuyu okuyanlar

Furkan GÜL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazdığı yorumlara göre çok kişinin Honor markasını bilmediğini gördüm. Aslında Honor’un Çinli Huawei altında bir marka olduğunu ben de yeni öğrendim.Genelikle telefon markalarıyla pek ilgilenmiyorum.Bana göre markaları ne olursa olsun. Telefonun teknolojisi daha önemlidir. Zaten işim bu alandan bahsediyor. Aslında ABD ile Kore telefon teknolojisi kıyasladığında Huawei teknolojisi daha iyidir. Honor ise gençlere odaklanma amacıyla daha gelişmiş tekenoloji kullandı. Özellikle onların telefonun güvenilirlik testi standartı daha ciddidir. Burada Zhihu'dan (Çinde teknoloji hakkında en büyük platformlarından birisi ) çevirdiği ve onunla ilgili bir markasını okudum ve sizle paylaşıyorum. Yazmada bazı eksiklikler görülebilir ama neyse anlayabilirsiniz. İsterseniz daha fazla bilginizi paylaşabilirsiniz. Ek olarak burada sadece bir bölümü paylaşıyorum. Bakalım bu konunla ilgilenenleri daha varsa paylaşmamı devam edeceğim. Çünkü yalızca paylaşmak istemiyorum.

1 Huawei'nin Güvenilirlik Testine tanıtımı

Ar-Ge aşamasında güvenilirlik testi, tasarım sorunlarını çözmek, cep telefonlarının normal kullanımını sağlamak ve standart üretim yapmak için bir cep telefonu erişim mekanizmasına eşdeğerdir. Testten sonra seri üretim prosedürüne girer.

Bu aşamada, antenler de dahil olmak üzere çeşitli donanım ve yazılımlar güvenilirlik açısından test edilmiş ve donanımın güvenilirlik testleri görece katıdır.

Bu aşamada sorunların% 90'ı çözülebilir, daha sonra seri üretim safhasının güvenilirlik testi gelir, kalan% 10 problemleri çözecektir.

Seri üretim aşamada, genellikle çeşitli stres testleri vardır; problemlerin ölçümü kolaydır. Hem test maddeleri hem de test yöntemleri standart bir listeyi takip etmektedir. Listeyi kesinlikle izlemelidir ve operasyon sadece bir tecrübe meselesi ile yapılamıyor.

Şimdi, bazı test test maddelerden bahsedelim:

1) Düşme testi

Düşme testi, telefonun normal yükseklikten sert zemine düşürülme sürecini taklit eder. Telefon ve yer arasındaki mesafesi, 0.5m ~ 0.6m, 0.7m ~ 0.8m, 1m, 1.2m, 1.5m sınıflanarak. çeşitli aralıklara ayrılmıştır. Telefonların altı taraftan(yukarı, aşağı, ön, arka, sol ve sağ ) ve dört köşeden test edilir. Telefonun ekranı düştükten sonra iyi durumda kalırsa bu test geçebilir.
1520860467398.png

Gerçek kullanımda, telefon binlerce farklı şekilde düşüyor. Bunların 50 ila 100'ünü benzetim yapsak bile, beklenmedik düşüşvar. Buyüzden, silindir testi, telefonun nasıl düştüğü ve telefonun kırılgan noktalarını bulabilmek için çeşitli yollarını taklit etmemize yardımcı olabilir.

Adem çiçek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
fena değil başka ?

Son düzenleme:

Furkan GÜL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tmm devem ediyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

2) Silindir testi

Ekli dosyayı görüntüle 37036

Bu aşamda dönen silindirde telefonları serbestçe yuvarlanır. Son onaylamadan önce, her telefonun, güvenilirlik testini geçmek için çapı 0,5 m olan ruloda 2500 kez (500 kez normal testi de dahil) ve çapı 1.0m olan ruloda 300 kez güvenilirlik testleri yapması gerekiyor

3) Tuşun dayanıklılığı testi
Ekli dosyayı görüntüle 37037

Genel olarak, çoğu cep telefonu üreticileri kendi telefonlarının tuşun dayanıklılığı testi yapıyorlar. Testimizin basamak değeri 200.000 kezö, limit ise 1.000.000 kez (normal testlerin sayısı da dahil).

4) Yüksek ve Düşük sıcaklık depolama testi

Laboratuarımızda dünyanın her yerindeki çevresel koşulları taklit ediyoruz. Cep telefonları, sıcaklık sık değişimleri nedeniyle ulaşımdaki telefonların performans düşüşünü ölçmek için -40 ° C'de düşük sıcaklık ve 70 ° C'de yüksek sıcaklıkta 72 saat boyunca test edilir. Ekli dosyayı görüntüle 37038

Böyle testleri daha vardır mesele Telefonların basınç testi , bozulma testi ve limanların dayanıklılığı testi . Bu testler, gerçek hayatta cep telefonlarının kullanım durumlarına göre düzenlenmiş, Ayrıca bu tesler de gerekli değişikliklerle ayarlanıyor. Gerçek hayatta. Ancak yine de netizen tarafından "anormal" olarak nitelendirilen bazı testler var.

Honor 6 Plus Air Rifle Shooting Test​

Honor 7 Burst Test​

Mesele Xiong Amca mahkûm eden bir test vardır:​

Bu arada, bizim güvenilirlik testiyimiz orantılı örneklemene göre yapmıyouz. Bunun yerine, montaj üretim hattılarda rastgele örneklemene göre belirli bir sayı ile yapıyoruz. Örneğin, düşürme testi için 200 telefon seçilmelidir ve yüksek sıcaklık testi, nem testi ise 300 telefon seçilmelidir. Ürettiğimiz telefon sayısına bakılmaksızın, yüksek ve düşük sıcaklık testi, nem testi, düşme testi ve benzeri herhangi test için iki veya üç yüz telefon çıkarılır. Her modeli’nin ürünleride onbinlerce telefon test edilecek şekilde seçildiğinden sorunların çoğunu ortaya çıkarmak yeterlidir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

2) Silindir testi

Ekli dosyayı görüntüle 37036

Bu aşamda dönen silindirde telefonları serbestçe yuvarlanır. Son onaylamadan önce, her telefonun, güvenilirlik testini geçmek için çapı 0,5 m olan ruloda 2500 kez (500 kez normal testi de dahil) ve çapı 1.0m olan ruloda 300 kez güvenilirlik testleri yapması gerekiyor

3) Tuşun dayanıklılığı testi
Ekli dosyayı görüntüle 37037

Genel olarak, çoğu cep telefonu üreticileri kendi telefonlarının tuşun dayanıklılığı testi yapıyorlar. Testimizin basamak değeri 200.000 kezö, limit ise 1.000.000 kez (normal testlerin sayısı da dahil).

4) Yüksek ve Düşük sıcaklık depolama testi

Laboratuarımızda dünyanın her yerindeki çevresel koşulları taklit ediyoruz. Cep telefonları, sıcaklık sık değişimleri nedeniyle ulaşımdaki telefonların performans düşüşünü ölçmek için -40 ° C'de düşük sıcaklık ve 70 ° C'de yüksek sıcaklıkta 72 saat boyunca test edilir. Ekli dosyayı görüntüle 37038

Böyle testleri daha vardır mesele Telefonların basınç testi , bozulma testi ve limanların dayanıklılığı testi . Bu testler, gerçek hayatta cep telefonlarının kullanım durumlarına göre düzenlenmiş, Ayrıca bu tesler de gerekli değişikliklerle ayarlanıyor. Gerçek hayatta. Ancak yine de netizen tarafından "anormal" olarak nitelendirilen bazı testler var.

Honor 6 Plus Air Rifle Shooting Test​

Honor 7 Burst Test​

Mesele Xiong Amca mahkûm eden bir test vardır:​

Bu arada, bizim güvenilirlik testiyimiz orantılı örneklemene göre yapmıyouz. Bunun yerine, montaj üretim hattılarda rastgele örneklemene göre belirli bir sayı ile yapıyoruz. Örneğin, düşürme testi için 200 telefon seçilmelidir ve yüksek sıcaklık testi, nem testi ise 300 telefon seçilmelidir. Ürettiğimiz telefon sayısına bakılmaksızın, yüksek ve düşük sıcaklık testi, nem testi, düşme testi ve benzeri herhangi test için iki veya üç yüz telefon çıkarılır. Her modeli’nin ürünleride onbinlerce telefon test edilecek şekilde seçildiğinden sorunların çoğunu ortaya çıkarmak yeterlidir.

Son düzenleme:

Son mesajlar