HUAWEI HG532e ttnet MODEMİ ACCESS POİNT OLARAK KULLANMA RESİMLİ ANLATIM

Bu konuyu okuyanlar

lord276

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar belirtmek isterimki bu ayarları sadece konu başlığında belirttiğim modelde denedim diğer modellerde çalışırmı bilmiyorum ama
bu modelde çalıştı eğer elinizde başka model yada marka cihaz varsa benimle iletişime geçebilirsiniz [email protected]
işleme başlamadan önce modemi sıfırlamanızda yani resetlemenizde fayda var diğer üzerindeki ayarlar kafa karıştırmaması açısından

Not: arkadaşlar bu adımları yaparken kullandığınız modeminizi ağa dahil etmeyin. Modemin sıfırladığımızda DHCP açık olacağından internete bağlı olan modeminizin DHCP si ile çakışır ve ağınızda bağlı diğer bilgisayarlar internet çıkamaz bütün ayarları bitirin ve modemi o şekide ağa dahil edin
işlem bittikten sonrada internete bağlı modemden cat5 yada cat6 normal bağlantılı bir kablo ile LAN1 portuna giriş yapın işleminiz tamamlanmış olacaktır.
1. ADIM :
1nq6bp.jpg

2. ADIM :
5RbN4M.jpg

3. ADIM :
785BAY.jpg

4. ADIM :
785ByN.jpg

mahsun494

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar belirtmek isterimki bu ayarları sadece konu başlığında belirttiğim modelde denedim diğer modellerde çalışırmı bilmiyorum ama
bu modelde çalıştı eğer elinizde başka model yada marka cihaz varsa benimle iletişime geçebilirsiniz [email protected]
işleme başlamadan önce modemi sıfırlamanızda yani resetlemenizde fayda var diğer üzerindeki ayarlar kafa karıştırmaması açısından

Not: arkadaşlar bu adımları yaparken kullandığınız modeminizi ağa dahil etmeyin. Modemin sıfırladığımızda DHCP açık olacağından internete bağlı olan modeminizin DHCP si ile çakışır ve ağınızda bağlı diğer bilgisayarlar internet çıkamaz bütün ayarları bitirin ve modemi o şekide ağa dahil edin
işlem bittikten sonrada internete bağlı modemden cat5 yada cat6 normal bağlantılı bir kablo ile LAN1 portuna giriş yapın işleminiz tamamlanmış olacaktır.
1. ADIM :
1nq6bp.jpg

2. ADIM :
5RbN4M.jpg

3. ADIM :
785BAY.jpg

4. ADIM :
785ByN.jpg

Tplink kablolu modem ile denedim. Masa üstüne internet geldi. Ama telefonum ile wifi ye bağlanmak istedim , olmadı. İp adresi alınıyor diyor ama vermiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
admin ttnet huawei kullanıcı adı ve şifre nedir lütfen cevaplayın.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
WAN portuna giriş yapmıyor muyduk ya da ben mi yanlış biliyorum? 2 saattir uğraşıyorum WAN portuna giriş yaparak... bu yüzden mi olmuyordu?!

salihuye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam merhaba, komşumun Superonline fiberin huawei hg253 modemine airties 5343 kablosuz modemi köprülemek/ kablosuz bağlamak istiyorum. Videodaki gibi Yaptım.

Bendeki 5343e kablosuz bağlanarak internet ayarlarından dhcp yi kapattım adsl modlarını kapattım, kablosuz ayarlardan kanal ve şifreyi ana modemle aynı yaptım. AP buldan ana modemi ekledim.
Bu videodaki gibi devam ettim.
Sonra ana modeme kablosuz olarak arayüzüne girdim ve kanalı aynı yaptım, kablosuz bridge ayarlarına girdim erişim noktası köprü vardı manuel taramayı seçip benim 5343 modemi ekleyecektim ki modemin bağlantısı koptu. İnternet de gitti. Burada neyi yanlış yapıyorum acaba?

excel_ance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar arkadaşlar. ben çinden huawei hg532e modem getirttim, ancak dil çince geldi el yordamıyla modemi kurdum. 1- bu modem türkçeleştirilebilir mi, 2- modemden IPTV ayarlarını nasıl yapabilirim. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.