HTC'den dalga geçer gibi hatalar. Belki yardımınız dokunur...

Bu konuyu okuyanlar

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Htc one m8 kullanıyorum. Cihazım kendi kendine araç moduna geçiyordu. Bunu düzelttim. Ancak ekran döndürme kapalıyken bile ekran dönüyor. Her aramada otomatik olarak hoparlöre alıyor. Işık sensörü kulağıma dayalıyken bile kendi kendine açılabiliyor. Resmen 3 gündür bu hatalar tüm iletişimimi alt üst etti. Eğer bir çözüm yolu biliyorsanız yardım edin lütfen. Servise gitmesi gerekir mi bilemiyorum giderse zaten cihaz mahvolur...

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Büyük ihtimal yazılımsal hatadır bence güncelleme beklemenizde yarar var.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Baska kimsede duymadım boyle sorunlar acikcasi garantiye göndermen gerekebilir

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
servise gidince niye mahvolur? belki değişim olacak gönder ne oluyor gör.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Çok büyük ihtimal yazılımsal, servise verin yazılım atıp fabrika ayarlarına çevirirler sorun devam ederse ve düzeltemezlerse yenisi ile değişim yaparlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim hart-reset yaparak sorununa çözüm bulabilirsin güç tuşuna 20 saniye basılı tut sonra ses seviyesi yükseltemeye bas gibi uyarı çıkacak onunda yapınca kapanıp açılacak bendede aynı sorun vardı düzelttim inşallah sende düzeltirsin böyle :clover::lol:

trkhsdmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ben htc one m7 kullanıyorum telefonu daha 1 hafta önce garanti den aldım ancak arama yaptığımda bazen ses alamıyorum ve benim sesinde gitmiyor . Telefonu yeni başlattıktan sonra bir süre duzeliyor sonra tekrar aynı hatayı yapıyor ne yapmam lazım?

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yazılımsal olabilecek problemler için servise göndermeyin telefonu, herkesin zamanına ve diğer kaynaklarına yazın.
Factory reset (Hard reset ne derseniz) yaparak deneyin. Yine devam ediyorsa donanımsal olarka problem vardır, böyle komik şeyler marka hatası olmaz :)
insanlar benim ürünüm bir garip dememek için nelere gider oldu.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Htc one m8 kullanıyorum. Cihazım kendi kendine araç moduna geçiyordu. Bunu düzelttim. Ancak ekran döndürme kapalıyken bile ekran dönüyor. Her aramada otomatik olarak hoparlöre alıyor. Işık sensörü kulağıma dayalıyken bile kendi kendine açılabiliyor. Resmen 3 gündür bu hatalar tüm iletişimimi alt üst etti. Eğer bir çözüm yolu biliyorsanız yardım edin lütfen. Servise gitmesi gerekir mi bilemiyorum giderse zaten cihaz mahvolur...
Bende bahsettiğin hatalar hiç olmadı büyük olasılıkla cihazda arıza var yazılımsal da olabilir. Benim ekranın en üst köşesinde de sıkışmış Pixel var yatay olarak ekranın en üst kısmını Full kaplıyor sadece milimetrelik bir fazla led ışığı o kadar, kullanımını etkilemediği için servise falan göndermedim. Ama senin göndermen gerekiyor. 😊

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
53b3e059d3f882f4fdb43b797dc9c6b1.jpg

Sol taraftaki arkadaşın M8, sağ taraftaki ise benimki. Saat batarya gösteren bildirim çubuğu bölümüne iyi bakın ekranın en tepe noktasından gelen fazla led ışığını göreceksiniz. 😊 Bunu servise gösterdiğimde bir sorun olmadığını söylediler bende vermedim. Sizce bir Problem mi?

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
53b3e059d3f882f4fdb43b797dc9c6b1.jpg

Sol taraftaki arkadaşın M8, sağ taraftaki ise benimki. Saat batarya gösteren bildirim çubuğu bölümüne iyi bakın ekranın en tepe noktasından gelen fazla led ışığını göreceksiniz.  Bunu servise gösterdiğimde bir sorun olmadığını söylediler bende vermedim. Sizce bir Problem mi?
Ekranın altındaki film ile alakalı göze batıyor diğer m8 böyle bi hata yok fabrika hatası tamamen sıfır ürün vermek zorundalar Kaymakamlığa git ve tüketici haklarına şikayet et Htc ürünü sıfır ürün ile değişmek zorundalar hakkını savun kardeşim

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Ekranın altındaki film ile alakalı göze batıyor diğer m8 böyle bi hata yok fabrika hatası tamamen sıfır ürün vermek zorundalar Kaymakamlığa git ve tüketici haklarına şikayet et Htc ürünü sıfır ürün ile değişmek zorundalar hakkını savun kardeşim
Şikayet var. Com a iletsem yararı olur mu acaba? Kaymakamlık falan zor geliyor şimdi.

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Şikayet var. Com a iletsem yararı olur mu acaba? Kaymakamlık falan zor geliyor şimdi.
Elinden ne geliyorsa yap kardeşim fabrika çıkışlı hatalı bir ürün verilmiş sıfırı verilsin dile getir anlat yaz onca para verdim de yapılana bak de şans işi mişi değil sorumsuzluk kalite kontrolden geçmeden cihaz kutulanmış oda sana çıkmış ihmalkarlık ortada

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Elinden ne geliyorsa yap kardeşim fabrika çıkışlı hatalı bir ürün verilmiş sıfırı verilsin dile getir anlat yaz onca para verdim de yapılana bak de şans işi mişi değil sorumsuzluk kalite kontrolden geçmeden cihaz kutulanmış oda sana çıkmış ihmalkarlık ortada
Haklısın. HTC den beklemezdik ama şans işte..

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Kullanımına engel olmuyorsa ve ilerlemiyorsa (burası önemli) kurcalama derim.
Türkiye'de ne servis hizmeti ne de tüketici hakları gelişmiş olmadığından bunu daha güvenli buluyorum. Servise gönderirsen ya ekranını ya anakartını değiştirecekler (alalı 14 günü geçtiyse) ve ben Türkiye'de bu tip unibody telefonların açıldıktan sonra tekrar eski haline gelebileceğinden şüphe duyuyorum malesef.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Kullanımına engel olmuyorsa ve ilerlemiyorsa (burası önemli) kurcalama derim.
Türkiye'de ne servis hizmeti ne de tüketici hakları gelişmiş olmadığından bunu daha güvenli buluyorum. Servise gönderirsen ya ekranını ya anakartını değiştirecekler (alalı 14 günü geçtiyse) ve ben Türkiye'de bu tip unibody telefonların açıldıktan sonra tekrar eski haline gelebileceğinden şüphe duyuyorum malesef.
Çok haklısın sana bu konuda katılıyorum fakat yenisini talep etmek gibi bir hakkım varsa bunu da kullanmak isterim. Neticede alalı 2 ay oldu kullanımı etkilemiyor ama göze batıyor. Hele ki benim gibi ayrıntılara dikkat eden biriyseniz daha çok can sıkıcı olabiliyor. Şikayetvar.com a ilettim bakalım nasıl geri dönüş olacak..

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Çok haklısın sana bu konuda katılıyorum fakat yenisini talep etmek gibi bir hakkım varsa bunu da kullanmak isterim. Neticede alalı 2 ay oldu kullanımı etkilemiyor ama göze batıyor. Hele ki benim gibi ayrıntılara dikkat eden biriyseniz daha çok can sıkıcı olabiliyor. Şikayetvar.com a ilettim bakalım nasıl geri dönüş olacak..

Ben ayrıntıcının allahıyım inan çok iyi anlıyorum :) Sadece mantıklı olanı söyledim, benim de mesela malsef Turkcell Platinum'dan gelen bir Turbo3G hakkım var, kapattırmak için uğraşıyorum, Turkcell efendi Platinum'dan çıkmadan Turbo'yu apatamam diyor. M8 ile Turkcell'in turbosu anlaşamıyor mesela zırt pırt data gidiyor, ama yollamıyorum servise deli ettiği halde. Zira telefonun açılması ve sonra toparlayamaması ihtimali daha korkutucu.

2 ay kanuni olarak direkt bir değişim hakkının olmadığı bir süre, ancak bazen ikili ilişkiler ile bu çözülebiliyor. Yabancı forumları bir gezebilirsin, bilinen bir problem mi bu diye. Eğer değilse zaten HTC Türkiye'nin de servisin de haberi yoktur, ekranı ya da kasayı değiştirirler ya da kasada ufak bir açılma da olmuş olabilir. Yakın bir arkadaşımın One Mini (M4) telefonunda da altta benzer diyebileceğim bir durum var. Hatta ona M4'ü veren de benim, benim eski ONeX'in yerine vermişlerdi servisten =)

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Ben ayrıntıcının allahıyım inan çok iyi anlıyorum :) Sadece mantıklı olanı söyledim, benim de mesela malsef Turkcell Platinum'dan gelen bir Turbo3G hakkım var, kapattırmak için uğraşıyorum, Turkcell efendi Platinum'dan çıkmadan Turbo'yu apatamam diyor. M8 ile Turkcell'in turbosu anlaşamıyor mesela zırt pırt data gidiyor, ama yollamıyorum servise deli ettiği halde. Zira telefonun açılması ve sonra toparlayamaması ihtimali daha korkutucu.

2 ay kanuni olarak direkt bir değişim hakkının olmadığı bir süre, ancak bazen ikili ilişkiler ile bu çözülebiliyor. Yabancı forumları bir gezebilirsin, bilinen bir problem mi bu diye. Eğer değilse zaten HTC Türkiye'nin de servisin de haberi yoktur, ekranı ya da kasayı değiştirirler ya da kasada ufak bir açılma da olmuş olabilir. Yakın bir arkadaşımın One Mini (M4) telefonunda da altta benzer diyebileceğim bir durum var. Hatta ona M4'ü veren de benim, benim eski ONeX'in yerine vermişlerdi servisten =)
Benim için kusursuz olmalı bundan dolayı çok rahatsız ediyor. Benzer Problem yaygın değil maalesef araştırdım. Ayrıca senin ki daha ciddi gibi duruyor sen bir servis ile görüş derim.
Youtube da M8 tamir videosu izledim adam bizzat kendi açıp ekran değişimini yapıyor ekran değiştirmek için tüm parçaları sokuyor tekrar birleştirdiğinde ise izler kaldığını görmüştüm.. Tamiri gerçekten çok zor cihaz Htc.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
[video=youtube;_j_kfs3Rluc]http://www.youtube.com/watch?v=_j_kfs3Rluc[/video]
onu açmak ölüm gt-s5360 daha kolay...

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Benim için kusursuz olmalı bundan dolayı çok rahatsız ediyor. Benzer Problem yaygın değil maalesef araştırdım. Ayrıca senin ki daha ciddi gibi duruyor sen bir servis ile görüş derim.
Youtube da M8 tamir videosu izledim adam bizzat kendi açıp ekran değişimini yapıyor ekran değiştirmek için tüm parçaları sokuyor tekrar birleştirdiğinde ise izler kaldığını görmüştüm.. Tamiri gerçekten çok zor cihaz Htc.

Benim gibi ayda 6-7 GB data kullanan biri için kritik, ama telefonda problemi bilmiyorlarsa servis de bilmiyordur, o yüzden yollamıyorum.
Rootlarsam bir çözüm var gibi, HTC elevate olsun xda olsun bayağı didik didik ediyorum.

Unibody her ürünün tamiri zor olur, doğası bu.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Benim gibi ayda 6-7 GB data kullanan biri için kritik, ama telefonda problemi bilmiyorlarsa servis de bilmiyordur, o yüzden yollamıyorum.
Rootlarsam bir çözüm var gibi, HTC elevate olsun xda olsun bayağı didik didik ediyorum.

Unibody her ürünün tamiri zor olur, doğası bu.
Bazen satıp sıfırını almak aklıma gelmiyor değil..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardesim benimde ayni sorun oldu servise gonderdim parca degisimi yaptilar birda oldu ne oldu sonra duzeldi acaip gicik durum

CaptainPirate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o kadar telefon varken şansızlardansın donanımsal da olabilir yazılımsal da :) demek ki hatasız makine de olmuyormuş

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
bu sorunları ilk defa senden duydum konuyu açalı baya olmuş hala düzelmediyse bence tüketici haklarına başvur....

77fb26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynisi basima geldi ne yapabilirim lutfen acil yardim

Mustafa kunt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Servis veya garantilik bi durum yok. Şarj soketinizi temizleyin düzelir . Ben de düzeldi m9 iğne veya ince uçlu bıçakla oluyor.

Mehmet Ali Ozbay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şarj giriş yerini iğne Vs gibi bir cisim ile temizle bende de aynı sorun vardı duzeldi