HTC Windows Phone 8X Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bugün biraz kurcaladım ve oldukça hoşuma gittiğini söyleyebilirim.

Yıllar sonra yeniden Windows Mobile'a dönüşüm olabilir bu telefonla.

Resmi konu gibi konusu olsun dedim, soruları fikirleri burada yazışır meraklıları =)

htc-8x.jpg

Cihaz Özellikleri

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Evet arkadaşlar şuan'da Htc 8x almış bulunuyorum. Mavi renk şuan cihaz şarjda şuan'a kadar test ettiğim bazı özelliler ses, genel hız, ufak teek ayarlar. Bunlarla ilgili söyleyeceklerim ise telefon çok hızlı ve akıcı, telefonun malzemeleri çok kaliteli duruyor (malzeme kalitesinden anlamam) ama elinize aldığınızda inanılmaz güzel. Ses olayıda açıkca söyleyebilirim kullanmış olduğum tüm diğer telefonların çok üstünde. HTX 8x ve Windows Phone hakkında tüm sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. Yarın resim vb şeyler eklemeye çalışırım

karaloglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş bekliyorum alıcam ama kullanıcı yorumlarına bir bakayım diyorum özellikle şarj olayı önemli telefonu yorduğun zaman şarjı nekadar gidiyor bir bakarmısın

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
bunu yarın test edeceğim tam şarj olsun ama gerçek sonuç ilk 1 haftadan sonra çıkacaktır.

karaloglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon cok guzelde biraz kullanilsin sonuclarina bakalim

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
lumia 920 varken bu cihaz solda sıfır kalıyor ayrıca tasarımdan dolayı lumianın çakması olduğu için nokia htc ye dava açtı
yanlış anlaşılmasın cihaz iyi ama benim görüşümde bu...

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Lumia 920 gerçekten daha iyi ama biraz ağır olmuş. :D

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
iki cihazında kendine göre +ve - si mevcut solda sıfır sadece android yüklü cihazlarla olur bu iki cihaz arasında o kadarda fark yok zaten d onanım aynı yazılımda aynı ama içerik farklı

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
lumia 920 varken bu cihaz solda sıfır kalıyor ayrıca tasarımdan dolayı lumianın çakması olduğu için nokia htc ye dava açtı

Hayır Nokia dava açmadı. Ayrıca bu cihazın tasarımı çalıntı falan değil. Cihazın kasasında kullanılan plastik türünün üretimi bu şekilde yapılıyor. Tüm kasa tek parça olarak üretiliyor ve donanım içerisine yerleştiriliyor. HTC One X'te de aynı tasarım çizgilerini görebilirsiniz.

karaloglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biz Turkler yeniligi sevmiyr. Alti yil once herkes symbian kullanirken degisiklik olsun diye windows mobile aldim pda yani htc ile de tanisikligim o donem p3300 artemis ile olmustu. Ben symbiandan sonra okyanus gibi gelmisti wm ve uzun yillar kullandim suan ios kullaniyorum ve sanirim degisiklik zamani geldi htc 8x cok guzel bir alet wp da kesfedilmemis bir dunya gibi. Ben orda olmaliyim gibi:)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Solda sıfır kaldığına katılmıyorum ama, HTC gibi her daim özgün tasarımlar yapmış bir firma nasıl böyle bir çakmalık yaptı aklım almıyor. WP8'in duruşundan ötürü zaten benzeyecek biraz ama, kasada resmen çekinmemişler ellerinin gittiği yönden, çok ilginç.

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
tasarım olarak 8x daha güzel ve ince. 8x kullanıyorum 920 i de inceledim. OS ve arayüz harika bence.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Hayır Nokia dava açmadı. Ayrıca bu cihazın tasarımı çalıntı falan değil. Cihazın kasasında kullanılan plastik türünün üretimi bu şekilde yapılıyor. Tüm kasa tek parça olarak üretiliyor ve donanım içerisine yerleştiriliyor. HTC One X'te de aynı tasarım çizgilerini görebilirsiniz.
evette bunun haberi bile var sitede
bak
http://shiftdelete.net/nokia-htcyi-dava-ediyor-40130.html
bence çok ta haklı...

Solda sıfır kaldığına katılmıyorum ama, HTC gibi her daim özgün tasarımlar yapmış bir firma nasıl böyle bir çakmalık yaptı aklım almıyor. WP8'in duruşundan ötürü zaten benzeyecek biraz ama, kasada resmen çekinmemişler ellerinin gittiği yönden, çok ilginç.
öz eleştiri yapman çok hoşuma gitti helede bazı arkadaşlar bu konuda htc yi savunurken:)
ya 920 daha iyi ama bu cihazda kötü değil açıkçası

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
evette bunun haberi bile var sitede
bak
http://shiftdelete.net/nokia-htcyi-dava-ediyor-40130.html
bence çok ta haklı...

öz eleştiri yapman çok hoşuma gitti helede bazı arkadaşlar bu konuda htc yi savunurken:)

SDN'in magazinsel haber tarzı. Evet dedikodusu çıktı ama bilgi Nokia'dan gelmemişti. Tabi burada anında yapıldı haber. Tarih 24-26 Eylül civarıydı. Haber de burada 25 Eylül'de yapılmış.

Yabancı sitelere bakarsak:

24 Eylül: http://seekingalpha.com/article/889351-nokia-may-sue-htc-over-the-company-s-windows-8-phone

HTC'nin dava "edilebileceği" haberi geliyor. Dikkat edin edildi değil edilebileceği. SDN'de ise edildi yazıyor.

13 Ekim: http://www.t3.com/news/nokia-to-sue-htc-over-its-windows-8-8x-smartphone

HTC konu ile ilgili açıklama yapıyor ve Nokia'dan herhangi bir yasal şikayet almadıklarını söylüyor.

Sonuç olarak ortada dava falan yok.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
SDN'in magazinsel haber tarzı. Evet dedikodusu çıktı ama bilgi Nokia'dan gelmemişti. Tabi burada anında yapıldı haber. Tarih 24-26 Eylül civarıydı. Haber de burada 25 Eylül'de yapılmış.

Yabancı sitelere bakarsak:

24 Eylül: http://seekingalpha.com/article/889351-nokia-may-sue-htc-over-the-company-s-windows-8-phone

HTC'nin dava "edilebileceği" haberi geliyor. Dikkat edin edildi değil edilebileceği. SDN'de ise edildi yazıyor.

13 Ekim: http://www.t3.com/news/nokia-to-sue-htc-over-its-windows-8-8x-smartphone

HTC konu ile ilgili açıklama yapıyor ve Nokia'dan herhangi bir yasal şikayet almadıklarını söylüyor.

Sonuç olarak ortada dava falan yok.
orda edebileceği yazılmış yani ya dava var olmasa bile ihtimali var yok diye bir sonuca ulaşamayız:)

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
orda edebileceği yazılmış yani ya dava var olmasa bile ihtimali var yok diye bir sonuca ulaşamayız:)

Oradan nasıl öyle bir anlam çıkarıyorsunuz? Nokia hiçbir zaman HTC'ye dava açıyoruz demedi. Bir iki haber sitesi her zaman olduğu gibi dedikodu çıkardı. Herkes de üstüne atladı dedikodunun. İkinci verdiğim linki boşuna vermedim. HTC onca dava haberinden sonra Nokia'dan herhangi bir şikayet ya da yasal yaptırım almadık şeklinde açıklama yaptı. Ortada dava falan yok. İleride belki olur ancak şu anda açılmış herhangi bir dava yok iki firma arasında.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Ufak bir düzeltme, Nokia dava açmadı. Açmayı düşündüğü haberleri sızdı sadece. :)

teşekkürler, ama ne özeleştirisi. ben HTC tasarımcısı değilim ki =) Türkiyede çok yaşadığımız bir problem bu. Adam HTC kullanıyor diye HTC taraftarı oluveriyor. :)
HTC son derece özgündür tasarım konusunda, ama bu da önümüzde duruyor işte gerçek.
One X'ten bahsedilmiş. ne alaka diyesim geliyor. Tasarım çetrefilli konudur, izler, benzer taramalar görebilirsiniz. Ancak son ürünün birebir benzemesi başka konudur.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Oradan nasıl öyle bir anlam çıkarıyorsunuz? Nokia hiçbir zaman HTC'ye dava açıyoruz demedi. Bir iki haber sitesi her zaman olduğu gibi dedikodu çıkardı. Herkes de üstüne atladı dedikodunun. İkinci verdiğim linki boşuna vermedim. HTC onca dava haberinden sonra Nokia'dan herhangi bir şikayet ya da yasal yaptırım almadık şeklinde açıklama yaptı. Ortada dava falan yok. İleride belki olur ancak şu anda açılmış herhangi bir dava yok iki firma arasında.
açtı veya açmadı sonuçta tasarım özgün değil bunu kimse inkar edemez

Ufak bir düzeltme, Nokia dava açmadı. Açmayı düşündüğü haberleri sızdı sadece. :)

teşekkürler, ama ne özeleştirisi. ben HTC tasarımcısı değilim ki =) Türkiyede çok yaşadığımız bir problem bu. Adam HTC kullanıyor diye HTC taraftarı oluveriyor. :)
HTC son derece özgündür tasarım konusunda, ama bu da önümüzde duruyor işte gerçek.
One X'ten bahsedilmiş. ne alaka diyesim geliyor. Tasarım çetrefilli konudur, izler, benzer taramalar görebilirsiniz. Ancak son ürünün birebir benzemesi başka konudur.
güzel tespitler:)

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bugün bende aldım biraz değişiklik olsun diye umarım pişman olmam... dahili mobil amfisi mükemmel bir ses kalitesi sağlıyor aklımdan olacaktım ilk dinlediğimde bu kadar iyi olacağına hiç ama hiç ihtimal vermedim...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mavi renk bende aldım 10 gün oldu kasa köşe kenar kısımları ve arkasında siyahlaşmalar renk atması sizinkinde oluştu mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence htc 8x daha iyi optimize edilmiştir ama 920 de hafıza 32 gb o iyi bir yanı güncellemelerle ikiside aynı seviyeye gelir yani ikiside güzel türkiyede nokia her zaman sevilmiştir ve bu yüzden türkiyede nokia lumia 920 çok tutulur ve bence wp8 çok güzel bir işletim sistemi olucak gibi gözüküyor bu iki telefon wp8 i şimdilik sırtlar ama yenileri gelmeli (renkli kutucuklar çok fena imkanım olsa wp8 i denemek isterdim)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
California mavi alıp kasa da benim gibi siyahlaşma sıkıntısı çıkan arkadaş var mı? iade ettim değişim cihazı bekliyorum.

Bendis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
California mavi alıp kasa da benim gibi siyahlaşma sıkıntısı çıkan arkadaş var mı? iade ettim değişim cihazı bekliyorum.

Bu telefonu almayı düşünüyorum. Bu sorunu yaşayan var mı arkadaşlar. Böyle bir şey herkeste oldu mu ? Lumia 920 alırım eğer böyle bir problem varsa..

ethemgok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben çıktığı ilk günden beri kullanıyorum, çok memnunum. Lumia 920 de çok şık ve donanım olarak iyi bir telefon ancak ağır olduğu için tercih etmedim. WP8 den tek beklentimiz uygulama sayısının arttırılması :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
HTC 8s kullanıyorum köşelerde benimde siyahlaşmalar var. ve birde bir sorum olacak.30 günlük trial mode music pass kullanma hakkımız var ücretsiz ama ben kayıt olamadım aranızda olabilen varsa lütfen bana yardımcı olun