HTC One M9 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

by_wolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bi sorunum var htc m9 kameraya giriyorum veya herhangi bi uygulamaya geri tuşu çalışmıyor ama normalde su gibi çalışıyor

X

'Xe

SDN Okuru
Herkese selamlar. Yaklaşık 1-1.5 ay önce vatan bilgisayardan Htc One M9(2200tl) aldım. Yaklaşık 2-3 ay araştırdım sonunda tam anlamıyla kullanma fırsatım oldu. Telefonun teknik özelliklerine girmeye gerek yok az çok biliyorsunuz zaten. Araştırdığım ve okuduğum kadarıyla telefonun ısınması baya konu olmuş. Eskiden nasıldı bilemem fakat ben aldığımdan beri abartıldığı kadar bir ısınmayla karşılaşmadım. Yüksek grafikli oyunlarda elbette ısınma oluyor yalnız bu ısınma rahatsız edecek seviyede değil. Oyun dışında internette, sosyal medyada(twitter facebook whatsapp you tube vb.) Isınma olmuyor gayet stabil çalışıyor. Ayrıca oyun performansı çok iyi takıldığı bir oyuna rastlamadım (Real Racing 3-six guns-brothers in arms 3-darkness reborn-gta san andreas-godfire-vb)bu kalitede oyunlar oynadım. Performans konusunda cihaz size sıkıntı çıkarmaz. Tabi bu performansa batarya ne kadar gider o da bir soru. Oyun bağımlısı değilseniz batarya günü rahat çıkarır(2840mAh). Ses performansı ve kalitesi çok iyi. Dolby Auido özellikli Htc BoomSound gerçekten iyi çalışıyor özellikle sinema moduna ayarlayıp film izlediğinizde kaliteyi hissedebiliyorsunuz. Kulaklıklarda da bu özellik gayet iyi çalışıyor. Telefon çok kullanışlı tek el ile rahatlıkla kullanılıyor. FHD (1080x1920) ekranda yeterli bence LG G3'den buna geçtim büyük bir fark göremedim. Ön(selfie) kamerası gayet başarılı. Arka kamera sabah öğle akşam ışıklı ortamlarda gayet güzel çekimler yapıyor. Elbette bir S6 G4 kamerası değil bunu tartışmaya gerek yok. Çok iyi bir kamera istiyosanızda tavsiyem G4 olur. M9 la ilgili şimdilik bir sıkıntım sorunum yok kullanırken zevk alıyorum. Olursada paylaşırım alacak arkadaşlara yardımcı olmak adına. Herkese iyi forumlar..

MutiIX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba değerli arkadaşlar,

Bu forumda yeniyim. Direk konuya gireyim.

Yeni telefon almak istiyorum

Bütçem : 1700-2000 TL

Telefondan beklediklerim.

1 - Fiyatına yakışır kamera,video ve görüntüleme performansı.

2 - Yüksek kalite ve akıcı ses kalitesi

3 - Aktif güncelleme desteği ve stabillik

4 - Kalite ve kullanıcıya premium hissi vermesi.

Aklımda One M9 ve Z5 var ek tabi diğer tavsiyeleri de alabilirim

Ama M9 ;

- Isınma sorunu

- Kamera sıkıntısı

Z5 ;

- Düşük ses kalitesi korkutuyor.

Lütfen yardımcı olun,

Tecrübelerinize ihtiyacım var

Saygılarla.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Merhaba değerli arkadaşlar,

Bu forumda yeniyim. Direk konuya gireyim.

Yeni telefon almak istiyorum

Bütçem : 1700-2000 TL

Telefondan beklediklerim.

1 - Fiyatına yakışır kamera,video ve görüntüleme performansı.

2 - Yüksek kalite ve akıcı ses kalitesi

3 - Aktif güncelleme desteği ve stabillik

4 - Kalite ve kullanıcıya premium hissi vermesi.

Aklımda One M9 ve Z5 var ek tabi diğer tavsiyeleri de alabilirim

Ama M9 ;

- Isınma sorunu

- Kamera sıkıntısı

Z5 ;

- Düşük ses kalitesi korkutuyor.

Lütfen yardımcı olun,

Tecrübelerinize ihtiyacım var

Saygılarla.

Her şeye tamam da, Z5 de düşük ses kalitesi olduğunu nereden çıkardın ?

MutiIX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her şeye tamam da, Z5 de düşük ses kalitesi olduğunu nereden çıkardın ?

HTC ile kıyasladığım zaman buna ek olarak kullanıcılar alarm sesinin bile duyulmadığı konusunda çok şikayette bulundu.

Sanırım su geçirmezliği düşünülürken "ses" de fedakarlık yapılmış

Ek olarak konu ile ilgili yorumlarınızı alabilir miyim ?

samed2106

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z5 yada m9 bence farketmez eger cok guncelleme istiyosan surekli gelsin falan sony al yok ben telefonumun stabilitesi hic bozulmasin cok sik dursun diyosan m9 al sony de de stabil ama perfotmans dususu htcden daha erken oluyo htc uzun sureli android kullanicilarinin tercih etmesi gereken bi telefon

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
İlginç. İkisi de güzel cihaz hangisini daha çok beğeniyorsan onu al. Hiçbir şekilde pişman olmazsın.

MutiIX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlginç. İkisi de güzel cihaz hangisini daha çok beğeniyorsan onu al. Hiçbir şekilde pişman olmazsın.

Tasarım,şekil ve özellikle ses HTC dedittiriyor açıkçası.

Ama güncelleme desteğini erken kesermi bilmiyorum 1850 liraya buldum güvenilir almayı düşünüyorum.

Z5 gelince ise sesi diğer modellerde de kısıkmış vakumlama özelliğinden.

M9 fiyatına değer mi sizce kamera performansı ve ısınma sorunu korkutuyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Z5 yada m9 bence farketmez eger cok guncelleme istiyosan surekli gelsin falan sony al yok ben telefonumun stabilitesi hic bozulmasin cok sik dursun diyosan m9 al sony de de stabil ama perfotmans dususu htcden daha erken oluyo htc uzun sureli android kullanicilarinin tercih etmesi gereken bi telefon

HTC uzun vaade de daha mantıklı diyorsunuz yani.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Tasarım,şekil ve özellikle ses HTC dedittiriyor açıkçası.

Ama güncelleme desteğini erken kesermi bilmiyorum 1850 liraya buldum güvenilir almayı düşünüyorum.

Z5 gelince ise sesi diğer modellerde de kısıkmış vakumlama özelliğinden.

M9 fiyatına değer mi sizce kamera performansı ve ısınma sorunu korkutuyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

HTC uzun vaade de daha mantıklı diyorsunuz yani.

Ben yerinde olsaydım eğer Z5 alırdım. M9 da S810 un eski üretim mimari versiyonu kullanılıyor. Isınma olabilir. Ancak Z5 de revize edilmiş ve küçültülmüş nanometre tasarımlı S810 var. Bu yüzden daha uzun ömürlü olabilir. Hoparlör olarak HTC önde, kulaklık müzik kalitesi olarak ikisi de şaheser. Z5 suya dayanıklı zaten o konuda artısı var ayrıca parmak izi de cabası. Kamera olarak HTC güncellemeler ile biraz iyileştirdi ancak hala bir Z5 değil tabii ki. Güncelleme desteği olarak da ikisi de uzun vadeli zaten bilen bilir Ama HTC nin arayüz stabilitesi de bir yana dünya bir yana yani...

MutiIX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yerinde olsaydım eğer Z5 alırdım. M9 da S810 un eski üretim mimari versiyonu kullanılıyor. Isınma olabilir. Ancak Z5 de revize edilmiş ve küçültülmüş nanometre tasarımlı S810 var. Bu yüzden daha uzun ömürlü olabilir. Hoparlör olarak HTC önde, kulaklık müzik kalitesi olarak ikisi de şaheser. Z5 suya dayanıklı zaten o konuda artısı var ayrıca parmak izi de cabası. Kamera olarak HTC güncellemeler ile biraz iyileştirdi ancak hala bir Z5 değil tabii ki. Güncelleme desteği olarak da ikisi de uzun vadeli zaten bilen bilir Ama HTC nin arayüz stabilitesi de bir yana dünya bir yana yani...

Çok kararsızım ve bu durumdan nefret ediyorum.
Öyle çok fazla fark yok diyorlar kamerada 1 tık gerisinde en fazla.

Ama seste açık ara önde
Stabilite de öyle

Bir de ikinci el piyasası

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Çok kararsızım ve bu durumdan nefret ediyorum.
Öyle çok fazla fark yok diyorlar kamerada 1 tık gerisinde en fazla.

Ama seste açık ara önde
Stabilite de öyle

Bir de ikinci el piyasası

Özetle şöyle söyleyeyim o Zaman.
Hangisini alırsan al pişman olmazsın

atinali28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhabalar yaklaşık 1 hafta önce ilk defa HTC marka bir Telefon aldım. Eski Nokia lardan sonra hep Samsung model telefonlar kullandım. Uzun araştırmalar sonucunda tasarım,dayanıklılık ve bütçem doğrultusunda one m9 aldım. Eğer bütçem biraz daha olsaydı yine bir Samsung modeli olan s6 edge almak istiyordum. Yaklaşık 1 haftadır m9 a alışmaya çalışıyorum. Şu ana dek m9 un sevmediğim tarafları şarj ve kamera sorunu bunun haricinde Telefon tam manasıyla müthiş. Kullanmış olduğum Samsung telefonlara her türlü gideri var. Kamera konusunda gerçek manada yetersiz özellikli lg g4 ile karşılaştırıldığımda. Şarj konusuna gelirsek Sabah 07.30 da şarjdan çıkarıyorum Saat 09.30 gibi baktığımda telefon ile hiçbirşey yapmadığım halde %89 lara iniyor. Gün içinde birkaç kez maillere ve e ticaret sitelerine bakıyorum, Bunun dışında herhangi bir işlem de yapmıyorum (oyun vb.) Buna rağmen Akşam 17.00 gibi şarja baktığımda %55-45 arası şarj kalıyor. Eve geldikten sonra taş çatlasın 1 saat kadar e ticaret siteleri, Facebook, WhatsApp gibi uygulamalara bakıyorum ve saat 21.00, 22.00 ve taş çatlasın 22.30 gibi şarj bitiyor. Telefonumda Batteryguru uygulaması yüklü, batarya sürekli güç tasarrufu modunda, bildirim sesleri kapalı buna rağmen sonuç ne yazık ki bu. Telefon şarj süresini daha fazla nasıl arttırabilirim bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar merhabalar yaklaşık 1 hafta önce ilk defa HTC marka bir Telefon aldım. Eski Nokia lardan sonra hep Samsung model telefonlar kullandım. Uzun araştırmalar sonucunda tasarım,dayanıklılık ve bütçem doğrultusunda one m9 aldım. Eğer bütçem biraz daha olsaydı yine bir Samsung modeli olan s6 edge almak istiyordum. Yaklaşık 1 haftadır m9 a alışmaya çalışıyorum. Şu ana dek m9 un sevmediğim tarafları şarj ve kamera sorunu bunun haricinde Telefon tam manasıyla müthiş. Kullanmış olduğum Samsung telefonlara her türlü gideri var. Kamera konusunda gerçek manada yetersiz özellikli lg g4 ile karşılaştırıldığımda. Şarj konusuna gelirsek Sabah 07.30 da şarjdan çıkarıyorum Saat 09.30 gibi baktığımda telefon ile hiçbirşey yapmadığım halde %89 lara iniyor. Gün içinde birkaç kez maillere ve e ticaret sitelerine bakıyorum, Bunun dışında herhangi bir işlem de yapmıyorum (oyun vb.) Buna rağmen Akşam 17.00 gibi şarja baktığımda %55-45 arası şarj kalıyor. Eve geldikten sonra taş çatlasın 1 saat kadar e ticaret siteleri, Facebook, WhatsApp gibi uygulamalara bakıyorum ve saat 21.00, 22.00 ve taş çatlasın 22.30 gibi şarj bitiyor. Telefonumda Batteryguru uygulaması yüklü, batarya sürekli güç tasarrufu modunda, bildirim sesleri kapalı buna rağmen sonuç ne yazık ki bu. Telefon şarj süresini daha fazla nasıl arttırabilirim bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam öncelikle hayırlı olsun. Bahsettiğin şarj süreleri gayet normal değerler anormal bir durum yok o bünyede bir telefonun o işlemci ile o kadar bataryası gidiyor ancak maalesef. Daha fazla uzatmak istersen birkaç saati zorlarsın ama biraz daha bilinçli kullanman gerekir örneğin güç tüketen uygulamaları pil bölümünden bul uygulama aktivitelerini kısıtla veya kıllanmıyorsan ya da çok lazım değilse fazla batarya yiyen uygulamayı kaldır. Konum servislerini sadece lazım olduğu Zaman'larda aç mümkün olduğunca WiFi kullamaya çalış mobil veriyi kapatarak parlaklık kontrolünü otomatikten çıkar görebileceğin minimal düzeylere getir Bluetooth zaten kapalı durması gerektiğini biliyorsundur. Onun dışında arka planda açık kalan uygulamaları habire kapatma sık kullandığın uygulamalar bırak arka planda açık kalsın böylelikle tekrar açtığında işlemci yeniden devreye girmez bu pek çok uygulama için uygulandığında uzun vadede hatırı sayılır bir pil ömrü kazandırıyor. Onun dışında arka planı beyaz olmayan veya parlak açık renk tonları içermeyen koyu duvar kağıtları kullanabilirsin herkes bilmez ama bu da ekranla alakalı olarak pile olumlu yansır. Şimdilik aklıma gelenler bunlar cihaz çok güzel sadece S810 un kötü dedikodularından dolayı biraz dışlanmış. HTC güncellemeler ile o ilk jenerasyon S810 u en iyi düzeye getiren tek firmadır. Yazılım arayüz konusunda üstüne yoktur.

O

Onur S.

SDN Okuru
Htc one m9 u 2 gün önce aldim kullaniş olarak memnunum fakat 6.0 geldiği yönünde haberler var ben aldim 2 güncelleme yaptim 5.1 e geldi telefon ve artik güncelleme olmadiğini söylüyor.bu cihaz 6,0 a şuan güncelleniyor mu yapiliyorsa nasil biri bana yardimci olabilir mi ? Eğer daha türkiye'ye gelmediyse de birisi desin ki türkiyede şuan yok rahatliyim 2 gündür bunla uğraşiyorum.

kartalpaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Htc one m9 u 2 gün önce aldim kullaniş olarak memnunum fakat 6.0 geldiği yönünde haberler var ben aldim 2 güncelleme yaptim 5.1 e geldi telefon ve artik güncelleme olmadiğini söylüyor.bu cihaz 6,0 a şuan güncelleniyor mu yapiliyorsa nasil biri bana yardimci olabilir mi ? Eğer daha türkiye'ye gelmediyse de birisi desin ki türkiyede şuan yok rahatliyim 2 gündür bunla uğraşiyorum.

Yok henüz Türkiye'ye gelmedi M9 için.

S

SDN Okuru Erhan

SDN Okuru
Güncelleme nihayet geldi. Wireless sıkıntılı. Kesilmeler yaşanabiliyor.

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
M9 marshmallow güncellemesi dağıtımına başlandı az önce indirdim.

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
M9 marshmallow güncellemesi dağıtımına başlandı az önce indirdim.
9a58a19d32fb000d02b64fc990b0244b.jpg

H

haydar erel

SDN Okuru
Htc one m9 kullanıcıları soru, sorun, görüş ve önerilerini buradan dile getiriyor.

a302ae55de776bfd0545e0fb67895f4b.jpg

Teknik Özellikleri :

Boyutlar : 144.6 x 69.7 x 9.6 mm 157 gr

İşlemci : Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810 8 Çekirdekli işlemci

Ekran : 5.0 inç Super LCD3
1080 x 1920 pixel Corning Gorilla Glass 4 Koruma

Ram : 3 Gb Ddr4

Depolama : 32 Gb (micro sd ile arttırılabilir)

Arka Kamera : 20.7 MP, dual-LED (dual tone) flaş

Ön Kamera : 4 MP, 1080p@30fps, HDR

Batarya : Li-Po 2840 mAh battery

Kablosuz :Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot Bluetooth v4.1, NFC

Hasan Altıntaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar m9 almayı planlıyorum birkaç sorum olucak
1.One M8'de kamera çiziliyormuş bundada öyle bir sorun varmı?
2.mortal kombat X oynarken Kasma yada oyundan atma varmı?
3.batarya performansı 2-3saat oyun oynama ve 1-2 tane 45 dakika HD dizi izlemeye dayanırmı?

hattoriy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
M9 kullanan arkadaşlar bu telefonun kamera performansından hiç rahatsızlık duymadınız mı ne bileyim yani sizin için kamera belki çok önemli değil ama neticesinde amiral gemisi alıyorsunuz ve rakiplerinin çok gerisinde,oda yetmezmiş gibi parmak izi okuyucusuda yok bu rezilliğin üstünü örtmek için 3 ay sonra piyasada m9+ boy gösterdi.Hiç içiniz sızladı mı

soul4p

Asistan
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar resimdeki ss de bildirim panelinde alarm simgesinin solundaki simge hangi uygulamanın ikonudur neyi ifade ediyor. aradım taradım bulamadım..

ramazanyikici

Asistan
Reaksiyon puanı
16
M9 kullanan arkadaşlar bu telefonun kamera performansından hiç rahatsızlık duymadınız mı ne bileyim yani sizin için kamera belki çok önemli değil ama neticesinde amiral gemisi alıyorsunuz ve rakiplerinin çok gerisinde,oda yetmezmiş gibi parmak izi okuyucusuda yok bu rezilliğin üstünü örtmek için 3 ay sonra piyasada m9+ boy gösterdi.Hiç içiniz sızladı mı

Yok tasarımı yetiyor her şeye cevap olarak. Milletin elinde Samsung görünce tekrar telefonu öpüp bir gülümseme geliyor.

12burak34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sizin htc m9 'da yazılım numarası kaç ?

Benim telefonumda ANDROİD 6.0 ve yazılım numarasında 3.35.401.12 yazıyor. Acaba en son güncelleme gelmiyor mu ?

Kontrol ettiğimde yazılım güncellemesi yok diyor

Hardnick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar biriniz kutu uzerinde eger telefonun sar degeri varsa bakip soyleye bilirmi?

MonkeyD.Luffy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yeni android güncellemesi geldi mi bilgisi olan var mı
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaslar biriniz kutu uzerinde eger telefonun sar degeri varsa bakip soyleye bilirmi?

HTC One M9, baş bölgesinde 0.56 W/kg emilime sahipken gövde bölgesinde ise 0.35 W/kg’lik bir emilim gösteriyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşlar m9 almayı planlıyorum birkaç sorum olucak
1.One M8'de kamera çiziliyormuş bundada öyle bir sorun varmı?
2.mortal kombat X oynarken Kasma yada oyundan atma varmı?
3.batarya performansı 2-3saat oyun oynama ve 1-2 tane 45 dakika HD dizi izlemeye dayanırmı?

Gözün kapalı al derim

turkali4183

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün Asus RP_N12 repetear alıp kurdum evde diğer bütün cihazlar bağlandı fakat benim. M9 görüyor bağlan deyip şifreyi yazdığımda sürekli wifi ya kendiliğinden kapatıp acıyor bağlanamıyorum.. Asus u wifiden unut dediğimde düzeliyor ve normal modem e baglanabiliyorum ama telefonum Asus baglanmiyor yardım lütfen