HTC One M8 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet onu farkettim zoom yaparken sıkıntı çıkıyor ama zoom yapmadan çektiğimiz fotoğraflar harika çıkıyor. HTC kullanıcıların önerilerini dinlerse yeni modellerinde bu sorunu çözer diye düşünüyorum.
digital zoom demek bozulma demek...
fotograf çekeceksen zoom yapmazsın...

khankalist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonu alalı 2 gün oldu, antutu da en iyi performans olarak görünüyor. 2,5 ghz işlemcisi var 2,3 biliyordum.

performans bi harika... fiyat 1970tl :biggrin:
api

api

hasan231

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar telefon ile görüşürken birden ekran bozuldu rastgale rengarenk çizgiler oluştu dokunmatik algılıo sistem çalişio ancak ekranda saçma sapan çizgiler var ve hiçbişey gözükmüo sanırsam ekran kartı yandı teknik servise verdim tamir ediyorlar bakarım hele inşallah bidaha sorun çıkarmaz sanırsam sorun, farklı bir şarj aleti almıştım CE damgalı fln geçen gün uyarı vermişti orjinal şarj aletini kullanın diye ondanmı oldu acep :/ bakak hele para istemidiler bende birden oldu fln dedim hiçbişey anlatmadım garanti bi işe yariyormuymuş öğrenek

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Whatsapp'tan arkadaşlarımın yolladığı bütün fotoğraflar kaydediliyor kendiliğinden. Bunu nasıl engelleyebilirim?

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Otomatik her cihazda kaydeder bisey yapamazsin

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Whatsapp'tan arkadaşlarımın yolladığı bütün fotoğraflar kaydediliyor kendiliğinden. Bunu nasıl engelleyebilirim?
es dosya yöneticisi gibi bir dosya yöneticisiyle whatsupp/media/whatsupp images/ klasörünün içine .nomedia adlı bir dosya oluşturup kaydedin gelen resimler galeride görünmez sizi rahatsız etmez.

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
es dosya yöneticisi gibi bir dosya yöneticisiyle whatsupp/media/whatsupp images/ klasörünün içine .nomedia adlı bir dosya oluşturup kaydedin gelen resimler galeride görünmez sizi rahatsız etmez.

.nomedia olmuyor noktasız yazarsam oluyor ama.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
.nomedia olmuyor noktasız yazarsam oluyor ama.
es dosya yönetici ile mi olmuyor olması şazım kesinlikle altta artı işareti çıkıyor ona tıklayınca dosya klasör diyor ordan dosyayı seçince isim yazma yeri geliyor oraya yazıyorsunuz.

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
es dosya yönetici ile mi olmuyor olması şazım kesinlikle altta artı işareti çıkıyor ona tıklayınca dosya klasör diyor ordan dosyayı seçince isim yazma yeri geliyor oraya yazıyorsunuz.

Bilmiyorum normal menüde dosya yöneticisi var oradan baktım ben.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba,

telefonu alalı daha 15 gün oldu ancak dün bir arkadaşım sağolsun yerde duran telefonuma arka tarafından bastı biz birşey olmadığını düşünmüştük ancak telefonumu elime alınca ekranda deli gibi çatlaklar olduğunu fark ettik.

telefon hakkında değinmek gerekirse dehşet birşey işlemci hızı falan beni çok mutlu etti telefonun kamerası ve özellikle altını çizmek isterim ses sistemi çok iyi ancak bana satan insan çizilmez kırılmaz ekran diyerek üstüne basa basa videolar izleterek bitiremediği telefonun ekranının 75 kilo bir insanın yükünü vermeden bir basmasıyla ekranın kırılması işte bu beni sinirlendirdi. sabahtan beri yaptıracak yer arıyorum. ve 650 tl'den az fiyat veren bir yer bulamazdım arkadaşlar inanın kılıf kullanarak bu telefonu kullanın veya dikkatli olun telefonu kullanırken ama mutlaka seçiminizi bu telefondan yana yapın ben çok ama çok memnunum.

iskorpit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
selam arkadşlar bişey merak ediyorum.ben htc one kullanıyorum fakat hopörlerinden sıkıntın var 4 sefer patladı 1 sefer değiştirdiler.para iadesi alabilirsem htc m8 almayı düşünüyorum fakat korkum m8 dede hopörler sorunu yaşayan varmı.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61

Merhaba,

Ayarlar > Sohbet Ayarları > Medyayı otomatik indir - Mobil veri kullanırken ve Wi-Fi bağlıyken seçeceklerine tıklayıp bütün tikleri kaldırmanız yeterli.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Valla kim ne derse desin arkadaş Htc m8 olarak harika bi telefon yapmış ben Normalin uzerinde memnunum kameraya bok atanlar boşuna ugraşmasın piyasada bunun gibi çekeken telefon yok iddalıyım hiç gram kasmıyor telefon hiç bir sıkıntısı yok gayet kullanışlı da ayrıca

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Ben bu telefonu alacaktım hala istiyorum ama bu max diye serisi çıkacakmış bundan daha iyi bir şekilde sunulacakmış aldığımı da htc nin en iyisini almak istiyorum oldukça kararsızım

kelebekalbimmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm arkadaşlar. M8 den her yönden memnunum fakat güncelleme sonrası mobil baglantida kopmalar oluyor. Araştırdım bu hatayı alanlar var ama nasıl çözüme kavusturduklarini yazmamis... Bu hata hakkında bilgisi olan var mi? Avea ve vodafone da denedim. hatlari değiştirdim orjinal nano sim kartlar aldım. Factory reset attım. Geçmiş sürümleri rom olarak yükledik. Ama Sorun hala devam ediyor. Bazen 1-2 dakika da bazen 5-10 dakikada bir 3-5 saniyelik kopmalar oluyor. Çok ciddi değilmiş gibi ama oyun yada programlardayken geri bağlanması uzun sürüyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeni htc one m8aldım ve face de koydugu video ları acmıyor daha doğru hıç bir video yu seyredemiyorum facede

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Son sürümden memnun musun, herhangi bir problem ile karşılaştın mı yardımcı olursan çok mutlu olurum.

volkan_shen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an bir sıkıntı yok. Zaten genel olarak kamera güncellemelerini içeriyor.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Slm arkadaşlar. M8 den her yönden memnunum fakat güncelleme sonrası mobil baglantida kopmalar oluyor. Araştırdım bu hatayı alanlar var ama nasıl çözüme kavusturduklarini yazmamis... Bu hata hakkında bilgisi olan var mi? Avea ve vodafone da denedim. hatlari değiştirdim orjinal nano sim kartlar aldım. Factory reset attım. Geçmiş sürümleri rom olarak yükledik. Ama Sorun hala devam ediyor. Bazen 1-2 dakika da bazen 5-10 dakikada bir 3-5 saniyelik kopmalar oluyor. Çok ciddi değilmiş gibi ama oyun yada programlardayken geri bağlanması uzun sürüyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim.
Garanti varsa gönder bir baksınlar. Bende problem yok.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Bu arada 1 kasım a kadar Android L Google tarafından sunulacak sonrasında 3 ay içerisinde HTC tarafından optimize edilip cihazlara OTA ile dağıtılmaya başlayacakmış. Bu demek oluyor ki yeni yıla Android Lollipop ile gireceğiz. Bilgiyi müşteri hizmetlerinden aldım.

psychotr21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birakin htc yi
kamerasi birseye benzemiyor.
videoyu iyi cekiyor ama fotograflar bir felaket.
nokia ve samsungla bu yönden kiyaslanmaz.
ama kasa iyi de raliye mi sokacan cogumuz kilifla kullaniyoruz.

Bak şimdi güzel kardeşim iyi konuşuyorsuyn ama bi kamera yüzünden bu telefondan vazgeçecek değilim.
Fotoğraflar iyi abartılacak bir kötülük yok ama hakikaten ekrana falan yansıtmayın rezil eder.
Samsungu almamam için nedenler sunayım mı sana ?
1.Saçma sapan kasan kararsız arayüzü.
2.Saçmalanmış kalitesiz plastik ve yarabandı görünümü.
3.Son derece kalitesiz sesi.
4.Tek elle kullanılmayan bir telefon olması.
5.Ekranın daha düşük ppi değerinin olması.
6.HTC ONE m8 den 2.5 ghz ve DDR3 olmasına rağmen daha yavaş olması.(Tabikide normal kullanımda anlaşılmaz ama BenchMark son sözü söyler)
7.Ön kamerasının kötü olması.
8.Ve pazarlama saçmalıkları olan sözde 4k video çeken ama televizyona yansıtıldığında çuvallaması.
9.Zamanında forumculara HTC yi kötüleyin diye para vermesi.
10.Tasarımının çok çok daha iyi kullanılması.
(Orada kılıfla kullanıyoruz demişsin ben DotView kılıfını aldım ve 1.aydan sonra sıkıldım çünkü bu telefonu elinizde tuttuğunuzda kaliteyi anlıyorsunuz ki kalitesiz alacak olsaydım S5 alırdım :)
11.Bazen renkleri aşırı derecede abartan ve doğal olmayan renk sunan amoled ekranı.
12.Çif renk led flashının olmayışı.