HTC One M8 Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

AliA

Guru
Onursal Üye

Teknik özellikler

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 801
Bellek:2 GB RAM
Ekran: 5 inç, 1920x1080 piksel
Depolama alanı: 16 veya 32 GB, 128 GB'a kadar microSD için kart yuvası
Ağrlık: 160 gram
Boyutlar: 146,36 x 70,6 x 9,35 mm
Kamera: Arkada çift HTC UltraPixel 4 megapiksel ve çift LED flaş, önde 5 megapiksel, Full HD video destekli
Kablosuz teknolojiler: 802.11ac kablosuz ağ, Bluetooth 4.0 aptX, NFC, GPS ve Glonass
Kablo bağlantısı: USB 2.0, MHL/HDMI arayüzü
SIM: Nano SIM kart
Android sürümü: 4.4 Kitkat
Pil: 2600 mAh

[video=youtube;05T7l_P6Bkk]http://www.youtube.com/watch?v=05T7l_P6Bkk[/video]

bu başlık altında yazılan özelliklerle gelirse,hTC one ımı satıpta değiştirmek gereksiz olur..

smnfrkn

Profesör
Muhtemel özellikler: Snapdragon 800 MSM8974AC @2.5 Ghz, 5.2 inç 1080p ekran, 3 GB RAM. Android sürümü 4.4, arayüz Sense 6.0 ama kamera özellikleriyle ilgili hala net bir bilgi yok çok fazla spekülasyon var. İnşallah ekran 2K olmaz.

C.A.

Asistan
Resmen ara model gibi çıkıyor one + deselermiş daha iyi olurmuş şu kasayla şu özelliklerle one 2 diye millete yediriyorlar. oldum olası hız aşırtılmış işlemcileri sevmem hem pil katili oluyor hem telefonu ateş topuna çeviriyor. Kamera ellerinde patladı malum m7 de ülkemizde kurlarla vergilerle 2000-2500 arasından girer gibi gözüküyor girer girmesine de bunu alacak enayileri nasıl bulacaklar bakalım. Resmen ara model bir telefon ve asla m7 kadar uzun destek vereceklerine de sanmıyorum buna. buraya da yazdım.
Nisanda gelecekmiş birde bunun zaten 1 sene öncesinde yapılmışı var zaten 2013 ağustosta çıktı lg g2 adıyla.

Ram işlemci dışında kayda değer bir şey yok kamera ultrapikselden vazgeçilmeli

smnfrkn

Profesör
Konuyu her gördüğümde şunu diyorum içimden: Bırakaydanız da telefon bir çıkaydı. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefon çıkıtığına göre bu konuyu boş bırakmayalım telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Almayı planlıyor musunuz? Özellikle m7 kullananlar m8'e geçmeyi düşünüyorlar mı?

M7 kullanıcısıyım M8 e geçmeyi düşünüyormuyum.
Ben düşünmüyorum nedenine gelicek olursak.
Drop test videosunu izlediyseniz M8'in arkada çizilme ön cam kırılma oluyor.
M7 De ben camın kırıldığını görmedim arkasıda çizilmiyor dayanıklılık konusuda hala benim telefonum m8 den daha iyi.
Başka bir özelliğe gelince işlemci snapdragon 800 felan hikaye benim telefonum snapdragon 600 de ne oluyor.Ne donuyor ne menü geçişinde takılıyor ne oyunda takılıyor hiçbir sorunu yok hani snapdragon 800 olsa ne olur olmasa ne olur.
Gelelim RAM ikisininde RAM 2 GB bu konuda aynılar ve 3 olsaydıda fark etmezdi çünkü 2 gb dan memnun olmayan şu oyunu çalıştırmadı şu uygulamaya alanı yetmedi diyen de görmedim :)
Gelelim Kameraya :) Kamerası M7'nin beğenmediğim demim de çok iyi bulmadığım bir teknoloji bazen 16 mp koysaydı ne olurdu sanki diyesim geliyor. M8 de bu geliştirilmiş yeni özellikler eklenmiş etkileyici ama değiştirici bir neden mi bence hayır çünkü çektiğimiz fotoğraflar facebook,twitter,instagram gibi sosyal paylaşım sitelerine koyulduğu için resim ne kadar kaliteli olursa olsun onlar resmi sıkıştırıp koyduğu için pek net olmuyor.
Gelelim Boomsound M7 de en sevdiğim şey sesti kaliteli oluşu çok güzel videolardan izlediğime göre m8 in ki m7 den gerçekten 2 katı denilcek kadar bir üstünlük var sesi ayrıntılarına kadar veriyor desem yeridir.
ama hoparlörden şarkı dinlemediğim için bana m7 deki teknoloji yetiyor.Kulaklıktaki performansı zaten süper m7'nin o yüzden boomsound' da bana göre değiştirme unsuru değil.

Kısaca değerlendirdiğime göre M7 den vazgeçip M8 e geçmeyi düşünmüyorum.
Ama tabikide bundan farklı düşünende vardır saygı duyarım.
Parası olan teknoloji manyağı olan,en son model telefon kullanma tutkusu olan M7' den M8 e geçmeyi düşünebilir.

Fakat direk olarak alıcaklar için geçerli değildir bu bende olsam M8 alırdım eğer elimde M7 gibi muazzam bir telefon olmasaydı.

lpsln

Asistan
M7 kullanıcısıyım M8 e geçmeyi düşünüyormuyum.
Ben düşünmüyorum nedenine gelicek olursak.
Drop test videosunu izlediyseniz M8'in arkada çizilme ön cam kırılma oluyor.
M7 De ben camın kırıldığını görmedim arkasıda çizilmiyor dayanıklılık konusuda hala benim telefonum m8 den daha iyi.
Başka bir özelliğe gelince işlemci snapdragon 800 felan hikaye benim telefonum snapdragon 600 de ne oluyor.Ne donuyor ne menü geçişinde takılıyor ne oyunda takılıyor hiçbir sorunu yok hani snapdragon 800 olsa ne olur olmasa ne olur.
Gelelim RAM ikisininde RAM 2 GB bu konuda aynılar ve 3 olsaydıda fark etmezdi çünkü 2 gb dan memnun olmayan şu oyunu çalıştırmadı şu uygulamaya alanı yetmedi diyen de görmedim :)
Gelelim Kameraya :) Kamerası M7'nin beğenmediğim demim de çok iyi bulmadığım bir teknoloji bazen 16 mp koysaydı ne olurdu sanki diyesim geliyor. M8 de bu geliştirilmiş yeni özellikler eklenmiş etkileyici ama değiştirici bir neden mi bence hayır çünkü çektiğimiz fotoğraflar facebook,twitter,instagram gibi sosyal paylaşım sitelerine koyulduğu için resim ne kadar kaliteli olursa olsun onlar resmi sıkıştırıp koyduğu için pek net olmuyor.
Gelelim Boomsound M7 de en sevdiğim şey sesti kaliteli oluşu çok güzel videolardan izlediğime göre m8 in ki m7 den gerçekten 2 katı denilcek kadar bir üstünlük var sesi ayrıntılarına kadar veriyor desem yeridir.
ama hoparlörden şarkı dinlemediğim için bana m7 deki teknoloji yetiyor.Kulaklıktaki performansı zaten süper m7'nin o yüzden boomsound' da bana göre değiştirme unsuru değil.

Kısaca değerlendirdiğime göre M7 den vazgeçip M8 e geçmeyi düşünmüyorum.
Ama tabikide bundan farklı düşünende vardır saygı duyarım.
Parası olan teknoloji manyağı olan,en son model telefon kullanma tutkusu olan M7' den M8 e geçmeyi düşünebilir.

Fakat direk olarak alıcaklar için geçerli değildir bu bende olsam M8 alırdım eğer elimde M7 gibi muazzam bir telefon olmasaydı.
dediklerine harfiyen katılıyorum,bende asla değiştirmeyi düşünmüyorum ve yine söylüyorum
forever hTC one M7..

seyhmus21

Profesör
Htc'deki tuşlar ekranı 0.5 inç götürüyomuş gerçekten öyle mi bi de uygulama açınca tuşlar gidiyomu

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
HTC One M8 kullanıcıları, bu başlık altında deneyimlerini paylaşırsa harika olur arkadaşlar.

Bende de bir tane var. Merak ettikleriniz olursa sorun lütfen ;)

smnfrkn

Profesör
abi oyun performansı nasıl merak ediyorum :)
Oyun performansı nasıl?

HTC One(M8) Full HD ekran ve S801 chipseti barındırıyor. S801 denilince S800'ün biraz elden geçirilmiş hali denilebilir. Adreno 330 GPU'sunun saat hızı arttırılmış. Zaten normal şartlarda bile Full HD için çok çok yeterli olan Adreno 330, OC'yle birlikte gayet başarılı çalışıyor. Demem o ki Z2 ya da M8'de oyun alanında bir sıkıntı yaşamazsınız kolay kolay.

Sense 6 sizce nasıl stabilik bu sürümde de korunuyor mu ve birde aldığınız hisler nasıl yani o metal kasanın verdiği hisler felan ?

ben de htc m8 kullanıyorum birçok deneyimlerim oldu ama tek gercek htc telefon konusunda samsung veya sony i beşe katlar sony kesinlikle almayın z1 vardı tamamen hayal kırıklığı s5 almayın s4 ile aynı fark yok parmak izi tanımlayıcı ve arka plastik kapak değişmiş

htc beni bu zamana kadar hiç hayal kırıklığına uğratmadı açıkçası. bugün m8'i kullanmaya başladım ve şu ana kadar ki düşüncem; htc'nin yine ortaya bir başyapıt çıkardığı.

Telefon alacak olsam tasarımdan dolayı M8 alabilirdim ama çok pahalı (2550 tl) S5 hiç hoşuma gitmedi resmen dalga geçilmiş... En iyisi Note3 almak :p

birakin htc yi
kamerasi birseye benzemiyor.
videoyu iyi cekiyor ama fotograflar bir felaket.
nokia ve samsungla bu yönden kiyaslanmaz.
ama kasa iyi de raliye mi sokacan cogumuz kilifla kullaniyoruz.

birakin htc yi
kamerasi birseye benzemiyor.
videoyu iyi cekiyor ama fotograflar bir felaket.
nokia ve samsungla bu yönden kiyaslanmaz.
ama kasa iyi de raliye mi sokacan cogumuz kilifla kullaniyoruz.
örnekli bir şekilde yorum yapılırsa alacak arkadaşlara yardımcı olması açısından... berbat denilen kamera ile bir çok fotoğraf çektim ve kullanıma sunulmuş bir çok efekti kullandım yorumum sadece şu oldu; Bu işin cılkı çıktı mükemmel olmuş...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ses konusunda yeterli durumda... biz arada JBL ile iş birliği yapıp kulakların pasını siliyoruz :)