Htc Desire VODAFONE TR Rom'a dönüş. Test edildi. net anlatım kesin çözüm

Bu konuyu okuyanlar

startwarrior

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onlarca forum içerinde arayıp ta bulamayacağınız HTC DESİRE'yi ilk aldığınız güne yani VODAFONE TR'ye getirmek. Burada anlatacağım farklı forumlarda çorba olmuş konuyu kendi deneyimlerimle anlatacağım. yine burada kullanılan programlar ve güncellemeler yurtdışı forumlarından alınan toollardır. Bazı forum sitelerinde ilk biz verdik falan gibi hikayelerle sadece güncellemelere ulaşmışlar fakat nasıl yükleneceğine dair bir bilgi bulunmamaktadır. aşağıda anlatacağım konu nasıl yükleneceğidir.
cool.gif

Gerekli olan dosyalar indirin

buradan toplu bir şekilde indirebilir

veya gold card için burayı, sürüm yazılım düşürme için burayı, TR rom için burayı tıklayınız

BU İŞLEMİ YAPMADAN ÖNCE SD KARTINIZDAKİ BİLGİLERİ YEDEKLEYİN.

BU İŞLEMİ YAPARKEN USB GİRİŞLERİNİZE BAŞKA USB BELLEK TAKILI OLMAMASINA DİKKAT EDİN

indirdiğiniz dosyarı rardan çıkarın.

BİRİNCİ ADIM

GoldCard Tool

1-Telefonunuzu PC’ye bağlayın ve “Disk Sürücüsü” modunu seçin
2-MicroSD kartınızı Fat32 şeklinde biçimlendirin. ( Format işlemi kesinlikle hızlı biçimlendir olmayacak. bu işaret varsa kaldırın)

3-biçimlendirme bittikten sonra USB bağlantı tipini telefondan “HTC sync” moduna ayarlayın.

3-GoldCard Tool’u çalıştırın ( win7 işletim sistemlerinde sağ tıklayarak yöneti modunda başlatın)

4-Get CID seçeneğine tıklayın (MMC1 olmazsa MMC0 deneyin)
GoldCard programı üzerindeki siteye tıklayın ve GoldCard Tool’un size verdiği CID numarasını kopyalarak sitede CID bölümüne yapıştırın. kullandığınız eposta adresini ve doğrulama kodunu girin. size bir goldcard.img diye bir dosya mail adresinize atacak. bu dosyayı bilgisayarınıza indirin.

Telefonu tekrar USB Yığın Depolama modunu devreye sokun
GoldCard Tool’dan ‘Refresh’e tıklayın ve aşağı açılan menüden microSD kartınızı seçin.
‘Load GoldCard.img’ butonuna tıklayın ve e-posta adresinize gelmiş olan “.img” dosyasını seçin
‘Patch MMC’ye tıklayın. işlem tamamdır.

İKİNCİ ADIM

1-"startwarrior_htc_desire_orj_cev_1_upt" isimli dosyayı rardan çıkartın. çıkarttıysanız; "PB99IMG" isimli dosyayı GoldCard yaptığımız Sd kartımıza atıyoruz.

2- Telefonumuzu kapatıyoruz. Daha sonra ses kapatma tuşu+power tuşuna aynı anda basılı tutuyoruz ve bekliyoruz.boot ekranı açılınca bırakıyoruz.

3- daha sonra telefon bir yükleme yapıyor.

3-1 yükleme için bize "vol up+ yes" ve "vol down - no" soru soruyor. burada biz ses açma tuşuna yani ok'e basıyoruz. telefon bir kere daha açılıp kapanınca tekrar yükleme yapıyor ve sırasıyla boot, system, data gibi adımları yüklüyor. tüm adımları tamamlayınca telefon yeniden açılıyor ve yeni rom yüklüyor.

4. yeni yüklenen rom ing olduğu için tüm adımları geçiyoruz. sim kilidini açın ( burada özel bir ayar yapmaya gerek yok, hepsine next- skip diyerek geçin.

5. telefonunuz ing rom yüklendiniğini varsayarak, bağlantı türünü "disk sürücüsü" secerek telefonu tekrar PC'ye bağlıyoruz.

6- Sd kart içerisindeki "PB99IMG" dosyayın siliyoruz ( Burada kesinlikle formatlamayın, sadece silin )

3 ADIM

1- telefonumuz bilgisayara "disk sürücü" şeklinde bağlı ve sd kart içerisinin boş olduğunu varsayarak indirdiğiniz rarlandan sonuncusu olan "startwarrior_htc_desire_orj_TR_2_upt" isimli dosyayı rardan çıkartıp içerisindeki "PB99IMG" isimli dosyayı Sd kartınıza kopyalayın.

2- kopyalama işlemi bitinceTelefonumuzu kapatıyoruz. Daha sonra ses kapatma tuşu+power tuşuna aynı anda basılı tutuyoruz ve bekliyoruz. boot ekranı açılınca bırakıyoruz.

3- daha sonra telefon bir yükleme yapıyor. yükleme için bize "vol up+ yes" ve "vol down - no" soru soruyor. burada biz ses açma tuşuna yani ok'e basıyoruz. telefon bir kere daha açılıp kapanınca tekrar yükleme yapıyor ve sırasıyla boot, system, data gibi adımları yüklüyor. tüm adımları tamamlayınca telefon yeniden açılıyor ve yeni rom yüklüyor.

4- buradan sonra türkçe'yi seçiyoruz ve ilk kurulum ayarlarını yapıyoruz.

5- tüm işlemler bittikten sonra gold kart yaptığımız sd kartı biçimlendiriyoruz. aksi takdirde boot menüye girdinizde yeniden yükleme yapmak isteyecektir.

Artık telefonumuz ilk günki haline döndünmüş bulunuyor.

BURADA YAPILAN İŞLEMLERDEN SORUMLU OLMADIĞIMI İLETMEK İSTERİM.

beratcberkol isimli forum üyemizin anlatımından downgrade linkini aldım.kendisine teşekkür ediyorum.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Gold cardı oluşturdum, ilk rom dosyasını hafıza kartına attım ama recovery'de kurmak isteyince "main version is older" hatası veriyor ve karşıma sadece cihazı yeniden başlatma seçenekleri çıkıyor. Nerede hata yaptım acaba?