Htc Desire Eye ve Htc One M8 Karşılaştırma

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Merhaba Sdn okurları.
Bugünkü yazımızda henüz sıcağı sıcağına tanıtılan Htc desire eye ile Htc one m8 i karşılaştıracağız.

fc29dfaf0c6917ba4f834a4456374eae.jpg

55d234866c7caf3f90ffeb6d9a8fb45b.jpg

4b1f85c977704c21bbf73d10a2c1b7db.jpg

Boyutlar :
8.5 mm kalınlığı ile Desire eye One m8 den daha ince ve 154 gr ağırlığı ile daha hafif. Ancak boyut olarak ekranin etkisi dolayısıyla çok az da olsa daha büyük.

Ekran :
Her iki telefon da full hd çözünürlükte ekrana sahip ancak Desire Eye 5.2 inc ekranı ile One m8 den biraz daha büyük dolayısıyla One m8'in ekrank çok az da olsa daha keskin bir ekran sunuyor.

İşlemci :
Her iki telefon da 2.3 ghz lik snapdragon 801 4 cekirdekli işlemciye sahip. Ancak desire eye de 8974 pro ibaresi yer almakta dolayisiyla çok ufak ta olsa bir yeniliğe sahip diyebiliriz. Ayrica her iki telefonda da 2 Gb Ram ve 16 gb dahili hafiza bulunmakta.

Yazılım :
Her iki telefonda Android 4.4.2 kitkat kullanirken desire eye daha gelişmiş sense arayuzune sahip ancak one m8 in de bu güncellemeyi alacağı açıklandı. Dolayısıyla bu kisimda da pek bir fark yok.

Kamera :
İki telefon arasındaki en büyük fark kamerada diyebiliriz. Desire eye da yer alan çift led flashli çift 13 mp kamera One m8 deki 4 ultrapixel arka ve 5 mp ön kamerayı bayağı bir geride bırakıyor. Desire eyedeki ön ve arka kamera arasındaki fark ise öndeki kamera f/2.2 açıklığa sahipken arkadaki kameranin f/2.0 açıklığa sahip olması.

Batarya :
Htc one m8 de 2600 mah batarya bulunurken desire eye bu konuda biraz geride kalıyor. 2400 mah batarya bulunan desire eye de daha büyük bir ekran mevcut. Dolayısıyla batarya ömrünün htc one m8 den daha az olacağını söylemekte fayda var.

Malzeme :
Desire Eye'nin en büyük farklarindan birisi de malzeme kalitesi. Sert plastik bir malzemeye sahip Desire eye alüminyum kasaya sahip one m8 den bu noktada ayrılıyor. Ip x7 sertifikasina da sahip olan desire eye suya ve toza karsi dayanıklılık sunuyor.

Yazımızın sonuna gelirken alüminyum kasanin maliyeti ve one isminin ust seviye olmasindan ötürü plastik malzemeli desire eye'nin daha uygun bir fiyatla gelecegini söylemekte fayda var. Özellikle selfie tutkunlarina hitap eden telefonda batarya ve malzeme kalitesi dışında one m8'den eksik bir yanı yok.

Yazıdaki resimler alintidir. Konunun altina yorum ve eleştirilerinizi yapmaktan çekinmeyin. Bilgiler geldikçe yazı güncellenecektir.

SAYGILARIMLA JIRAIYA06

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Daha ideal bir telefon olmuş incelik bakımından. ön kamera son derece iyi bunun yanında su geçirmezlik de olunca çok iyi olmuş. en önemli kriter fiyat.

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Htc one m8 daha güzel bence kamreası ultrapiksel yerine 13 mp olsaydı çok daha iyi olurdu

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
İnceleme güzel olmuş eline sağlık ama ben bu telefonu tasarım olarak beğenmedim. M8 kullanıyorum bir benim telefona baktım bir de buna baktım bence M8 tasarım olarak önde.

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İkisi arasında tercih yapıcak olsaydım gene m8 derdim ama şöyle de birşey var bu yaptıkları telefon gerçekten şahane olmuş.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Konuyla ilgili son haberleri paylasayim hemen.

-Desire Eye Kasım ayının başlarında ülkemizde satışa sunulacak.

-Fiyat olarak 2000 tlnin altinda bir fiyatlandirmaya sahip olacak.

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Konuyla ilgili son haberleri paylasayim hemen.

-Desire Eye Kasım ayının başlarında ülkemizde satışa sunulacak.

-Fiyat olarak 2000 tlnin altinda bir fiyatlandirmaya sahip olacak.

2000 tl altı gelecekse çok iyi olur valla

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Nedense htc'nin plastik alaşımlı telefonları hoşuma gidiyor.Hele Samsung'un mide bulandırıcı plastik,yapay deri alaşımlarına göre htc'nin plastiği altın gibi duruyor.Bir de renk seçenekleri iddialı.Yani Windows Phone 8x'den beri böyle düşünüyorum HTC hakkında.

Bu arada bugün yapay deri kullanan Samsung yarın koyun derisini öbürkü gün insan derisini kullanarak telefon yapar.Samsung'dur ne yapacağı bilinmez.

SBJKN1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2000 altı fiyat dedikleri Allah bilir 1999 liradır. M8 daha önde sanki.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
htc qualcomm snapdragon 801 pro kullanıyo m8 den daha iyi bir çipset kullanıyo

mysiex.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
htc one m8s çıktı 1900 liraya aynı m8 işlemci ve kamera farkı var sadece işlemci sp615 arka kamera 13 on 5 mp eye ile tercih olabilir mi ne dersiniz tek farkları biri plastik biri aliminyum farkı oluyor zanetmiyorsam. ikisinde de kasma donma olucağını sanmam grafik işlemcileri eye ın adreno330 m8s in adreno405 olması lazım burda da fark yok gibi oyunlarda kasma yapıcağını sanmam ikisininde bu yüzden fark yok gibi dedim..sizce hangisi

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim için telefonda en önemli şey kameradır.Sonra batarya gelir. Desire Eye modelini önceden de biliyordum ama biraz küçümser bi bakışım vardı.Sanki amiral gemisi olan ''one'' serilerinden düşükmüş gibi görüp aklımdan bile geçirmezdim almayı.Fakat detaylı incelemem sonucunda M8'den özellikle kamera konusunda çok çok iyi olduğunu farkettim. Gel gelelim batarya ve tasarım olarak bence M8'den iyi değil. Yani bir yanım al diyor,öteki yanım tasarım olarak içime sinmiyor diyor. Keşke Full metal kasalı olsaydı Eye ve bataryası 2600-2800 olabilseydi.Tadından yenmezdi. :) Şu an Sony z3 ten vazgeçip(iade edip) LG G4 veya Desire Eye arasında gidip geliyorum. Bakalım hangisi olacak. Kamerası iyi olan bir telefon öneriniz varsa severek dinlerim. Özellikle LG G4'ün kamerasını çok beğendim.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Benim için telefonda en önemli şey kameradır.Sonra batarya gelir. Desire Eye modelini önceden de biliyordum ama biraz küçümser bi bakışım vardı.Sanki amiral gemisi olan ''one'' serilerinden düşükmüş gibi görüp aklımdan bile geçirmezdim almayı.Fakat detaylı incelemem sonucunda M8'den özellikle kamera konusunda çok çok iyi olduğunu farkettim. Gel gelelim batarya ve tasarım olarak bence M8'den iyi değil. Yani bir yanım al diyor,öteki yanım tasarım olarak içime sinmiyor diyor. Keşke Full metal kasalı olsaydı Eye ve bataryası 2600-2800 olabilseydi.Tadından yenmezdi. :) Şu an Sony z3 ten vazgeçip(iade edip) LG G4 veya Desire Eye arasında gidip geliyorum. Bakalım hangisi olacak. Kamerası iyi olan bir telefon öneriniz varsa severek dinlerim. Özellikle LG G4'ün kamerasını çok beğendim.
Desire eye çok güzel de güncellemeleri geç alırsın. O yönden hTC alacaksanız ilk tercihiniz One ve M. olsun. Yani ilk lollipoplanan cihazlar one m8/m7 idi. Sonra diğer cihazlara geldi. Halbuki One e8 ve d.eye m7'e göre daha güçlü cihazlar. Ama onlar M7'den sonra aldı.

LG G4'ün en büyük artısı 64 bit işlemci S808 olması ve çok yeni olması.

Tercihinizi G4'den yapın bence.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bende m8 modeli var gayet memnunum hala stabil hızda çalışıyor zaten htcnin amiral gemisi ve tasarımı bence daha güzel eye olana göre.

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Desire eye çok güzel de güncellemeleri geç alırsın. O yönden hTC alacaksanız ilk tercihiniz One ve M. olsun. Yani ilk lollipoplanan cihazlar one m8/m7 idi. Sonra diğer cihazlara geldi. Halbuki One e8 ve d.eye m7'e göre daha güçlü cihazlar. Ama onlar M7'den sonra aldı.

LG G4'ün en büyük artısı 64 bit işlemci S808 olması ve çok yeni olması.

Tercihinizi G4'den yapın bence.

Teşekkürler.
Dün LG G4 aldım.Uzun süre sonra bir telefonu beğenerek kullanıyorum. Kamerası,ekranı,sesi muazzam. Tek eksi yanı bataryasının Z3 kadar uzun süreli dayanmaması.O da umarım güncellemelerle veya uzun kullanımla hallolur.
Özellikle alacak olanlara deri kapaklı olan modelleri tercih etmelerini öneririm. İnanılmaz klas duruyor :)

idiOts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Jiraiya06 Merhabalar arkadaşlar ilk öncelikle şu aralar bir akıllı telefon almak istiyorum ama Teknosa'dan fiyat 1.889TL gibi bir şey ama HTC One M8s acaba önerirmisiniz kullanan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim saygılarımla iyi forumlar.