HTC A9 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amaç HTC A9 kullananlar arasında bilgi paylaşımı yapmaktır.

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar Htc A9 İle ilgili sorularınız ve paylaşımlarınızı yazabilirsiniz

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
125071680-1-htc_one_a9_16gb_karbon_gri_akilli_telefon.jpg
125071680-1-htc_one_a9_16gb_karbon_gri_akilli_telefon.jpg

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
  • Teknik Özellikleri
  • Boyut
    145,75 x 70,8 x 7,26 mm
  • CPU Hızı
    • Qualcomm® Snapdragon™ 617, Sekiz çekirdekli
    • 64-bit, 4 x 1,5GHz + 4 x 1,2GHz
  • Şebeke1
    • 2G/2,5G - GSM/GPRS/EDGE:
    • 850/900/1800/1900 MHz
    • 3G UMTS:
    • 850/900/1900/2100 MHz
    • 4G LTE:
    • FDD: 1,3,5,7,8,20,28 Bantları
    • TDD: 38, 40, 41 Bantları
  • Sensörler
    • Ortam ışık sensörü
    • Yakınlık sensörü
    • Hareket G sensörü
    • Pusula sensörü
    • Jiro sensör
    • Manyetik sensör
    • Sensör Merkezi
    • Parmak izi sensörü
  • Kamera
    • Arka kamera: Safir korumalı 13MP mercek, otomatik odaklama, BSI sensörü, OIS, ƒ/2,0, 1080p video kaydı
    • Ön kamera: HTC UltraPiksel™, sabit odak, ƒ/2,0, 1080p video kaydı
  • Ağırlık
    143gr
  • Platform Android
    HTC Sense™ ile Android™ 6.0

• Bellek2
    • ROM: 16GB / RAM: 2 GB
    • Genişletilmiş bellek: 2TB'ye kadar microSD™
  • Bağlantı
    • Bluetooth® 4.1
    • Wi-Fi®: 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 & 5 GHz)
    • 3,5 mm stereo ses jakı
    • micro-USB 2.0 (5 pimli) bağlantı noktası
  • Multimedya
    • Desteklenen ses formatları:
    • Oynatma: .aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .flac, ac3, ec3, eac3
    • Desteklenen video formatları:
    • Oynatma: .3gp, .3g2, .mp4, .avi, .mkv
  • Ekran
    5.0 inç, Full HD 1080p, Corning® Gorilla® Glass

• SIM Kart Tipi
    Nano SIM

• GPS
    Dahili GPS anteni + GLONASS

• Ses
    Yüksek Çözünürlüklü Ses ile Dolby Audio™*
    *Dolby Laboratories lisansı altında üretilmiştir.

• Batarya3
    • Kapasite: Quick Charge 2.0 desteğine sahip 2150 mAh (gelecekteki yazılım yükseltmeleri için Quick Charge 3.0 ile ileri dönük uyumluluk)
    • HD video oynatma: 12 saate kadar
    • Ses çalma: 60 saate kadar
    • WiFi üzerinden İnternet kullanımı: 9 saate kadar
    • 3G bağlantısıyla konuşma süresi: 16 saate kadar
    • 3G bağlantısıyla bekleme süresi: 18 güne kadar

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihaz Hakkında Kişisel Düşüncelerim;

TASARIM

Cihazın en sevdiğim yanlarından tasarım tarafında İphone 6 serisine benzerliğiyle dikkat çeken modelimiz bence iphone'u taklit etmemiş; Htc halihazırda One M7 modelinden bu yana metal olan ve arkasında anten çizgileri bulunan modeller tanıtıyor bir farkla bu defa bombeli değil flat olmuş ve modeli inceltmiş.Yeteri kadar incelik çok zarif gösterir cihazı. Ön yüzeye gelince zaten son yılların modası olan ve bir çok markanın (Samsung, Apple, Xiaomi Meizu vs) kullandığı 2.5D hafif kavisli olan camı kullandı.Ben İphonun tasarımını da beğeniyordum fakat İOS işletim sistemi ve Apple firmasının bazı stratejileri yüzünden o topa hiç çıkmadım.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Bu kısımda bu tasarım ve kaliteyle başa baş noktasına gelemeyen teknik özellikler benim canımı sıksa da aşırı problem olmadı.Cihazın Snapdragon 617
8 X 1,5 Ghz işlemcisi cihazın kalitesine yakışmamış.Ama kötü de değil.Ben açıkçası daha performanslı olması için özellikle oyunlarda Geliştirici Seçeneklerinden>Yüksel Performans Modunu Açıyorum.Biraz daha fazla pil harcıyor ama performansında gözle görülür bir artış sağlıyor. Ram kısmına gelecek olursak Htc 16 GB Hafıza/ 2 GB RAM ve 32 GB Hafıza/3 GB RAM'li iki versiyon duyurdu. Fakat ve maaleses ülkemizde yalnızca 2 GB RAM'li versiyonu satılıyor. Batarya bölümünde ise karşımız 2150 mAH batarya çıkıyor.İnceliğinden olsa gerek daha fazla sığdıramamışlar. Fakat cihazın Android Marshmallow ile gelişi(Doze Mod), ekranın 2K değil full hd oluşu ve işlemcinin abilerine göre daha az güç harcamasından olsa gerek cihaz pil konusunda çok kötü sayılmaz orta kullanımda sabahtan gece yatıyasıya kadar götürüyor.

KAMERA

Kamera kısmında 13MP OİS li arka ve 4 ultrapikselli selfie kamerası mevcut cihazda. İşlemcisinin desteklememesinden dolayı sanırım 4K video çekemiyor arka kamerası.Cihazda bir de PRO mod bulunuyor.Profesyonel kullanıcılar için RAW formatında sıkıştırmasız fotoğraflar çekebiliyor ve öncesinde ince ayarlar da yapabiliyorsunuz. Arka kamerasına idare eder diyerek ön kamerasına geçmek istiyorum. Ön kamerası ultrapiksel teknolojisinin de ışık toplama avantajını iyi kullanarak beklentinin üzerinde kalitede selfieler çekiyor.

SES

Gel gelelim zurnanın güzel sesler çıkarabildiği bölüme. Htc firmasını takip eden arkadaşlarında bildiği üzere bu firma ses konusunda piyasanın en iyisi. Yakın zamana kadar Beats Audio'yu bünyesinde bulunduran HTC, cihazlarında bunun avantajını kullanarak hem yazılımsal hem donanımsal güzellikler yapıyordu ses konusunda. A9 cihazında da hoparlörde olmasa bile kulaklıklarda 24 Bit Sesi destekleyip, 16 Bit Müziği 24 Bit seviyesine çıkarabildiğini söyleyen dahili kulaklık amfisi ve DAC ( Dijitalden Analoğa dönüştürücü) mikro cihazlarıyla oldukça iddialı ve kulaklıktan da iddiasını destekler nitelikte sesler geldiğini söyleyebilirim.Fakat, cihazın kutusundan çıkan ve 3 sezondur değişmeyen kulaklığı artık değişselermiş daha iyi anlayabilirmişiz. Sonuçta herkes odyofil değil, kendim kutudan çıkan kulaklıktan daha iyi bir kulaklık kullandığımdan. Ve ucundan odyofil olduğumdan telefonun müziğe olan katkısını anladım.(Bir önceki telefonum Galaxy S6 idi).Hoparlör kısmına gelince öndeki hoparlörleri kaldırıp ayfon vari alta tek bir hoparlör yerleştirmiş. Bu hoparlörden çıkan ses kaliteli fakat yeterli seviyede değil, yada ben daha önce S6 kullandığımdan bana öyle geliyor.

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
EKRAN

Ekran konusunda rakiplerinin hep gerisindekaldığını düşündüğüm HTC bu defa beni şaşırtarak Amoled ekran kullanmış. Samsung dan aşina olduğum ve sevdiğim Amoled teknolojisi bu cihazı almamda kesinlikle çok etkili oldu. Amoledin siyahları göstermedeki başarısını cihazı siyah alarak değerlendirdim, çok karizma oldu :) . Tuşlara gelirsek HTC nin yine vazgeçmediği ve özellikle M8 ve M9 daki kalın ekran çizgilerinin de etkisiyle bana kötü gelen sanal tuşları kullanmaya devam etmiş hemde aşağıda o kadar alan olmasına rağmen. Ekranda sanal tuş kullanılmış fakat ekranın altındaki dokunmatik aynı zamanda home tuşu olarak da görev görüyor.Kişiselleştirme ayarlarından ekran tuşlarını gizle seçeneği var iphone vari sadece geri tuşuyla idare etmek isterseniz bu şekilde kullanarak ekranı daha da büyütebilirsiniz.

PARMAK İZİ OKUYUCU
Cihazın parmak izi okuyucusu şu ana kadar kullandığım cihazlarda (s6- iphone 6 )ve bence piyasadaki cihazlar arasında şimdilik en hızlısı. Tarayıcıya yanlışlıkla dokunmanız halinde bile hemen açılıyor. Parmak izi okuyucunun şekli samsung s6 dan daha şık görünüyor.Zaten fiziksel(yani bastırmalı) tuş değil.Cihaza 5 farklı parmak izi tanımlayabiliyorsunuz.S6 da bu 4 idi.

KULLANICI ARAYÜZÜ

Cihaz M9 daki Sense 7 arayüzünün biraz değiştirilmiş ve daha hafifletilmiş versiyonu olan Sense 7.0_g sürümünü kullanıyor. Htc arayüzün daha da hafiflemesi ve de yeni android sürümlerine daha hızlı adapte olabilmesi için kendi Galeri, Müzikçalar, Takvim gibi uygulamalarını kaldırmış.Onun yerine Google'un uygulamalarının kullanılmasını iştemiş. Arayüzdeki bildirim çubuğundan da anlaşılabileceği üzere stok androide daha çok yaklaşılmış.Fakat bununla birlikte Sense arayüzünün tema desteği devam ediyor, ve kişiselleştirme konusunda baya iyi.Arayüzün simgesinden tutun yazı karakterlerine kadar değiştirebiliyorsunuz.Kendi tema paketinizi hazırlayıp paylaşabiliyorsunuz üstelik.Bunu diğer lider üreticilerde bu kadar başarılı olarak bulamadım doğrusu.

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GÜNCELLEME

Cihazımız haliz hazırda Android Marshmallow ile birlikte kutudan çıkan ilk cihaz oldu. Bununla birlikte HTC nin bu cihaza özel olarak; android güncellemelerini nexus serisi cihazlardan en fazla gün sonra vereceğine dair sözü var. (Cihaz umduğu gibi satmazsa bu sözünü tutar mı makacağız )
Android Marshmallow ile gelen yeniliklerden biri olan hafıza kartını dahili hafıza olarak kullanma işini htc bu cihaz da çok iyi yapmış.Kendi cihazım 16 GB fakat yeni satın aldığım 32 GB lık Class 10'luk bir hafıza kartı işimi kolaylaştırdı. Almayı düşünürseniz en az Class 10 alın ki cihaz karta yüklü programlar yavaş olmasın.

Muhammet_1985

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tugrul bey bendeki HTC One a9 daki islemci Snapdragon 615 gözüküyor...olmasi gereken 617 degilmi?CPU testlerinde 615 gözüküyor?nasıll yardimci olursun..

10

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Bazı cpu test programlarında 615-616-617 işlemciler 615 olarak gözükmektedir. cpu ıd ve aida64 testlerinde kontrol ettiğinizde ne çıkıyor. Birde 617 işlemcide x8 modem var fark olarak 4.5 G tam olarak desteklemektedir. 615 ve 616 işlemcide yoktur. Bu modemi kontrol ederek bakabilirsiniz

Muhammet_1985

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu modemden kastiniz nedir?nereden bakabilirim..aida testinde 615_617 arasi gözüküyor..

Muhammet_1985

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Internet olarak sadece 4 g yaziyor ..mobil veriyi actigimiz zaman

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Modem olarak cat 7 sınıfı bir modem olan x8 var buda size 300 mb indirme 100 mb yükleme hızı gönderir. 615 ile bu hızlara ulaşamazsınız. Gönderdiğiniz resimde işlemci model numarası yazmakta MSM8952 617 işlemcinin kod numarasıdır. Sizin telefonunuzda 617 işlemci var olarak gözüküyor. 615-616-617 aynı işlemciler fakat farklı ayarlamalarla birbirlerinden ayrılıyolar. Fakat 617 Modem konusunda belirgin üstünlüğü olan bir işlemci.

Muhammet_1985

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama şunu sõyleyim alper bey kardeşim telefon kasma yapiyor ..ozellikle oyunlarda..HTC ye hic yakistiramadim..

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Sürekli uygulama yükleyip sildiyseniz eğer bazı uygulamaların arta kalanlarıdan dolayı bu durum oluşabilir. Telefonun yedeğini alarak telefonu sıfırlamanız size daha kullanışlı bir telefon haline getirir. Saf androide yakın bir telefon işetim sistemi var bı yüzden kasma ile karşılaşmadım. Belki güç moduyla ilgili olarak tasaruf modundaysa mümkündür. 405 gpu ekran kartından fazla bir şey beklememek gerekiyor ayrıca. Benim kullanımımda zor oyunlarda kasma yapmadı. Oynadığınız oyunlar nasıl bilmiyorum tabi. Ama Bahsettiğiniz sorunları yaşamadım. Kullanıma göre değişen bir durum.

Muhammet_1985

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sniper fury yukledim sadece oda kasiyor..neyse dediginize gore telefonum 617 sıkıntı Yok o zaman..neyse kardeşim yardimin icin tesekkur..sana Hayirli geceler..

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Ben teşekkür ederim. Aynen 617 işlemci var telefonunuzda sorunsuz kullanmanız dileğimle. Hayırlı geceler.

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tugrul bey bendeki HTC One a9 daki islemci Snapdragon 615 gözüküyor...olmasi gereken 617 degilmi?CPU testlerinde 615 gözüküyor?nasıll yardimci olursun..

Snapdragon 617 normalde 615'in güncellenmiş versiyonu olduğundan info uygulamalarında o şekilde gözükmesi normldir. Ayrıntılı Bilgi Aşağıda;
Snapdragon 617
Orta üst segmentte 8 çekirdekli yeni nesil MediaTek işlemcilerle savaşa girmesi için Snapdragon 615'in yenilenmiş sürümü Snapdragon 617 sürülüyor.

snapdragon-617.png

Yine Adreno 405 grafik işlemcisi ve ARM Cortex A53 çekirdeğine sahip 8 çekirdekli Snapdragon 617, 1.5 GHz hızında çalışacak. Snapdragon 617'nin 615'e göre getirdiği en büyük yenilik ise dahili LTE modemde gizli.

Cat 7 özelliklere sahip ve 300 Mbps indirme hızına sahip yeni X8 LTE modem ile gelen Snapdragon 617, Qualcomm'un yeni nesil Quick Charge 3.0 özelliğine de sahip.

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

10
Bu arada Alper34 isimli arkadaş size yardımcı olmuş zaten ben onu farketmemiştim. Kusura bakmayın :)

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sniper fury yukledim sadece oda kasiyor..neyse dediginize gore telefonum 617 sıkıntı Yok o zaman..neyse kardeşim yardimin icin tesekkur..sana Hayirli geceler..
Cihazda yavaşlık hissediyorsanız; Ayarlar-Geliştirici Seçenekleri-Yüksek Performans Modu'nu aktif edebilirsiniz.Gözle görülür biçimde performans artıyor.Fakat pili biraz daha götürüyor bu mod.

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bildiğiniz üzre Htc A9 modelinden kendi müzik uygulamasını kaldırdı ve Playstore'da olmasına rağmen yükeleyemiyoruz. Aşağıda verdiğim linkten yükleyebilirsiniz.

HTC Müzik Uygulaması ve widgetı (APK)

Htc Music.rar

tugrul.gdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam Arkadaşlar;

Sizde cihazınızda HTC 10'un Kamera, Launcher, ve Saat widgeti uygulamalarını kullanabilirsiniz.Tarafımca denenmiştir.

Htc Sense 8 APK.rar

eo93

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Htc nin Lg g3 muadili gibi bi telefon

kaoitkadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cihazı almayı düşünüyorum hoparlör seviyesi S6 dan daha mı düşük.S6 dan da yetersiz ses çıkıyordu çünkü

kaoitkadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anlıyorum bu fiyat skalasında parmak izi okuyucu metal kasa sağlayan pek sağlam cihaz yok gibi