HTC 10 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Evet olabiliyor.Galaxy j7 prime de bunu yaşamıştım.İlk iki ay süperdi sonra düştü.Ben tema olarak HTC sense den ''Game lines'' klavye olarak ''Touchpal Wood Physical'' kullanıyorum.Simge olarak ''Cool''Beyaz zemin her zaman bataryayı fazla bitirdiğini duymuştum.

Anladim kullanilmayinca bataryanin öleceğini düşünmemistim neyse sağlık olsun. Teşekkürler.

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşım sanki beni tarif etmişsiniz.Bu ne güzel tesadüf.2011 yılında DESİRE S ile başladım

Blinkfeed den vazgeçmem.Giriş sayfasından tıklama ile uykuya almayı dışarıdan seren of/on uygulamasını olaydan kurarak hallettim.Kilit ekrandan 2 tıkla uykuya geçiyor ama giriş ekrandan geçmiyordu.Şimdi en çok istediğim telefonuma kavuştum.Htc 8 den sonra: Iphone 5s, ve 7 sonra General mobilim 3,4 çeşidi.Sony sonra xmiomi 4a,en son Samsung A3,s4 ve j7 prime.Htc rüyalarıma giriyordu.Htc 10 nu devamlı takip ediyordum ama çok pahalı idi.Bir gün internette takas gerçekleştirdim.Vadofone den alınma 0 gibi bir HTC 10 gördüm j7 ve biraz para takası hallettim.Dünyalar benim oldu.Htc tema sayfası benim için olmazsa olmaz özelliğidir.Bu telefonun belki ahım şahım özellikleri yok ama elinizde olsun,masanın üzerinde olsun asaleti yetiyor belkide bana öyle geliyor.Kısacası iletişimin baştacı.Gerisi teferruattır.
Çift tıklamayla kapatma zaten ekran özelliği ama sony atayüzünde yeni sürümlerde bunu zaten vaat ediyor, htc nin tema sayfasının başarılı oldupunu hiç düşünmüyorum sony nin temaları kadar kaliteli değil bildirim panelinde parlaklık ayarının rengi bile değişmiyor, elbette arayüzü kötü değil ama sony kadar çeşitli özelliği yok bi kullansanız anlarsınız yeni sürümleri uygulama ızgarasını genişletme 6 uygulamayo yan yana koyabilme bunu boyut düzeninden bağımsız olarak yapabilme tüm uygulamalar tuşunu kaldırıp ekleyebilme, stabilize uygulama önerileri gibi şeyler çok güzel 3d touch desteği de var ıphonlardaki gibi uygulama yüklerken uygulamalar sekmesinde yükleniyor sembolü gözükmesi gibi ama blinkfeed kadar ayarlanabilir habrr bölümü yok fakat blinkfeed e kaynak eklemek te deveye hendek atlatmak kadar zor olmuş böyle bilmiyordum önceden kolaydı becerebilen varsa anlatırsa sevinirim

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Zaten bunların mükemmel uygulamalar olduğunu söylemek mümkün değil geliştirilmesi gerekir.Tasarımlar bölümünde tema üzerinde değişiklik yapılması güzel ama varsayılan tema üzerine kopyalıyor.Yani aramalar bölümü beyaz çıkıyor.Bu değiştirilebilir.Benim en çok özledim tasarım bir kaç duvar kağıdını keserek bir kilit yada giriş ekranı oluşturabilmek. Samsunglar'da bu etkinlikler var ama onlarında eksik ve fazla yönleri var.Mesala htc m8 lerde wifi herhangi bir sinyal aldımı şurada şu bağlantı var diye uyarıyordu.Ben aynı özelliğin htc 10 da olmasını isterdim.İnşaallah yetkililer bunları dikkate alıyordur.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Hızlı şarj sıkıntısını giderme yolu var mı?
2 gündür bununla uğraşıyorum yavaş ediyor, şarj aletini beğenmiyor telefon :)

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Orjianl şarj aleti mi?

Evet orjinal.

Bazen takıyorum uyarı veriyor yavaş şarj oluyor diye.
Ya çıkarıp tekrar takın diyor ya da orjinal şarj aleti kullanın diyor.
Çıkarıp takınca bir kaç kez düzeliyor ama böyle tak çıkar tak çıkar bozacak valla bataryayı.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Evet orjinal.

Bazen takıyorum uyarı veriyor yavaş şarj oluyor diye.
Ya çıkarıp tekrar takın diyor ya da orjinal şarj aleti kullanın diyor.
Çıkarıp takınca bir kaç kez düzeliyor ama böyle tak çıkar tak çıkar bozacak valla bataryayı.
Kablonuzda sıkıntı olabilir. Yeni bir kabloyla deneyin düzelebilir.

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Benim sorunum Android sistem webview ile ilgili. Bu uygulamayı yükleyince Crohome tarayıcısı iptal etmek gerekiyor. Chrome faaliyete geçince bu defa Android sistem webview çalışmıyor. Sebebi ne olabilir acaba?

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Orjinal kablo mü gerekecek yoksa herhangi bir usb type-c Olur mu acaba
Elinizde bulunan diğer kablolarla deneyin. Olmazsa yeni bir kablo alırsınız.
Belki şarj aleti de sıkıntılı olabilir. Başka bir hızlı şarj destekli aletle de olup olmadığına bakın.

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
''Battery life Booster'' Play store den bunu kurdum aşağı yukarı yarı yarıya değişti bir deneyiniz.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Htc 10 telefonunun pil süresini uzatmak için. Saat 19.30 dan 22.10 telefon faal yani internette batarya 82 olmuş.

Teşekkürler deneyeceğim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yal
Htc 10 telefonunun pil süresini uzatmak için. Saat 19.30 dan 22.10 telefon faal yani internette batarya 82 olmuş.

Yalnız uygulamanın tam olarak adını öğrenebilir miyim o şekilde yazıldığında cok fazla çıkıyor.

Son düzenleme:

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Ben bunu iptal ettim.Çünkü pil yüzdeleri farklı çıkıyor.

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Size önerebileceğim bikaç şarj petformansı iyileştirme taktiğim var
1: Bildirim çubuğunda pil yüzdesini kaldırın.
2: Boost+ ı sürekli çalış konumundan çıkatın.
3: Gesture control'u(çift tıkla açma gibi özellikler) kapatın, 5ini de.
4: Font ve ekran boyutunu: fontu büyük veya varsayılan, ekran boyutunu(ikonlatın boyutu) ise varsayılana getirin.
5: Konum ayarlarına girip konumu açın, pil tasarruf moduna alın, yukarıdan özellikler(3 nokta) kısmına girip wifi ı açın bluetooth u kapatın.
6: Boost+ tan batarya iyileştirme bölümüne girip ekran ve veri kullanımını yükseltecek uygulamaları gönlünüzce seçin(oyunlarda ekran kullanımını azaltmak oyunları 2k yerşne 1080p ye çekiyor çok kullanışlı bi özellik olmuş) (instagram gibi görsrl gösteren ve çözünürlüğü kullanıcapına inandığınız uygulamaları da hem arkaplanda (ki bu özelliği 3gün kullanılmazsa kapat olarak ayarlamanızı tavsiye ederim) hem de ön planda yani kullanırken stabilize edebilirsiniz)
Umarım işinize yarar, farkı bi yöntem biliyorsanız veya benim yöntemlerimi yanlış buluyorsanız şu söylediğin aslında daha fazla şarj yiyor gibi söylerseniz memnun olurum :)

grotowski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese selamlar,

Android sistem güncelleme bildirimlerini kalıcı olarak kapatmanın bir yolu var mı bu cihaz için?

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Ben birde ''Android sistem webview''hakkında şunu soracağım:Benim telefonda yok.Kuruncada çalışmıyor.""Devre dışı''yazısı çıkıyor play strese.Crome arama motorunu devredışı bırakınca çalışıyor.Sonra çekme uygulamalarda görülmüyor.Android sistem webviewi mutlaka yüklemek gerekiyordu acaba?Arkadaşlardan bu konuyla ilgili olarak deneyimlerini paylaşmalarını
bekliyorum.

Sebebini araştırıp buldum. Android sistem webview lollipop yazılımıyla gelmiş sonra fazla pil harcıdığı için nougatlarda iptal edilmiş.Yani gereği yokmuş.

Sebebini araştırıp buldum. Android sistem webview lollipop yazılımıyla gelmiş sonra fazla pil harcıdığı için nougatlarda iptal olmuş.

Son düzenleme:

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Herkese selamlar,

Android sistem güncelleme bildirimlerini kalıcı olarak kapatmanın bir yolu var mı bu cihaz için?
Gelen bildirime basılı tutup güncelleme bildirici ayarlarına gidip bildirimleri gösterme seçeneğine dokunursan bildirimler asla gelmez güncellemelerde, geri açmak için de ayarlar >uygulamalar>üstteki seçeneklerden sistemi göster>güncelleyici (vs adı her ne ise) >bildirimleri aç

grotowski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gelen bildirime basılı tutup güncelleme bildirici ayarlarına gidip bildirimleri gösterme seçeneğine dokunursan bildirimler asla gelmez güncellemelerde, geri açmak için de ayarlar >uygulamalar>üstteki seçeneklerden sistemi göster>güncelleyici (vs adı her ne ise) >bildirimleri aç

Çok teşekkürler.

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Benim telefonda temalardan uygulama indirirken ''Ağ hatası,tekrar deneyiniz''uyarısı yazıyor.Değişik Wifi lerde denedim aynı uyarıyı aldım.Sonuçta indirme sağlanıyor ama sebebini bulamadım.Başka uygulamalarda böyle bir uyarı almadım.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Benim telefonda temalardan uygulama indirirken ''Ağ hatası,tekrar deneyiniz''uyarısı yazıyor.Değişik Wifi lerde denedim aynı uyarıyı aldım.Sonuçta indirme sağlanıyor ama sebebini bulamadım.Başka uygulamalarda böyle bir uyarı almadım.

O hatayı bende wifi bağlantısında çok alıyorken neredeyse sürekli, mobil bağlantı da daha az alıyorum.

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Rahatsız edecek bir sorun değil her cihazda öyle yapıyodur zaten genelde sonuç çıkmayan ekranlarda oluyo o duvatkağıtları olsun zil sesleri olsun karşılaşmadım sonuç çıkmadığını varsayıp geçiyorum

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Teşekkür ederim.zBu telefonu seçmenin en önemli sebebi Wifi si dır.Çoğu telefon nedenden sinyal alırken HTC telefonlar Wifi antendende sinyal almasaydı.J7 örmeyi bunun için terkettim.Komşu interneti diğer komşudan Wifi antenle alıyor.Htc burada çalışıyor.Çoğu telefon Wifi yi görmüyor bile.

Son düzenleyen moderatör:

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Teşekkür ederim.zBu telefonu seçmenin en önemli sebebi Wifi si dır.Çoğu telefon nedenden sinyal alırken HTC telefonlar Wifi antendende sinyal almasaydı.J7 örmeyi bunun için terkettim.Komşu interneti diğer komşudan Wifi annenle alıyor.Htc burada çalışıyor.Çoğu telefon Wifi yi görmüyor bile.
Katılıyorum telefon kendi başına modem gibi qualcomm baya iyi iş çıkarmış

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
8.0' ı alamayacağız sanırım biz bekle bekle öldük.

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Piyasada dolaşıyor ama ben telefona gelmesini bekleyeceğim.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Bende telefona bekliyorum ama daha çok bekleriz gibi :)

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Çok beklemeyin ben pek yararını görmüyorum hiçbişey değişmedi nerdeyse eski halini özledim 2 gün kullansam da 7.0 a nasıl geri dönerim onu merak ediyorum şu ruu.exe dosyası işe yarar mı?